Keresés

Részletes keresés

erikafot66 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 242

Szép a szappanod Tildi, ügyes vagy. Én az enyémet este (bár már inkább éjjel volt) betettem a sütőbe 50 fokon 2 órára, még kicsit langyos most, de még ragaszkodik a dobozhoz. Talán ha kihül teljesen... Majd meglátjuk.

Előzmény: tildi36 (235)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 241

Hogy a diólevelet olajba dugni miért nem jutott eszembe eddig?? Nagyon jó... Pedig én iszom is a diólevélteát. És az orbáncfűét is. Az Orbáncfű nekem nagy kedvencem, rengereg terem itt errefelé. A levelein vannak az apró hólyagok, amik már eleve bordó olajos nedvet tartalmaznak. Ezek jól kiáznak olajokban. Tinktúrának pedig alkoholban.

 

A diólevelet pedig meg is csinálom.... Illetve van egy kis levendulám is.

 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 240

Jah! HOgy még Te is ébren vagy? :)) Köszönöm még egyszer.

 

Télire mikor annyira jól jön a plussz kényeztetés az ember lányának akkorra már érett szappanokkal szeretnék itt dicsekedni :) Legkésőbb akkor.

Előzmény: tildi36 (238)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 239

Erika! Köszönöm már el is mentettem. Tildi! Nagyon szép a szappanod, bele tudnék harapni :))

 

Most láttam egy újabb kisfilmet, ahol tejes dobozba töltötték a masszát. A keskenyebbik oldala volt levágva és úgy. Illetve henger alakú súrolószeres papírkarton dobozba, mait leszaggattak róla kihűlés után. Az is nagyon klassz megoldás, szép kerek szeletek lettek belőle. :)

 

Na nem álmodozom itt össze-vissza... hátha időm is engedi akkor a napokban én is hozzáláthatok végre.

tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 238

Még egyszer üdv itt Zsuzsu!

 

Én is csak egy pár napja csatlakoztam, de nagyon jól érzem itt magam, nagyon segítőkész itt mindenki...azaz Erika és Sütimüti :)

 

Én is így kezdtem, olvastam-olvastam, receptek után kajtattam, és apránként beszereztem minden (dehogy minden, csak az alap) hozzávalókat. Persze azóta szépen gyarapszik az olaj és illóolaj készletem, már van fadobozkám is, gyógyfüveket vettem és gyűjtögetek magam is, sok megterem a fűszerkertemben, talán ez a legjobb érzés... a diószappanhoz dióleveleket áztattam olívaolajba, a levendula is a kertemben terem. Tavasszal tervezek majd akácvirágot, bodzavirágot, kamillát is gyűjteni a közelben.

Jó, hogy írtad az orbáncfüvet, ezt a felhasználási módját nem ismertem.

 

Én szerencsére találtam a közelünkben egy "füves" nagykert, ahol ugyan nem teljesen nagyker áron, mert magánszemélyként vásárolok, de azért olcsóbban kapok meg mindent, kb. úgy, vagy kicsit olcsóbban, mint egy webáruházban. Szerintem nézz szét te is, biztos van Eger környékén is ilyen nagyker.

 

Ajánlok neked induláshoz egy nagyon jó szappankalkulátort, én ezt használom, a tervezésnél nagy segítség, mert leírja, hogy a kiválasztott és felvitt összetevők függvényében milyen lesz várhatóan az elkészült szappan (keménysége, krémessége, habzása, stb.) Lehet variálni, tervezgetni, aztán el lehet menteni, ki lehet nyomtatni...én nagyon  szeretem. A mértékegységet ne felejtsd átállítani grammra.

 

Szappankalkulátor

 

A végén, amikor kiszámoltatod, hogy mennyi folyadék és lúg kell hozzá, kattints a View or print recipe gombra, az lesz a nyomtatható, és alul akár megjegyzésekkel is ellátható oldal. (ide szoktam írni, milyen és mennyi super fat-et, illóolajat, egyéb kiegészítőt teszek a szappanba, mennyi a kecsketej, vagy a gyógynövényes macerátum aránya, stb.)

 

 Creativiky oldalán is van kalkulátor, az is jó és magyar nyelvű.

 

Hajrá, kezdj hozzá, biztosan nagyon fogod élvezni te is...írj és fényképezz is majd :))

Előzmény: zsuzsu1218 (221)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 237

Ezt most én is elmentem, köszönet a részletes leírásért!

Előzmény: erikafot66 (229)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 236

Legyél türelemmel, állítólag egyszer minden puha szappan kijön a dobozból.. :))

A képeket nagyon várom!

 

Ma vettem rozmaring és teafa  illóolajat, a páromnak gondoltam ki egy jól habzó (ez a heppje :D ), frissítő fiúszappant, ebbe tenném menta és rozmaringfőzettel, esetleg  turmixolnék bele egy kis mentalevelet, de ez nem biztos még. De az is lehet, hogy ezen a szappanon kipróbálom a swirling tecnikát, majd meglátom.

Előzmény: erikafot66 (233)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 235

Sütimüti, a nyomika - rusnya szappanod valami gyönyörű, nekem pont ezek az egyszerűek tetszenek a legjobban...olyan igazi retro-bio-házi "íze" van :)))

 

A dobozka nagyon bevált, kellemesen tartotta a meleget, de nem engedte túlforrósodni a szappant. A sütőpapírral ma lazán kiemeltem belőle a szappantömböt, úgyhogy lehet, hogy mégsem kérek anyacsavarosat, mert ez is kiválóan működik, inkább még egy ugyanilyet csináltatok majd a párommal.

 

Íme a  csicsa jegyében született fahéjas-mákos tortaszappan :))) 

 

 

(egyébként  jó kis testradírozó, keringést serkentő szappanná válik majd elvileg a máknak, a fahéjnak és a narancs illóolajnak köszönhetően)

Előzmény: Sütimüti (220)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 234

Túl sok a puha olaj, egyébként a teafa szappan lett kész, igaz az volt a ropis dobozban, azt meg a dobozzal együtt felszeltem :) de jó lett.

Előzmény: erikafot66 (233)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 233

Én is felvágtam ma a szappanjaim egy részét, a másik rész még nem akar kijönni a dobozból. Ha sikerül kivadászni mindet készítek fotót. Nagyon puhák még így 2 nap után is, nem tudom mennyi ideig fog eltartani amíg annyira összeszárad, hogy kijöjjön. Kellett volna tenni bele papírt, nem gondoltam át igazán, hogy nem teszek. Na majd legközelebb.

Előzmény: tildi36 (232)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 232

Erika, ez a kétoldalú ragaszró is nagyon jó ötlet, remélem beválik! Többféle szappannyomatot lehetne így készíteni, karácsonyra akár fenyőfásat is... :)

Előzmény: erikafot66 (218)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 231

Sziasztok!

 

Ma egész nap nem voltam gépközelben...jó sokat írtatok! :)

 

Neked külön is üdv, Zsuzsu1218

Vigyázz, mert te is függővé válsz majd.... :)) Nekem igen rövid idő alatt sikerült, sok mindennel foglalkoztam már én is, de ennyire még nem tetszett, nem kötött le  semmi sem....

 

Erika, nem értem én ezt a letakarás dolgot (mármint hogy az én szappanomnak miért árt a takarás), nálam eddig fordítva működik a dolog, de utána fogok járni, mit csinálok rosszul, hogy az enyémeket nemhogy takargatni, hanem hűteni kell...a hűtött letesztelt szappanjaimmal nincs gond, kellemes velük a tisztálkodás, az állaguk, illatuk is rendben van.

A kecsketejet jégkockatartóba töltve fagyasztottam le, így könnyebb adagolni, és valóban kevésbé forrósodik fel a lúg hozzáadásakor az oldat. Persze így is folyamatosan hűteni kell.

 

A tegnapi szappanka is jó lett, már fel is szeleteltem. (Sütimüti, a doboz valami csodás, remélem neked is van már)

Egy hibája azért lett a szappannak, kicsit sok fahéjat tettem az alsó réteg masszájába, és túl sötét, étcsoki-barna lett. A belekeverésnél alig volt tejeskávé színű a massza, ezért tettem bele bátran, de most már tudom, hogy legközelebb a fele is elég lesz.

 

A tegnapelőtti diószappan sem annyira ronda már, az illata kellemes, fanyar diós, pici mézes beütéssel. A tapintása finom, krémes, érződik rajta a super fat-nek adagolt shea vaj és avokádó olaj.

 

Pikkelysömörös bőrre csupa jót írtak a többiek, ma, amikor egy gyógynövény-bio nagykerben voltam, ott is árultak háziszappanokat, köztük kecsketejeset, nagy betűkkel volt mellé kiírva, hogy pikkelysömörös, ekcémás bőrre. A shea vaj, és az avokádó olaj is gyógyítja az ekcémás bőrt, gondolom, a pikkelysömörösnek sem árthat.

 

Én a kecsketej és az avokádó olaj mellé körömvirág teát tettem a szappanomba, és frissen szedett körömvirágot is turmixoltam bele. Túl van a teszten is, kellemes, lágyan, krémesen habzó kímélő szappan. (talán a körömvirág is jó lehet pikkelysömörre?)

 

A karácsonyi szappanba jól menne szerintem a narancs, fahéj, szegfűszeg, esetleg gyömbér,a  csoki  és a méz is. Díszítésnek talán bele lehetne nyomni a szappanba egy egész csillagánizst is.

A diólevél-szappan mára halványodott:

 

 

Előzmény: erikafot66 (217)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 230

Inkább nevezzük mosógélnek ezt, ne folyékony szappannak.

Előzmény: erikafot66 (229)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 229

Köszönöm a pikkelysömörös ajánlatokat, ki fogom próbálni, szerkesztek majd rá szappant.

 

Kb 1 órája leírtam a folyékony szappan receptjét, de a technika ördöge megtréfált, elküldéskor eltünt minden, úgy hogy kezdem előröl.

 

Zsuzsu!

 

A folyékony szappanhoz KOH kell, a NaOH a kemény szappanokhoz kell.

 

A folyékony szappan recept a következő:

 

1000 g kókusz olaj

280 g KOH (a különböző helyeken található receptek 180 és 325 közötti mennyiséget írnak, én az aranyközéputat választottam - 325 a szappankalkulátorral)

380 g víz + még a higításhoz kb 2900 g víz

60 g citromsav 240 g vízben oldva a semlegesítéshez, citromsav helyett lehet só is, az talán jobb is, mert lágyítja a vizet mosáskor - szerintem

 

Az egészet úgy kell kezdeni, mint a kemény szappant: kimérés, olaj melegítés, lúg hűtés - az olaj és a lúg is kb 42-45 fokos legyen. Ekkor a lugot belekeverjük az olajba és botmixerrel pudingosodásig keverjük.

 

Személyes megjegyzés: én eddig egy magas falú 3 literes edényben csinálom, de itt átteszem az egész masszát egy kb 6 literes edénybe, amit sütőbe is be tudok tenni. A kisebb edényben a maradékot, amit már nem lehet kikaparni fel kell oldani a higításra szánt vízzel, és felhasználásigfélre tenni. Így semmi sem megy kárba. 

 

Pudingosodás után az egész masszát (már a nagy edényben) be kell tenni 70 fokos sütőbe üvegesedésig. Ez lehet 1 óra, 2, 3, de általában másfél óra elég. Ha már üveges bele kell tenni a higításra kimért illetve félretett vizet, beleönteni az edénybe, és vissza a sütőbe az egészet, minimum 1 órára 70 fokon.

1 óra elteltével meg lehet próbálni a botmixerrel feloldani a masszát. Ez eleinte nehezen megy, de viszonylag hamar olvad. Ha kész ismét vissza a 70 fokos sütőbe még 2 órára, utána ott kell hagyni teljesen kihülni, ez lehet akár 1 nap is.  Ekkor kell semlegesíteni a citromsavas vagy sós oldattal, illetve illatosítani izlés szerint.

 

A végére szép sárgás színű folyadék lesz, itt a gél szó nem egyenlő a boltokban kapható géllel, ez közelebb áll a vízhez, főleg nagy melegben. Talán télen sűrűbb lesz :)

 

Mosáshoz kb 60 ml kell egy gép ruhához.

 

Ez az adag 25 %-os oldat lesz, ha ettől töményebbet szeretnél készíteni kevesebb vízzel kell higítani, de 50 %nál nem lehet töményebb. Szerintem 25-30 % elég. Igaz én még egy kis mosószódát is teszek a fehér illetve a munkás ruhákhoz, de azt akkor is használtam, amikor még az Amwayt használtam.

 

És ami még nagyon tetszik, hogy nem kell öblítő, anélkül is puhák a ruhák.

 

Ne félj a szappan készítéstől Zsuzsu, nem bonyolult, sokkal bonyolultabban lehet leírni, mert elveszünk a részletekben. Hogy lásd mennyire egyszerű kiemeltem neked a lépéseket, a többi a magyarázat :) Ügye hogy így már nem is olyan bonyolult? Mert nem is az!

 

Remélem hamarosan Te is elkészíted első szappanodat, mi mindannyian szivesen segítünk Neked bármiben.

 

Előzmény: zsuzsu1218 (228)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 228

Szia Erika!

 

Megköszönöm a receptet, nekem most egyenlőre csak KOH van itthon, még megnézem hol tudnék venni majd HaOH - is. Nem vennék postán , ha nem muszály, anyival is kevesebb ( postaköltsé )..

 

Szia Este!

Előzmény: erikafot66 (226)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 227

Én is super fat-nek használnbám majd őket, de még csak most készülnek az idei újak, mert a tavaly évi elfogyott hol ebbe, hol abba. Igazából most van itt a szezonja a szedésnek, egy hónap kell az érésnek... na jó van ami 2 hét, de ezzel sem szabad annyira sietni. De amikor lesz, akkor szivesen... Szólok majd.

Előzmény: Sütimüti (225)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 226

Szia Zsuzsu, este leírok mindent a mosógélről, most dolgoznom kell. Érdemes azt használni, nagyon jó. Szia este.

Előzmény: zsuzsu1218 (224)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.25 0 0 225

Én sajna nem tudok receptet, mert még nem csináltam, de biztos kapsz linket valakitől. :)

 

Igazából ugyanazok kellenek, olajok/zsírok és lúg (KOH) plusz még citromsav a semlegesítéshez (néztem, a DM babasampon is semlegesítve van citromsavval, csak nekem volt újdonság a dolog).

 

Én meg lehet vevő lennék az sk készített spécibb olajaidra, superfatként jól "mutatna".

Előzmény: zsuzsu1218 (224)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 224

Köszi a kedves szavakat és mindenképp igazat kell adnom ebben a vaselines dologban. Igazából csak arra gondoltam, hogy azt úgyis le lehet szépen törölni róla miután kivettem a formából. Na de igaz, amikhez használtuk eddig azt nem ettük meg, nem kentük magunkra. Látod a kapkodás, mert már annyira készíteném. :)))

 

Még hiányzik egy-két dolog, de majdnem biztos, hogy az első orbáncfű olajjal és teafával készül maj.

 

Remélem lesz felesleg is majd, :)) márcsak azért is, mert ha bejönnek ezek a szappanok és miért ne jönnének, akkor nehéz azt mondani a családnak, hogy elfogyott... elvitte a cica vagy mi... Tehát legyen mihez nyúlni, ha kell akkor hangulattól st.  függően akár mikor másikhoz is. Olyan fura, ahogy írok és olvasok róla, már szinte érzi az ember a bőrén és érzem az illatokat. :))

 

A modellezésből fakadóan én azt találtam ki, hogy lehet ezeket a csodaszép szilikonformákat kapni, de nagyon drágák, pláne a különlegesebbjei, 3-8 ezer forint is lehet és ezek csak egyesek.

A művészellátóban láttam megint leárazva önthető szilikont és ( 2000 Ft / L ) biztos, hogy meg fogok próbálni azt is gyártani egy-két szép tárgyról, domborműről... NA ezek már a továbbfejlesztett ötletek :))

 

Lehet egy kérésem? Keresem, keresem, de sehol nem találom, a folyékony mosógél leírását, de olvastam itt, hogy beszéltetek róla. Megmondanád hol találom a receptet?

 

CSak mert lehet, hogy ahhoz kevesebb dolog kell mint a szappanhoz és KOH-m van idehaza. Vagy ahhoz nem az kell? CSak gondoltam mert folyékony...

 

Köszönöm!

Előzmény: Sütimüti (223)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.25 0 0 223

Üdv itt minálunk. :)

 

Viszont a vazelinnel nekem vannak fenntartásaim, ugyanis mű dolog, kőolaj származék. Nekem ez problémát okoz, ugyanis pár hónapja elkapott a természetes bőrápolás dolog (azóta a kibírhatatlan ekcémám rendeződött, a 10 éves korom óta kiütéses karjaim is egyre szebbek), és kerülök minden mesterséges, főleg kőolaj származékú cuccokat, kencéket (pl. gyógyszertári kenőcsök, fürdetők 99%-a)

A szappan kijön a formából, ha műanyag, szilikon, stb. csak idő kell neki, ha 1. nap nem is, majd másod vagy harmadnap. :) A fa formát meg vagy ki kell bélelni papírral, vagy szétszedhetősre kell csinálni, ill. sima növényi olajjal kell kikenni (Dirty jobs - Kecsketej szappanos rész). Ha már beletesszük a szappanba a fincsi gyógynövényeket, fölösleges elcseszni a külsejét mesterséges cuccokkal, szerintem. :)

 

Majd hozz képet az első szappankáidról, Egerszalókon lenne is valaki, akit lehet, hogy érdekel, ha lesz "felesleged". :)

Előzmény: zsuzsu1218 (221)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 222

.... és nem is rusnya a szappanod... egyedi és a nagymamám szappanjára hasonlít, volt szerencsém ősrégi általa készített, általa sem ismert helyre elspájzolt szappanokkat látnom kb. 10 éve... na ekkor jött az ötlet, hogy talán.... Minden esetre jó sokáig vártam vele....

Előzmény: Sütimüti (220)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 221

Sziasztok!

Remélem nem baj, ha közben csatlakozom én is hozzátok? Már hetek, de lehet, hogy hónapok óta olvasgatom a különböző szappanos írásokat, több éve tervbe van véve a szappan készítés, van egy csomó kijegyzetelt receptem olyanoktól, akik már kipróbálták azt, és állítják, hogy bevált.

 

GYűjtögetem a hozzávalókat, minden formát amit a gyerek " kinőtt" potenciális öntőformának tekintek :))))) Tiszta dilinek látszom ilyenkor :)) Mindent el kell tennem, jó lesz szappanba.... mondja anya.

 

Rendelkezem némi kézműves, gyógynövényes, készítsd magad, gyertyaöntős, fel sem tudom sorolni milyen múlttal, úgyhogy belefogunk, remélem még ebben a hónapban. :) Már nagyon várom, őrület, hogy mennyire szeretek, szeretünk a lányommal mindenfélével elbabrálni és fantasztikus érzés a végeredméyn is, mikor a magunk készítette dolgok beépülnek a mindennapjainkba.

 

A napokban készülünk épp egy gyógynövénygyűjtő túrára, mert nem messze kell menni hozzá és mindenféle finomság található erdőn és mezőn.

 

A pikkelysömörre konkrétan azért írtam ezt a kettőt, mert már gyógyult meg ettől a kettőtől ismerősöm, sőt, tudom, hogy az orbáncfűolaj a legjobb bőrápoló szer, persze a sok más mellett. Azt magunk szoktuk készíteni, most azt szándékozom szedni. Jó minőségű olívát öntünk üvegbe és telegyömöszöljük a növénnyel, majd addig cserélgetjük rajta pár naponként, amíg az olaj már teljesen eltelítődik. GYönyörű vörös olaja van, lesz és nem egyszer segítettem már rovar, darázs és méhecskecsípett gyerekeken is vele, pikkelysömör és enyhe naranncsbőrös emberkénen már ezzel az olajjal.

 

Bocsánat, kicsit sokat szövegelek, mert olyan nagy lázban égek a szappankészítés miatt, már nagyon csinálnám. :))

 

Az ismerősömnél láttam, hogy egy nagyobb darab "építőkocka" félében, ami hasonlít a legóra, tudjátok olyan "szemölcsök" vannak az egyik oldalán, na abba öntött szappant és mikor kivette így kapott egy dörzsikés, maszírozós szappant. Nagy ötlet.

 

Lehet kapni a gyógyszertárakban tubusos vaselin krémet, a formákba egy picit kell nyomni, lehet a fa formába is, még konzervál is és nem engedi a fát a beszívott nedvességtől deformálódni, "rohadni" stb, ezt a kis krémet ecsettel el kell szépen kenni rajta, mint a sütemény sütéskor a tepsin a margarint ( nagyanyus használta euzt a módszert, mi már sütőpapírozunk :))) / és a szappan simán kicsúszik belőle, a formát nem is kell kitörölni tőle, vagy hasonló.

 

Modellezzésnél használjuk ezt.

 

Szóval most már csak egy jó bolt kellene, ahol olajokat, illókat tudnék beszerezni barátibb áron, mint amit én itt Eger környékén találtam. :(( Horror áron adják a nem is túl jó minőségűeket.

 

Sütimüti Creative Commons License 2011.07.25 0 0 220

Rusnya szappan rusnya maradt... de majd elhasználom, borotválkozásra... A többit felkockáztam, én is díszítőnek gondoltam. :)

 

Pikkelysömörre én kakaóvajat és shea vajat tennék, meg kenhetné magát natúr sheavajjal is, nekem ekcémára is nagyon jó. Ja, és kecsketejbe vagy zabtejbe oldanám a lúgot, semmi extra illat.

 

Nyomika:

 

 

Én sima szögletes szappanokat szeretnék... (állítólag ma meglesz a dobozkám...)

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 219

Szia!

 

A pikkelysömörre leges legelősször is mindenképp mandulaolaj és kakaóvaj!!!! Szigorúan. És nem csak megmutatni a szappannak. Valami olyat kellene kitalálnotok, amiben picivel többet tudnátok tenni, mint super fat... mert ez a legfontosabb erre a bőrbetegségre.

 

Üdv.:

ZSu

Előzmény: erikafot66 (217)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 218

Szerintem, ha kétoldalas ragasztóval leragasztuk a forma aljára nem fog elmozdulni és még alá sem folyik a szappan, és mivel a szilikon rugalmas nem fog sérülni a szappan kivételkor. 1 mm szerintem bőven elég.

Előzmény: tildi36 (215)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 217

Én is takargatom a szappanomat. Valahol azt olvastam, hogy a kecsketej az összetevői miatt jobban melegszik, ezért is javasolják, hogy fagyasztott kecsketejben oldják fel a lugot. Lehet, hogy azt nem kell takargatni. Ha jól emlékszem Creativiky oldalán olvastam, hogy nyáron, amikor meleg van csak a kicsi szappanokat kell takarni, a tömböket nem. Én azért betakargattam most a szappanokat, mert igaz hogy nyár van, de még a kutyusom is remeg egész nap a hidegtől :)

 

Azon már én is gondolkodtam mit kezdjek a szappanokkal, bár még nekem nincs olan sok, és bőven akad rá kiváncsi érdeklődő. Igazából és azt találtam ki, hogy az összetevők alapján a praktikumra törekedve fogom készíteni a szappanokat, és csak a színezéssel és illatokkal fogok variálni.

 

Tegnap este meg is kaptam lányomtól az első házi feladatot: olyan szappant kell alkotnom, ami pikkelysömörös bőrre jó (egyik barátján szeretne segíteni vele). Tudjátok melyik olaj jó rá?

 

Már gondolkodom a karácsonyi szappanon, keresem a hozzá illő illatokat. Meg mindenképp fogok rózsás szappant készíteni. Az aromax oldalán egész jó áron lehet venni illó olajokat, a rózsa olaj ára annyival olcsóbb a nálunk kaphatóhoz képest, hogy a szállítási költség sem kerül annyiba. A többi beszerzése már így jobban megéri. Amiket lehet én is a patikában veszek meg, de sajnos nincs ott sem minden.

Előzmény: tildi36 (216)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 216

Az első, gondosan letakargatott szappanommal jártam úgy, hogy tüzesre forrósodott egy kardigán alatt, ez a kecsketejes levendulással esett meg. Úgy egy órával öntés után vettem észre, (benyúltam a kardigán alá, és majd' megégette a kezem)  addigra a szép hullámok totál elsimultak a krémszínű szappan felszínén, és mintha egy sötét gömb akart volna a belsejéből kijönni...rohantam vele a hűtőbe, nagynehezen normalizálódott a helyzet, és végülis nem lett baja.

Ezzel kapcsolatosan egy másik fórumon azt írták, hogy a tömbszappanokat nem muszáj takargatni, annyi hőt termelnek, hogy elég nekik. Ennek ellentmond az a néhány video, ahol láttam, ahogy a tömbszappanokat öntés után gondosan betakargatják...szóval fogalmam sincs, hogy mi a jó, mert azt sem mondta egy szakértő sem a jelenségemre, hogy az normális, szálljak le a szappanomról és ne nézegessem egy napig, akkor sem, ha felforr :))

 

Ezért nincs letakarva a ma délután készült sem...a fadobozka is átmelegedett, megfázni csak nem fog...pedig először még tetőt is akartam gyártatni hozzá.. :D

 

Láttam a szárnyas anyás dobozkát, tényleg praktikus lehet, szerintem még rábeszélem egy olyanra is a ház szappankellék felelősét :))

 

Alakul a házi "rusnya"szappan? :)) Nem keményítette meg a mikrózás?

 

Erika lesz időd te is hozz   képet...szeretem a szappnafotókat.

 

Ti mit csináltok a szappanjaitokkal? A holnapi adaggal nálam meglesz 40 db. , ebből párat oda is igértem ajándékba...de lassan bővítenünk kell a polcrendszert a szappanok miatt...Én egyelőre csak ajándékba terveztem , de annyira jó csinálni, hogy biztosan lesz túltermelési válság...  :)) Már agyalok egy swilringes szappanon, de még nem tudom, mivel színezzem.

Előzmény: Sütimüti (214)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 215

Igazad van, valószínűleg szilikon lap lehetett. Találtam  egy  lelőhelyet is így hamarjában, van mindenféle vastagságban,   kisebb- nagyobb méretben.

Lehet, hogy ilyenből lehetne -valamire ráapplikálva-  szappannyomdát is csinálni?

 

http://bolthely.hu/szilikongumi/id/00308_szilikon_lap_200_x_200_x_2_mm

 

http://bolthely.hu/szilikongumi/

 

Előzmény: erikafot66 (212)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.24 0 0 214

Figyu, te nem szoktad takargatni a szappanokat? Mert ha reggel csináltad, akkor még takargatva kellene lennie... Legalábbis sima hideggel én 24 órát takargattam sötét, szellős helyen (cirkó szekrény :D) és ált. nem történt velük semmi rendkívüli...hmmm?

 

Doboz f@sza, állítólag én is kapok majd, csak nekem extra igényeim vannak, már ami a szétszedhetőséget illeti, szárnyas anyával... :)))

Előzmény: tildi36 (209)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.24 0 0 213

Kajahordó dobozba vagy szilikonba szoktam, szóval nincs gond, bírják a sütőt. Azért választottam a légkeverést, mert a sütőzés lényege az lenne, hogy gyorsabban távozzon a felesleges folyadék, gyorsabban szappanosodjon az anyag, annak meg egy kis extra levegő szerintem jót tesz. Szinte mindent légkeverésen sütök, így ez annyira nem is volt kérdés. :)

Előzmény: erikafot66 (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!