Keresés

Részletes keresés

Tapi&Maya Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45965
Szerintem is az agyát kell még jobban lefárasztani. Nem kell hozzá túl sok idő 5-10 perc fegyelmező gyakorlat séta előtt. És mindig valami új apróságot is kezdj tanitani neki. Legyen változatos a dolog, hogy ne unja meg. Mi például ma 10 perc alatt megtanultuk a hagyd parancsot. A virslit rátehetem a mancsára és nem veszi el:) A falkavezérségre meg azt tudom ajánlani,hogy egyél előtte de ő ne kapjon. Vezessétek be hogy csak parancsra ehet. A Jane Fennel könyvet olvastad már? Sok használható dolog van benne, bár sztem vannak túlzások is pl én az 5 perces szabályt nem tartom be. Túl hosszúnak érzem. Ja és a séta végén is otthon kis gyakorlás.:) És sok türelem...... A játék pedig legyen jutalom. Neki nem lehet tulajdona Ti döntsétek el , mikor van játék és annak mikor van vége. Szurkolok:)))))))
Előzmény: Zsike1983 (45948)
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45964
Szia!  Eddig mit evett? Szerintem választásnál arra figyelj, hogy ne legyen nagyon magas a fehérjetartalma. Én a Happy Dog prémiumjával etetem abból is eddig a Maxi juniort kapta, most már felnőtt tápot eszik és Maya is 9 hónapos. Most az addult maxit kapja. Nekünk az orvosunk ajánlotta és Ő is ezzel etet.
Előzmény: Damienjoy (45955)
cheereck Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45963
emlékszem, hogy miket írtál még az elején... :)
nektek az ivartalanítás is sokat segített, nem?
Előzmény: barvivien (45962)
barvivien Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45962

nem értem..mi az hogy mikor este kiviszitek nem csinálja?

rárakjátok a pórázt és gyakoroljátok....elöszőr az alap dolgokat majd a többit...majd jutalomból elengeditek  hadd futkosson....

én még mindig állítom hogy az agya nincs legfoglalva....

és a kkutya tudja hogy a suliba viselkedni kell mert ott megköveteled tőle, mert tőled is megkövetelik hogy jól viselkedjen......ahogy ment a suliban úgy fog idővel menni a sulin kívül...csak ott is meg kell követelni!

elverni....hát nem sokat éreznek meg belőle....max azt hogy na végre idejöttem gazdihoz erre kikapok....hülye leszek megint odamenni....

És ne mondjátok hogy nem lehet megtanítani, én kutyám égedelem rossz volt...letarolta a kertet szó szerint....sz@rt a fejemre sétakor.....és már nem ilyen....és nem ő nőtte ki én neveltem belőle ki!nagy meccs volt de tud annyit a kutya amennyit én elvárok tőle :)

Előzmény: Zsike1983 (45951)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45961
minden nap,csak neha siman behordja az egesz kuka tartalmat a szobaba,neha szetragja a gyerek olvasokonyvet:) Nagyon kis lelemenyes
Előzmény: Zsike1983 (45960)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45960
Jipijj, ma sem csinált semmi rosszat. :))) Az ilyen napoknak örülök:) A Tiétek minden napra csinál valami rosszaságot, vagy néha hagy pihenni is Titeket?:) )))
Előzmény: Gabiiiiii (45959)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45959

dehogy..ha itthon vagyunk,akkor maga foldreszallt angyalka,szepen szundikal a labamnal:)

 

ugyan eleg kicsi a valoszinusege,hogy testverek,mert az enyembeen a labradoron kivul mas ver is csorgedezik,meg ugye az enyem lassan masfel eves,de hihetetlen modon egyformak:)

Előzmény: Zsike1983 (45957)
ekvapiris Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45958
1% a gazdátlan állatokért! Támogasd adód 1%-val a Füzesabonyi Állatvédő Alapítványt, hogy ne legyen ennyi kóbor kutya és cica! Szórólap és további info: www.fuzallatvedelem.extra.hu 
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45957

:)) Lehet testvérek? :)) Amikor otthon vagytok, akkor is rosszalkodik, vagy akkor nálatok sem?

Kutyasuliba a legjobban azt szeretném  megtaníttatni vele,hogy visszajöjjön, ha hívjuk. Ne rohangáljon oda minden kutyához. Plusz azt,hogy ne romboljon,de erre nem hiszem,hogy a kutyasuliban tudnak majd valamit oktatni:)))

Előzmény: Gabiiiiii (45954)
s3girl Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45956
Köszönöm!:) Nagyon tetszik h ekkorákat képes ugrani:)
Előzmény: molera (45952)
Damienjoy Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45955
Szerintetek melyik a legjobb szaraztap egy 9 honapos goldinak?
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45954
basszus,teljesen,mintha az enyemrol irnal:)  Mondjuk az enyem a falat nem bantja,de az ajtok nalunk is katasztrofalisan neznek ki.
Előzmény: Zsike1983 (45949)
molera Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45953

jaj de szépek vagytok:-)))nagyon jó képek, és ahogy koncentrálnak , figyelnek, egyem az okos fejüket:-)))

 

Előzmény: Eni79 (45943)
molera Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45952
szuper képek, a repülősek bejönnek:-)))
Előzmény: s3girl (45939)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45951

Mi is jártunk kutyasuliba tavaly, amíg be nem jött a rossz idő. Plusz voltak még gondok az oktatóval is. Konkrétan a németjuhászok voltak a kedvencei, és csak velük foglalkozott. Ráadásul ígérte,hogy mindenkinek fog szólni, ha előbb kezdődik az óra, vagy elmarad, ezért is kérte el a telószámunkat. Aztán egyszer mentünk, és már jöttek ki a többiek. Mi köszöntünk, és gondoltuk az az alap,hogy visszaköszön, vagy mond valamit. És semmi. És ott fordultunk is vissza. Elegünk lett. Úgyhogy most várjuk a márciust, és megyünk egy másik kutyasuliba, ahol egyénenként is foglalkoznak a kutyával. De azt azért megjegyezném,hogy a kutyasuliban nagyon okos volt, és megcsinált mindent. Aztán este kivittük sétálni, futni, és már el is felejtett mindent. ... Ennyit erről. :) )) De ez a másik oktató csak 8 hónapos kor felett  vállalja, úgyhogy lehet benne valami,hogy addig még kajla, bolond, mivel fiatal.

A régi kutyasuliban egy németjuhász nagyon agresszív volt. Rá akart támadni másokra. Aztán az utolsó pillanatban elkapta az oktató, és földhöz vágta. Durván nézett ki,de ezután teljesen máshogy viselkedett. És kb. egy hete a párom megcsinálta ugyanezt a kutyánkkal. Mert már tiszta hülye volt. Ha hívtuk nem jött vissza, elment kutyák után, (múltkor ezért tépte meg egy másik..) és hiába ordítunk, hiába rohanunk utána , akkor még azt hiszi,hogy játék van, és elszalad előlünk. És ez nagyon mérgesítő. Plusz amikor már az út felé futott, akkor bedühödött a párom, és bumm, földhöz vágta. Utána nem ment el. Jött kutya, leült, és onnan figyelte, és nem ment oda.. Nem futkosott el. Csak ezt is elfelejtette kb. 3 nap alatt. ... Agyonverni meg ki akarja szerencsétlen kutyát? Senki. Sőt megütni sem szeretnénk,de néha kell neki egy segges. :( (közben ott a legducibb, és meg sem érzi....:) )

Előzmény: barvivien (45947)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45950
A ketrecet nem is merném megcsinálni, mert tuti sokkot kapna tőle.
Előzmény: Tapi&Maya (45938)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45949

Szinte megnyugtató,hogy nem csak nekünk van ilyen gyagyóca kutyánk:)))

Mi is vettünk neki kongot, de szerintem miután elmegyünk kb. fél óráig foglalja le, és ennyi. Fifikás, mert addig dobálja, amíg ki nem esik belőle a kaja. És ezután már nincs is elfoglaltsága. Bár ott a sok játék, volt,hogy el sem voltak mozdítva, de rombolás volt a lakásban. Mi is mindent beviszünk a szobába reggelente (oda nem tud bemenni), és már kész káosz van  bent. Kint meg lassan már semmi. De, ha nem találna semmi szétrágni valót, akkor meg a falat nézné ki magának. Már van egy óriási lyuk rajta, plusz két másik helyen kaparás. Az ajtókról nem is beszélve. Pedig direkt "nagyobb" helyet hagytunk neki. Övé a konyha, előszoba, fürdő. Tehát nem egy kis szobában van egész nap.

Előzmény: Gabiiiiii (45936)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45948

Köszönöm a sok-sok választ! Hogy éreztessem vele, hogy nem ő a falkavezér? Ha otthon vagyunk, azért szótfogad, meg normális. Csak akkor nem, ha egyedül van.

Ma reggel a sétája után még labdáztam is vele. Kíváncsi leszek,hogy ma mi vár ránk otthon. Tegnap amúgy jó kutya volt. Semmit nem szedett szét. Tehát egyik nap zizi, másik nap nem. Változó nagyon.

Előzmény: Bodzaakutya (45935)
barvivien Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45947

Szia!

szerintem a gond az hogy a lefárasztását nem csak mozgatással kéne elérni...

A kutya hozzászokik a sok futáshoz mozgatáshoz....

Kéne neki egy kis agymunka is.....

Ültetés, fektetés, helyben maradás....mindezt a lakásban vagy akár a szabadban pórázon vagy anélkül...

Bár a kutyátok teste elfárad, azt kipiheni egy óra alatt... az agyát kéne lekötni...

Pl a 101 kutyatrükk című könyvben nagyon jó dolgok vannak amivel le lehelt kötni a kutyát....vagy beszerezhető egy kong.... az is lefoglalja ideig óráig.....

Ssjnos csak a mozgatás nem terheli le úgy  a kutyát hogy ne keressen valami jó kis elfoglaltságot több óra egyedüllét után....

 

 

Előzmény: Zsike1983 (45934)
Damienjoy Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45946
Szaffi a hoban...:)


Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45945
dehogynem,meg kutyaoviba is jartunk..Ott hibatlanul teljesit a kutya,es ma reggel is egy tunder volt....Mar egy ideje nem jarunk,amire nekem szuksegem van,azt tudja....ha akarja:)
Előzmény: cheereck (45944)
cheereck Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45944
szia Gabi,
bocsi, nem emlékszem, de ti nem próbálkoztatok a kutyasulival?
Előzmény: Gabiiiiii (45942)
Eni79 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45943

 

 

 

Na itt van még néhány... ezek szinkronfekvés mellett szinkronnézni is tudnak, hogy a szinkronülésről és szinkronkunyerálásról ne is beszéljek...

 

 

 

 

 

Itt éppen fűrdetés után horpasztanak, hahaha

Előzmény: molera (45932)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45942
az enyem mar lassan masfel eves,es nem notte ki:) Enneljobban fizikai lehetetlenseg lefarasztani idohiany okan,mert vagyunk meg egy paran rajta kivul is a csaladban.
Előzmény: Tapi&Maya (45938)
DonDiego08 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45941

Szia!

 

Mi is átéltük a rombolós korszakot, és minden nap izgultunk, hogy mi várhat minket otthon. www.dondiego.hu oldalon ezen csodás napokról bővebben is tudsz olvasni.

Nálunk a megoldást a kutyaiskola jelentette, vagyis pontosan magántanárhoz jártunk heti 1-3 alkalommal, mikor hogy értünk rá. Onnantól kezdve, mintha egy másik kutyánk lenne. Alaposan lefáradt az órákon, meg ugye erőteljesen lett fegyelmezve, hogy babám nem az van, amit Ő akar, hanem, amit mi szeretnénk. Első alkalommal elég durva volt, mrt tényleg nagyon idétlen volt a kutya, fojtónyakörv volt rajta leginkább, de legkeményebb pillanatokban rátettük a szögest is. 2x kellett megráncigálni, onnantól kezdve mint egy bárány. Mindent tudott, mindent megcsinált. Lehet elítélendő a szöges nyakörv, de sérülést nem okoztunk, hisz azért a vastag és sok szőre. Viszont nagyon hatásos volt. Próbáljátok meg a kutyasulit talán Ti is...

Előzmény: Gabiiiiii (45936)
s3girl Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45940
Öhm, azért van zacsiban a kezem, mert különben lefagyna a nyáltól fagyos lasztitól..:D
Előzmény: s3girl (45939)
s3girl Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45939
Sziasztok!

koszacica: Nagyon széééép a kis Border!!:))

Hozok pár havas képet.;):)

- Suzy ül;)





- Célra állva.:D

- szlalom;)

- ülve piti:) kis tündérke;)

- kis engedelmes kezdete

- repülő kutty;)
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45938

Szia!

 

Szerintem 8 hónaposan még nagyon kölyök majd kinövi. Most még érdeklődésből is csinálja olyan mint egy kisgyerek , meg kell ismerkedni mindennel:) Sok- sok foglalkozás kell neki és nem csak testileg de agyilag is le kell fárasztani. Sztem minden reggel séta előtt legyen egy kis fegyelmező gyakorlat is. Tanítsatok neki apró trükköket. Ha tanulással kezdetek talán lefárad annyira agyilag, hogy alszik egész délelőtt. És legyetek tényleg vezérek. A ketrec is kipróbálható de azt is csak fokozatosan lehet bevezetni szerintem, mert ha nem ismeri bepánikolhat tőle és akár magában is kárt tehet.

Előzmény: Zsike1983 (45934)
gb. Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45937

ketrecbe kell zarni amikor nem vagytok otthon. Sajnos nemelyik a kutyak nem szeretnek maguk lenni es mindent kitalalnak ,hogy szorakoztassak magukat.

 

volt egy nemetjuhaszom evekkel ezelott ,mindent felforditott ,meg a fuggonyoket is lerangatta ,a viragcserepeket szetzuzta a szobak kozepen. 

Előzmény: Zsike1983 (45934)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45936

na basszus,nalad van a kutyam:)

mi a lanyommal egesz nyaron strandpapucsban jartunk,mert azert nem volt kar,minden mast szettepett a kutya.Kinyitja a ciposszekrenyt,felora a kutyatlanitas a lakasban,mielott elmegyunk itthonrol.De neki sokkal nagyobb a fantaziaja,mint nekunk,mindig kitalal valami olyat,amire nem keszultunk.

Probalom benne tudatositani,hoyg mashol ezert mar megnyuztak volna.Mar vettem neki kongot,elvan vele egy darabig,aztan jobb jatek utan nez....

 

en is varok minden hasznalhato tanacsot

Előzmény: Zsike1983 (45934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!