Keresés

Részletes keresés

Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 45995

Szia!

 

Nálunk nincs szőrmentes helyiség. Illetve van, a spájz. De más nem. Mivel a lakás nem túl nagy, így napközben az övé szinte az összes helyiség, kivéve a szobát. Ha nem vagyunk otthon, akkor oda nem  mehet be. (egyszer már sikerült neki, és szétrágott mindent. Könyvet, számítógépkábelt....) De sokszor kell porszívózni, törölgetni. (azt nem mondhatom,hogy így eltűnik a szőr, mert néha azt veszem észre, hogy ülök a számítógépnél ,és a levegőben száll el előttem egy szőrszál. ). Amúgy pont azért a labit választottuk a golden helyett, mert gondoltuk rövid a szőre, és nem lesz tele a lakás. Tévedtünk, ez van:))) Én az ágyra nem akarom felengedni, mert azért az túlzás lenne, hogy az is csupa szőr legyen. De a párom néha felengedi. Én meg lezavarom. Szóval kutyi totál nem tudja mi van. :(

Előzmény: n.angela (45987)
s3girl Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45994
Sziasztok!

Nagyon jók a képek!:)
Hozok én is:





Döme-Ádám Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45993

Köszi!!

 

A hólapátolást már én is nagyon unnám, ha nem lenne ilyen lovagias segítőm!

Előzmény: czaltikgyörgyi (45984)
molera Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45992

szia

ez szupi hír:-)))remélem is, hogy nem kell újra műteni:-)a képek nagyon jó, az utolsón nagyon édesek,és az újságolvasos is nagyon meghitt és bájos:-))))

Előzmény: Tapi&Maya (45991)
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45991

Képzeljétek Mayámat gyógyultnak nyilvánitották:))))))

Tegnap kiszedték a varratait:) Doki szerint a szeme is elég szép. Úgy néz ki eddig, hogy nem kell újra műteni:)))))))

Így figyelekmosolykutyabulikisgazdi mesét olvas nekünkkiadós alvás végre:)
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45990

Szia!

 

Nekem is két golden van a lakásban és most el is kezdtek vedleni:))

Szőr az van, de hát a kutya ezzel jár. Én naponta kétszer porszívózok. Nálam sem találsz az ételben és az asztalon szőrt. Naponta fésülöm őket sőt a minap még ki is porszívóztam a két rosszcsontot:) És képzeljétek élvezte a két lüke:))))))))

Előzmény: n.angela (45987)
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45989

Szia!

 

Gratula!!!!!!!! Kezd alakulni:) Ügyesek vagytok, de egy jó tanács a hagyd parancsnál ne azt add oda neki amit az előbb nem lehetett. Próbáld úgy hogy már amikor teszed le akkor már mondod hogy hagyd. Először csak egy két pillanatig ha hagyja akkor egyből jutifali de nem az amit nem ehetett meg előtte azt vedd el és adj másikat.Aztán lehet közelebb tenni és húzni az időt is. De mindig jutalmazd. Labdánál úgyanez a helyzet, legyen nálad egy másik is amit lehet és az legyen a jutalom.

Pároddal pedig harcolj lelkesen:))))

Most lehet, hogy haragudni fogsz de sztem kicsit változtatni kellene a sorrenden nálatok. Miért Diego kap először reggelit? Miért nem Te eszel először és csak utána adsz neki? Ez egy nyomós érv lenne az Ő szemében. Erősítenéd a vezető szerepedet  előtte. Egy próbát sztem megérne. /Bocs, ha okoskodónak tűntem/ Ha Te ezt megtennéd, nem biztos hogy akkora baj lenne ha a párod eteti az asztalnál, mert sztem egy idő után Diego elfogadná, hogy Te vagy a vezér és akkor már ha Te nem szeretnéd akkor már az asztalnál sem fogja a nyálát csorgatni mert Te ezt nem helyesled és Ő Neked akar majd megfelelni.!

 

Kitartást és sok sikert!!!!!!!!

 

U.i.: Kicsit hosszúra sikerült bocs:)

 

Előzmény: Zsike1983 (45986)
molera Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45988

sziasztok

 

a kutya szőrrel jár:-))vannak fajták, amelyek nem hullajtják, akit zavar a szőr, azoknak tökéletes választás. a retriever és még sokan mások nem ilyenek, ők bizony hullajtják, vedléskor elég brutál módon.

Nálunk jelenleg lakásban vannak a lányok és igen, van mit takarítani utánuk naponta többször, főleg Bellus esetében. Dalma ha nem vedlik egy szál szőrt nem hagy el magából. de ez nem teher, ez a legkevesebb, és nincs a kajánkban a szőr, sőt a kanapén sem. az ágyamra felmehetnek, de van saját pokrócuk, ha nincs ott, fel sem mennek. bár nem mondom, hogy tökéletes a védelem, van rés a pajzson, de minimalizálható. nálunk a szőr a földön található, lábtörlő, pokrócok, pvc,stb. széken,asztalon, bútoron, kaján nem. szőnyegem már rég nincs, ez is igaz.:-))

nálunk így van. pl a nappaliba nem mehetnek be, tehát van full szőrmentes helység is:-))

Előzmény: n.angela (45987)
n.angela Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45987
Bocsi a kérdésért, de engem az érdekelne, hogy ha a kutya bent van a lakásban (írásodból ezt vettem le), hogy ilyenkor a kutyaszőr nem szokott gondot okozni? Hogy oldjátok meg ezt a problémát?
Láttam már esetet, ahol a kutya bejárt a házba, és még az ebédből is úgy szedegettem ki a kutyaszőrt, és a kanapéra is alig ültem le, mert az is tele volt szőrrel... gusztustalan volt...
Nálunk csak az előszobában van (linóleumon), de az is csupa szőr, pedig naponta többször takarítom ki. Meg is lepődtem, hogy egy 3 hónapos labrador így hullajtja a szőrét, pedig még nincs is tavasz... (szoktam kefével átfésülni a szőrét).
Előzmény: Zsike1983 (45986)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45986

Sziasztok!

 

Képzeljétek, hétvégén kicsit gyakoroltam Diego-val. Próbáltam rávezetni,hogy ha valamire azt mondom,hogy nem, akkor hagyja ott. Tök jó volt. Egy fél jutifalatot kapásból kikapott a kezemből, leszidtam érte, mivel nem adtam oda, hanem erőszakkal elvette. Aztán a következőnél már leült, és várt. Közben mondtam,hogy hagyd. Leraktam az ágyra, földre, és hagyta. Annyira örültem!! Utána a kedvenc labdájával csináltam ugyanezt. Akkor már lefektettem Diego-t, és az orra elé raktam a labdát. Mondtam,hogy hagyd. Elsőre el akarta venni, de nem hagytam, rákoppintottam a nózijára egy kicsit. Utána teljes türelemmel várta, hogy mikor kaphatja meg. Persze őrült figyelemmel nézte a lasztit. Viszont amikor mondtam,hogy a tiéd, akkor nem vette el. Szóval még erre kell rávezetnem,hogy addig hagyja, amíg mondom, és ha szólok,hogy a tiéd, akkor elveheti. Úgyhogy oda kellett adnom neki. Mondjátok, hogy jó úton haladok légyszi. :) Kaja. Kaja terén hiába mondom a páromnak,hogy ne. Ad neki. Szóval még lesznek harcok. Plusz a hétvégén amikor reggeliztem, nem adtam neki az utolsó falatot sem. Hisz ő előtte fél órával eszi meg a reggelijét, és utána még kunyizik. Úgyhogy nem kapja meg. Lehet be is sértődött.

Sétáltatással nem tudom mit kezdjünk. Ha meglát a távolban egy kutyát, rögtön rohan. Hiába ordítunk. :( Mondjuk tegnap voltunk ismeretlen terepen is, és ott megállt, mikor szóltunk neki, és meg tudtuk kötni. De ha ismerős terepen van, akkor semmi. Süket. Szelektív hallású a drága. Bezzeg amikor utánarohansz, akkor az utolsó pillanatban megfordul, és irány vissza. Nehogy meg tudd büntetni azért, amit csinált. Utána meg már miért bünteted meg, hisz visszajött, nem fogja tudni miért kapta, nem?

lustica Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45985

http://www.retrieversport.net/

Őket hívd fel telefonon!

Anno tőlük rendeltem, de most nem találom a webshop-bal. Viszont attól még lehet hogy tudnak hozni neked;-)

Ilyenünk van:

 

Előzmény: hunyi 7 (45983)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45984
De jó képek!!!!

Gyerekek,bocsi,de nekem a hólapátolástól már hómérgezésem van,ezért nem jöttem sem írni sem olvasni hozzátok.

Most jön majd a hó alatt megbúvó "csomagok" kikelése,mert ugye az ember nem tud a kakiszedő lapáttal örökké a kutyája feneke alatt állni a kertjében.
Előzmény: Döme-Ádám (45977)
hunyi 7 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45983
Sziasztok.

Nyúlszőrös apportot szeretnék venni, de nem nagyon találok.
Szegeden lakok, se itt se az interneten nem nagyon találtam.
Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnék szerezni?

Előre is köszi a segítséget.
Bodzaakutya Creative Commons License 2010.02.14 0 0 45982
szánhúzó Bodza
ez lemaradt...
Bodzaakutya Creative Commons License 2010.02.14 0 0 45981
Sziasztok!
Mi is kimentünk a szabadba, ahol Bodza igazi szánhúzóvá avanzsálódott. :)
Többi fotó és a szuper-édes szánhúzó videó a blogon: www.bodzakutya.blogspot.com
Jó éjszakát!
Maurice74 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 45980
Sziasztok!

Nagyon jók ezek a havas képek, mi is csináltunk:
Bonnie hóban

Bonni hajnal

Séta Lunáékkal
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.02.12 0 0 45979

Az biztos, ha épp nem hátráltat, mikor tolom a havat a lapáttal, s Ő az utamat állja, szökdellve, mint a bakkecske!

A jobbik esetben, mint a hajdani úttörő: "ahol tud segít", s mellettem futva fogja Ő is a lapát nyelét, így együtt dolgozhatom a lovagúrral.....

 

Egyébként az utolsó előtti képen látható, hogy a lököttnek sikerült magát úgy hátba sóznia a lapáttal, hogy utána letette, s nézett bambán, hogy ki és miért bántotta Őt????!!!!

Előzmény: lustica (45978)
lustica Creative Commons License 2010.02.12 0 0 45978
Lökött apport-mán golden:-D De legalább van segítséged!
Előzmény: Döme-Ádám (45977)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.02.12 0 0 45977

A rendkívüli hóhelyzetre való tekintettel alkalmi hómunkásunk várja a felkéréseket, hogy segíthessen egy kis simiért, hasvakargatásért cserébe!

 

barvivien Creative Commons License 2010.02.12 0 0 45976

:D

jól van na néha kimarad egy egy betű :D

Pasikat nevelni nehéz? inkább lehetlen :P

Nem csak én etetem ebet, mármint nem csak tőlem kapja a vacsit...szüleimtől is.

Ha meg én ott vagyok és akkor nem fogad el mástól kaját illetve a kerítésen berakott dolgokat nem eszi meg az teljesen jó nekem...

Ugyanis eb csak velem mozdul ki... mással nem megy sehova:D

Szüleimtől elfogadja a kaját igaz ha ott vagyok akkor elötte rám néz szabad-e :)

Ja és nem ér kötöszködni :P

 

Előzmény: snepf (45972)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.12 0 0 45975
mondom,nekem is ez az egyetlen,amiben kovetkezes vagyok,ugy gyarlo vagyok veled egyutt:)
Előzmény: snepf (45974)
snepf Creative Commons License 2010.02.12 0 0 45974

Mondtam, hogy gyarló vagyok ilyen téren és az sem zavar, ha más ad nekik egy kis falatkát.

Egyet nem tűrök, az önkiszolgálást, vagyis a lopást.

Ha a dohányzó asztalra leteszek egy tányér sütit este, az reggel is ott van (kutyák bent alszanak), még ha túl közel dugják az orrukat az is tilos.

Ami viszont a földre esett az szabad préda. :)

Előzmény: Gabiiiiii (45973)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.12 0 0 45973

hu,nekem ez az egyetlen,amiben kovetkezetes vagyok:) Asztalrol nem eszunk,ha idegen eszik nalunk,ot is megkerem,hogy ne etesse..Az persze mas kerdes,hogy ettol meg adnak neki,nekem meg idobe telik leszoktatnom a kunyeralasrol ujra:)

 

de a csalad tobbi tagja sem ad neki,kizarolag az az ove,ami a tanyerjaban van. Legalabb ebben egyetertes van:)

Előzmény: snepf (45972)
snepf Creative Commons License 2010.02.12 0 0 45972

"Nekem is ilyen párom volt fojton ette volna a kutyát.."

Jól tetted, hogy lecserélted azt a kis kínait.. egyen inkább fecskefészket :D

 

Persze az ha csak Te etetsz jár némi kockázattal, ha nem vagy otthon akkor koplal a kutya.. bár szerintem összeköti a személyeddel is a tiltást, tehát ha ott vagy nem mer enni :D Vidd kísértésbe és tudd meg mi az eredmény..

 

Én nagyon léha vagyok. Én etetem asztalnál a kutyáimat.. tudom rossz szokás.

Egy dolog ami zavar, a nyálcsorgatás. Brit nem csinálta, Csacska igen. Amikor először előfordult elzavartam a helyére.. aztán megtanulta.. ha nyálcsorgatás, akkor takarodó a helyre.

Most a fekete a fejét a lábamra teszi, előveszi az éhhalál szélén lévő kutya ábrázatát és ennyi. Többet nem tűrök el. Brit általában diszkrétebb.. ő vagy másnál koldul, vagy háttérből figyel. Ha kapnak falatkát a végén, akkor mindig az öregfiú az első, utána Csacska.

Ha több étel marad, akkor az már szigorúan a tányérjukba szétosztva kerül...

 

Nehéz a pasikat nevelni :)

Előzmény: barvivien (45971)
barvivien Creative Commons License 2010.02.11 0 0 45971

"Rögtön ugrik, kapkod, nyamm, megeszi. Mondhatsz neki bármit."

Hát tessék az orrára csapni!!! és mondani hogy nem szabad....j és párod orrára is rácsaphatsz ha eteti a kutyát mikor ő eszik :D

Ha a kutyának azt mondod azt most nem szabad megennie akkor nem szabad hiábba ugrál kapkod...mikor majd a gondossan az utcára kirakott mérget fogja megenni (mert az eggyik kedves lörnyéketeken lakónak szúrja a szemét egy kutyapiszok amibe bele lépett a minap akkor is majd csak annyit mondasz a kutyának mikor az ügyeleten köttök ki a méregtől hogy:jaj de hát olyan jóízően ette és olyan aranyos és annyira meg akarta enni és különben is?

Nem hiszem....

ebből az irányból tekints a kutya nevelésére és márpedig azért mert a legjobbat akarod a kutyádnak...nem azt ami nektek a legjobb vagy párodnak mert neki jó etetni folyton a kutyát...

Nekem is ilyen párom volt fojton ette volna a kutyát.....de nem hagytam kutyát ráneveltem hogy ha rászólok ne fogadja el a kaját még ismerőstől se...így mikor etetni akarta rászóltam a kutyára....egy idő után már nem csak a kutya tudta mit nem szabad :D

 

 

Előzmény: Zsike1983 (45967)
barvivien Creative Commons License 2010.02.11 0 0 45970

Segített de egymagában sokat nem ért...az ivartalanítás a morgáson segített inkább meg hogy kevésbé imádja a kutyákat azóta....az engedelmességet nem sokban befolyásolta..na meg a rombolást:D

 

 

Előzmény: cheereck (45963)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.11 0 0 45969
a parodat kupanvagni,de gyorsan:)))
Előzmény: Zsike1983 (45968)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 45968
Köszi az ötleteket! Ez az egyél előtte dolog,de ő ne kapjon, hát huh.:) Ezt nem lehet nálunk kivitelezni, mivel a párom folyamatosan ad neki, mikor eszünk. Én azt szoktam csinálni,hogy amíg reggelizek, ő ott ül mellettem, és szó szerint csorgatja a nyálát. (tiszta guszta..:) ). És csak és kizárólag a legutolsó falatot kapja meg. Lehet ezt sem kellene, csak már annyira gusztustalan tényleg,hogy nyáladzik,hogy kell vmi, ami felszívja:). De  én hiába állom meg, ha a párom meg ad neki mindig. Nem?
Előzmény: Tapi&Maya (45965)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 45967

Rendben, megpróbálok újakat tanítani neki, plusz lefárasztani. Ezt a mancsra kajás dolgot már láttam tv-ben is. Utána ki is akartam próbálni. De ha kaja van, akkor nincs megállás. Rögtön ugrik, kapkod, nyamm, megeszi. Mondhatsz neki bármit. :) A játékkal ma reggel is próbálkoztam. Leraktam 5 centire tőle. Mondtam,hogy hagyd. Hagyta, de nagyon kínlódott. Jobbra-balra rakta a fenekét,hogy dobd már el gazdi, vagy legyen valami:))

 

Előzmény: Tapi&Maya (45965)
DonDiego08 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45966

Nálunk is ez volt. Voltak bolond napjai, volt mikor zsinórban 3-5 napig tombolt minden nap, aztán 2 hétig semmi, aztán megint bezizzent az agya, akkor jött az ülőgarnitúra-project, ami elég jól lekötötte úgy 1 hónapig, nekünk meg a pénztárcánkat egy 100-assal rövidítette meg...

A herélés is lehet segített nekünk, de ebben azért nem vagyok annyira biztos.

Most már rájött, hogy az ülőgarnitúra tökéletes alvóhely számára napközben, és ott durmol hatalmasakat...

Előzmény: Zsike1983 (45960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!