Keresés

Részletes keresés

Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76860

He he :DDDDD

 

Eléggé beteges vagy... A látens homokos, meg lányos fiúk nyilván rád vonatkoznak...

Legalább ne lennél ennyire egyértelmű...

 

Nekem felrótta valaki, hogy stílusalapítóként, miféle kommunikációs stílusom van :DDD

 

Hát szépöcsém, elbújhatok melletted az szent igaz!

Majd ha magamhoz térek a posztod után válaszolok én is tételesen, most csak röhögök :DDD

Előzmény: Törölt nick (76857)
ferexx Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76859

Szia!

Ez az iskola hivatalos álláspontja, amit a nyilvánosság felé közöltök?

 

Előzmény: Törölt nick (76857)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76858

Szórakosztatsz = szórakoztatsz :-)

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76857

 

 

 

  Szevasz, te látens homokos!

 

 

 

 

  Olyan rég szórakoztattál már minket, szinte vártuk, hogy röhöghessünk rajtad. Látom, hogy az idő csak az agysejteidet fogyasztotta...

  És mivel alig várom, hogy megint hülyét csinálj magadból, ezért tételesen válaszolok:

 

 

- azért szeretettel, mert Mesterem emberbarát. Tehát téged nem várunk...

 

- igen, szeretem. Bevételt biztosítanak az iskolának és megismerhetik a kungfut. Na ez sem vonatkozik rád, mert egyrészt nem szeretném, ha hiteleznem kellene neked, másrészt eddig sem volt fogalmad a kungfuról, így mindenkinek jobb lesz, ha ez marad a a helyzet.

 

- mi a szeretet. Minden olyan érzés, ami veled kapcsolatban fel sem merülhet.

 

- az egy iskola, ahol egy világviszonylatban is ritka képességekkel rendelkező, kínai mester oktat. Olyan valaki, aki neked soha nem fog megadatni, te turbómagyar!

 

- nem, csak te vagy hülye, de te nagyon.

 

- látom, elméd egyetlen agysejte még mindig csak arra elég, hogy lélegezz, ne keverd össze a be- és kilégzést, valamint nyelni tudj gond nélkül, minden nemű alkoholt. Mert ha nem így lenne, akkor már rég leszálltál volna erről a témáról. De akkor most én kérdezek:

 

 

- miért ne szeretettel?

 

- te pedig a lányos külsejű, fiatal fiúkat szereted? Vagy csak Ők azok, akiknek még bármit meg tudsz mutatni, te bojler testű marha...

 

- téged szeret valaki? Nem hiszem...

 

- mi az, hogy HFS? Magyarkodsz itt, közben meg anglicizmus... Te szerencsétlen egysejtű.

 

- mi az, hogy fighting? Te tanítasz harcot? Azt meg hogyan, te fotelszamuráj?

 

 

 

  Szórakosztatsz, ember. Ahogy itt mindenkit. irogass, fikázz, válaszolj, amikor csak akarod. Amíg tudunk nevetni, addig nevetünk. Utána mehetsz pihenni megint egy fél évre...

Előzmény: Kezdőcefrész (76836)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76856

En ugy emlekszem, iaidozni es jodozni elobb kezdett, mint kendozni, de mind a harmat azelott, hogy en kezdtem. Bar a kendot nem sokkal.

Előzmény: Bela_Vak (76855)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76855

OK, jo hir, jelentos fejlodes az en idomhoz kepest.

Habermajer Gabor nem kendos volt eredetileg? 

Előzmény: dezsoKE (76854)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76854

http://www.ekf-eu.com/countrypersons.cfm?countryId=16

 

Tudsz rendezni fokozat szerint.

 

6. dan: 1

5. dan: 3

4. dan: 11

 

Előzmény: Bela_Vak (76853)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76853

Igazad van, utanna kerestem, es tenyleg kijott par kata, ami allitolag meg a kenjutsus idokbol kerult be.

 

Kozben itt talaltam egy erdekes leirast arrol, hogy kb mit gondolnak nemzetkozi szinten a iaido 4dan szintnek:

http://www.kendo.org.uk/articles/the-4th-dan-barrier-in-iaido/

 

 

Egy mondatot kulon kiemelnek: "This is the first grade at which the performance should consistently appear as though it would work in a real situation." Ha jol tudom, Mo-n nincs 4danos iaidos, vagy ha van is, felmaroknyi emberrol beszelunk.

Előzmény: dezsoKE (76851)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76852

Hu, nagyon jo, tenyleg. En is benyomtam. Talald ki, melyik nickre. :-)

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76830)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76851

Iaidoban van paros gyakorlat. Nagyon ritkan mutatjak bemutatokon, talan azert, mert ok is kevesebbet gyakoroljak. Tudtommal nem vizsgaanyag.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GkXAb0TZO4w

https://www.youtube.com/watch?v=5Eld8L-IKWw

https://www.youtube.com/watch?v=ZPRLld_WmNI

 

Előzmény: Bela_Vak (76828)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76850

Kepzelem, mit gondol egy battodos, amikor elkezdi nezni ezt a videot: Hu, mennyi vagni valo celpont! Mintha karacsony lenne. Barcsak minden nap osszerakna ezt nekem valaki, hogy vagdoshassak! :-)

Előzmény: NattyDread (76841)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76849

Pedig van par alkalom, mikor a felelezett laprugoval hadonaszo faszi vagy a spargas partvisnyellel komolyan onveszelyes. Az nagyon teccik, mikor valaki a kamera elott hadonaszva ugy sem nagyon tudja megtartani az egyensulyat, hogy egyet sem lep. Mi olyan bonyolult az allva maradasban?

Előzmény: Maitréja buddha (76845)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76848

Akkor most mar tudod mi a sucker punch. :)

Előzmény: NattyDread (76837)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76847

A szeppuku gyakorlása....

 

Nem baj hűséges  tanítványom, legközelebb jobban megy...

 

És máris új értelmet nyert a "viszonlátta az ebédjét " kifejezés.

Előzmény: Maitréja buddha (76845)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76846

off

Ügyében szót kért Szima Nan író, kommentátor is, aki gyakran áll ki a nyilvánosság előtt a tudomány tekintélyének védelméért. Vang azt üzente neki, képes arra, hogy akár több tíz méterről is megölje csikung tudományával. Szima állt a kihívás elébe, ám a találkozóra eddig nem került sor.

 

http://hvg.hu/vilag/20130806_Kozellenseg_lett_a_csodatevo_csukingmeste

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.07 0 0 76845

Az mekkora feature lenne, ha a faszi leszurná magát miközben teszi vissza a kardot :)

 

Mi lenne hozzá az ideologia ?

Egy- egy sem maradhat...

Előzmény: Bela_Vak (76835)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76844

Ui.levédettem a Rambo-jitsu kifejezést. Még jól jöhet.

Tiran-V Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76843

khmm.... gonosz.... ő kiáll egy év gyakorlás után....

te mege elfogadod....

 

kinek kell vastagabb tükör?

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76825)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76842

hajátültetés.

Előzmény: dezsoKE (76823)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76841

Itt egy szép videó Nakamura Taizaburo senseitől:

 

Előzmény: NattyDread (76840)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76840

Azért ez így kicsit az alma összehasonlítása a körtével, fügetlenül attól, hogy az ellenfél milyen japán stílust tanult és mennyire jó benne. A japánok nem sokat tököltek általában azzal, amit itt Európában sparringnak hívnak! A japán kardvívó nagyjából befejezi a "vívást", mielőtt az európai elkezdené. Kiló körüli kardokkal nem jó sokáig hadonászni, mert strapás :D A legjobb, ha már eleve megakadályozzuk az ellenfelet abban, hogy egyáltalán kihúzza a kardját. Ha ez nem megy, akkor érdemesebb hamarabb kardot húzni egy egykezes vágással egybekötve, ami általában nem halálos, de sokkolhatja az ellenfelet, majd utána jön egy lábmunkával egybekötött (általában lépés vagy fordulás) újabb, most már kétkezes vágás. Ha minden jól megy, ennyi volt a harc. Erről szól a iaido és a battodo...

A "vívást" szerintem úgy kellett volna megejtenetek, hogy mindketten karddal a hüvelyben álltok ki, de akkor lehet hogy az ellenfeled győz. Szerintem nem lehet összehasonlítani a két stílust, és az ilyen harc nem jelent semmit. 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76832)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76839

Van olyan is, hogy az ember seggéről ültetnek át szőrt :D

Előzmény: Bela_Vak (76824)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76838

Olyan stílus nincs, ahol az alsógatyát is a hakamára húzzák, nemcsak az obit? :D

Előzmény: Bela_Vak (76835)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76837

Húúúbezmag! :D 

Előzmény: Bela_Vak (76835)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76836

Miért szeretettel?

Szereted az új jelentkezőket?

Mi a szeretet a Ti viszonylatotokban?

 

És mi a kungfu egyetem?

A többiek hülyék?

 

Mi az, hogy egyetem? Ki minősítette? Hol van a törvényes okirat az egyetemi minősítésről?

Előzmény: Törölt nick (76834)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76835

A jutyub kifogyhatatlan tudas tarhaza minden shifu es sensei szamara, akik a lakotelepek varosi dzsungeleben a tulelesert kuzdenek.

 

Kenshin-ryu

Csak hogy ilyen gyongyszemeken ne gorogjunk tul, a harcmuveszetek Rick Astleyerol emlekezzunk meg ismet

 

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76831)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76834

 

 

 

 

Hátha valakit érdekel! Szeretettel várunk mindenkit.

Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76833

Erre csak azt tudom valaszolni, mit elobb is: iaidoban nincs vivas (sem a szo technikai, sem funkcionalis ertelmeben), ill paros gyakorlatok is csak ugy, hogy egyes magyar edzok berakjak. A legegyszerubb ugy elkepzelni, hogy a iaido - kendo - battodo harmasbol gyarkolatilag csak a kendo foglalkozik azzal a szituacioval, hogy mindket felnel kard van es fenyegetoen mozgatja is. A iaidoban csak olyan szituaciokkal foglalkozik, mikor a masiknak meg kinnt sincs a kardja ill eppen kihuzna, meg olyan szituaciokkal mint pl a szapuku utan lefejezes. Mit tesz isten, a kendoban sokkal kevesebb hangsuly van kihonon meg katakon, es mar a kata is eleve paros. 

 

 

Nem kene egy erosen formalizalt, ritualizalt harcmuveszettol tul sokat varni barmifele szabadvivasnal. Mondom en ezt kb 4 ev iaido osregi emlekevel. Ezeket a harcmuveszetek teljesen mas alapokra epitkezo emberek gyakorloltak, nem ugy kezdtek, hogy az elso par edzesen azt magyaraztak, melyik a kard eleje es melyik a vege, es nem is az volt a hozzaallas, hogy jaj, ezen a heten van fel oram, sparingoljunk edzesen.

 

Ad2

Mondjuk ettol meg kuzdhettel a kaposztak remenek valamelyik tanitvanyaval. Az akkor tipikus esete lenne a hibas kiindulas / helyes konkluzionak. 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76832)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76832

Béla,

 

Alapvetően nem azért írtam, hogy "Hű, de nagy dolog történt! "Levívtam" egy ~1 éve iaidózó embert! Mekkora hatalmas arc vagyok!". Közben az emberről - esetleg - idővel még az kiderülhet, hogy nem is iaidó volt az dolog, amit jiu edzés után a társától tanult. ;-)

 

Inkább csak egy furcsa jelenséget tapasztaltam, és erre kerestem - nem túl intenzíven - a választ, ami jelenleg kb. annyi: csak kihon + szólókata + páros kata nagyon nem elég egy szabadabb játékot feltételező valamihez (pl. víváshoz).

 

Előzmény: Bela_Vak (76828)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.08.06 0 0 76831

Nem tudom, majd rákérdek.

Ismerem a helyi kenshin-ryus fickókat, de az én iaidósom nem ott edz. Lehet valami más helyi fejlesztés?!

Előzmény: dezsoKE (76826)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!