Keresés

Részletes keresés

_Szlejer_ Creative Commons License 2005.07.04 0 0 721

Én aszittem, ebbe topikba olyan penge csákkók vannak, akik csuklóból vágják mellik fenevad micsoda... Én bunkómód csak lekapom a madarat, oszt itten meg tolják alám a frankót, lehetőleg a pontos latin megnevezéssel. 

 

Na adok még egy esélyt nektek, erről még én is tudni vélek annyit, h valamiféle goda:

 

http://web.axelero.hu/szlejer2/ice/godwit-sm.jpg 

Előzmény: minden_nick_foglalt (716)
Pelican Creative Commons License 2005.07.04 0 0 720
Azért nem Neked címeztem a kérdést, mert Te leírtad, amit kértem. Köszi!
Előzmény: n.hu (717)
Pelican Creative Commons License 2005.07.04 0 0 719
Most látom, hogy ez Oxygura képe.
Bocs, az összekavarásért...
Előzmény: Pelican (715)
Pelican Creative Commons License 2005.07.04 0 0 718
Én azt szerettem volna megtudni, hogy egy ilyen kép alapján, hogyan tudjátok kapásból rávágni, hogy ez egy foltos nádiposzi.
Ráadásul nekem úgy tűnik, hogy szerinted nem is az.
Akkor meg mit érek n.hu leírásával?
OK, gyenge vagyok agyilag...
Előzmény: minden_nick_foglalt (716)
n.hu Creative Commons License 2005.07.04 0 0 717

Én röviden leírtam, mi alapján jutottam ide, de ha kevés volt az info akkor bocsi. Nem szándékos a hiányosság. Amúgy a három közül a sitkének fekete a fejteteje, a foltosnak barna, a csíkosfejűnek fehér. A szemcsík a sitkének markánsabb, kontrasztosabb mint a foltosnak, és a torok is elhatároltan fehér. Mivel úgy tünt nem csíkosfejű- leszámítva hogy nagyon ritka -a szemcsíkja alapján foltosnak tűnt. Ehhez jön még, hogy nem rég láttunk csíkosfejűt, mellette foltossal, és volt alkalmam szemügyre venni mindkettőt, erre gondoltam, amikor írtam hogy számít a terepi időtöltés, és ránézésből foltosnak határoztam. Ez az én verzióm, de minden nick-et nagy tiszteletben tartom, ezért adok a véleményére, én is kiváncsi vagyok hogy látja a dolgokat. Ő is látott nemrég együtt csíkosfejűt foltossal. Sokat számít a terepen töltött idő is. Szerintem.

Remélem Pelican így már áttekinthetőbb az álláspontom. Üdvözlettel Laci

(a másik képen jobban látszott a szemcsík fölötti rész is)

Előzmény: Pelican (715)
minden_nick_foglalt Creative Commons License 2005.07.04 0 0 716

nos. nem vagyok időmilliomos, de annyit vállalok, hogy megmondom a fajokat - jelentős biztonsággal :-)

innentől tiétek a pálya... pl. Szlejer (tudva, hogy havasi hófajd v. sarki hófajd van a fotóján) beírja ebbe a keresőbe a tud.nevet és máris kiköpi a gép az infókat.

Ugyanígy Pelican is rápróbál az Acrocephalusokra, és mánis megvan az eredmény... hm?!

amúgy ez utóbbi esetben a fő bélyegek már leírva n.hu által, minek ismételjem? további jókat: mnf

 

Előzmény: Pelican (715)
Pelican Creative Commons License 2005.07.04 0 0 715
m.n.f.:
Már n.hu-tól is kértem, hogy ne csak egy fajt mondjon, hanem írja le, hogy milyen bélyegek alapján határozott, hogy tanulhassunk belőle. Mert én ebből a képből max. a genust bírtam kihozni.
Tehát mégegyszer D.R. képe:
ACR???
Előzmény: minden_nick_foglalt (707)
n.hu Creative Commons License 2005.07.04 0 0 714
Ezzel a véleménnyel viszont egyetértek! Van jónéhány faj, ami nincs nálunk, így terepi gyakorlat híján csak könyvből ismerjük, onnan határozható, és nem minden apró határozóbélyeg marad meg az ember fejében, hogy éppen most melyik fajdról, vagy épp akármiről van szó. Kis megértést kérünk. Otthon megnézem könyvben...
Előzmény: minden_nick_foglalt (710)
n.hu Creative Commons License 2005.07.04 0 0 713
Egyenlőre még várni kell, több esélyes a dolog, innen jön a szöszmötölés, hogy a szárny evezők hossza stb... Meglesz, de ebben Minden nick segítségére leszünk utalva.
Előzmény: DIE_ROBOTER (711)
n.hu Creative Commons License 2005.07.04 0 0 712
Neeem, nincsen, ez csak tájszólású népi használat. Ezért minden nick kijavított korábban, mert akár megtévesztő is lehetett. Elnézést érte. Talán szmájlit használtam akkor, asszem...
Előzmény: papugaja (709)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.07.04 0 0 711
Figyelem mint állat, csak megfájdult a fejem, amíg végigkövettem, hogy ki-mire válaszolt! Szóval akkor mi a becsületes neve? :D

A csilpcsalp-nak én is próbáltam utánanézni, miután válaszoltál, annyit észrevettem, hogy annak a csőre folytatásaként egy erősebb, sötétebb sáv húzódik, ami az én fényképemen nem látható. A színét nem hasonlítgattam inkább tekintettel a képem rossz minőségére.
Előzmény: n.hu (708)
minden_nick_foglalt Creative Commons License 2005.07.04 0 0 710

azért miután az európai kb. 600 madárfaj közül kettőre (max. 3 egy alfajjal) szűkült a dolog, innen talán fáradhatsz Te is, ha meg szeretnél vmit tudni a nevén kívül.

Mert - gondolom - ennek megtudása után jönne a lényeg...

Előzmény: _Szlejer_ (704)
papugaja Creative Commons License 2005.07.04 0 0 709
Én hülye meg azt hittem, hogy a gazt viccezed itten nádtippannak, amin a madár ücsörg (egyértelműen nem az, mert az egyszikű, ez meg valami sóska).
Tényleg van ilyen nevű madár?
Előzmény: n.hu (700)
n.hu Creative Commons License 2005.07.04 0 0 708

Akrocefalusz?? Betojok, még egy darabig kerülgettem volna, bár Te ügyesebb vagy, hiszek Neked? Die Roboter meg remélem kifigyeli :-)

Hallod Die Roboter, nem fog neked csilpcsalpolni. Bocsi!

 

 

Akkor most nagy az izgalom Nálatok, legnagyobb készültségi fokozat! :-)

Akkor öszig várhatok? :-)

Előzmény: minden_nick_foglalt (707)
minden_nick_foglalt Creative Commons License 2005.07.04 0 0 707

juj! na: ez is egy Acrocephalus, nem pedig Sylvia. Fajszintre nem mondom most meg, de leginkább énekes, de akár lehet(ne) cserregő is. Az evezőket nem vágom, de határozásra alkalmas fotó, korrekt.

Most már tényleg kimegyünk egy kis madarászásra vmikor, bár már csak egy hetem van hátra, és nagycsaládos leszek, úgyhogy nem ígérgetek... de egy őszi Apajt lenyomunk, no meg ott a Hortobácsi is...

Előzmény: n.hu (705)
n.hu Creative Commons License 2005.07.04 0 0 706
Te aszt nem gatyázol...   :-)
Előzmény: _Szlejer_ (704)
n.hu Creative Commons License 2005.07.04 0 0 705

Jóvanna, ha nem mondod meg kitalálom én. Kerti poszáta. Na?

Könyv nélkül is vágom én ha meg vagyok szorongatva :-) De ha mégse, akkor mannumadár. (Akrocefalusz mannu)   :-)   Könyv nélkül:-)

Előzmény: minden_nick_foglalt (701)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.07.04 0 0 704

Könyvben? Hát akkor miszarnak van ez a topik...

Előzmény: minden_nick_foglalt (693)
minden_nick_foglalt Creative Commons License 2005.07.04 0 0 703
fogjuk rá... leginkább annak látszik, de akár lehet(ne) egy csilpcsalp is, mindenesetre ha nem irányított kérdést teszel fel akkor (is) azt írom, hogy fitisz.
Előzmény: tmbg (698)
minden_nick_foglalt Creative Commons License 2005.07.04 0 0 702

én Hortobágyon a "manómadár" kifejezést ismerem, ami jóval tágabb kört érint... a poén, hogy ezt anno még Mannutól lestem, azóta nálam a kismadarak "Mannumadár" néven futnak :-)

...ja gyűrűzőtáborosoknál meg a BARGEC megnevezés járja, a HURING kódok miatt, ahol a nemzetségnév és a fajnév első három-három betűje adja ki a sokszor hülyén hangzó kódot (pl. a foltos nádtippan = ACRSCH) no ebből jött a BARGEC, ami a BARna GECi - mint kevéssé hivatalos madárnév - HURING kódja...

 

Előzmény: n.hu (700)
minden_nick_foglalt Creative Commons License 2005.07.04 0 0 701
nem az... pedig ez nem is egy Eke-féle játékos... hehe, azérse-mondom-meg-találd-ki:-)
Előzmény: n.hu (699)
n.hu Creative Commons License 2005.07.04 0 0 700

Igazad van, (végre előkerültél), csak hüjén írtam, mert nem azért zártam mert ritka, hanem mert nem csíkosfejű volt. Csak összecsaptam a magyarázatot. Amúgy jól csináltam? :-)

Oké füzikét leszámítva:-(

 

Ezt a tippant amúgy Hortobágyon tanultam. Ott így hívják. Nem varjálnak az evezők hosszával, meg lábszín, meg szemcsík. Náditippan oszt kész, mit kell ezen vacakolni. Nem?  :-)

Előzmény: minden_nick_foglalt (690)
n.hu Creative Commons License 2005.07.04 0 0 699
Akkor geze? Remélem roboter kifigyeli, ha átvertem bocsánatot kérek! Szerinted?
Előzmény: minden_nick_foglalt (694)
tmbg Creative Commons License 2005.07.04 0 0 698
És ez füzike, csak fitisz?
Előzmény: minden_nick_foglalt (694)
mazsolafoto Creative Commons License 2005.07.04 0 0 697

Köszönöm a megerősítést, egyébként a vörösbegyek átlagéletkora valóban 12 hónap.

Előzmény: minden_nick_foglalt (691)
kloroform Creative Commons License 2005.07.04 0 0 696
Lezuzius: ez is egy lepke, egy szitkár (másnéven üvegszárnyú lepke).
Pontosabban darázslepke (Sesia apiformis). A lepke emlékeztet a lódarázsra, ami védelmet nyújt pl. a madarak ellen.
Előzmény: Lezuzius (687)
tmbg Creative Commons License 2005.07.04 0 0 695
Igen, a köves úton 1 km után a K visszakanyarodik Bükkszentkereszt felé, rögtön a bal oldalán kis tisztással, jobb oldalán turbánliliommal :), de a térképen jól követhető. Mezőhegyes felirat van a közelben.
Előzmény: n.hu (689)
minden_nick_foglalt Creative Commons License 2005.07.04 0 0 694
mellélőttél tezsvér... nézz rá a lábára, meg az alsó farkfedőkre, rögtön látod, hogy ez biza minden, csak nem füzike... megoldásokat a szerkesztőségbe várjuk! :-)
Előzmény: n.hu (631)
minden_nick_foglalt Creative Commons License 2005.07.04 0 0 693
nyugi. vmik hófajd, néz meg egy könyvben... vsz sarki, fejből ez a csoport sajna nem megy :-(
Előzmény: _Szlejer_ (692)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.07.04 0 0 692
Na, valaki?
Előzmény: _Szlejer_ (678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!