Keresés

Részletes keresés

tom81 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20443

Hát én nem akarok vitatkozni, de ez így annyira nem kerek.

Pont azért van pénzem, mert nem ugrok bele olyanba látatlanul, becsukott szemmel aminek nincs értelme és a kifutási ideje 100 év, de mindenekelőtt körbe járom az összes lehetőséget, és ha valahol 1000 huf/méterrel olcsóbban fúrnak akkor bizony az a mester fog fúrni, mivel nem vagyok az az ajándékozó típus, hogy csak úgy szponzoráljak másokat. A reklám duma engem nem érdekel, mindig elosztom kettővel a hallottakat, hiszen a marketing az csak marketing.

 

Pl: nem teszem a tetőmet tele napelemmel, (nem kollektorral). A kínai olcsó, de gagyi, semmit nem ér, a profi cucc meg 25 év alatt térül meg, mi értelme is van?

Csak azért tegyem fel,hogy a szomszédnak tudjam mutagatni, hogy nekem ilyenem van, mekkora királyság?

 

És igen fél milliót nem adok ki rá, mert nem ér annyit, sőt a felét sem, abból a pénzből inkább kirepülök anyósomékhoz LA-be, és hasonlóan az előttem szólóhoz kap a rendszer egy mellékórát és csapról megy majd a locsolás.

De ezt nem nagyon akarom, mert egy nagy pazarlásnak tartom, ezért kéne kút, de nem arany áron, felőlem akár olyan profi is lehet, hogy magától lemossa az autót.

De nincs veszve semmi, meg lesz oldva.

 

Ez azért meddő vita, mert a szolgáltatást nyújtók vitatkoznak a szolgáltatást igénybe vevőkkel, folyamatos szembe szél.

A szolgáltató elkéri az árát, mert valamiből meg kell élni, a vevő pedig mivel szabad a piac szépen kiválasztja a neki legjobban megfelelőt, és ha nekem valaki lefúr 40 méterre 100ből akkor pont kifogom magam betonozni 2500 forintból a csapnak a helyét, és veszek egy komposztálót aztán megy a föld alá, mint "akna", szintén 2500 forintból.

 

 

Előzmény: oljeg12 (20441)
kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20442

Cégünk az idei évben 1 hónapig hírdette, hogy kútfúrás 20% (igen, húsz százalék) kezdőrészlettel megrendelhető. Azaz a kút és teljes gépészet árának 80%-át Mi finanszírozzuk meg előre, a megrendelő kamatmentesen törlesztheti a fennmaradó részt , 1 éves időtartamra. Mivel Mi forgalmazzuk a Budafilter csöveket, így elég nagy raktárkészletbe ál a pénz így is úgy is. Szivattyúkból is jelentős készletünk van, ezért arra döntöttem mindegy hogy hol áll egy kis ideig a pénzünk. Aki komolyan akar kutat annak megvan a pénze rá, akinek sajnos pedig nincs, az a bizonytalan jövőre nem is alapoz. Tehát a végeredmény az volt, hogy egyetlen érdeklődő sem volt a részletfizetéses kútfúrásra.

Előzmény: oljeg12 (20441)
oljeg12 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20441

Olvasgatom a hsz.-eket, hogy megéri, vagy nem éri meg a kút fúratás. Ez tulajdonképpen sok mindentől függ. A bekerülési összegtől. A megrendelő anyagi helyzetétől és persze attol is, hogy ha meg lenne a pénze rá, de inkább a fogát csináltaja belőle, mert ahhoz veri a garast. Nem utolsó sorban a megtérülési időtől.

Néhány évvel ezelőtt egy főorvosnál voltam szivattyút javítani és beszélgetés közben elmondtam, hogy nekem is jó lenne egy kút, mert azzal sok pénzt megtudnák spórolni. De sajnos a szegényembernek nincs pénze a spórolásra. Erre ő nagyon furcsán nézett, mert nem értette meg, hogy miről beszélek. Mikor mondtam, hogy én még soha nem tudtam tél végén, az árleszállítás idején venni télikabátot, meg csizmát. Mert mindig azt kell megvennem, amire pont most van szükségem és nem tudom magamnak megelőlegezni, hogy majd jövőtélre megvegyem. Ekkor értette meg, hogy a szegényember miért nem tud spórolni. 

Bocsánat ezért az OFF sztoriért, de itt a fórumon is több alkalommal lehet találkozni olyan érdeklődővel, akinek nincs pénze spórolni. Vagy csak esetleg, nagyon keveset tudna magának megelőlegezni. Sajnos egyre több ilyen ember van. :-((((

kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20440

Maximálisan egyetértek a megtérülési idővel, ha 5 éven belől sem térül meg a kút ára, az valóban ne fúrasson kutat! A felső 15 méteres talajvíz pedig tőzeg szagú a Balaton partának nagy részén, kevés kút kivételével az öntöző kutak ilyenek.

Előzmény: tom81 (20438)
Kapocska Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20439

Üdv  KGR!

Emőd után Miskolc felé még a körforgalom előtt oszlopon v. fán
van kitéve kútfúró tel.szám,hátha több infója van(fúrt kút,kútásó stb.).
Üdv

Előzmény: _KGR_ (20423)
tom81 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20438

Nem keverek én össze semmit, na de akkor tegyük tisztába:

 

Lellén 15 méterig csak rohadt, büdös, gusztustalan víz van, ez tapasztalat, tehát ezt megvétőzni nincs értelme.

Aztán, ahhoz,hogy "jó" víz legyen le kell menni 40 méterre (nem magamtól vagyok ilyen okos), aminek az ára: (63 mm)94.500+157.500, ha elég a 40 méter, ez menet közben derül ki, van Bogláron állítólag 80x méterre lefúrt kút is, de ez hallottam, szóval legyen kacsa :)

Szivattyú 30 ezer + szerelvények 14 ezer, áramláskapcsoló 30 ezer, vízszűrő 42 ezer, akna 25 ezer, kibetonozott csap 25 ezer,

Tehát: 418 ezer, azaz 530.860 HUF.

És így van kész egy profi kút, tehát nem írtam rosszul azt amit írtam.

Nincs is ezzel gond, még azt kell kiszámolnom, hogy mi az a vízmennyiség amit ellocsolnék, mert ha 10 év a megtérülése akkor az a messze nem befeketéses buli kategóriája.

Persze ha minden összejön akkor simán beleugrok, mert nagyon jól jönne egy tényleg profi kút az udvarba.

Mert nem dobok ki az ablakon 100 ezret és utána csak hányok a bűztől, tehát semmire nem használható.

3 társas lellei üdülőben tudok kútrúl, 30, 27, és 43 méterre van fúrva, teáht ott már nem a büdös vizet locsolják a lakók orra alá.

 

Szóval nem az árral van itt a gond, hanem a megtérülési idővel.

Mert kerülhet valami 5 millióba is ha 2 év alatt megtérül akkor nem pénz érte.

 

 

kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20437

Kedves Lalibatyo

 

40 méter után már jobb vizek vannak, rétegkizárás kötelező. Azonban a legtöbben 10-12 méteres kutat kérnek, csak "ócccsóóó" legyen! Vannak akik az űber kertjükbe a milliós öntözőt követően lerakatják a gyepszőnyeget, és utána szeretnének kutat fúratni. Még a százezer alatti összegektől is többen hanyatt vágják magukat, sokan nagy színészek, és mindenkinek meg kell beszélni anyukájával, nagynénjével stb-vel....

Napi szinten jópár érdeklődő van, aki keresi a balek kútfúrót, hogy majd 1 tányér bablevesért majd a badacsonyi hegyoldalban kutat fúr neki!!!

Előzmény: Törölt nick (20434)
Kapocska Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20436

Üdv boozoo!

Javaslom konzultálj a kútfúróval,hogy mennyi a vízhozama a kútnak.
Ha  a Pedrollo 4BLOCKm 2/13 búvárszivattyú karakterisztikája szerint
megfelel akkor ezt javaslom.
Üdv

Előzmény: boozoo (20400)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20435

Írtam neked de visszapattant, rossz a címed vagy régi.

Előzmény: tom81 (20425)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20434

Kis mélységben tőzeges mocsár és büdös víz van ott.

Előzmény: kútmester (20430)
_KGR_ Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20433

Szia,

 

Köszönöm a válaszod! Ha jól értelmezem, nem látod elvetélt ötletnek amit leírtam a házilagos tisztításról. 

Tényleg kíváncsi vagyok a véleményetekre! Esetleg más házilag/mesteremberrel kivitelezhető ötletek?

 

Esetleg nem tudnátok ajánlani egy kútásó szakit?

 

 

 

Azt hozzátenném, hogy nekem is ásott kutam van és egyszerűen nem tudom kifogyasztani olyan a vízhozama még most is, pedig óránként 3 köbmétert rántok fel belőle. Maximum 3 gyűgyűnyit (~1,8 m3) tud apadni a vízszint. Valószínűleg szerencsém van.

 

 

Előzmény: Törölt nick (20424)
kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20432

40 m3 locsoló vízért Én le is beszélek mindenkit a kútfúrásról.

Előzmény: Törölt nick (20426)
_KGR_ Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20431

Még valami. 

Ismerősöm új építésű lakóparkban vett házat. 200 négyzetméteres telek. Rajta 70 négyzetméteres ház és 20 négyzetméteres kocsibeálló és 20 négyzetméteres terasz. Ezen kívül 10-20 négyzetméter járda + ház mögötti rész. Ezután jött a kertész. Lerakott 30 négyzetméter füvet plusz 1-2 tuját és évelő növényeket. Shubler és csöpögtető öntözővel + fűöntözés automata rendszerrel. Az első hónapban felkúszott 5-ről 25eFt-ra a vízszámlája (ez nálunk 20 köbmétert jelent).

 

Emiatt is írtam, hogy nem reális az a vízfogyasztás amit te egy nyárra írtál 800 négyzetméteres telekre.

 

Előzmény: Törölt nick (20428)
kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20430

Valakivel összekeverhet, a lellei kutak nálunk 15 méter mélységig 63 mm átmérővel nettó 94.500 Ft-be kerülnek! Ilyenekről öntöznek Lellén engedéllyel a nagy társasüdülők, nekik megfelelnek :-))

Tisztelettel: Szécsi Norbert - hivatásos kútfúrómester, olajipari mélyfúró technikus
A Magyar Vízkútfúrók Egyesületének tagja

8630 Balatonboglár; Úttörő u. 38.
http://www.profikutfuras.hu
e-mail: info@profikutfuras.hu
tel.: 06-20/886-8775
fax: 06-85/450-189
Adószám: 62019385-2-34

Előzmény: tom81 (20425)
_KGR_ Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20429

Hmm.. 2 lehetőséget gondolok reálisnak az esetedben:

1. A 800 négyzetméter nagy részén (600nm) térkő+épület+beton van. 

2. Régi a vízórád és nem jól számol

(+3.) Nálatok idén nagyon sokat esett az eső....

 

Nekem (nem apósomnak!) 1000 négyzetméteres telkem van, amiből 500-at művelek. Tele van ültetve minden jóval. Ahol lehet víztakarékos csepegtetőcsöveket helyeztem el. NAPONTA 4 köbméter vizet locsolok ki a kútból!! Mindezt kb június vége óta folyamatosan. Másnap mire hazaérek porzik a talaj! Március - június időszakban pedig 2 naponta 4 köbméter a fogyasztás.

 

Off. Édesapám járt úgy, hogy 15 éve felépített egy 200 négyzetméteres 2 szintes házat. Nagyon odafigyelt a hőhídmentességre, hőszigetelésre. Padlőfűtés + radiátor. A legkeményebb hónapokban is 18-20 ezer forintos számlája volt. Majd 2 éve jöttek a TIGÁZ-tól, hogy lecserélnék 16 év után a gázórát (elvileg 10 évre vannak hitelesítve). Gázóra csere utáni télen hipp-hopp kijött a havi 50-60 ezer forintos gázszámla.

Előzmény: Törölt nick (20428)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20428

Nézd, leírtam mennyi a mi nyári plusz fogyasztásunk bőséges locsolással egy 800nm telken pici zöldségeskerttel. Ez erre a nyárra eddig 40m3.

 

Mellettünk a hasonló telkeken a közelmúltban rendre fúrták a kutakat a megbízható mesterrel a fenti pénzért. Én továbbra sem értem miért van rá szükség ott, ugyanakkor majdnem én is beleugrottam, méretlenül csak a szomszédok miatt.

 

Még a te példádban megadott fogyasztással sem egyértelmű, hogy oda kút kellene, mert az az 1.200.000Ft egyből feleződik, amint lejön belőle a csatornadíj, azaz marad 600 000Ft. Namost, egy átlagos magyar családnak ha a között kell választania, hogy most kifizet 300 000Ft-ot egy kútra (alsó hangon) vagy évente fizet a nyári hónapokban 6.000Ft-tal többet korántsem biztos hogy az első éri meg jobban.

Előzmény: Vakeráznak (20427)
Vakeráznak Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20427

Akinek nem kell víz minek kút?

 

Cimborám anyósa szerette volna, ha nem ropog a fű a lába alatt, ezért  kiépítették az öntözőt, 2 hónapra 50.000 forint lett csak a víz számla.

 

Ezt felszorzom 16 évvel és kijön  1.200.000 ft és akkor csak a füvet locsolod, semmi mást, és csak 3 hónapig, miközben már Májusban is illik öntözni.

 

És azt nézed 16 éven keresztül, hogy na mennyi lesz a vízszámla.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (20426)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20426

Szia, én is körbejártam a kútfűrás témát végül nem lett. Röviden leírom hátha más is hasonló köröket fut, hasonló fogyasztással.

 

24m kellett volna, ezt itt helyben hivatalosan, engedéllyel, 6+év garival 300 000Ft-ért (inkább felette) fúrjnák a jó kis homokbombunkba. + Akna + szivattyú stb.

 

Namost ehelyett felszereltettem egy mellékvízmérőt, amivel ugrik a csatornadíj, így 400Ft egy m3 locsolóvíz. Rezsicsökkenés után még kevesebb... Ez, terveztetéssel került 40 000Ft-ba.

 

Egy átlagos nyári 40m3 locsolással számolva, 16 évig locslok még a kút árából nem is beszélve a szivattyú vagy kút kerbantartási javítási költségeiről. Megnyitom, jön a víz. Vizet a vízműtől!

Előzmény: tom81 (20425)
tom81 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20425

Nem is találok olyan kútfúrót aki fúrna búvárszivattyús kutat, meg az az igazság nem hiszek ezekben a búvárkutakban, felszívó szivattyúkban inkább,

Amik visszacsapóval el vannak látva stb.

Búvárszivattyús kutunk van, igaz Tokodon, de kb a nagy semmire nem jó.

A másik gondom meg az ,hogy ha egy 63as kutat fél misiért fúrnak le akkor egy búvárszivattyús nagyot több millió???? Mert annyit egy kút sem ér az biztos.

 

 

Az olcsókútfúrásos honlapot néztem, beszéltem is velük, kb fél millára jött  ki a 63 mm-es kút, na annyiért nem lesz kút az biztos :)

Persze profik, meg minden, de úgy látom minden kútfúró profi :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20424

Az ásott kutakkal az a baj hogy többnyire akkor nincs bennük víz amikor épp kellene hogy legyen ( nyáron-nyár végén)Nem kizárt hogy arrafelé nincs is nagyon más megoldás mint bízni abban hogy a talajvíszint felemelkedik, mert egy fúrt és stabil rétegvízkút csak nagyon drágán kivitelezhető. Ha találsz olyan szivattyút ami az aljáról az iszapot szemetet is felnyomja ebből a mélységből az hozhat valamit a konyhára de nagy csodára ne számíts szerintem csak akkor ha valóban több méter van feliszaposodva és azt ki is tudod pucolni belőle.

Előzmény: _KGR_ (20423)
_KGR_ Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20423

Sziasztok,

 

Erre valaki tud válaszolni?

 

Előzmény: _KGR_ (20399)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20422

110-125 ben kell gondolkodni. Az hogy milyen mélység az elég meló közben derül majd ki, vagy a próbafúrás utáni geofizikai méréssel. A kórház öntöző kútjánál elég volt a 40 méter, másutt több helyen viszont nem. Pl sportpálya is jóval mélyebb.

Előzmény: karelia (20419)
karelia Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20421

Remélem, 40 méter elég, mert az is elég húzós árú.

 

Előzmény: Törölt nick (20418)
karelia Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20420

40-70 m? Az egy vagyon lesz!!! :(

 

Előzmény: Törölt nick (20418)
karelia Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20419

A 125-ös vékony, vagy az már jó lehet?

Előzmény: Törölt nick (20418)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20418

Üdv

 

A jobb kutak 40-70 méter körüliek, szerintem erre számíts inkább. Víz ott már van bőven, de a vékony csöves technika nem célra vezető, mondhatnám kudarcra ítéltnek is arrafelé.

Előzmény: karelia (20412)
kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20417
Előzmény: tom81 (20407)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20416

Üdv

A megadott mélység valóban lehet jó és tényleg büdös víz van fent. A kútfúrás sikere többnyire a vízadó réteg milyenségén múlik, ha jó a réteg jó a kút ha anyagi és más okok miatt rászűrőznek rossz vagy csak vélt rétegre akkor az csak szívás lesz örökké. Tehát jól meg kell gondolni az elején mert kis pénz - kis kút, kis kút - kis víz. Ezekkel a mosogató csövekkel pedig az a baj hogy ha a víz üzemi szintje lecsökken ( ha szivattyúzzák le is fog) akkor a szivattyú egyre kevesebbet fog szállítani, tehát csak olyan helyre szabad ezzel a múdszerrel fúrni ahol biztosan fel is jön a víz a rétegből. Tehát ha a szomszédod éjjel nappal vastag hozammal öntöz tiszta vizet a mosogató csöves kútjából akkor járhatsz sikerrel, ha inkább csak 110-160 as csövekkel csövezett kutak vannak feléd akkor csak olyan kutat amibe lefér a búvárszivattyú is ha kell tehát 110-160 ast. Van fúrós barátom a szomszédban de ők csak vastag csővel dolgoznak, és búvár szivattyúkat építenek be arrafelé. Nyilván meg is van az oka.

Előzmény: tom81 (20407)
Friczy Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20415

Tessék mondani, ez a 'dobjunk be egy álhírt és küzdjünk ellene!' topic?

Előzmény: pasass (20409)
lacek80 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20414

Sziasztok  tudnátok nekem segíteni van a nagybátyámnak egy gyűrüs kútja és iszapos hogy takarítsam ki vagy ki tud valaki aki foglalkozik ilyennel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!