Keresés

Részletes keresés

kútmester Creative Commons License 2013.08.25 0 0 20459

Előzmény: Gepesz35 (20457)
pingui Creative Commons License 2013.08.25 0 0 20458

Esetleg van lehetőség utólag lezárni az alját? Ha le lehetne zárni utólag, akkor lehet, hogy nem is homokolna?

Előzmény: oljeg12 (20456)
Gepesz35 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 20457

Üdv!Érdeklődnék hogy,milyen kut kellene egy 50/200 méteres öntöződob müködtetéséhez?

oljeg12 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 20456

Próbáld meg 110-es szűrőzött és a végén lezárt csővel. De hogy jó legyen, ahhoz nagyon nagy szerencse kell. Lehet, hogy egy darabig működik, de a 125-s csövön lévő nagy réseles és a nyitott alja, be fogja engedni a homokot és az előbb utóbb el fogja zárni a szűrő körül a víz útját.

Előzmény: pingui (20455)
pingui Creative Commons License 2013.08.25 0 0 20455

Ha csak simán belerakom, akkor a kútszűrő szövet (vagy mi a neve) ne fogja meg eléggé?

Előzmény: kútmester (20454)
kútmester Creative Commons License 2013.08.24 0 0 20454

Üdv

4-5 cm szűrőkavics legalább kellene a szűrőcső köré, tehát 125-2x falvastagság- 2x50kavics az valószínűleg közel nulla lesz. Tehát bármilyen vékony szűrőt és csövet teszel bele elég sok szerencse kell hogy jó legyen az eredmény.

Előzmény: pingui (20453)
pingui Creative Commons License 2013.08.24 0 0 20453

Üdvözletem Urak!
Van egy lyuk az udvaromban, a szivattyú emeli ki belőle a vizet. Nem túl sokat, de nekem elég (15L/perc 2 báron, de ezt folyamatosan). A vízadó sóder, 125-ös cső van lent, 1mm-es korongal megvágva, alja nincs ledugózva.
A problémám gondolom nyilvánvaló, holokol.
Arra gondoltam, hogy vennék rendes réselt kútcsövet, hozzá szűrőt, lezárnám az alját és ezt iszapolás vagy kompresszorozás után letolnám a jelenlegi 125-ös csőbe. Milyen átmérőjű csövet kellene vennem?
Működőképes ötlet, vagy akkora hülyeség, hogy jégcsákánnyal verjem ki a fejemből?
Esetleg más ötlet?
A válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 20452

Itt a Kiskunságban az idén, eddig 83 m3 víz ment ki a 150 m2 fűre és némi növényzetre.

Azaz ~550 liter/m2 vízpótlás kellett :-(

 

 

----

 

A szárazabb vidéken, a szemre szép fűhöz ilyen nyárom mint az idei is, úgy 600-700 liter/m2 víz kell.

Ez 800 m2 fű ill. vízigényes kert esetén úgy cirka 500-550 m3 víz lenne....

 

Ahhoz, hogy az úgynevezett szárazság tűrő füvek/növények is  zöldek maradjanak,

szerintem az ország nagy részsén szükséges lesz kb. a fenti mennyiség fele, ami bizony

még mindig vagy 200 m3 víz évente egy 800 m2-es kertre.

 

Szóval, hacsaknem valami nagyon jó víztartó talaj és viszonylag esős vidék...

és kevés locsolni valóval a kertben, akkor a 40 m3 elég soványka lesz egy évre.

 

Nos, ezért fúratnak a szomszédok kútat.

 

Persze lehet olyan kicsi és/vagy mediterrán-félsivatagi-pusztai kertet is

alkotni, amire simán elég lesz még a 40 m3 vízpótlás is egy évben az eső mellé.

pl. mandulafákra alapozva :-)

 

De, átlagos kertben cirka fele fűvel inkább az évi 400-500 liter/m2 plussz vízigény a mérvadó.

Arra Békésben is. mert a fű és sok haszon/dísz növény is inkább a 900-1000 mm/év vizet csípi.

A homokkal meg az a fő baj, hogy nyárra sajnos eltűnik belőle a víz ... muszáj locsolni.

Nem tartja meg sokáig, mint a vályogos/agyagos talajok.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: _KGR_ (20429)
Kapocska Creative Commons License 2013.08.24 0 0 20451

Üdv boozoo!

A minőségről te írtál,de ez "csak" 85 métert emel.
A kézi locsolást egy idő után megunja az ember és szeretne szórófejeket.
Ilyen szakszerű válaszra nem lehet munkapontban ideális sziv. ajánlani.
Vannak házi vízellátók pl. PEDROLLO Hydrofresh JSWm 10MX-24CL
 van olcsóbb és drágább is.
Az olcsónál kérd,hogy mutassanak hozzávaló alkatrészt pl.csúszógyűrűt.
Üdv

Előzmény: boozoo (20444)
kútmester Creative Commons License 2013.08.24 0 0 20450
_KGR_ Creative Commons License 2013.08.24 0 0 20449

Még egy fontos szempont a kút mellett. Még, ha lassú megtérülésről is van szó, akkor is figyelembe kell venni, hogy az elkövetkező 10 évben valószínűleg nem inflációarányosan fog növekedni a csapvíz díjja. Ezen kívül nem tudom, hogy mennyire ismeritek a magyar vízhálózatokat, de szerintem - még ha igen kis mennyiségben is- nem tesz jót a sok klór és hípó.

Előzmény: kútmester (20448)
kútmester Creative Commons License 2013.08.24 0 0 20448

Igazad van Lalibatyo, a kovácsoltvas kapu megtérülését senki sem számolgatja. Akik azon gondolkoznak hogy kell e nekik kút vagy sem, megtérül vagy sem azok azért teszik, mert sosem volt még nekik kútjuk.
Cégünk üzletpolitikája sem az, hogy mindenkinek kutat fúrjon. Sőt! http://profikutfuras.hu/ ügyfélkörünk bekezdésben ezt elég nyílvánvalóan le is van írva.

Akiknek készítettünk kutat azok viszont semmi pénzért meg nem válnának a kútjuktól, ezt gyakran mondják évekkel később. Mi az engedélyes kutunkat napi szinten használjuk, elképzelhetetlennek tartjuk hogy ne legyen. Bár új házat építettünk, mégis az ingatlanunk egyik legnagyobb és legféltettebb értéke a kút.

 

Jó szerencsét!

Előzmény: Törölt nick (20446)
Giovanny75 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 20447
Én is szeretnék trabant áron Mercit vagy Audit! Feltétlenül szólj ha látsz ilyet! =D
Előzmény: Törölt nick (20446)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 20446

Üdv

Azt se felejtsd el hogy a kút egy értéknövelő beruházás az ingatlanon. Akinek van az mindenki be is teszi a hirdetésbe ha árulja a birtokot, tehát el is ismeri hogy érték függetlenül attól hogy megtérült e vagy sem. Viszont amikor garázst vagy kovácsoltvas kaput, hatalmas térkőburkolatot és még sorolhatnám csinál akkor senki nem számolgat semmiféle megtérülési időt :) Kell és kész, vagy az tetszik (ha megéri ha nem).

Ismerős a badacsonyi hegyoldalba kérnénk egy alföldi (árú) kutat nevű történet nekem is :)

Előzmény: kútmester (20442)
oljeg12 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20445

Elnézést, ha valaki vitaindítónak tekinti azt amit az előző hsz.-ben írtam. Nem annak szántam. Csupán csak megpróbáltam vázolni a tényeket, a különböző érdeklődők és hozzászólók írásai alapján. Meg az én saját tapasztalatomból. Van aki nem veszi meg az olcsó cipőt, mert tudja, hogy nem éri meg az árát. A másik ember pedig örül, ha azt a 2000 Ft-ot ki tudja gazdálkodni. 

Így van ez a kútfúrással is. Az szerencsés, aki olyan helyen lakik, hogy alföldi módszerrel lehet nála öntözőkutat fúrni, ami kis mélységű. Az olcsóbban megússza, mint az akinek nagyátmérőjű, nagyon jó minőségűanyag felhasználásával kell, több 10m mélységbe lefúrni, amihez komoly berendezés kell. 

 

boozoo Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20444

Köszi a választ, kicsit picsogok az ára láttán (~90e), lehet hogy valami felszíni, olcsóbb cucc is megfelelne, nem kell 130m-re fellőni a vizet. :) Meg nem is nagy a kert.

A kútfúróval beszéltem, azt mondta, hogy jó vízhozamú a kút, mert egy-két napig is locsolhatok, nem apad ki. Így magyarázta...

 

Ennek fényében esetleg tudsz/tudtok ajánlani valami megbízható, csendes, de kicsit olcsóbb szivattyút?

Ha van olyan opció, akkor szerelvényekkel, mindennel együtt kb. 50-70e-t költenék rá.

 

Előzmény: Kapocska (20436)
tom81 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20443

Hát én nem akarok vitatkozni, de ez így annyira nem kerek.

Pont azért van pénzem, mert nem ugrok bele olyanba látatlanul, becsukott szemmel aminek nincs értelme és a kifutási ideje 100 év, de mindenekelőtt körbe járom az összes lehetőséget, és ha valahol 1000 huf/méterrel olcsóbban fúrnak akkor bizony az a mester fog fúrni, mivel nem vagyok az az ajándékozó típus, hogy csak úgy szponzoráljak másokat. A reklám duma engem nem érdekel, mindig elosztom kettővel a hallottakat, hiszen a marketing az csak marketing.

 

Pl: nem teszem a tetőmet tele napelemmel, (nem kollektorral). A kínai olcsó, de gagyi, semmit nem ér, a profi cucc meg 25 év alatt térül meg, mi értelme is van?

Csak azért tegyem fel,hogy a szomszédnak tudjam mutagatni, hogy nekem ilyenem van, mekkora királyság?

 

És igen fél milliót nem adok ki rá, mert nem ér annyit, sőt a felét sem, abból a pénzből inkább kirepülök anyósomékhoz LA-be, és hasonlóan az előttem szólóhoz kap a rendszer egy mellékórát és csapról megy majd a locsolás.

De ezt nem nagyon akarom, mert egy nagy pazarlásnak tartom, ezért kéne kút, de nem arany áron, felőlem akár olyan profi is lehet, hogy magától lemossa az autót.

De nincs veszve semmi, meg lesz oldva.

 

Ez azért meddő vita, mert a szolgáltatást nyújtók vitatkoznak a szolgáltatást igénybe vevőkkel, folyamatos szembe szél.

A szolgáltató elkéri az árát, mert valamiből meg kell élni, a vevő pedig mivel szabad a piac szépen kiválasztja a neki legjobban megfelelőt, és ha nekem valaki lefúr 40 méterre 100ből akkor pont kifogom magam betonozni 2500 forintból a csapnak a helyét, és veszek egy komposztálót aztán megy a föld alá, mint "akna", szintén 2500 forintból.

 

 

Előzmény: oljeg12 (20441)
kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20442

Cégünk az idei évben 1 hónapig hírdette, hogy kútfúrás 20% (igen, húsz százalék) kezdőrészlettel megrendelhető. Azaz a kút és teljes gépészet árának 80%-át Mi finanszírozzuk meg előre, a megrendelő kamatmentesen törlesztheti a fennmaradó részt , 1 éves időtartamra. Mivel Mi forgalmazzuk a Budafilter csöveket, így elég nagy raktárkészletbe ál a pénz így is úgy is. Szivattyúkból is jelentős készletünk van, ezért arra döntöttem mindegy hogy hol áll egy kis ideig a pénzünk. Aki komolyan akar kutat annak megvan a pénze rá, akinek sajnos pedig nincs, az a bizonytalan jövőre nem is alapoz. Tehát a végeredmény az volt, hogy egyetlen érdeklődő sem volt a részletfizetéses kútfúrásra.

Előzmény: oljeg12 (20441)
oljeg12 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20441

Olvasgatom a hsz.-eket, hogy megéri, vagy nem éri meg a kút fúratás. Ez tulajdonképpen sok mindentől függ. A bekerülési összegtől. A megrendelő anyagi helyzetétől és persze attol is, hogy ha meg lenne a pénze rá, de inkább a fogát csináltaja belőle, mert ahhoz veri a garast. Nem utolsó sorban a megtérülési időtől.

Néhány évvel ezelőtt egy főorvosnál voltam szivattyút javítani és beszélgetés közben elmondtam, hogy nekem is jó lenne egy kút, mert azzal sok pénzt megtudnák spórolni. De sajnos a szegényembernek nincs pénze a spórolásra. Erre ő nagyon furcsán nézett, mert nem értette meg, hogy miről beszélek. Mikor mondtam, hogy én még soha nem tudtam tél végén, az árleszállítás idején venni télikabátot, meg csizmát. Mert mindig azt kell megvennem, amire pont most van szükségem és nem tudom magamnak megelőlegezni, hogy majd jövőtélre megvegyem. Ekkor értette meg, hogy a szegényember miért nem tud spórolni. 

Bocsánat ezért az OFF sztoriért, de itt a fórumon is több alkalommal lehet találkozni olyan érdeklődővel, akinek nincs pénze spórolni. Vagy csak esetleg, nagyon keveset tudna magának megelőlegezni. Sajnos egyre több ilyen ember van. :-((((

kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20440

Maximálisan egyetértek a megtérülési idővel, ha 5 éven belől sem térül meg a kút ára, az valóban ne fúrasson kutat! A felső 15 méteres talajvíz pedig tőzeg szagú a Balaton partának nagy részén, kevés kút kivételével az öntöző kutak ilyenek.

Előzmény: tom81 (20438)
Kapocska Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20439

Üdv  KGR!

Emőd után Miskolc felé még a körforgalom előtt oszlopon v. fán
van kitéve kútfúró tel.szám,hátha több infója van(fúrt kút,kútásó stb.).
Üdv

Előzmény: _KGR_ (20423)
tom81 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20438

Nem keverek én össze semmit, na de akkor tegyük tisztába:

 

Lellén 15 méterig csak rohadt, büdös, gusztustalan víz van, ez tapasztalat, tehát ezt megvétőzni nincs értelme.

Aztán, ahhoz,hogy "jó" víz legyen le kell menni 40 méterre (nem magamtól vagyok ilyen okos), aminek az ára: (63 mm)94.500+157.500, ha elég a 40 méter, ez menet közben derül ki, van Bogláron állítólag 80x méterre lefúrt kút is, de ez hallottam, szóval legyen kacsa :)

Szivattyú 30 ezer + szerelvények 14 ezer, áramláskapcsoló 30 ezer, vízszűrő 42 ezer, akna 25 ezer, kibetonozott csap 25 ezer,

Tehát: 418 ezer, azaz 530.860 HUF.

És így van kész egy profi kút, tehát nem írtam rosszul azt amit írtam.

Nincs is ezzel gond, még azt kell kiszámolnom, hogy mi az a vízmennyiség amit ellocsolnék, mert ha 10 év a megtérülése akkor az a messze nem befeketéses buli kategóriája.

Persze ha minden összejön akkor simán beleugrok, mert nagyon jól jönne egy tényleg profi kút az udvarba.

Mert nem dobok ki az ablakon 100 ezret és utána csak hányok a bűztől, tehát semmire nem használható.

3 társas lellei üdülőben tudok kútrúl, 30, 27, és 43 méterre van fúrva, teáht ott már nem a büdös vizet locsolják a lakók orra alá.

 

Szóval nem az árral van itt a gond, hanem a megtérülési idővel.

Mert kerülhet valami 5 millióba is ha 2 év alatt megtérül akkor nem pénz érte.

 

 

kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20437

Kedves Lalibatyo

 

40 méter után már jobb vizek vannak, rétegkizárás kötelező. Azonban a legtöbben 10-12 méteres kutat kérnek, csak "ócccsóóó" legyen! Vannak akik az űber kertjükbe a milliós öntözőt követően lerakatják a gyepszőnyeget, és utána szeretnének kutat fúratni. Még a százezer alatti összegektől is többen hanyatt vágják magukat, sokan nagy színészek, és mindenkinek meg kell beszélni anyukájával, nagynénjével stb-vel....

Napi szinten jópár érdeklődő van, aki keresi a balek kútfúrót, hogy majd 1 tányér bablevesért majd a badacsonyi hegyoldalban kutat fúr neki!!!

Előzmény: Törölt nick (20434)
Kapocska Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20436

Üdv boozoo!

Javaslom konzultálj a kútfúróval,hogy mennyi a vízhozama a kútnak.
Ha  a Pedrollo 4BLOCKm 2/13 búvárszivattyú karakterisztikája szerint
megfelel akkor ezt javaslom.
Üdv

Előzmény: boozoo (20400)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20435

Írtam neked de visszapattant, rossz a címed vagy régi.

Előzmény: tom81 (20425)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20434

Kis mélységben tőzeges mocsár és büdös víz van ott.

Előzmény: kútmester (20430)
_KGR_ Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20433

Szia,

 

Köszönöm a válaszod! Ha jól értelmezem, nem látod elvetélt ötletnek amit leírtam a házilagos tisztításról. 

Tényleg kíváncsi vagyok a véleményetekre! Esetleg más házilag/mesteremberrel kivitelezhető ötletek?

 

Esetleg nem tudnátok ajánlani egy kútásó szakit?

 

 

 

Azt hozzátenném, hogy nekem is ásott kutam van és egyszerűen nem tudom kifogyasztani olyan a vízhozama még most is, pedig óránként 3 köbmétert rántok fel belőle. Maximum 3 gyűgyűnyit (~1,8 m3) tud apadni a vízszint. Valószínűleg szerencsém van.

 

 

Előzmény: Törölt nick (20424)
kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20432

40 m3 locsoló vízért Én le is beszélek mindenkit a kútfúrásról.

Előzmény: Törölt nick (20426)
_KGR_ Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20431

Még valami. 

Ismerősöm új építésű lakóparkban vett házat. 200 négyzetméteres telek. Rajta 70 négyzetméteres ház és 20 négyzetméteres kocsibeálló és 20 négyzetméteres terasz. Ezen kívül 10-20 négyzetméter járda + ház mögötti rész. Ezután jött a kertész. Lerakott 30 négyzetméter füvet plusz 1-2 tuját és évelő növényeket. Shubler és csöpögtető öntözővel + fűöntözés automata rendszerrel. Az első hónapban felkúszott 5-ről 25eFt-ra a vízszámlája (ez nálunk 20 köbmétert jelent).

 

Emiatt is írtam, hogy nem reális az a vízfogyasztás amit te egy nyárra írtál 800 négyzetméteres telekre.

 

Előzmény: Törölt nick (20428)
kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20430

Valakivel összekeverhet, a lellei kutak nálunk 15 méter mélységig 63 mm átmérővel nettó 94.500 Ft-be kerülnek! Ilyenekről öntöznek Lellén engedéllyel a nagy társasüdülők, nekik megfelelnek :-))

Tisztelettel: Szécsi Norbert - hivatásos kútfúrómester, olajipari mélyfúró technikus
A Magyar Vízkútfúrók Egyesületének tagja

8630 Balatonboglár; Úttörő u. 38.
http://www.profikutfuras.hu
e-mail: info@profikutfuras.hu
tel.: 06-20/886-8775
fax: 06-85/450-189
Adószám: 62019385-2-34

Előzmény: tom81 (20425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!