Keresés

Részletes keresés

sziporka66 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 5756
2010-ben, Mindenkinek ilyen jó Gerincet Kívánok!:-)) 

 

Ballag már az esztendő, vissza, visszanézve, nyomában az öccse jó vígan fütyörészve.

Beéri az öreget s válláról a terhet lényegesen, leveszi pedig még csak gyermek.

Lépegetnek szótlanul, s mikor éjfél eljő férfiasan kezet fog múlttal a jövendő.

B.U.É. K.

Thomas Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5755
http://www.origo.hu/tudomany/20091229-mit-tudnak-az-mbtcipok.html
legyen mit olvasni.

real_geri Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5753
én mondjuk épp hajtottam végig :)
dec.-ben kb 3-4.000km vezettem, meg rengeteg meló, stb
a család szegeden, mi pesten, a látogatás is utazás, és sorolhatnám :(

tornázok, meg lógok a vason (értsd: gravitációs ágy :) )
csak az a fura, hogy hasonló tünetek, mint korábban, de jó mozgástrrel, semmi "robotika"
Előzmény: Törölt nick (5752)
real_geri Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5751
Nem tudom, ki hogy bírta az ünnepi munkálatokat, meg a "kellemes" időjárást :(
Nekem "furcsa" a helyzet. A hajlékonysággal nincs baj, de sokszor beleszúr, vagy megfeszül az egész hátam, netán vádlim feszül. Néha mintha kavics lenne a derekamban.
nem igazán tudom mire vélni.
real_geri Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5750
Kellemesebb és panaszmentesebb Új Évet mindenkinek!

Thomas Creative Commons License 2009.12.28 0 0 5749
Köszi, ma próbáltam Waldlaufert vagy mit egy jegyzett mintaboltban (Köln), de pont az nem volt, hanem két valami másféle és hiába gördülő talp de kemény :-( és 205 ejró ami meg már ott van az MBT áránál.....
Előzmény: sziporka66 (5748)
sziporka66 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 5748

Mennyibe kerülnek az MBT - lábbelik?

 

Erre kattincs! és ott a válasz!

Előzmény: Thomas (5744)
sziporka66 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 5747

Most találtam az MBT oldalon:-)))

http://www.swissmasai.hu/CommonQuestions.aspx?Question=sales

Jó vásárlást!

Előzmény: Thomas (5744)
sziporka66 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 5746

Thomas

A doki nem írja, ki csak javasolja. De akinek van egészségpénztári kártyája, az vegyen, mert az áfa (25 %) lejön és így olcsóbb. Föleg amikor a MBT cipők 35 00-ft kerültek.

Azt nem tudom, hogy még tart ez az akció. Amikor volt, akkor feldobtam a fórumban.

 

Hubbabubba

Szerintem rossz helyen tetted fel a kérdésed, mert ilyen kényes kérdést nem vitatunk meg még ebben a fórumban. Én nem emlékszem rá!

A másik gerinc topikban adnak egymásnak tanácsot ezzel a témával de, én úgy vagyok vele ezt mindenkinek a saját felelőssége, a gyerekvállalás betegen, vagy egészségesen,és ez csak 2 emberre, tartozik, tegye, vagy ne tegye.

Nem mi állunk a betegen vagy egészségesen a gyerek ágyánál, és nem is mi neveljük fel.

Ez csak és kizárólag a TE és a FÉRJED felelőssége és nem hiszem, hogy nekünk szabad vagy kellene, illene tanácsot adni teljesen ismeretlenül.

Felelőtlenségnek találom a tanácsadást e témában bárkinek!

A saját orvosodat  kell megkérdezni.

 

Előzmény: Thomas (5744)
bela2200 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 5745

Porcerősítő és gerincsérv:

 

Nekem is porcerősítő mozdított meg egy már megmeszesedett háti sérvet, ami évtizedek óta észrevétlenül volt a hátamban, valószínűleg egy baleset nyomán.

Mondom ezt annak ellenére, hogy több orvos szerint a végtag-izületek porcaira szánt gyógyszer nem hat a porckorongokra.

--

De utólag nézve nem is baj, hogy így alakult. Ha még néhány évig lappang a hátamban, rosszabbul is járhattam volna vele.

Előzmény: Thomas (5743)
Thomas Creative Commons License 2009.12.27 0 0 5744
Sziporka, jól emlékszem, hogy gerincorvos "felirhatja" az MBT-t? illetve, hogy valamilyen eü biztositó térithet az árából?
Előzmény: sziporka66 (5718)
Thomas Creative Commons License 2009.12.27 0 0 5743
Egyszer, már tárgyalva volt, hogy ezek a procerősitő szerek nem biztos, hogy jók a porckorongsérvre. Nekem is olyan emlékeim vannak, hogy akkor voltak a Hubble teleszkópot meghazuttoló csillaglátásaim amikor a térd vagy csipőizületek miatt porcerőt, vagy hasonlót szedtem és a derekamnak nem tetszett.
Nem tudom, hogy mit változott a világ, meg a tapasztalat, de jó lenne a csipőizületi fájdalmakat enyhiteni ugy hogy a porckorong se sirjon...
(csak a fekvés, elindulás stb. a nehéz :-) )
Thomas Creative Commons License 2009.12.27 0 0 5742
Pont jókor olvasom a hozzászólásodat, mivel most kopott el már a második talpa az MBT-nek és megint ujra kellene talpaltatni. (mivel a többi része jó állapotban van)
Most nézegetem a Waldlaufer Dynamic-ot, csak éppen árat nem találtam.
légyszi valami irányárat irjál. Köszi.
Előzmény: H0rusz (5715)
gerincke Creative Commons License 2009.12.26 0 0 5741
Vagy Dr Jakab Gabor o is ott dolgozik .Koszonom megint.
gerincke Creative Commons License 2009.12.26 0 0 5740

Sziasztok! Kellemes Unnepeket Kivanok mindenkinek!

A keresem a kovetkezo lenne ,van valaki akit a pesti gerincklinikan mutottek vagy kezeltek? VAn valamelyik orvos akit tudnatok ajanlani,vagy hallottatok Dr Bank Andrasrol? Koszonom elore is.

hubbabubba2 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 5739
Sziasztok!



29éves vagyok 5hete fáj a hátam,zsibbad a jobb lábam.Rögtön mentünk orvoshoz.
CSak röntgent csináltak, ami nem került elő.A doki megállapította l4-5, S1 nél van a gond.Ülni sem tudtam, most már tudok, de zsibbadok, néha sántítva megyek.Most akupunktúrára járok, s fájdalmak is enyhülnek.Fizikoterápiára is jártam.
Kérdésem a neten van vhol letötlhető speciális torna, erre a gerinc részre?

Illetve van 1 kétéves kislányunk, később szerettünk volna babát(2-3év múlva).
Felejtsük el inkább?Mit gondoltok?Vállalt közületek vki így babát?

Köszönettel, Áldott békés karácsonyt kívánok minden fórumozónak:Kriszti
sziporka66 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 5738

Minden gerincesnek Kellemes Karácsonyt  Kívánok!:))

Nem usszátok meg humor nélkül, mert az nem én lennék!

 

Mindenkinek fájdalom és műtét mentes évet, éveket kívánok!

Ha meg valaki most van kórházban, lesz vagy volt az, meg ilyen jól érezze magát a műtét után.:-)))

 

 

 

Danica1 Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5736
Szia
Én személy szerint Dr.Nagy Istvánt ajálom a Győri korházban,de a tapasztalataim azt mutatják hog az összes idegsebészeten lévő orvos a szakmája csúcsát képviseli!
Ha bővebben érdekel valami nyugodtan keress meg!
Üdv
Dani
Előzmény: maria73 (5734)
kettőtizes Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5735
Sziasztok!

Benéztem ide, és volt érdeklődés lentebb erről : Gerincprotektika

Gondolom elég jó dolog. Én szeretnék bejutni hozzájuk.
Magamról nem írok sokat, akit érdekel a történet : Blogom

Ezt én írom.

A kocsonyás-zselés anyag helyettesítése érdekel engem is komolyabban, mert állapotomnál fogva ez a megoldás lenne az illdomos.

Az e-mailjük nem él, vagyis nem tudja kézbesíteni neki a rendszer a levelet.
Majd telefonon...

Mindenkinek fájdalommentes napokat kívánok!


Üdv:
kettőtizes
maria73 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 5734

SZIASZTOK!

SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI!A BARÁTNŐMNEK GERINCSÉRVE VAN!A GYŐRI KÓRHÁZBAN ÉRDEKELNE JÓ IDEGSEBÉSZ!HA VALAKI TUD VAGY ESETLEG MŰTŐTTÉK OTT AKKOR ÉRDEKELNE A DOKI NEVE!ELŐRE IS KÖSZI A SEGÍTSÉGET!

MINDENKINEK FÁJDALOMMENTES SZÉP ESTÉT KÍVÁNOK!

real_geri Creative Commons License 2009.12.17 0 0 5733
6 hónappal ez még nekem is volt, ne mrepülőn, általában.

8 hónappal utána azt tudom mondani, majdnem teljes életet lehet élni, de sajnos vannak napok, amikor marha rossz. soha nem lesz 100% szerintem.

Az, hogy a napokban rossz, az csak azért nem borít ki idegileg, mert ezek a frontok miatt a derekamon kívül a jobb térdem, és a két csuklóm is fáj, szóval a derék belefér :)
Előzmény: Törölt nick (5732)
cicoka68 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 5731
2005. júniusában szó szerint "lerobbantam", ágyéki porckorongsérvvel. Akkor azt gondoltam sosem fogok úgy élni, mint előtte. Hosszú folyamat volt a gyógyulás, sok szenvedéssel. Ennyit röviden!
Sokat köszönhetek ennek a fórumnak, és persze férjemnek is, aki akkor folyamatosan hozta haza a fórumból kinyomtatott hozzászólásokat, melyeket olvastam.
Azért írok, mert magamból kiindulva, ha csak lelkileg is, de segíthet másnak, aki ide látogat. Nekem tényleg sokat segített!
Azóta tünetmentes vagyok és persze betartok bizonyos szabályokat, mert ez már csak így működik. Még annyit: én nem lettem megműtve.
Szívesen segítek, ha van kérdése valakinek.

További szép napot!
Atti82 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 5730
Teljesen igazad van :)
Pusztán csak kíváncsi vagyok, hogy ha ilyen szép megoldásokról írnak oldalakon, akkor miért van, hogy a gerincsérv még mindig nagyon megnehezíti sokak életét :(
Persze engem is megnyugtatna, ha tudnám, hogy ha sokkal rosszabbra fordulna az állapotom, akkor ez a megoldás is szóba jöhet a jövőben.
Előzmény: Törölt nick (5729)
Atti82 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 5728
Sziasztok,

olvastam két porckorong protézis módszerről:
-nucleus protézis : itt a porckorong kocsonyás anyagát kiszedik és feltöltik valamilyen anyaggal
-porckorong protézis : ekkor a teljes porckorong helyére egy protézis kerül.

Találkoztatok már olyannal, akinek ilyen módszerrel tették rendbe a porckorongját?
bela2200 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 5727
Egy javaslat: Szevermed
Előzmény: Atti82 (5720)
manci66 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 5726
Kedves Robertov!


Szívemből beszéltél, köszönöm.

és sokunk nevében is, akik már jártunk ott, egy műtét után , a másodikat, sokadikat már nem vállalva, akár magánban is...

Legjobb elkerülni az ELSŐ műtétet, és más orvost, más intézményt keresni.


Jobb egészséget kívánok mindenkinek:)!













Előzmény: Törölt nick (5724)
gerincke Creative Commons License 2009.12.08 0 0 5725
Akkor te a vegen jol jartal.Nekem itt kulfoldon semmit sem csinalnak a dokimnak mind mondom hogy faj, infuzio vagy valami de ehelyett felirt antidepis gyogyszert mondvan biztos kivagyok.MOndtam neki igen de nem azert mert hulye vagyok hanem mert faj es a nyakamat is alig tudom mozgatni.Most valami eros gyulladas csokkentot szedek ha nem fog hasznalni akkor nem tudom .Azon imadkozom hogy egy kicsit jojjek helyre hogy haza tudjak menni mert legalabb otthon ha fizetsz akkor utanad neznek de itt nincs maszek doki megvannak igy is fizetve es nem igazan erdekli oket.
Előzmény: Törölt nick (5724)
Atti82 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 5723
Köszi a tippeket, megpróbálok keresni olyan orvost, aki végigjárja a témát.
Ezt ajánlották most: http://www.bhc.hu/gerinc/ Ismeritek? Persze bármi más tippet is szívesen fogadok.
Azt néztem amúgy, hogy egy MR vizsgálat 53 ezer forint, ami nem kevés, de egészségpénztárból is fizethető. Persze még jobb lenne, ha beutalóval sikerülne eljutni a vizsgálatra, ha már egyszer masszívan fizetem a TB-t :)
Előzmény: gerincke (5722)
gerincke Creative Commons License 2009.12.08 0 0 5722
Szia! Szerintem is ha az orvos nem kuld el jobb ha fizetosen mesz mert legalabb megtudod mi is a pontos diagnozis es jobban tudjak mit is kezeljenek .Javulast kivanok.
Előzmény: Atti82 (5720)
Atti82 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 5720
Sziasztok!

Sajnos új vagyok a fórumon, de örülök, hogy ennyi jó információt el lehet itt érni :)

Szeretnék rögtön kérdezni is. Nekem egy rossz emelés következtében fájdult meg kegyetlenül a derekam. 2 hétig feküdtem vele, aztán szépen lassan kezdtem mozogni. 1 hónappal később lementem az orvoshoz, ő elküldött fizikoterápiára, majd gyógytornászhoz. A fizikoterápia tényleg jó volt, de a gyógytornász közölte, hogy annyi betege van, hogy január közepe előtt már nem tud fogadni. És ennyivel el is volt intézve a dolog. Itt állok 2 hónappal a sérülés után, lelet, diagnózis nincs, csak tüneti kezelés.
Ahogy én meg tudom ítélni, most kellene egy komolyabb vizsgálatot csináltatnom (MR? CT?), hogy megtudjam pontosan mi a baj és hogyan lehetne kezelni, de ezt a doktornő nem ajánlotta. A kérdésem, hogy szerintetek hol lehetne olyan orvost találni, aki hajlandó végigjárni ezt az utat?
Egy ismerősöm a SpineArt gyógytornászait javasolta, de azt hiszem hozzájuk már valami lelettel kellene mennem.

köszi,
atti82

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!