Keresés

Részletes keresés

bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41455

:-)

ő gondolom mint főszervező nem indul, na!

Előzmény: Törölt nick (41452)
Rss_75 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41454

Sajnos nekem nem elérhető az MBT weblapja.

Előzmény: Rss_75 (41453)
Rss_75 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41453

Az elsőn sem indult?

Előzmény: Törölt nick (41452)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41452

Indulna ő, ha átvenném a kezéből az irányítást. Csak az ingoványos terület lenne a nemzetközi mezőnynek, mert szóvaltartanám őket.

Előzmény: bor_kedvelő (41447)
olipapa Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41451

még a kajázás témában ezeket akartam linkelni: reggeli. és uzsi

olipapa Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41450

Hát a Jobboa.

Előzmény: Rss_75 (41449)
Rss_75 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41449

Mi az a kör?

Előzmény: olipapa (41448)
olipapa Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41448

Ma már végre 69 lett a szokásos körömön.

Előzmény: femina (41395)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41447

Csabi sem indul a MBT-n...:-)

Előzmény: Törölt nick (41446)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41446
Előzmény: bor_kedvelő (41445)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.24 0 0 41445

7végén lesz Karl Melzter furóversenye, a Speedgoat 50K
ha minden igaz Kilian és Krupicka is indul!
Max King, Jason Schlarb, Nick Clark, Dylan Bowman, Ricky Gates...jó kis futam lesz:-)

akibacsi Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41444

Vica a Mátra 40-en csak túrázott, nem futott.

Nem Zugspitz-re készül, hanem GR20-ra. ;)

Előzmény: Lúdtalp (41438)
Levi'D Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41443

Most látom lezajlott a Budapest Terep Kupa 2012 - maraton . Gratula minden teljesítőnek. 

Boszi72 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41442

Sziasztok! Megoldódott a fuvar problémám, köszönöm.

Előzmény: Boszi72 (41394)
nedus1965 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41441

Hatalmas Gratula ! Ez így , elsőre nagyon korrekt ! Tudatosan és alaposan készültél , jó ezt olvasni !

Előzmény: Pinyo (41427)
dorkapapa Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41440
Valószínüleg a tempó is tette, de semmi izomlázam nem lett. A BT után (első trail) masszív izomlázam volt a combfeszítőmben. Lehet, hogy ott húzósabbak voltak a kaptatók...
dorkapapa Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41439
Gratula hozzá, nagyon szép idő kerekedett belőle!
A ch feltöltés/frissités dolog engem is foglalkoztatott, végül úgy elcsaptam a hasam, hogy péntek délután evés szóba sem jöhetett... Na mindegy. Szombat reggel: hasmenés... Azért 5-kor úgy döntöttem, hogy (t)enni kell valamit. Lecsúszott egy banán, 2 MaBaker Giant Bar + 1 l mézes tea. Futásra nem is vittem semmit, féltem a gyomrom miatt (meg undorom is volt :-) ). Talán a visszafogott tempó tette, de végül semmi nyavalya nem tört rám, végig jól éreztem magam. Kb másfél banán, 8 deci kóla + 2 l víz csúszott le. Annyira nem voltam dehidratált, hogy a befutó után két órával ittam csak, egyszerűen nem is voltam addig szomjas.
Úgy érzem, hogy gyorsabb kezdés jobban kicsinált volna és nem biztos, hogy időben sokat nyertem volna. Így végig élmény volt.

Nekem semmi gondom nem akadt a jelöléssel, pedig előzetesen tartottam tőle.
Előzmény: Pinyo (41427)
Lúdtalp Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41438

2005. környékén ez lett volna az első közös túránk, ha jól emlékszem (mintha akkor ősszel lett volna), de a Pirosig végül várnom kellett. :) (helyette Nosza Gabival futottam)

 

Nekem úgy tűnik stabilan jól megy a felkészülésed!

 

(Vica jövőre egy Zugspitze ultratrail?)

Előzmény: akibacsi (41400)
tzh Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41437

Csodálkoztam is. Egyébként pontosan olyanok voltak kopottabb verzióban, mint az általatok földre fújtak.

Előzmény: csanya. (41436)
csanya. Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41436

Az nem a mienk. Gankival szedtük le azt a szakaszt május végén. Fára meg egyáltalán nem fújtunk...

Előzmény: tzh (41434)
csanya. Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41435

Jelölés a versenyeinken.

Hízelgő, de nekünk sem sikerül mindig. Lásd idei VTM...

 

Jelölés a Budapest Terep Kupán.

Nem tudom milyen volt, nem voltam ott. Azért az átlagos TT-n semmiféle jelölés nincs. Ahol jelölnek külön, ott is csak a szervezők által nehezen követhető szakaszokon szoktak szalagozni. Festés sehol nincs.

 

 

 

 

tzh Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41434

Erről jut eszembe: 3 hete voltam T100 50-75-ig hurok bejáráson, és találtam néhány pöttyöt: P.Lászlótól  kb. 2-3km távra a köveken akad 3-4 db a patak mentén, meg a Borjúfő előtti emelkedőn 2 db egy-egy fán, és úgy néznek ki, minth a normál festékkel, de nem idén kerültek volna oda, tehát valamit bomlottak, de ezen helyeken szemlátomást nagyon kevés fény érhette őket.

Előzmény: zoncsi (41424)
csanya. Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41433

Jelmezes főpróba kipipálva....

Előzmény: ganki (41403)
csanya. Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41432

Gratula!

Előzmény: Pepe. (41413)
hegyifutószövetség Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41431

Sziasztok!

 

Ezen a hétvégén szombaton kerül megrendezésre a IV. Hegyifutó OB Egerben.

 

Szintrajzokat, infókat itt találtok:http://www.mahfusz.hu/cikk/iv._hegyifuto_ob_,_szintrajzok,_infok

 

Üdv: mahfusz

 

-sanci- Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41430

Szép menet, gratulálok! Állítólag akkor vagy jól hidratált, ha este 2-3x meglátogatod a wc-t, nem ölelgetés céljából :)

Előzmény: Pinyo (41427)
zso70 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41429

tegnap korán reggel már kefével a kezében ment bandrás az útvonalon 

Előzmény: zoncsi (41424)
ganki Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41428

Hoppá! Most olvasom csak, Vica lefutott egy 40-est a Mátrában!? Csajok, jobb ha felkötjük a szoknyánkat! Gratulálok neki, és neked is. :)

Előzmény: akibacsi (41400)
Pinyo Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41427

[Budapest Terep Kupa 2012 - maraton]

 

Bocsánat, kicsit hosszú lesz, de vannak bizonyos előzmények, talán bemutatkozásnak is jó lesz.

 

Nem vagyok terepes elsőbálozó.

Tavalyelőtt a novemberi Dobogókő hegyifutó félmaratont, tavaly pedig ugyanennek a hosszabbik távját (32km) próbáltam ki.

Szintén tavaly ősszel lefutottam első utcai maratonomat. Ezek mind mind jó kalandok voltak.

 

De a komfort érzet hiányzott, mivel mindig csak júliustól kezdtem futkorászni. Ennek vége, gondoltam, és idén rávettem magamat a tavaszi szezonkezdésre.

 

Első lépésként külső kényszert alkalmaztam, ami be szokott jönni.

Jó korán beneveztem a Vár a hármasra (a Nike félmarci és a Spar maraton közé), ami utcai maratonhoz képest 1700m szintet tartalmaz, kedvenc budai hegyi utcáimon.

Feladat adott. Szint, táv, buli.

 

Az első jobb hónap a május volt, amikor átléptem a bűvös száz kilométeres havi adagot.

Igazi mérföldkőként lefutottam Budapestről Tinnyére, a család után.

Bizony, nagy mérföldkő volt, mert nem készültem rá előre, tésztazabálással, tudományos reggelikkel. A pincében lapos volt a bringa gumija (a héten már harmadszor), a foltozás helyett egyszerűbbnek tűnt lefutni. Mars szelet és kulacs övtáskába, indulás. Három óra múlva lent voltam, az ebédről ugyan elkéstem, de sikerült!, az átmeneti vízhiányt leszámítva kényelmesen.

 

Észrevétlenül kezdett rutinná válni a táv és az idő, és még májusban két részletben bejártam a vár-a-hármas útvonalát.

Hűha, mondtam volna tavaly, félmaraton mindegyik és micsoda szintekkel!

 

Jött a június, megint száz feletti, igényes és szintes futókilométerrel.

Már a hónap elején a Duna MTB Maratonon alkalmazhattam az új futó tudásomat, miközben a dobogókői sípálya melletti szerpentinen toltam-futottam a bringával.

Aztán jött egy egész jó Balboa kör. Majd egy balatoni hétvége kapcsán terepeztem egy baromi élvezetes kört a Badacsony és Csobánc kövein.

A maradék időt szokás szerint a Gellért-hegy lankáin múlattam.

 

Júliusban beneveztem a Budapest Terep Kupára, a 41km-es távra. Mondván, hogy ismerjük meg, milyen az élet négy óra felett.

Megcsináltam a maraton gps trackjét és elmentem befutni a kör egy részét. Csodálkoztam, mennyi ismeretlen ösvény van a közelemben, bő három órányit futottam és nem vágott földhöz.

A résztáv alapján 4:15-4:30 időt saccoltam be a versenyre (nem jött be).

 

Aztán pár érdekesebb, számomra szadista edzésmunkát gondoltam ki, pl. Gellért-tér-Szabadság szobor sorozatok.

Máskor meg egy 4x800m, melynek másnapján, spontán módon egy ingóköves-terepes Velencei-tó körrel szívattam magam a déli hőségben (meg is borultam, hehe).

Így már a hónap felénél elértem a százast, az elmúlt hét pedig a regenerációról szólt.

---

És akkor eljött a nap.

 

Az útvonalból, zselékből és porokból maximálisan felkészültem. Végül amit találtam otthon port, mind kiolvastam, aztán a High5 2:1, fehérjés 4:1, és Basica Sport-ot mind összezuttyintottam a kétliteres hátitatyóba. Csomagoltam még 3-3 MagneB6 és Ca tablettákat, indulásra kész voltam.

 

A futás intenzitást előre elterveztem; két referenciám volt, tavaly a maratonon 157 körüli átlagot mentem, a Dobogókő hegyifutáson pedig 163 átlag is összejött, de az szerintem sok volt. Tehát kitűztem a 160-as átlagot, és az erősen megfutott lejtőket (bringás mondás alapján: a versenyt az emelkedőkön lehet megnyerni, és a lejtőkön elveszíteni).

 

Annak ellenére, hogy a topikon kialakult vélemény szerint nem muszáj reggel enni, azért aggódtam. A helyzetet megoldotta a túl jól sikerült előző napi hidratálás, ami miatt éjjel egykor fel kellett kelnem. Ha már ébren voltam, lecsusszant egy lipóti tönkölykocka.

Reggel 4:40-kor ébredtem, ettem még egy tönkölykockát, innentől a nyolcórás rajtig csak iddogáltam.

Furcsa volt és kicsit megijesztett, hogy hangosan korgott a gyomrom, ezért a rajt előtt gyorsan lenyomtam egy Mars szeletet.

 

A rajt után érdekes volt látni, hogy már a Virágosnyereg felé vezető enyhe emelkedőn gyaloglásba szabályoztak vissza a versenyzők, gondolom, ultrások, hmmm,  okos.

 

A Csúcs-hegy alatti egynyomos ösvényen a tervezettnél nagyobb volt a tempó, de ment a vonat és nem tudtam kiszállni, aztán megjött az eszem és az első adandó alkalommal félreálltam és hátraszóltam, hogy tessék menni.

 

Solymár után ért be a későbbi második helyezett kolléga, Kozma Ferenc, akivel gyakorlatilag végig kerülgettük egymást. A lejtőkön durván elfutottam, majd síkon és enyhe emelkedőkön szép lassan utólért. Egyedül a Nagykovácsi-Fekete-fej részen futottunk valamennyit együtt. Ekkor még azt saccoltam neki, hogy kábé tizen vannak előttünk. Jól mentem, jól éreztem magam, egyedül arra kellett figyelnem, hogy tartsam a pulzust, mert sokszor észrevétlenül lazsálni kezdtem.

 

A Szépjuhásznénál már gondoltam, hogy egész elöl lehetek, mert amikor odaértem,mondta a néni, hogy nem vártak ilyen korán. Azért nyugisan ittam három pohár ital, és indultam tovább, miközben Kozma úr érkezett a ponthoz.

 

Ő a Fenyőgyöngye felett ért be megint és hagyott el. De a HHH csúcs után szerencsére köves lejtő jött és a Vihar-hegy kis huplija után lezúgatva a Virágosnyereg felé, visszaelőztem.

A Gercse templom melletti lejtőn mindkét vádlim elkezdett görcsölni, pedig talán háromszáz méterre előttem láttam egy utólérhető versenyzőt. Visszaszabályoztam, és mire a házak közé értünk, Kozma kolléga is beért.

 

Az utca végén gyerekek álltak, számoltak minket, második és harmadik, mondták. Szép is lenne, gondoltam. A pulzust azért növeltem, úgy látszik, csak a lejtő nem tetszett a vádlinak.

 

Még közösen eltévedtünk egy picit, egálból újrakezdtük a küzdést, aztán végleg megúsztam, és az iskola bejáratát sem találtam meg egyből.

 

„Sajnos” a négyórás futás érzését kereshetem tovább, mert 3 óra 44 perc lett az idő (5:30/km átlag). A tervezett átlagpulzus összejött (159,4), ez is szuper.

És mivel az erősek az ultramaratonon (is) szenvedtek, hát összejött egy harmadik hely.

 

A kétliteres ivózsákban fél deci maradt, összesen talán 2,5 litert ittam a maraton alatt, szerintem kevés volt.

Az időjárás ezzel a párás 20 fokkal lehet, hogy jó volt, az első két órában én hidegnek éreztem, mintha a combom el lett volna merevedve.

A tapasztalt jelzések szerintem gyengék voltak, a tusolási lehetőség viszont jólesett.

 

És az utóhatások két nap múlva: legnagyobb izomlázam a hátamban és a vállaimban van. A vádli már javulófélben.

 

Terepfutás rulez!

Skeletron Creative Commons License 2012.07.23 0 0 41426

A Terep Maratont sikerült ünnepként megélnem:). Habár az elmúlt hetekben már erős motivációhiánnyal küzdöttem és ha a Kupára gondoltam, leginkább csak úgy "hogy legyek már túl rajta". Ennek ellenére a reggeli felhős ég és a villámok a látóhatáron felhorgasztották a küzdővágyam. Alig vártam hogy igazi ítéletidő legyen. Aztán ez elmaradt, de a reggeli szellem kitarott végig.

Ez alkalommal még szigorúbban figyeltem az erőbeosztásra (max 155bpm). Szinte végig több futó közelében voltam ami meggyorsította az idő múlását. Szimpatikus volt hogy páran akik más futó miatt jöttek ki szurkolni azok nem fukarkodtak a biztatással másnak sem. Fenyőgyöngyére már egyedül érkeztem elég nehézkes lábakkal, kezdett megint ólomlábakon vánszorogni az idő. Azonban innen a terv szerint elengedtem a gyeplőt és a HHH ismerős emelkedőjét már érzésre futottam. Meglepetésemre az ólmosság eltűnt a lábamból 8ezt nem tudom miért) pedig leginkább már laktátküszöb közelében voltam (170bpm). A fenti meglepetés frissítőn bevágtam két pohár kólát ez a pont nagyon jól jött! Az utolsó km-eken mentem ami a csövön kifért, lefelé kőről kőre ugráltam, hihetetlen flash volt! Azért pár orv emelkedő megakasztott. Be is ért az a srác akivel az első felében nagyjából együtt mentünk. Mögötte gumiztam 20-50m-en belül és így is értünk be. A célban gratuláltunk egymásnak, jól esett!

A személyzet tette a kötelességét, kiállította az oklevelet azt odaadták. Kicsit kötelességszerűnek éreztem a hozzáállást, no mindegy. Szerintem is inkább egy TT-re hajazott a kijelölés, bár mivel ez "hazai" terep volt nem igazán zavart.

Én 40,25km-t és 1100 szintet mértem, telefon, endomondo... nem a legpontosabb, de biztos nem 44km vagy 1400szint...

Szerettem volna azért 42km felett futni végre, úgyhogy biztos ami biztos becéloztam a novemberi Piros résztávját, az 50körül van, abban tuti benne lesz a 42:).

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!