Keresés

Részletes keresés

Hajas63 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51949
Üdvözöllek dicsö lovag,:-)))))
Előzmény: Törölt nick (51947)
Hajas63 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51948
Azt irod hogy a titok az titok marad!!,,Ne a titkokban higgyél,hanem az alázatos munkában,,mert aki ebben a sportban sikeres akar lenni,annak keményen meg kell dolgozni a sikerért!!Szuper egészség,takarmányozás ,tréning,ez fog elöre vinni,és nem a titok keresése,,szerintem,,,barátsággal,Üdv..
Előzmény: Pigeon22 (51942)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51947
A kép az nekem tetszett, csak a méretarányok nem voltak az igaziak !
Minden sólyomfajta fordulékony, csak ki kevésbé, ki jobban. Lehet szerinted a vándorok így vadásznak, de egy aprócska dolog elkerülte figyelmedet. Neon azt írta, hogy galamb nagyságú, vagy kicsit nagyobbak voltak a támadók. Nos a vándor ettől jóval nagyobb, hiszen köztudottan a legnagyobb testű sólyomfajta, mely hazánkban fészkel.
Amiről nem tudsz, még nembiztos, hogy nem létezik.
Ha odafigyelsz, én nem emlegettem az Európa Madarai madárhatározót. És, ha még jobban odafigyelsz, semmilyen határozót nem említettem . :)))
Előzmény: smex (51910)
Pigeon22 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51946
Haverság má van! Galambot is kaptam tavaj,és idén is kapok. Már csak ezeket kell alaposan megfigyelnem Pl:kaja adagolás,tréning Stb.... mindent idővel. Lassu víz partot mos!
Előzmény: FvT (51945)
FvT Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51945
Barátkozz vele össze , /ha lehet/ .Ha tényleg ennyit nyer akkor :
Akár milyen puritán a duca biztos hogy tökéletesen működik. Lesd el.
Akármilyen gagyi a kaja biztos egészséges és JÓL ADAGOLJA! Lesd el.
A galamb minőség biztos jó ! Szerezz a lgjobbjaiból.
Ha természetesben ennyit nyer akkor jobb mint a többi. Tanuld el.
Smivel közel lakik sűrűn kérdezhetsz keveset . jobban tudatosul majd.
Előzmény: Pigeon22 (51942)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51944

 

 :) Ha így van, ahogy irod egyszerű a titok : jók a galambjai ! ( Még Fricike a fórum szaktanácsadója is ezt fogja mondani, csak kicsit hosszabban... :)

 

Előzmény: Pigeon22 (51942)
Pigeon22 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51943
Tudom! 30km-re van a munkahelyem,kocsi is van,szóval adott minden.
Előzmény: spakli NR 1 (51941)
Pigeon22 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51942
Persze hogy értenek! Nem messze lakik tőlem egy spori természetesen röptet,duc nem nagy szám,a galambok olyan takarmányon élnek ami épp van,vagy hozzáfér /igazábol tyukoknak sem szivesen adnám/ És mégis minden díjkiosztoról egy csomagtartó kupával tér haz! Általános dolgokat ő is elmondja mind bárki más! De a titok az tiok marad! Köszönöm a gratulációt! Amugy Hause Sommer. Henry,Vetzy.Benita.
Előzmény: FvT (51939)
spakli NR 1 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51941
nem a házkörülire gondoltam...!
Előzmény: Pigeon22 (51940)
Pigeon22 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51940
Köszi az infót! Ez a része menni fog! :-)
Előzmény: spakli NR 1 (51937)
FvT Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51939
Természetesen ez csak pár név volt.Ennel sokkal többen értenek ehhez a módszerhez.
Csak egy javaslat: Magyarországon azon a néhány ezer galambászon kívül nem nagyon ismerik el ezt a "hobbit". Éppen ezért még a bajnokjaink sem kapnak elég megbecsülést ,
közszereplést. Néhány "félistenen " kivül a többség szivesen beszél a tapasztalatairól,
meglátásairól. Nyugodtan egyeztess időpontot valamelyikkel , hidd el szivesen fogadnak majd. Vannak köztük igazi "szófosók " is csak győzd megjegyezni a dolgokat. Még egy előny ha személyesen keresed fel őket , igy vizuálisan is el tudod raktározni a lényeget. A bajnokokról csak annyit , ne csak ez alapján szelektáld a mentoraidat. Nyugodtan fordulhatsz mostanság kevésbé ismert sporikhoz is . Még egy név , igaz hogy Ő mostanában nem túl erős, de többször volt ker b . régebben . Mai napig nagyon jó a kapcsolatom vele ezért emlitem Riczkó Feri barátomat .A másik amiért emlitem az ,hogy
erről a módszerről olyanok is tudnak sokat mesélni akik már nincsrnek a Top-pon ,de tapasztalataik ugyan úgy érvényesek ma is. Ő emberileg is nagyon gút, de azt hiszem van itt fent olyan Mezőkövsdi aki erről , s erről a téméról többet tudna mesélni.
A másik : Igaz hogy a kutyázás és a galambozás rokon hobbi ,de csak annyiban , hogy állat mind a kettő. Én is kutyáztam /sőt rotiztam. első kutyám CSernák Féle Kharon / de majd rájössz ez azért teljesen más .Amugy gratula a kutyás sikereidhez.
Előzmény: Pigeon22 (51935)
Tubibá Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51938
Sziasztok. Szerintem a ker. lista alapján. Ja és azért legalább 20 db induló legyen.
Előzmény: robagkobak (51927)
spakli NR 1 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51937
amennyiben meg tudod oldani a természetesben röptetett galambjaid hétközi tréningeztetését, akkor jönnek az eredmények, ha nem, akkor baj van...:)
Előzmény: Pigeon22 (51936)
Pigeon22 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51936
Pár éve voltam pesten egy kutyakiképzéssel kapcsolatos szemináriumon. Az előadást egy Magyar származásu Német úriember tartotta. Rengeteg kutyát kiképzett,és velük elég sok világversenyen részt is vett. Nem kevés sikerrel! A szemináriumot igy kezdte: MINDENKI KÉRDEZZEN BÁTRAN MERT HÜLYE KÉRDÉS NINCS!!!! És bevallom ez a hozzállás nagyon tetszett. És kérdeztek,az öreg magyarázott,és mindenki szivta az infokat,elösször elméletben utánna bemutatásra kerültek a gyakorlatban is a feltett kérdések. Szerintem elgondolkoztató! Aztán én rábízom mindenkire! :-)
Pigeon22 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51935
Köszi az infókat FvT! Ne szó szerint értsd a "Bajnokokat" Én meghallgatom mindenki véleményét. Aztért mert nem bajnok attol még adhat pár jó tanácsot. Aztán hogy az illető megfogadja e azt,az már csak rajta múlik! :-) Egyszer itt irta valaki hogy jópáran a kocsmába osszák egymásnak az ész hogy ilyen meg olyan bajnokok lesznek,aztán bajnok sosem lesz. Na én ilyenektől nem fogadom el a tanácsot. Akik már valamit le is tettek az aztalra,tőlük bármikor szívesenfogadok tanácsot,és ha megvalosithatónak látom ki is próbálom. "Szó elszáll,de a tettek megmaradnak!"
Előzmény: FvT (51933)
Neon Licht Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51934
Igaz, természetesben is vannak azért jó eredmények, ki kell nyomozni.
Nagypál is azt állítja a legutóbbi cikkben, hogy semmit se romlott az eredmény, miután együtt hagyta a versenyzőket. Úgyhogy kerestünk Pigeonnak pár bajnokot, sok sikert hozzá.
Előzmény: FvT (51933)
FvT Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51933
Én csak 4-éve versenyzek , azt is csak himekkel , de vannak ismerősök akik nagyon jól űzik
a vagy űzték a fészkes módszert. Pl. Katona Józsi aki sokáig verte az özvegyeket igy .
Ő is tudna segiteni ebben szerintem nyugodtan fordulhat hozzá Pigeon tanácsért.
De emlithetem egyik jó barátomat Németh Gyurit Vácdukán . Csak azért irtam ezt a 2 sporit
mert a kérdező csak bajnokoktól szeretne tanulni . Hát ők elég sokat , és elég sokszor nyertek ezzel a módszerrel. Gyurihoz is nyugodtan fordulhat ő is biztos fog segiteni.
Előzmény: Neon Licht (51932)
Neon Licht Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51932
A fészekállapotról való versenyzéshez már kevesen értenek, legalább is annyira, hogy eredményesek is tudnának lenni. Az egyik legjobb Tóth Imre Fótón, de az a rossz hír, hogy idén ő is vált özvegységre.
Éppen hogy sok hely kell a módszerhez, és el kell tudnod csukogatni galambokat egyenként. Sok idő és fáradtság, mire megtanulod, lejár az a két év. De ha tökéletesen tudod, bajnokságot nyerni akkor se lesz elég. Úgyhogy van esély rá, hogy elvesztegetett két év lesz, csak a lelkesedésed fogy közben, annyi változik.
Vercsegnek van egy könyve, amit Frici szokott emlegetni, még abban van talán leírva a legtöbb erről a módszerről.
Előzmény: Pigeon22 (51931)
Pigeon22 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51931
Majd azt szeretném én is valamelyik özvegységi módszert /valoszinü totál/ nekem ne lebzseljen ithon a tojó. /meg hát közbe még jobbak is!/ Sajnos a helyszüke egyenlöre ezt engedi. Az idén meg jövőre biztos hogy fészekről repülnek. De ha már onnan repülnek szeretném kihozni belöllük a legjobbat.
Előzmény: cromme79 (51929)
Neon Licht Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51930
Ha csak valaki meg nem szervezi.... A Csóró kupa legalább olyan érdekes...
Előzmény: robagkobak (51928)
cromme79 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51929
Ha ilyen sok energiát belefektetsz akkor miért nem valamelyik özvegységi módszerben gondolkodsz?
Természetes módszerhez több idő kell és nagyobba hibalehetősége is.
Előzmény: Pigeon22 (51917)
robagkobak Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51928

Idén nem lesz IFFD?

robagkobak Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51927

Az egyesületi vagy a kerületi listán gyűjtött pontok alapján?

 

Előzmény: Tubibá (51749)
cromme79 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51926
Pigeon22 hozzászólására gondoltál?
Mert ha igen akkor nem nekem kellene válaszolni ugyan is Ő természetes módszerben akar versenyezni én meg közel 20éve totál özvegyezek.Versenyeztem természetes módszerrel is elég haloványan,bár akkor a feltételeim sem ilyenek voltak na meg persze a szemléletem sem.Kapásból akik jól versenyeznek természetesben Frici,Plastron.Ők illetékesebbek.
Előzmény: Hongaars (51842)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51925

 

 :) Nézőpont !

   A szónok körültekint a hallgatóságon és felsóhajtva megállapitja, elege lesz elmagyarázni a dolgokat ennek a sok kis hülyének. Elóadás végeztével a hallgatóság megállapitja a szónok egy nagy hülye !

  Ez a hülyeség egysége ! :) 

frici608287 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 51924
Csak néhány mondat, mert meló!
A galamboknál másként van!
Itt a befektetett munka és az alapanyag még igencsak kevés ahhoz, hogy eredményes lehessen valaki.Mindezek inkább csak előfeltételei az eredményességnek.
A galamboknál még sok minden más szükséges az eredményekhez.Bővebben később.
Előzmény: Pigeon22 (51917)
japzoli Creative Commons License 2010.04.05 0 0 51923
Pigeon22 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 51922
Én is értem hogy őn mit akar! :-) Akkor kiegészítem! Egy elismert Német klubbiró volt /ugye ő a sztender adó "anyaország" / Az osztályában Ő volt egyedüli Magyar tenyésztésü és magyar tulajdonu kutya. A többi a környezö országokból érkezett. Jugok,Szerbek,Osztrákok. És ők sem pudingot hoztak a klubra! :-) Tisztelettel:Pigeon 22
Előzmény: Kis László (51920)
japzoli Creative Commons License 2010.04.05 0 0 51921
Kis László Creative Commons License 2010.04.05 0 0 51920
A küllemi jegyek bírálata függ a bíró hozzáértésétől!!Mert sajnos nem egyforma a bírálok rálátása a dolgokra!
Mondok egy példát!
Egy neves szarka tenyésztő ugyanazon galambja részt vett az egyesületi és az országos kiállításon!
Az egyesületi kiállításon 91pontot kapott a galamb(ahol sokkal kevesebb és gyengébb volt a felhozatal)az országoson 96pontot kapott (ahol nagyon sok szarka volt és igen jó minőségűek)!!Jelzem, a galamb mindkét kiállításra kifogástalan állapotban lett benevezve!!Értem én hogy te mit akarsz mondani!!
Előzmény: Pigeon22 (51917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!