Keresés

Részletes keresés

MSE33 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5307
Szia!

A 3020-as hozzászólásban részletesen olvashatsz a szállodáról!
Ha nem ragaszkodsz a luxushoz, akkor biztosan megfelel. Mi is voltunk már 3*-os szállodában Hurghadán, és nagyon szivesen visszamennénk, de sajna egyik utazási iroda kinálatában sem szerepel.
Előzmény: kelenhegy (5306)
kelenhegy Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5306

Sziasztok!

 

Tud valaki hasznos infoval szolgálni a Hotel Beirut-ról? Nagyon kedvező ajánlatot adott szeptemberre a Neckermann. -hogy erőteljesen elgondolkoztunk rajta. Járt már ott valaki? A fellelt képek alapján elég barátságosnak tűnik csak hát a 3 csillag mit takar(hat) ?

 

Üdv.

szendem Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5305

Szia Gaven!

 

Sygma leírása (köszönet érte!) mindenre kiterjedő! Helytálló megállapításai igen hasznosak az először Egyiptomba utazók számára, de ne ijedj meg, csupán racionális ábrázolási módja miatt tűnik az ország olyannak, amilyenre te nem számítottál. Biztos vagyok bene, hogy meg fogod találni a vidám, napfényes Egyiptomot is.

Benékről nagyon sok hsz-t találsz, ha a keresőben  a "Benék" kifejezésre keresel. 

 

Üdv.: szendem

Előzmény: Gaven (5300)
y42 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5304

Szia!

Sunrise Holiday Resort.

Két nagy gyerekkel+asszonnyal. (én már sajnos öreg vagyok...:(()

Előzmény: zuhl (5302)
sygma Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5303
Benék búvárklubja bérel egy hajót, illetve biztositja a felszerelést. Tőlük bérlik tovább Benék, illetve más társaságok. Amikor először voltunk, akkor a Ben&Liv&Ágoston Team-hez 5-en csatlakoztunk, és volt ott még egy orosz család egy másik csapattal.
Második alkalommal lényegesen nagyobb volt a nyüzsi. Liv nem volt, viszont csak hárman voltunk velük. Volt vagy 6 lengyel, 10 nagypofájú magyar (hordó sörhas, tetkó, ökölnyi aranykereszt, pösti tájszólás -egy darabig valami ukránnak hittem ezeket az érthetetlen karattyolásuk alapján :).
A szellemi és mentális szinvonalukról annyi, hogy a "közösbe" bedobott maszkjukat amikor felvette valaki, akkor ott verték magukat miatta.
A hajóra és a felszerelésre nincs panasz. Minden _jól_ működik, újszerű, nem szakadt vagy elhasznált. Technisub és egyéb minőségi cuccokat használnak, amelyek kb. fél év alatt amúgy is tönkremennének, igy eleve rendszeresen frissiteni kell azokat.
Egyedül tényleg az van a pakliban, hogy ki lehet fogni Tapló Tuskóékat.

-Sygma
Előzmény: Gaven (5300)
zuhl Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5302

Szia!

 

Mi a Sunrise Palacio-ba megyünk.Te vagy Ti melyik szállodába mész/mentek?

Előzmény: y42 (5299)
Csibemama Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5301

Szia NLQ!

 

Köszike, és mindenkinek szintén köszi a sok-sok segítséget!!!!

Az biztos, hogy fázni se a szobába..... se kint a szabadba nem fogunk......

 

Üdv

Csibemama

Előzmény: NLQ (5298)
Gaven Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5300
Jujuj! Sygma leírását olvasva egy kicsit megijedtem. No, persze eddig minden olyan vidám és napfényes volt, hogy kell a valósággal is szembesülni az embernek, ezzel tisztában vagyok. Én egyébként azt hittem, hogy a Benék által szervezett utakon családias légkörben, csak magyarok vesznek részt, de látom a beszámolóból, hogy tévedtem. Aki még volt Benékkel, írjon egy kicsit bővebben, légyszi! Köszi!
y42 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5299
Akkor egy géppel fogunk repülni!:-))
Előzmény: zuhl (5297)
NLQ Creative Commons License 2005.03.30 0 0 5298

Csibemama gratula!

 

szep pirosra fogtok sulni :) (persze csak ha kijottok a szobabol ;)

Előzmény: Csibemama (5282)
zuhl Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5297

Sajnos mi még egy kicsit később megyünk.

Június 29-én a Neckermann szervezésében.Várjuk már nagyon.

/Elötte négy nappal esküvőnk lesz,azt is várjuk  :) /

 

Előzmény: b73 (5296)
b73 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5296

Mi sem hagyjuk ki...

A jövő hét végén mi is ellátogatunk.

Előzmény: zuhl (5295)
zuhl Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5295

Hát azért egy kicsit gáz a dolog.Hála Istennek pont azért hír mert ritkán történik.

Legalábbis úgy gondolom.

Mi biztos meglátogatjuk Kairót.

Előzmény: b73 (5294)
b73 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5294
Hát igen én a rádióban hallottam és ott nem azt mondták ami a cikkben van.
Előzmény: zuhl (5293)
zuhl Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5293
Előzmény: zuhl (5292)
zuhl Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5292

A cikk szerint nem valószínű, hogy a csók miatt

 

Előzmény: b73 (5290)
b73 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5291
Szerencsétlenek lehet nászúton voltak.
Előzmény: b73 (5290)
b73 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5290

Most mondták a hírekben hogy Kairóban egy helyi férfi megkéselt egy Magyar párt mert csókolóztak!Úgyhogy csak óvatosan..

sygma Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5289
Vásárlás: élelmiszert az Abu Ashara -ban érdemes venni (üzletlánc több helyen, olcsó, fix árak, blokkot "adnak", viszont itt alkohol nincs). Finom a Gersy és Moro csoki (18-25 LE/karton). Nagyon szépek és olcsók a könyvek, ezekből érdemes felpakolni (angol/német/orosz nyelvűek).
A taxisok furmányosak, néha szemétkednek:
Uticél megmond. Gyere! Mennyi? No problem! Mennyi? Best price for you! MENNYI? (hülyén néz) 20! 10.. OK! Pounds? Igen. 2 főre? Nem, per fő. 10 két fő. 15.. Balra el. OK! 10. Beszáll, megy. "no 20, no stop!" anyád...
Nagyon fontos, hogy mindent előre lefixálni (ár összes/per fő, LE/USD, baksist vár-e utána, mert utólag nincs alku!)
Ja, és ez itt a reklám helye: A Desert Rose-ban van parfüméria (is :)
Az ország egyébként mocskos és eléggé igénytelen, inkább hasonlit egy szemétdombra. A tenger viszont szép, de a partjánál szemetes.
A Búvárkodásról nem irok semmit, ugyanis felesleges. Minden patent, Benék hoznak-visznek, mindent elmondanak, korrektek, nincs semmi probléma, csak előző este jelezzétek feléjük a szándékot, hogy ne zsúfolják tele a hajót.

-Sygma
sygma Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5288
Szombat -Kairó, Benék szervezésében. Hajnal 1-2 körul indul a népek összeszedése, előző este 8-ig szólni kell a recepción, hogy másnapra "breakfast box" igényeltetik. Majdnem megjártunk, ugyanis a helyi irodák a szálloda előtt, és nem a recepciónál várják be az emberkéket, ellentétben pl. a Medinával. Mivel pár szálloda recepciója mélyen bennt van a komplexumban, igy oda ritkán mennek be a helyi irodák, ki kell állni a sorompókhoz, különben megeshet, hogy szó nélkül otthagynak! Sőt, igy is, de erről később. A konvoj 3-kor indul El Gouna-tol.
Csak ketten voltunk magyarok, igy az angol csapattal (alias "Alpha group") tartottunk. Volt itt 2 svéd és egy egy olasz pár, 2 francia fickó, 2 indiai Angliából, és egy arab srác négus barátnővel spanyolországból. Az idegenvezető teljesitményéről annyit, hogy a múzeumban többen hozzánk csapódtak egyéb csoportokról leszakadva. Rohanás, 10 perc szabad program (benne Tutankhamon-kitérő).
Ebéd tűrhető. Piramisok, Szfinx: buszból ki, 20 perc nézelődés, buszba be, fél óra várakozás, 2 percnyi út (50 méter) a másik piramishoz. És igy tovább. Ha tehetitek, beszéljétek meg az idegenvezetővel, hogy inkább este (5-6) felé találkoztok odalenn, addig rendesen körbejárjátok. Egyébként nem nagy szám, nem hagynak békén a nyakig sz@ros lovakat kinálgató beduinok, kerülgetitek a tevegumit és a tevelét. Lapos az egész, az egri várnak 1000x nagyobb a feeling-je. Aztán a 2 "kihagyhatatlan" tukma-túra (a parfümösdit a mosdó megrohamozásával le lehet röviditeni, a papirusz "múzeumból" pedig hamar ki lehet fordulni, és beülni egy szomszédos kávézóba -csak aztán ne rohanjatok az elhúzó busz után a kairói forgalomban, mint mi :). Volt még egy esti meglepi: beduin "rabolók" megállitották a buszt egy kis baksist lejmolni. A helyzet inkább komikus volt, mint félelmetes. Megegyeztek a busz személyzetével (percekig ment a húzd meg-ereszd meg), a "késsel" hadonászó fickó intett, mire az utat keresztben elzáró szakadt busz elhúzott. Hajnal 1-re értünk vissza. A busz ugyanazzal a 2 sofőrrel (menet közben is cseréltek) már indult is a következ? útra...
Hétfő -Luxor, szinén Benék intézték. Ide már jött Zita (Ő is mint túrista), annak ellenére, hogy szintén csak ketten voltunk. Reggel 15 percet vártunk a buszra, majd az irodát felhivva kiderült, hogy ottfelejtettek bennünket a szálloda előtt. Busz visszafordult, majd a sivatag közepén is átvett egy másik buszból 3 ottfelejtett emberkét...
Sikerült leválni a csoportról, igy a Karnaki templomot rendesen végigjártuk hármasban. Papirusz "múzeum", majd ebéd (ez elég gyengécske volt, de tűrhető). Séta a kikötőbe, hajóval át a túlpartra (Nilus vizével vigyázni, tele minden extra dzsuvával!!), majd irány az alabástrom-műhely nevű "kultúrprogram". Hatalmas mákunk volt: még a papiruszosdinál rákérdezett Zita a programra, és hiányolta a Hatschepsut kitérőt. "No, no Hatschepsut" volt ott a válasz. De! Amig a népet beterelték a műhelybe, addig a "hungarian group"-nak fogtak egy taxit, és irány Hatschepsut királyné temploma! Kihagyhatatlan! (Egyébként a vérengzés is itt volt '97-ben). Utána királyok völgye, szintén hármasban végigjártunk (és fotóztunk :) mindent. 3-4 LE legyen nálatok apróban! Egy 0.5 LE átvétele után a beduin úgy kirohant a kamrából, hogy ihaj! Természetesen vaku nélkül, diszkréten ment minden. Profi gépet VR optikával (vagy állványt :) vigyetek. Egyébként ISO400-nál 1/15 zársebességhez elegendő fény van odabenn. De nem csak a fotó miatt kell a baksis; ha megtudják, hogy magyarok vagytok, akkor egyenként végigmutogatják az összes képet :) Utána Memnon-kitérő, aztán fakultativ banán sziget/Luxori-templom/szunyóka a buszban.
...
Marianna-22 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5287

Szerintem se nagyon érdemes kihagyni őket, kiv. ha van kinn ismerősöd.

A repjegy a Neckermannál már van 10000 Ft körül, de a szállás az ami drága.

De ha hosszabb időre mész ki, akkor lehet menni iylen apartman szerüségbe  is, de erről nem negyon tudok többet.

Előzmény: kelenhegy (5285)
nikonaprofi Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5286
Nem biztos, hogy megéri kihagyni őket.
Nézegettem a hotelom weblapját, és online annyiért tudtam volna foglalni, mint amit az irodának totál befizettem.
Az AirBerlin pl. fapados, de 100ezer Ft körüli összegért találtam Berlin-Hurghada retúr repjegyet.
Szerintem a szállást és a repjegyet bízd az irodára, minden mást intézz kint (vízumot is)
Előzmény: kelenhegy (5285)
kelenhegy Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5285

Sziasztok !

 

Valaki esetleg tudna információval szolgálni azzal kapcsolatan, hogy ha kihagyja az ember az utazási irodákat, hogyan érdemes kimenni Hurghadára ? Márciusban jártunk kint ut.irodával és lehet, hogy érdemesebb kimenni csak úgy "hátizsákos" turistaként.

 

köszi előre is !

 

Üdv. Mindenkinek :-))

sygma Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5284
Egy hét Hurghada után hazaérkeztünk; kissé vegyes érzelmekkel. Alapvetően jó volt, nagyszerűen éreztük magunkat, csak... Hát igen, Jordánia után már semmi sem elég szép :)
Azt, hogy melyik irodával mentünk, még most se tudom (nem vicc :). IBUSZ-hoz fizettünk be a debreceni Royal Jordan-on kereszül, aztán a debreceni reptéren jött a "meglepi". Nem találták a jegyeinket, majd rákérdeztek, hogy nem mondtam-e le az utat. Aztán már világosan emlékeztek rá, hogy lemondtam... Végül is valahol a Best-es kupacban találtak rá, Medinás köritéssel. Gondolom a szálloda-választás miatt átpasszoltak, hogy ne kelljen 2 emberke miatt külön buszt/idegenvezetőt szervezni.
Vizum: nem sikerült megkártyázni, igy be kellett állni a 2 hosszú sorba (egyik Best, másik Medina, na melyikbe? :), mig a "Bank"-nál senki...A transzfer a szállodáig (Desert Rose) rendesen meg volt szervezve, csomagok is rendben megérkeztek. Itt aztán kezdődött a "műsor". 2 kupac szobakulcsot adott át a recepciós az idegenvezetőnek; 5xx és 2xx. Utólag kiderült, a 2xx a "büntető-szakasz", ezeket mi fiatalok kaptuk. Az idősebbek, gyerekesek az 500-as szobákba kerültek. Kulcs átvétele után az idegenzevető tartotta a markát a baksisért. Kapott.. parasztlengőt :) Úgy hirtelen nagyon csúnyán nézett, ment is a "foci" egy darabig (majd én osztom. -mondtam. Katalógusban is benne volt -mondta. Kötelező? -kérdeztem. Igen. Akkor be kell épiteni az árba. Ezzel le is zárult a vita). Kért egy papirost -megkapta (megköszöntem az irodának a felajánlott segitséget, de nem élek vele) Ennek ellenére azért nagyon rendes volt.
Szoba: szép és jó, csak hát a "kilátás". Forgalmas út, épitkezés) Irány a recepció, finoman jeleztem a srácnak a dolgot, és már nyúlt is a 154-es kulcsért (ebben a zacskóban felejtett 10 dolcsi is segitett). Tényleg az egyik legszebb szoba, mint ahogy állitotta.
A szálloda hatalmas és csodálatos. 300 hektáron terül el (3 millió négyzetméter!), mindenhol buja a növényzet az állandó locsolásnak köszönhetően. Szép és nagy koralzátonya van, sznoricuccot vigyetek! Szinte bármelyik boltban kapható 40-45 LE magasságában fürdőcipő, ami erősen ajánlott a kövek és sünök miatt (mint bárhol máshol is a Vörös Tengeren). Az ellátásról inkább nem irok semmit, mert leirhatatlan. Mindig volt minden és töménytelen mennyiségben. Órákig sétáltál a saláták, húsok, köretek, öntetek és sütemények mellett, és még mindig csak a felénél tartottál, még bele se kóstoltál!
Csütörtökön búvárkodtunk Benékkel. Kötelező és kihagyhatatlan program! Egy rendkivül szép és igényes hajót bérelnek, amelynek nagyon jó a személyzete.
Pénteken szétnéztünk Hurghada-n. 2 óra bőven elég volt rá, ebben benne volt egy ebéd és az összes ajándék beszerzése. Itt is csak azt tudom elmondani, mint a Jordán fórumon; ahova hivogatnak, azt kerüld el, ahova pedig beráncigálnának, menekülj! Találtunk egy boltot, ahol ki volt irva mindennek az ára, illetve nem tukmáltak semmivel. Sőt, kifejezetten "vérszegény" volt minden eladó :). Beavattak az alapvető áruismeretbe; porcelán megfordit, és ha ez olvasható rajta: "F M Pate et émail Limoges... Fathi Mahmoud Made in Egypt", akkor kóser a cuccos, egyébként pedig csak egy "Made in China"-t kapsz, de azt legalább arab felirattal :). A bolt a McDonalds oldalában van, attól pár méternyire kifelé a városból, neve: "Made in Egypt".
Fáraók átka: 5 dl/nap/fő Jégermatyi kólásflakonban, minden étkezés előtt és után egy korty. Odakinn nem is volt semmi baj. Csak itthon, a repülőről leszállva jött ki rajtam valami nyavaja, 40 fokos lázzal, hidegrázással, de 1 nap alatt huss, különösebb kezelés nélkül (3 szem Algopyrin és 1 vödör tea).
...
ercsibe Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5283

Szia

 

Hát igen, elég gyorsan pörög a topic.

A májussal az a baj, hogy nekünk már késő, így marad a saját szervezés. :(

Előzmény: szendem (5278)
Csibemama Creative Commons License 2005.03.29 0 0 5282

Sziasztok!

 

Lefoglaltuk a nászutat!!

nyertes iroda:  Medina Tours ( Best -el együtt)

Nagyon király!! Augusztus 19-én indulunk, 12 napra All inclusive, Hilton Long Beach, mindennel együtt 210000.-Ft/fő!!!!!!

Szerintem ez is elég korrekt ár!!!!!!!!!!!!

 

Üdv

Csibemama

Előzmény: NLQ (5265)
Zümee Creative Commons License 2005.03.28 0 0 5281
Kiwiki!
Bocsika, ha félreéthető voltam, eszembe se jutott vitázni, csak a tapasztalatokat írtam meg:)
Természetes, hogy mindenki azzal utazik, akivel akar:)
Előzmény: kiwiki (5280)
kiwiki Creative Commons License 2005.03.28 0 0 5280

Szia Zümee!

Nem vitázunk veled,DE mi is megnéztük mind a kettőt,utaztunk már mind a kettővel.

Apróbb gondunk volt csak mindkettővel,hidd el mi is számoltunk,10%,vízum,baksis,stornó,illeték,stb....... 95.000 Ft-tal olcsóbb a Kartago. De mindenki azzal megy akivel akar!! Valóban azt elnéztem,hogy az első gyeek 50.000 de utána javítottam.

Előzmény: Zümee (5279)
Zümee Creative Commons License 2005.03.28 0 0 5279
Sziasztok!
Elég régóta olvasgatlak már benneteket, de lassan eljutottam odáig, hogy ne csak passzív látogatója legyek a fórumnak:)

Kiwiki!
Nem tudom, hol adták neked azt az infot, hogy a Best 30% gyerekkedvezményt ad, mert 2-15 évig fix első gyerekáruk van, ami független a szállodától az időponttól és az időtartamtól és ez 49.900,- , azaz lehet, hogy a felnőtt ár 150 ezer a gyerek akkor is maras ennyi, és ők most 10% előfoglalási kedvezményt is adnak.
Én utaztam már mindkettővel, így ez alapján én a Kartagoval soha többet, de van akinek nem volt problémája, remélem ti is közéjük tartoztok majd:)
Előzmény: kiwiki (5271)
szendem Creative Commons License 2005.03.28 0 0 5278

Szia ercsibe!

 

Abu Simbelről annyit, hogy Livivel már elég régóta levelezgetünk egy esetleges kirándulásról, ő sem járt még ott. Az alábbi 2 hsz-ben próbáltam felhívni a figyelmet, de itt akkora a forgalom, hogy hamar a múltba vesztek irományaim. Ez egy jó alkalom, hogy feljebb hozzam. Persze, nem csak ez az oka, h. reagáltam.

 

"Május elején indulok Hurghadába és onnan fakultativ kirándulás keretében szeretnék eljutni Abu Simbelbe. Erre nagy valószinüséggel lehetőség is nyílik Ben és Livia segitségével. Akik ebben az időszakban Hurghadán lesznek (május 4-19) és szivesen ellátogatnának Abu Simbelbe kérem, jelezzék. Talán sikerül összehozni egy kis csapatot erre a csodás kirándulásra."

"Abu Simbelben még nem jártam, de nagyon vágyom oda és biztosan nem vagyok ezzel egyedül. Ezért is próbálok vállalkozó kedvü, érdeklődő túristákat toborozni még itthon. Lívia ugyanezt teszi Hurghadán, ugyanis egy 9, de méginkább egy 16-17 fős csoport már igencsak költségkímélő utat eredményezne. Az is köztudott, hogy a mi utazási irodáink csak körutazás ill. hajóút keretén belül érintik célpontunkat. Üdülés alatt, fakultatívként nam kínálják. Itt lenne a kiváló alkalom a Hurghadán nyaralók számára is."

 

Üdv.: szendem

Előzmény: ercsibe (5274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!