Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2014.06.23 0 0 4126

Szuper! Szorítok és küldöm ám a pozitív sugarakat, de szerintem a leghatásosabb úgyis a tündéri unokáid sok-sok puszija:-)

Előzmény: ovics (4113)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.23 0 0 4125

Voltam szakorvosnal es van kov. idopontom is juli 30 -ra.

Angliaban.

Eloszor feb 5-n, akkor hulyenek nezett a reumatologus itt angliaban. Masfajta fajdalmakkal mentem hozza, es 4 honap volt a varakozasi ido.

 

Pont elotte egy hettel bedagadt a jobb huvelyujjam es fajt is. Nem nagyon volt bedagadva. Kerdeztem h ez artritisz-e azt mondta nem.

Kert vervizsgalatot, es a kovetkezo idopontomat megkaptam juni 18-ra, 4 honappal kesobbre.

 

Februarban a vervetellel egyidoben kertem a lyme-kora is vizsgalatot, (uk), es pozitiv lett, illetve m.o-n is megcsinaltattam, 2 felet is (Elisa, WB) es mindharom pozitiv.

 

A lyme-kornak 3 fazisa van, a lefolyasanak, es a 3-ikra irjak h a betegek felenel kialakul artritisz. Es ennek van egy kulon neve: Lyme-artritisz

 

De szerintem ez csak annyiban kulonbozik a masiktol, hogy tudjak mitol van.

 

Kozben elkezdett fajni a bal csuklom. A korzetihez mentem, aki elkuldott rontgentre (bal csuklo es jobb huvelyujj), es o azt mondta hogy ez reuma....-artritisz, 100%, es nem "lyme-artritisz" ahogyan en mondom, es h ez biztosan az.

Ez juniusban volt. Nemsokara jott az idopontom a szakrendeloben, oda mar elvittem a laptomomat h megmutassam h van lyme-artritisz, (itt angliaban egyaltalan nem ertenek a lyme-hoz, mintha nem is hallottak volna rola).

O elkuldott ujbol rontgenre (meg a tudomet is, nem tudom miert), es egy honappal kesobbre kaptam ujbol idopontot. (juli30)

Illetve felirtak fajdalomcsillapitot a fajdalmakra. Meg a korzeti.

A rontgen most penteken volt. Es utana 1-2 nap alatt kialakult a butyok a jobb huvelyujjamnal.

 

Vagyis 2 hete kb valtozo fajdalommal fajnak a kezeim, az elviselhetetlentol kozepesen faj - a kicsit faj, 2-3 naponkent valtozik.

A bal csuklom amikor fajt, nem birtam kinyitni vele a huto ajtot. Meg is van dagadva kicsit nem nagyon. Es nem tudom mozgatni elore hatra, vagyis a hajlekonysaga megszunt. Kozben par napja atment a fajdalom a tenyerembe - a csuklom mar nem faj, de mozgatni tovabrra sem tudom. A tenyeremet nem tudom kifesziteni. 

Ma reggel nagyon faj kategoria, bar tegnap sokat infralampaztam - rajottem h az jo erzes es azt hittem hasznal, de most ez megkerdojelezem.

 

A jobb huvelyujjam nem faj nagyon csak kicsit, de most hetvegen kialakult a butyok ami eddig nem volt. Csak kicsit volt eddig megdagadva elotte.

 

Vagyis total ki vagyok. Lattam mar par artritiszes kezet, es hat nagyon nem szeretnek olyat. Ugy erzem idoben elmentem orvoshoz, csak nem tudom minek....

Otthon is ilyen rossz az orvosi ellatas artritisz eseten?

 

Meg annyi, h a lyme, ha kezelve van, es jol kezelik, akkor van esely arra, h abbol meggyogyul az ember, de a lyme-artritisz megmaradhat..... Nem tudom pontosan h ez mit jelent. Kerestem artritiszes forumot de sajna olyat nem talaltam, csak ezt. A lyme forumon mar regota tag vagyok, de ott egyedul nekem van artritiszem, es ezt nem tudom veluk megbeszelni.

 

Elore is koszi minden segitseget!

Előzmény: yaris49 (4121)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.23 0 0 4124

Mi a kulonbseg a 2 kozt ??

....artrózis, .... arthitisz

 

 

Előzmény: yaris49 (4122)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 4123

100% átverés. Már a cikk írásának stílusa, telemarketinges sablon "hogyan adjunk el valamit" mintára készült, teljesen tipikus átverés.

valószínű kapsz 10.000Ft-ért 3-4 pár oldalas ebookot, amit máshonnan összeollóztak, és "okosabb leszel" mert nem dőlsz be többet :(

Előzmény: Törölt nick (4120)
yaris49 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 4122

Jesurun...

 

Nem mindegy, hogy artrózis, vagy arthitisz.....

yaris49 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 4121

Jesurun..

 

Mindenképpen szakorvoshoz kell menned mert ezt csak simán te nem fogod tudni kordába tartani.... Nekem 13 éve diagnosztizálták azóta már sokféle gyógyszeres és egyéb dolgon túl vagyok, mostanra bióterpiás  szurin, de sokan vagyunk akik RA-sok, szerintem mindenkinél másképpen zajlik a folyamat nekem deformitás inkább a könyök és a csukló. A kéz kezelésére leginkább a rekeszes galván amit én évente kapok, de ezek a kezelések inkább van akinél csak lassítják a deformitás folyamatát, de ez sem mindenkire igaz.... A leg jobb ha orvoshoz fordulsz.... Nyomással és egyéb erőszakkal ne erőltesd a kezed mert többet ártasz mint használsz, vannak bizonyos kéz torna gyakorlatok amit csinálni lehet, de a legjobb ha neten körülnézel.. Google-ba írd be Sokízületi gyulladás, kéz tornák vagy valami hasonlót és találsz rá valamit, de szintén csak annyit javaslok orvos!!!!

Előzmény: Törölt nick (4119)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 4120

Sziasztok, az a kerdesem lenne, h mi a velemnyetek errol konyvrol?

 

Van aki megrendelte kozuletek?

 

vagy csak humbuk?

 

http://artrozis-nelkul.net/kerem-a-kurzust/

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 4119

koszi valaszt, Sione,

a fizikoterapia es masszazs mit jelent kez (huvelyujj, csuklo) eseteben?

 

En tavaly vegeztem el masszortanfolyamot, de nem dolgozom masszorkent, de ertek hozza. Probalom masszirozgatni a kezemet, de hiaba.

A huvelykujjon a butyok mar kialakult.

 

hatha tudsz valami otletet adni, az is jo ha van erre vmi jo weblap.

 

A bal csuklommal meg az is baj, h nem tudom hajlitani, se hatra se elore. Azonfelul h faj.

Probalom nyomni a masik kezemmel, de nem megy.

Ugysem h nekidolok a falnak - nem hajlik, nem, csak nagyon faj.

 

Jo lenne tudni h milyen gyakorlatokkal lehetne visszaszerezni a mozgekonysagat.

Mert akkor megha faj, akkor is probalnam csinalni.

Elore is koszi a valaszt.

Előzmény: sione (4118)
sione Creative Commons License 2014.06.22 0 0 4118

Jesurun!

 

Üdv. Szintén artritises,immár 18 éve. Nem akarak riogatni, csak a saját betegségemről tudom elmondani: visszafordítani nem lehet, szinten tartani igen. De csak folyamatos kezeléssel, ami állandó vérvétel, folyamatos szakorvosi vizsgálat, kezelés gyógyszeresen, fizikoterápia, masszázs.

Nálam így működik, amióta kialakult a betegség.

Előzmény: Törölt nick (4117)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 4117

Sziasztok,van itt vki akinek artritisze van? Nincs kulon forum rola, csak ezt talaltam.

 

Nekem artritiszesedni kezdett a kezem, kulonosen a jobb huvelyujj, be van dagadva, 3-4 honapja, es valtozo intenzitassal faj.

A dagadas nem volt latvanyos, de latszott ha osszehasonlitottam a ket huvelykujjamat.

Viszont par napja jobban megdagadt - vagyis a porc latvanyosan sokkal nagyobb, mar nem kell osszetennem a ket ujamat ahhoz h latszodjon a kulonbseg.

 

Nagyon felek h hamarosan olyan ronda artritisztol eldeformalodott kezem lesz..... Meg lehet valahogy allitani ezt a folyamatot?!?  Visszaforditani?

Szedek ra gyogyszert, kifejezetten artritiszre valo fajdalom es gyulladascsokkentot, mert a mult heten nagyon fajt.....

 

Elore is koszonom mindenkinek a valaszt !

:)

simon andrea44 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 4116

sziasztok

Ra-s vagyok kérdezném hogy ez abetegség a vesét is érintheti?illeteve hasi nyirokcsomo szaporodast és nagyobbodast okozhat_e?

sione Creative Commons License 2014.06.21 0 0 4115

Sziasztok!

 

Ovics, kitartás, a műtét után biztosan jobban leszel!

 

Üdv. Régen voltam errefelé.

Kérdésem lenne: van köztetek olyan, akinek váltani kellett a

biol. terápiát? Ugyanis, korábban írtam, hogy már nem használ, dagadok, fájok olyan helyeke is amiken eddig nem. A dokinő

szerint váltani kell. vannak tapasztalatok ez ügyben?

 

Talán Yaris, Neked, mintha Nálad ez lett voltan.

Megköszönöm ha elmondjátok.

 

Fájdalom nélküli hétvégét.

yaris49 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4114

ovics

 

Végre valami jó hír, csak így tovább:))))))

Előzmény: ovics (4113)
ovics Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4113

Lányok !

Az izületeim terápia nélkül sem fájnak továbbra sem.

Már túl vagyok 2 kemón, hetente kapom fél éven keresztül. Azután CT és remélem a végleges műtétet meg lehet csinálni és a dagit kikapni. Tök jól vagyok, semmi mellékhatás.

Azon töröm a fejem, kell-e nekem azután Metoject :-))

narancska22 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4112

mennyi idő alatt jön meg az engedély/elutasítás, hogy kaphatjuk-e a biol. terápiát? Tudja valaki? mi április elején voltunk a 2. állapotfelmérésen...

yaris49 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 4111

ovics...

 

:))))))

.ETNA. Creative Commons License 2014.05.24 0 0 4110

Hurrá!! Végre egy nagyon jó hír!

Előzmény: ovics (4109)
ovics Creative Commons License 2014.05.24 0 0 4109

Köszi, jól. Ráadásul nem fájnak az izületeim :-))

Előzmény: .ETNA. (4108)
.ETNA. Creative Commons License 2014.05.23 0 0 4108

Kedves Ovics, hogy érzed magad? Körülményekhez képest, minden rendben?

Előzmény: ovics (4107)
ovics Creative Commons License 2014.05.23 0 0 4107

Szintén zenész vagyok. Hasimoto pm alul és 2-es cukor. Methoject injekciót kaptam eddig és magas volt mindkét érték. elvették az injekciómat, beállitottak inzulinra és azóta tökéletesek a fentiek.

Előzmény: melike98 (4106)
melike98 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 4106

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, hátha más is tapasztalt már ilyet. II. tip diabeteszes vagyok és pajzsmirigy alulműködésem van, hashimoto thíreoditis.. Eddig szépen beállt  acukrom és a THs-m is. Mióta kapom a biológiai terápiát, jelenleg január óta a Remicade a THS és vércukrom megugrott...

yaris49 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 4105

ovics...

 

Remélem már túl vagy a nehezén, !!!! :)))))) Gondolom ez az idő nem volt jó a számodra sem... Minél előbbi felépülést, és fájdalom mentes napokat kívánok, az angyalok vigyáznak rád, és az unokák szeretete...

 

Jobbulást!!!!!

RARARA Creative Commons License 2014.05.10 0 0 4104

Ovics nagyon szorítok Neked ! Minden rendben lesz :)  Ennyi rossz után már csak jobb jöhet !! Felépülsz a műtétből és mehet a hastánc is !! 

Előzmény: ovics (4100)
.ETNA. Creative Commons License 2014.05.06 0 0 4103

Nagyon-nagyon szorítok és 12-én majd gondolunk Rád!

Előzmény: ovics (4100)
ovics Creative Commons License 2014.05.05 0 0 4102

:-))

Előzmény: yaris49 (4101)
yaris49 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 4101

ovics..

 

Ez már valóban sok, ezek után már csak jó történhet, sokat gondolok rád ki tartás... Ha túl vagy, a műtéten és lesz rá mód írj....

 

 

 

:))))))

Előzmény: ovics (4100)
ovics Creative Commons License 2014.05.03 0 0 4100

Második kör lefutva, beállitva inzulinra és 160 gr szénhidrátra. Ma délelőtt volt még egy kis para, láb UH, de szerencsére kizárták a trombózist. Ami érinthet Titeket: ( jobb, ha előre tudjátok para nélkül ) a bal lábam megdagadt és a lábszáram megkeményedett tegnap estére, járni alig.............na a klotyóra igen, ami szemben volt a kórteremmel. Ma s.o.s. UH a lábamra , szerencsére nem trombózis, hanem BACER CISZTA, ami RA-soknál előfordulhat. Nekem ez 2 éve volt már. Kifakadt és a bokámnál van a vége. Várni kell és felszívódik, nem fáj végre. A másikban is találtak, az kicsi.

A térdizűlet megtelt folyadékkal és ami nem fért el, az a térdhajlatba húzódott.

Mától péntek reggelig szabadlábon vagyok, pénteken befekszem nagy műtétre, amit 12-én csinálnak.Szurkoljatok.

 

.ETNA. Creative Commons License 2014.04.29 0 0 4099

Továbbra is csak pozitívan! Jó kezekben vagy és sokan szurkolnak Neked!!! Szorítok!

Előzmény: ovics (4094)
yaris49 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 4098

Igen Igen!!!!!!!:)))))

Előzmény: ovics (4097)
ovics Creative Commons License 2014.04.27 0 0 4097

Köszi. Egyszer már megjártam ezt az utat 17 éve. Meg fogok gyógyulni.

Előzmény: yaris49 (4096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!