Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2014.12.11 0 0 21017

Aluszerkezet kell hozzá,

 

nem különösen bonyolult dolog, a méret meghatározza az üveg műszaki paramétereit.

Előzmény: muresz (21016)
muresz Creative Commons License 2014.12.11 0 0 21016

Sziasztok!

 

Szeretnék érdeklödni a tisztelt szakiktól, hogy az alábbihoz hasonló megoldást milyen szerkezetböl lehet megvalósítani (lehet, hogy rossz helyen, mert nem müanyag téma). Az nem fontos, hogy padlótól plafonig legyen üveg, csak az, hogy ehhez hasonlóan keskeny rész legyen kitakarva az üvegtáblák csatlakozásánál.

 

Ezt szeretném:

 

 

Ezt a megoldást kaptam... de nem egészen ezt szeretném:

 

 

Elöre is kösz a segítséget!

 

kiss_atti Creative Commons License 2014.12.10 0 0 21015

Nagyon sok múlik

 

a szerkezetek méretén, az elhelyezkedésén ( mármint azon, hogy hol van a házon, mennyire éri a napsütés). Igen, az antracit ( RAL 7016) és rokon színei kényesebbek a szokásosnál, de nem jobban, mint egy mahagóni, vagy dió.

 

Az aluborítás segít, de attól meg - szerintem - amolyan "irodaházas" feelingje lesz. Ízlésről nyilván nem vitatkozunk - és tudom, hogy "divatszín" az antracit -, de vannak világosabb szürkék, amik azért kevésbé kockázatosak, úgymond...

:-))

Előzmény: pretomi (21012)
Proxima76 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 21014

akkor valami jelzésértékű szigetelés mindenütt van. Jó lesz az, következő lépésben a födémre kellene még minimum mégegyszer ennyi, az szerintem még behozná az árát. a homlokzatra is jó lenne, de az pénzügyileg nem tudom mikor térülne meg. Mindenesetre az energetikussal megközelítőleg ki tudjátok számolni, és el tudod dönteni hogy mi éri meg. Cserép alá nem kell, elég ha leterítesz a padlásra.

Előzmény: Forze Zoltán (21011)
Petya79 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 21013

Mindenben igazad van, téma lezárva. :-)

Előzmény: Törölt nick (21009)
pretomi Creative Commons License 2014.12.08 0 0 21012

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Energiatakarékos házat építünk, nyílászáró ügyben a Grewin plus 88+ rendszerét néztük ki. Van e valakinek tapasztalata az említett gyártó említett termékeivel kapcsolatban. Nyilván ha jó ha rossz mindegyik érdekel. A honlapjuk alapján a műszaki paramétereik elég meggyőzőek és ár érték arányban is nagyon jónak tűnnek, viszont a tapasztalat és itt főleg a beépítőkre gondolok sokkal többet elárulna a dologról.

A tanácsotokat kérném még ablak színválasztás ügyében. A nekünk tetsző az antracit lenne. Többek mondták már, hogy fennáll a veszélye a profil vetemedésének a sötét fóliás ablakoknál, főleg ha kívül belül színes és a profil színe sem fehér hanem kétoldali fóliás esetén vmilyen sötét vagy szürke nem tudom. A vetemedést azzal magyarázták, hogy a sötét szín jobban szívja a napot, mögötte a műagyag felhevül, a műanyag külső felülete meglágyul vagy jobban lágyul mint a belső részek ennélfogva elkezd vetemedni. Valóságalapja biztos van kérdés hogy mennyire és mivel lehet ellene tenni, ha mindenképp sötét színt szeretne az ember, illetve a külső alu borítás megoldást jelenthet e erre a problémára.

Köszönöm!

Forze Zoltán Creative Commons License 2014.12.08 0 0 21011

Hali!

 

Utána jártam 10 cm-re es 1995-ös üveggyapot van fenn a padláson!

A padlást nem használjuk, csak egy kis tárolásra :-)

 

A tetőcserép alatt kell lennie szigetelésnek?

 

Feltöltöttem a pályázatom most várhatok a csodára :-)

Előzmény: Proxima76 (21004)
kiss_atti Creative Commons License 2014.12.08 0 0 21010

El tudom eldönteni, hogy barátkozni járok-e ide, vagy nem....

Előzmény: Törölt nick (20994)
Petya79 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 21008

Nem az a lényeg, hogy régi vagy új, hanem az, hogy a 30-as téglafalad 5cm homlokzati szigeteléssel igen kevés.
Ez utóbbit már most is tapasztalhatod a gázfogyasztáson. Ha beütnek a mínuszok, még könnyebben fognak áthűlni a falak. Jól záródó ablakok mellett, a rendszeres szellőztetés mellőzésével nagy eséllyel megjelenhet a penész.

Előzmény: Törölt nick (21007)
Petya79 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 21006

Nem említettem még, de mivel egyébként is szükségem volt purhabra, kíváncsiságból kipróbáltam a Flexifoam-ot.
A padlásfeljáró rését tömítettem vele, nem volt vele semmi gond. Mapelastic-al kezelt tégla felületen is rendesen
megtapadt, nem vált el tőle. Alapos utónedvesítésre szépen térhálósodott.
Az időjárás most nem engedi, de tavasszal jöhetnek majd a küszöb alatti rések is (márciusban fel kell használnom, mert addigra lejárat közeli lesz).
Ezeket még a nyílászárókat beépítő szakik fújták ki PUR habbal, ami 1,5 év alatt szinte teljesen "elpárolgott".

Előzmény: batagy (20996)
Petya79 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 21005

"a szellőztetésnek aztán végképp semmi köze ahhoz, hogy azonos árban belépő három- vagy drágább kétrétegűt vesz az ember."

Valóban nem, de nem erről nem is esett szó. Fokozottan hőszigetelt, tökéletesen záródó nyílászárókat említtem a szellőztetés kapcsán.

Előzmény: Törölt nick (20993)
Proxima76 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 21004

kőzet-vagy üvegyapot. Ha nem használjátok a padlást, akkor akkor akár te is le tudod teríteni a tekercses üveggyapotot.

Előzmény: Forze Zoltán (21002)
Proxima76 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 21003

Ez elég nagy különbség. Nem tudom az energetikus mennyire áll a helyzet magaslatán, te ismered. Ha megbízol a szakértelmében tőle kellene megkérdezni. Elvileg ismeri az épületet, meg tudja mondani, hogy hol mennyi szigetelés lenne optimális. Készít számítást optimális szigeteléssel is, te meg ki tudod számolni, hogy megéri-e pénzügyileg a beruházás. Ha jelenleg nincs semmi, akkor biztosan nagy lenne a hozadéka. Használjátok a padlást?

 

Előzmény: Forze Zoltán (21002)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.12.07 0 0 21002

 

Szia!

 

Na megjött a javított tanúsítvány, így azért már jobb a helyzet a javulás a 2 %-ról 14 %-ra javult!

 

Majd megnézetem ezt a fődém dolgot is!

Ott van valami anyag tipped? Födém?

Előzmény: Proxima76 (20987)
batagy Creative Commons License 2014.12.07 0 0 21001

Szervusz!

Ne vedd magadra kiss_atti minősítését annyira, az én esetem triggerelte nála ezt a kifakadást, mert én aggodalmaskodtam az üveg súlyokkal itt korábban, aztán különböző más banális okok miatt félresikerült az egész, majd jöttem "sírni" és a személyiségem megítélése erősen negatív irányt vett.

 

A minősítésed valóban bántó volt is nem indokolt. Csak a hátterét akartam jelezni.

 

Remélem csillapodnak a kedélyek mindenhol előbb-utóbb. :)

Előzmény: Jsk47 (20998)
Proxima76 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 21000

Bocsi hogy beleszólok, de szerintem kevered a fogalmakat.

A Horizont Penta Plus profil valóban Csehországban készül, de a belőle gyártott ablakot -majdnem biztosan- magyar gyártótól vennéd. Ha garanciális problémád van, nem a profil gyártójához mész, hanem az ablakgyártóhoz.

Ennek fényében egyébként a Hevesterm Optima 76-ja ha jól tudom Salamander profil, ami szintén nem magyar, hanem német, de gyártják Lengyelországban is. Maga az ablak gyártója, így a végtermék persze magyar. Szóval emiatt ne vesd el a Horizontot. Más kérdés hogy én sem azt választanám, de egyébként rosszat nem hallottam még róla.

Az ablak minőségét meghatározza a profil minősége, de ha a kettő közül akarsz választani, akkor inkább az "ablakgyár" az akitől függ a végtermék minősége.

Előzmény: Jsk47 (20997)
Kisdi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 20999

A profilt, mint alapanyagot gyártják Csehországban és gond nincs vele.

 

Szerintem az ablakokat itthon gyártják, úgyhogy még ne írd le a listáról...:)

Előzmény: Jsk47 (20997)
Jsk47 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 20998

Kedves  Kiss Atti!

Neked is köszönöm a választ sokat segítettél,  de kicsit bántó volt, hogy túl aggodalmaskodónak tituláltál.  Én azért vagyok itt a fórumon, mert nem értek hozzá, nem vagyok műszaki ember és nem érzékelem, hogy ebben a szakmában mi számít kicsinek vagy nagynak. 

Előzmény: kiss_atti (20991)
Jsk47 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 20997

Kedves Kisdi!

Köszönöm a választ.  A Horizont PS  gyártási helyével kapcsolatban az interneten informálódtam különböző web-helyeken, és úgy értelmeztem, hogy Csehországban gyártják. Rosszul tudom?  Különben nem gondolom, hogy rossz profil lenne, viszont azt többen   is mondták, hogy  külföldi gyártó esetében  az esetleges reklamációt nehezebb érvényesíteni.  Hozzá kell tennem, hogy biztos ebben a kategóriában amit én megadtam több hasonló minőségű és áru profil is  van. 

Előzmény: Kisdi (20992)
batagy Creative Commons License 2014.12.07 0 0 20996

"Majd vegyél purhabot is a beépítőknek, szokott sikerülni..."

Ugyanis senki nem szólt, mikor kellett volna. Sőt a topik hatására ment félre. De mindegy.

Előzmény: kiss_atti (20991)
fel4el Creative Commons License 2014.12.07 0 0 20995

Tisztelt Szakik és Hozzáértők :-)

 

családiházra keresek háromsoros tömítésű bejárati ajtót, (nagy) üvegfelülettel, világos tölgy fóliával, (beépítéssel ?), Halásztelekre.

 

Ár/érték arány a lényeg persze.

 

Köszönettel veszem az infokat, 5leteket,

F

Kisdi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 20992

Kedves Jsk47!

 

Szerintem maradj meg a BNY változat mellett, mert nem magas és nem is túl széles az erkélyajtód, tehát a vasalatnak bírnia kell.

Tapasztalataim szerint a BNY változatnak jobb a zárása is és a későbbiekben könnyebb a vasalat utánállítása is a jobb zárás érdekében.

 

Végül csak egy kérdés, hogy a Horizontot hol gyártják, mit mondtak neked?

Előzmény: Jsk47 (20990)
kiss_atti Creative Commons License 2014.12.07 0 0 20991

Vagyis végül az Optima 76-nál maradnánk.

Király. Ezzel kezdtem.

--

Kérdésem, hogy az mi?

Valszeg a műa. távtartó. Kb 800 Ft/fm a költsége. Forgalmazótól függően.

--

Lehet-e kérni 3 zsanérral?

Nem lehet, de minek is kérnéd?? Egy kicsi, 80*200-as szárnyról beszélünk, minek kellene a 3 zsanér ??!! Ha meg 3 zsanérral kéred, akkor itt fox sírni, hogy milyen drága..:-))))

--

de hosszú távon bírja-e majd 2 zsanér ezt a hatalmas súlyt.

Lécci ne röhögtess. Mit szóljon az, aki pl. 105*220-as ajtót rendel, háromrétegű üvegezéssel?? !! Hívja a NASA-t, hogy tartsák 20 évig??

---

Imádom a hallomásokból önmagukat a végletekig túllagódó embereket.

Majd vegyél purhabot is a beépítőknek, szokott sikerülni...

:-))))

Előzmény: Jsk47 (20990)
Jsk47 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 20990

Kedves Szakértők!

Én vagyok az, aki 1-2 héttel ezelőtt kérdezte, hogy a 3 /Horizint PS, Optima 76 és a Prémium 70/ profil közül melyiket válasszam.  Mindegyikre kaptam voksot. Végül először a Horizont PS-et ejtettem, mivel ezt  nem Magyarországon gyártják. A két  Hevestherm közül aztán a Prémium 70 mellett döntöttünk a párommal a jobb hőszigetelő értéke miatt.   Aztán személyesen is megnéztük az egyik forgalmazónál, és ott egy kicsit csalódtunk a profil külleme miatt. /Nem csak emiatt, de itt most nem akarok regényt írni, hogy mi a speciális problémánk  ezzel a profillal kapcsolatban./    Vagyis végül az Optima 76-nál maradnánk. Itt a reklámok alapján egy speciális távtartó segítségével kb. ugyanaz a hőszigetelő képesség érhető el mint a Prémiumnál.

Kérdésem, hogy az mi?  Hány %-al emeli az árat egy /erkélyajtó+ ablak egyben 

4,5 nm/?

Másik  dilemmánk:  Ez egy kétszárnyú   170x205 cm-es középen nyíló erkélyajtó, amit  félig fixre félig BNY-ra szeretnénk cserélni.

Egyik kérdésem az lenne, csak  nyíló ajtó esetében hány zsanért tesznek fel?  Lehet-e kérni 3 zsanérral?

Nyílván BNY.nál csak két zsanér lehetséges, de hosszú távon bírja-e majd 2 zsanér ezt a hatalmas súlyt.  Továbbá lehet-e később a zsanért cserélni.  Magyarul , bár tudom, hogy a BNY és a csak NY között nincs sok árkülönbség, és még kedvezőbb is lenne,  de ebben az esetben  hamarább tönkre mehet az ajtó.

Válaszotokat előre is köszönöm.

 

 

Proxima76 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 20989

Ezért áll így ez a szerencsétlen ország, mert ilyen felfogású emberek vannak az építőiparban, kereskedelemben... tisztelet a kivételnek. Egy normális országban felkopna az állad, ha csak a neked szimpatikus vevőt szolgálnád ki.

Jóbarát, én téged nem oktattalak ki, te oktattál engem. De még mindig nem bírod felfogni a problémámat, és mellébeszélsz. Ki beszél itt perről ember?

Ilyen felfogással minek vagy a szakértője????

Nem fogok itt neked magyarázkodni többet, úgysem fogod fel, csak hajtod a magad szövegét.

Na további szép napot és jó "szakértést"

 

 

 

Előzmény: ganser (20988)
ganser Creative Commons License 2014.12.06 0 0 20988

(...nem vagyok jó konfliktus kezelő....)

Tudod igényes "kolléga"- kétmillió ide-vagy oda,én az ilyen lehetséges és tudálékos vevőt mint Te, úgy hagyom ott mint kutya a sz....t.

Nem szeretem ha jutyubon és guglin képzett okostojások okítanak ki.

Ennek ellenére 22 éve elég jól elboldogulok.

Pereld be a gyártót,remélem én leszek a kirendelt szakértő és utána mehetsz ahová én gondolom.

Előzmény: Proxima76 (20978)
Proxima76 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 20987

Akkor az annyira nem vészes, de én felmérném a födém helyzetét is.

Ezek szerint az energetikus benézett valamit, mert elég magas az a fogyasztás. Mindenesetre ha a födém is viszonylag rendben van, vagy rendbe lesz rakva, akkor  komolyabb látszata lesz az ablakcserének.

Én sem értek hozzá, nyugi, de egy épitkezés alatt sok mindent megtanul az ember. Sőt...

Előzmény: Forze Zoltán (20986)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.12.05 0 0 20986

Szia!

 

A ház(1995-ben épült) egyébként 162,5 m2 alapterülető kétszintes hatszobás (13-an vagyun édestestvérek- és szüleim erre méretezték a házat! (ők már sajnos nincsenek)

 

A házet 3 éve szigeteltettük és a 38-as főfalakra amík porotherm téglából vannak arra került 8 cm nikecell a lábazatra pedig 5 cem nikecell.

 

Az tanúsítvánnyal kapcsolatban egyébként nekem laikusnak volt igazam, a tanusítványszámító valmit elrontott és javítja!!!!!(valami több gépen csinálta is így került hiba a számításba)

Majd megírom a végleges eredményt is!

 

A fogyasztást nem tudom, akik kérdik ők nem annyira sokalják a fogyasztást, sőt a ház méreteihez képest a fűtésszámlára mindenki azt mondja, hogy ok

 

Amúgy könyvelőként én az építőiparhoz kb. semmit nem értek :-)

 

Apránként próbálunk fejleszteni a házon ennek volt része a szigetelés most az ablakcsere!

 

Aztán majd talán még a tetőt kell meg még ki tudja :-)

 

Előzmény: Proxima76 (20973)
lustice Creative Commons License 2014.12.05 0 0 20985

Küldj egy postagalambot.

Előzmény: WZRD (20983)
kiss_atti Creative Commons License 2014.12.05 0 0 20984

nekem az a bajom vele,

 

hogy - amit én láttam belőle - nem tanultak meg beltéri ajtót gyártani.

Én a nevüktől is rosszul leszek .... ( Jut eszembe: van néhány ilyen márka szerintem...)

:-)))

Előzmény: WZRD (20983)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!