Keresés

Részletes keresés

Sütimüti Creative Commons License 2011.07.27 0 0 254
En oliva szappanhoz tennek 10-20% palma olajat is, kemenyit, es lehet nem kell 6 het eres sem neki.

Holnap lesznek kesz a narancsos es levendulas szappanjaim, 78% az oliva, szoval tuti fincsi lesz.
Előzmény: tildi36 (253)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 253

Szia Krizso71!

 

Creativiky oldalán, amit Jani71 belinkelt, és ahol nagyon jó egyéb, szappankészítéssel információkat találsz, van egy egyszerű szappankalkulátor is.

Ha összetettebbre vágysz, nézd meg esetleg ezt is, én ezt használom, nekem bevált:

 

Szappankalkulátor

 

A mértékegységet állítsd át grammra! Az összetevőket kedved szerint variálva írd (add hozzá) a táblázatba, írd be a tervezett mennyiségeket, közben figyelheted bal oldalon az alakuló tervezett szappan tulajdonságait. Így kedvedre "kísérletehetsz" kockázat nélkül.

A végleges terv alapján kiszámolhatod a szükséges lúg és folyadékmennyiséget, amit egy másik táblázatban nézhetsz meg a a 7 / 2 pont alatt (View or print recipe)

 

 

Olíva szappanba is biztosan tennék  egy kis kókusz- és shea vajat is, esetleg avokádó olajat super fat-nek, hogy valamivel keményebb és krémesebb legyen, de ez végülis abszolút egyéni...én nem szeretem a túl puha, hamar szétázós szappant, de bőrápolásra biztosan nagyon jó 100%-ban is.

 

 

Előzmény: krizso71 (251)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 252

Nagyon örülök! Lehet, azóta sikerült is kiszedni?

 

Jó kis szappanka lesz ez a pikkelysömörre való az összetevői alapján. Super fat lesz benne?

Mogyoróolajat még nem használtam, ahogy kakaóvajat sem, de hamarosan sort kerítek erre is.

 

Nekem eddig a dióleveles a kedvencem a saját gyártmányok közül, bár még nem hazsnáltam. Olyan sima, krémes a tapintása, és annyira finom az illata...remélem használat közben sem változik meg majd a véleményem.

 

A mai rozmaringos - mentás természetesen túlmelegedett (még a teteje is megrepedt), a család lassan már automatikusan csinálja a helyet a hűtöben, ha nekilátok szappanozni...

A páromnak nagyon tetszik a rozmaringos-mentás illat, ami egyelőre olyan erős, hogy akár inhalálni is lehetne vele :)))

 

Szerintetetek a céklapor alkalmas lenne szappanszínezésre? 

Előzmény: erikafot66 (244)
krizso71 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 251

Köszönöm a segítséget , a feleségem használja az oliva szappant sajnos az ő bőre ekcémás , még csak pár napja használja  de már most is jobb neki illetve még sea vajat használ (azt már mindenki használja a családba).Készen vásároltuk a szappant, de ahogy a fórumot olvasgattuk kedvett kaptunk hozzá,hogy megpróbáljuk elkészíteni.

Hol találok kalkulátort hozzá , shea vaj már van úgyhogy azzal szeretnénk elkészíteni.

 

Még a szappan készítés menetével sem vagyok tisztában ,majd igyekszem utánaolvasni.

 

Közben olvasgatom a Jani71 álltal javasolt linket(köszönöm neked is a segítséget Jani71)ott a 100% oliva szappan elkészítésének tapasztalait írják le,nekem ez volna az ideállís.

 

Előzmény: erikafot66 (248)
Jani71 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 250

Csak javasolni tudom!!!

Mindenképpen készíts belőle egy adagot (vagy többet, ilyen-olyan apróbb változtatásokkal, több féle verzióval)!

Vajpuha és sima lesz tőle a bőröd.

Habzást ne várj tőle, max. csak nagy jóindulattal mondható rá, hogy habzik (azért egy kicsit igen...), de nem ezért szeretjük, ennek a szapannak nem ez a lényege!

Ja, és egy darabig még nyákos is lesz, de az is elmúlik.

Ezt mindenképpen olvasd el, még mielőtt hozzálátnál! Érdemes megszívlelni és alkalmazni a benne leírtakat!

Aztán már csak türelem kell, jó sok... :-)

Előzmény: krizso71 (247)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 249

Ha kakaóvaj helyett sheavajat tennél inkább, akkor át kell számoltatni a receptet a kalkulátorral.

Előzmény: krizso71 (247)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 248

Szia, persze hogy el lehet készíteni. Nekem az első szappanom ilyen, 75 % olivaolajat tartalmaz, és nagyon jó. Teljesen síma lett a bőröm 3 hét alatt és nem mellesleg egy ici-pici ránc sincs rajtam :)

 

Az én receptem a következő:

 

100 g kókuszolaj

500 g oliva olaj

10 g jojoba olaj

60 g kakaóvaj (nem kaptam akkor shea vajat)

235 g víz

95 g NaOH

 

Nekem bevált, egyébként nagyon puha szappan, a kézmosásra kitett szappan nagyon hamar átázik, folyton szárítgatom, hogy kemény legyen. Nagyon jól tisztít és nem szárít. Amióta használom (3 hete) még nem lobbant be az ekcémám.

 

Azt mondják lehet 100 %-os oliva olajjal is készíteni, még nem próbáltam.De lehet, hogy egyszer azt is kipróbálom.

Előzmény: krizso71 (247)
krizso71 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 247

Üdv mindenkinek.

 

Mi ezidáig vásároltuk a szappanokat , ami a legjobban bevált ekcémára az az extra szűz oliva olaj  szappan.El lehet ezt szerintetek házilag is készíteni, esetleg egy kis shea vaj hozzáadásával? Ha van valakinek receptje vagy ötlete és segítene tanácsokkal az elkészítésében azt nagyon megköszönném.

 

 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 246

Nekem is van irattartóm én is arra gondoltam hirtelen :))))

 

Egyébként a sima vízvezeték cső PVC is megteszi... szerintem. A tejesdobozos megoldás azért tetsszett annyira, mert olyan pont nekem való , szememenek nagyon tetsző méretű és formájú lett belőle. Nekem az őzgerinc formájú szeletek nem annyira tetszenek. A szappan igen, csak a forma nem... De ízlések és pofonok.

 

Beszék itt mindenfélét aztán szappant még nem is készítettem :(((

Sütimüti Creative Commons License 2011.07.26 0 0 245

Hú, csajok, jó sokat írtatok, de nem is baj, legalább van mit olvasgatni. :)))

 

Gyönyörűek a szappanok, a fahéjas tényleg olyan megevős lett. :)

 

Vannak irattartó karton hengerek is, most lesz még egy, mert a tanusítványunkat abban kapjuk, így a régi tanusítvány dobozát le is nyúlom.

De! PVC-ből is lehet házilag, vagy valami hajlékony műanyag anyagból, a lényeg, h két dugója legyen, így az egyik oldalról ki lehet tolni a másikra. Nagyon jópofa, szépen szeletelhető, ahogy tolja ki az ember.

 

 

erikafot66 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 244

Nem akarom elkiabálni, de mintha már kezdene leválni a dobozról. Közben megrendeltem a pikkelysömörös szappanhoz is az olajokat, és már ki is kalkuláltam a receptet. Egész jó értékek jöttek ki.

 

150 g kókusz olaj

100 g mogyoró olaj

100 g mandula olaj

300 g oliva olaj

125 g sheavaj

125 g kakaóvaj

100 g avokádó olaj

380 g víz

150 g NaOH

 

A kókusz csak a habzás miatt, a többi összetevő mind jó ekcémás és pikkelysömörös bőrre.

Előzmény: tildi36 (243)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 243

Köszi, Zsuzsu, és köszönet a tejes- és hengeres dobozos ötletért is! Ilyen oldalakon még nem jártam, csak gondoltam, hogy lehet valami hengeres forma a kerek szappanokhoz.. :))

 

A dióleveles olívaolajnak egy hét ázás-rázogatás után nagyon jó illata lett, és megmaradt a szappanban is eddig. Hogy később hogy változik, nem tudom, de a diólevél bőrre gyakorolt hatása biztosan nem múlik el. :)

 

Köszönöm Erika neked is :))

Szurkolok nagyon, hogy kijöjjön végre....ez az ekcémás bőrre készült szappankád, ami nem akarja megadni magát? Melyik összetevő miatt makacskodik szerinted? Vagy a csak bélelés hiánya miatt nem jön ki?

És ha "kivágnád"  a dobozból? Körbe-körbe....lenne valami széli veszteség, de azt felhasználhatod majd másikba.

erikafot66 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 242

Szép a szappanod Tildi, ügyes vagy. Én az enyémet este (bár már inkább éjjel volt) betettem a sütőbe 50 fokon 2 órára, még kicsit langyos most, de még ragaszkodik a dobozhoz. Talán ha kihül teljesen... Majd meglátjuk.

Előzmény: tildi36 (235)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 241

Hogy a diólevelet olajba dugni miért nem jutott eszembe eddig?? Nagyon jó... Pedig én iszom is a diólevélteát. És az orbáncfűét is. Az Orbáncfű nekem nagy kedvencem, rengereg terem itt errefelé. A levelein vannak az apró hólyagok, amik már eleve bordó olajos nedvet tartalmaznak. Ezek jól kiáznak olajokban. Tinktúrának pedig alkoholban.

 

A diólevelet pedig meg is csinálom.... Illetve van egy kis levendulám is.

 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 240

Jah! HOgy még Te is ébren vagy? :)) Köszönöm még egyszer.

 

Télire mikor annyira jól jön a plussz kényeztetés az ember lányának akkorra már érett szappanokkal szeretnék itt dicsekedni :) Legkésőbb akkor.

Előzmény: tildi36 (238)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 239

Erika! Köszönöm már el is mentettem. Tildi! Nagyon szép a szappanod, bele tudnék harapni :))

 

Most láttam egy újabb kisfilmet, ahol tejes dobozba töltötték a masszát. A keskenyebbik oldala volt levágva és úgy. Illetve henger alakú súrolószeres papírkarton dobozba, mait leszaggattak róla kihűlés után. Az is nagyon klassz megoldás, szép kerek szeletek lettek belőle. :)

 

Na nem álmodozom itt össze-vissza... hátha időm is engedi akkor a napokban én is hozzáláthatok végre.

tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 238

Még egyszer üdv itt Zsuzsu!

 

Én is csak egy pár napja csatlakoztam, de nagyon jól érzem itt magam, nagyon segítőkész itt mindenki...azaz Erika és Sütimüti :)

 

Én is így kezdtem, olvastam-olvastam, receptek után kajtattam, és apránként beszereztem minden (dehogy minden, csak az alap) hozzávalókat. Persze azóta szépen gyarapszik az olaj és illóolaj készletem, már van fadobozkám is, gyógyfüveket vettem és gyűjtögetek magam is, sok megterem a fűszerkertemben, talán ez a legjobb érzés... a diószappanhoz dióleveleket áztattam olívaolajba, a levendula is a kertemben terem. Tavasszal tervezek majd akácvirágot, bodzavirágot, kamillát is gyűjteni a közelben.

Jó, hogy írtad az orbáncfüvet, ezt a felhasználási módját nem ismertem.

 

Én szerencsére találtam a közelünkben egy "füves" nagykert, ahol ugyan nem teljesen nagyker áron, mert magánszemélyként vásárolok, de azért olcsóbban kapok meg mindent, kb. úgy, vagy kicsit olcsóbban, mint egy webáruházban. Szerintem nézz szét te is, biztos van Eger környékén is ilyen nagyker.

 

Ajánlok neked induláshoz egy nagyon jó szappankalkulátort, én ezt használom, a tervezésnél nagy segítség, mert leírja, hogy a kiválasztott és felvitt összetevők függvényében milyen lesz várhatóan az elkészült szappan (keménysége, krémessége, habzása, stb.) Lehet variálni, tervezgetni, aztán el lehet menteni, ki lehet nyomtatni...én nagyon  szeretem. A mértékegységet ne felejtsd átállítani grammra.

 

Szappankalkulátor

 

A végén, amikor kiszámoltatod, hogy mennyi folyadék és lúg kell hozzá, kattints a View or print recipe gombra, az lesz a nyomtatható, és alul akár megjegyzésekkel is ellátható oldal. (ide szoktam írni, milyen és mennyi super fat-et, illóolajat, egyéb kiegészítőt teszek a szappanba, mennyi a kecsketej, vagy a gyógynövényes macerátum aránya, stb.)

 

 Creativiky oldalán is van kalkulátor, az is jó és magyar nyelvű.

 

Hajrá, kezdj hozzá, biztosan nagyon fogod élvezni te is...írj és fényképezz is majd :))

Előzmény: zsuzsu1218 (221)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 237

Ezt most én is elmentem, köszönet a részletes leírásért!

Előzmény: erikafot66 (229)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 236

Legyél türelemmel, állítólag egyszer minden puha szappan kijön a dobozból.. :))

A képeket nagyon várom!

 

Ma vettem rozmaring és teafa  illóolajat, a páromnak gondoltam ki egy jól habzó (ez a heppje :D ), frissítő fiúszappant, ebbe tenném menta és rozmaringfőzettel, esetleg  turmixolnék bele egy kis mentalevelet, de ez nem biztos még. De az is lehet, hogy ezen a szappanon kipróbálom a swirling tecnikát, majd meglátom.

Előzmény: erikafot66 (233)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 235

Sütimüti, a nyomika - rusnya szappanod valami gyönyörű, nekem pont ezek az egyszerűek tetszenek a legjobban...olyan igazi retro-bio-házi "íze" van :)))

 

A dobozka nagyon bevált, kellemesen tartotta a meleget, de nem engedte túlforrósodni a szappant. A sütőpapírral ma lazán kiemeltem belőle a szappantömböt, úgyhogy lehet, hogy mégsem kérek anyacsavarosat, mert ez is kiválóan működik, inkább még egy ugyanilyet csináltatok majd a párommal.

 

Íme a  csicsa jegyében született fahéjas-mákos tortaszappan :))) 

 

 

(egyébként  jó kis testradírozó, keringést serkentő szappanná válik majd elvileg a máknak, a fahéjnak és a narancs illóolajnak köszönhetően)

Előzmény: Sütimüti (220)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 234

Túl sok a puha olaj, egyébként a teafa szappan lett kész, igaz az volt a ropis dobozban, azt meg a dobozzal együtt felszeltem :) de jó lett.

Előzmény: erikafot66 (233)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 233

Én is felvágtam ma a szappanjaim egy részét, a másik rész még nem akar kijönni a dobozból. Ha sikerül kivadászni mindet készítek fotót. Nagyon puhák még így 2 nap után is, nem tudom mennyi ideig fog eltartani amíg annyira összeszárad, hogy kijöjjön. Kellett volna tenni bele papírt, nem gondoltam át igazán, hogy nem teszek. Na majd legközelebb.

Előzmény: tildi36 (232)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 232

Erika, ez a kétoldalú ragaszró is nagyon jó ötlet, remélem beválik! Többféle szappannyomatot lehetne így készíteni, karácsonyra akár fenyőfásat is... :)

Előzmény: erikafot66 (218)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 231

Sziasztok!

 

Ma egész nap nem voltam gépközelben...jó sokat írtatok! :)

 

Neked külön is üdv, Zsuzsu1218

Vigyázz, mert te is függővé válsz majd.... :)) Nekem igen rövid idő alatt sikerült, sok mindennel foglalkoztam már én is, de ennyire még nem tetszett, nem kötött le  semmi sem....

 

Erika, nem értem én ezt a letakarás dolgot (mármint hogy az én szappanomnak miért árt a takarás), nálam eddig fordítva működik a dolog, de utána fogok járni, mit csinálok rosszul, hogy az enyémeket nemhogy takargatni, hanem hűteni kell...a hűtött letesztelt szappanjaimmal nincs gond, kellemes velük a tisztálkodás, az állaguk, illatuk is rendben van.

A kecsketejet jégkockatartóba töltve fagyasztottam le, így könnyebb adagolni, és valóban kevésbé forrósodik fel a lúg hozzáadásakor az oldat. Persze így is folyamatosan hűteni kell.

 

A tegnapi szappanka is jó lett, már fel is szeleteltem. (Sütimüti, a doboz valami csodás, remélem neked is van már)

Egy hibája azért lett a szappannak, kicsit sok fahéjat tettem az alsó réteg masszájába, és túl sötét, étcsoki-barna lett. A belekeverésnél alig volt tejeskávé színű a massza, ezért tettem bele bátran, de most már tudom, hogy legközelebb a fele is elég lesz.

 

A tegnapelőtti diószappan sem annyira ronda már, az illata kellemes, fanyar diós, pici mézes beütéssel. A tapintása finom, krémes, érződik rajta a super fat-nek adagolt shea vaj és avokádó olaj.

 

Pikkelysömörös bőrre csupa jót írtak a többiek, ma, amikor egy gyógynövény-bio nagykerben voltam, ott is árultak háziszappanokat, köztük kecsketejeset, nagy betűkkel volt mellé kiírva, hogy pikkelysömörös, ekcémás bőrre. A shea vaj, és az avokádó olaj is gyógyítja az ekcémás bőrt, gondolom, a pikkelysömörösnek sem árthat.

 

Én a kecsketej és az avokádó olaj mellé körömvirág teát tettem a szappanomba, és frissen szedett körömvirágot is turmixoltam bele. Túl van a teszten is, kellemes, lágyan, krémesen habzó kímélő szappan. (talán a körömvirág is jó lehet pikkelysömörre?)

 

A karácsonyi szappanba jól menne szerintem a narancs, fahéj, szegfűszeg, esetleg gyömbér,a  csoki  és a méz is. Díszítésnek talán bele lehetne nyomni a szappanba egy egész csillagánizst is.

A diólevél-szappan mára halványodott:

 

 

Előzmény: erikafot66 (217)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 230

Inkább nevezzük mosógélnek ezt, ne folyékony szappannak.

Előzmény: erikafot66 (229)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 229

Köszönöm a pikkelysömörös ajánlatokat, ki fogom próbálni, szerkesztek majd rá szappant.

 

Kb 1 órája leírtam a folyékony szappan receptjét, de a technika ördöge megtréfált, elküldéskor eltünt minden, úgy hogy kezdem előröl.

 

Zsuzsu!

 

A folyékony szappanhoz KOH kell, a NaOH a kemény szappanokhoz kell.

 

A folyékony szappan recept a következő:

 

1000 g kókusz olaj

280 g KOH (a különböző helyeken található receptek 180 és 325 közötti mennyiséget írnak, én az aranyközéputat választottam - 325 a szappankalkulátorral)

380 g víz + még a higításhoz kb 2900 g víz

60 g citromsav 240 g vízben oldva a semlegesítéshez, citromsav helyett lehet só is, az talán jobb is, mert lágyítja a vizet mosáskor - szerintem

 

Az egészet úgy kell kezdeni, mint a kemény szappant: kimérés, olaj melegítés, lúg hűtés - az olaj és a lúg is kb 42-45 fokos legyen. Ekkor a lugot belekeverjük az olajba és botmixerrel pudingosodásig keverjük.

 

Személyes megjegyzés: én eddig egy magas falú 3 literes edényben csinálom, de itt átteszem az egész masszát egy kb 6 literes edénybe, amit sütőbe is be tudok tenni. A kisebb edényben a maradékot, amit már nem lehet kikaparni fel kell oldani a higításra szánt vízzel, és felhasználásigfélre tenni. Így semmi sem megy kárba. 

 

Pudingosodás után az egész masszát (már a nagy edényben) be kell tenni 70 fokos sütőbe üvegesedésig. Ez lehet 1 óra, 2, 3, de általában másfél óra elég. Ha már üveges bele kell tenni a higításra kimért illetve félretett vizet, beleönteni az edénybe, és vissza a sütőbe az egészet, minimum 1 órára 70 fokon.

1 óra elteltével meg lehet próbálni a botmixerrel feloldani a masszát. Ez eleinte nehezen megy, de viszonylag hamar olvad. Ha kész ismét vissza a 70 fokos sütőbe még 2 órára, utána ott kell hagyni teljesen kihülni, ez lehet akár 1 nap is.  Ekkor kell semlegesíteni a citromsavas vagy sós oldattal, illetve illatosítani izlés szerint.

 

A végére szép sárgás színű folyadék lesz, itt a gél szó nem egyenlő a boltokban kapható géllel, ez közelebb áll a vízhez, főleg nagy melegben. Talán télen sűrűbb lesz :)

 

Mosáshoz kb 60 ml kell egy gép ruhához.

 

Ez az adag 25 %-os oldat lesz, ha ettől töményebbet szeretnél készíteni kevesebb vízzel kell higítani, de 50 %nál nem lehet töményebb. Szerintem 25-30 % elég. Igaz én még egy kis mosószódát is teszek a fehér illetve a munkás ruhákhoz, de azt akkor is használtam, amikor még az Amwayt használtam.

 

És ami még nagyon tetszik, hogy nem kell öblítő, anélkül is puhák a ruhák.

 

Ne félj a szappan készítéstől Zsuzsu, nem bonyolult, sokkal bonyolultabban lehet leírni, mert elveszünk a részletekben. Hogy lásd mennyire egyszerű kiemeltem neked a lépéseket, a többi a magyarázat :) Ügye hogy így már nem is olyan bonyolult? Mert nem is az!

 

Remélem hamarosan Te is elkészíted első szappanodat, mi mindannyian szivesen segítünk Neked bármiben.

 

Előzmény: zsuzsu1218 (228)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 228

Szia Erika!

 

Megköszönöm a receptet, nekem most egyenlőre csak KOH van itthon, még megnézem hol tudnék venni majd HaOH - is. Nem vennék postán , ha nem muszály, anyival is kevesebb ( postaköltsé )..

 

Szia Este!

Előzmény: erikafot66 (226)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 227

Én is super fat-nek használnbám majd őket, de még csak most készülnek az idei újak, mert a tavaly évi elfogyott hol ebbe, hol abba. Igazából most van itt a szezonja a szedésnek, egy hónap kell az érésnek... na jó van ami 2 hét, de ezzel sem szabad annyira sietni. De amikor lesz, akkor szivesen... Szólok majd.

Előzmény: Sütimüti (225)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 226

Szia Zsuzsu, este leírok mindent a mosógélről, most dolgoznom kell. Érdemes azt használni, nagyon jó. Szia este.

Előzmény: zsuzsu1218 (224)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.25 0 0 225

Én sajna nem tudok receptet, mert még nem csináltam, de biztos kapsz linket valakitől. :)

 

Igazából ugyanazok kellenek, olajok/zsírok és lúg (KOH) plusz még citromsav a semlegesítéshez (néztem, a DM babasampon is semlegesítve van citromsavval, csak nekem volt újdonság a dolog).

 

Én meg lehet vevő lennék az sk készített spécibb olajaidra, superfatként jól "mutatna".

Előzmény: zsuzsu1218 (224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!