Keresés

Részletes keresés

ritterkreuz74 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 40008

Szia

 

Nagyon köszönöm az információt és a tanácsokat is :-D

Előzmény: Törölt nick (40007)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.12 0 0 40007

Hali

 

Hát olyan 30-40 kiló. Én elbírom :) Viszont úgy  szoktam leszedni és felrakni hogy berakok egy fenyő stafnit alá, az asztallal ráemelve megtartom leveszem a csavarokat  és szépen tekerve a szán orsóját "lehúzom" a helyéről. - leszedés az egyszerűbb. 

A felrakás ugyanez csak fordítva, viszont az összes csavar lecsúszik a horony aljába és kell türelem mire mind a 4 lyukra talál. 

Előzmény: ritterkreuz74 (40006)
ritterkreuz74 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 40006

Sziasztok

 

Bocs az OFF ért, van elképzelése valakinek hogy ez a típusú vertikálfej milyen tömegű lehet? Le kéne szednem egy STRIGON ME 1000 marógépről, de nem komálnám ha leszakadna a kezem. Sajnos nincs amihez rögzíthetem, max aláteszek valamit. Szóval emelhető emberi erővel?

 

jalpar Creative Commons License 2021.03.12 0 0 40005
Előzmény: jalpar (39988)
Sunny65 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 40004

Nekem az jutott eszembe, hogy amikor valamelyik bank rábeszéli a delikvenst, hogy jó lesz az az A hitel, milyen jól jön majd ha netán ég a ház. 

Aztán ettől kezdve mindig ki lesz merítve a keret...:-)

 

Vagy ha megemelik a cégnél a fizetésemet netán a duplájára, én meg olyan jó beoszó és takarékos ember vagyok, hogy nem költök többet mint eddig.

Előzmény: jalpar (40003)
jalpar Creative Commons License 2021.03.11 0 0 40003

Nem igazán értem.

 

A szitu az volt, hogy C-s biztosítékból elég lenne a 16A-es, de azt nem hajlandók felszerelni, csak a 25A-es B-s típust.

Emiatt lehetősége lesz az illetőnek a nagyobb áramfelvételre. De akkor emiatt a nagyobb biztosíték miatt ténylegesen el is kezd több áramot használni?

 

Szerintem nem.

 

Ezért modtam, hogy - szemben a Feri által mondottakkal - pusztán attól, hogy felraknak nagyobb biztosítékokat, még nem fog nőni a hálózat terhelése.

Előzmény: vaskukac (40000)
KART EMG Creative Commons License 2021.03.11 0 0 40002

Pedig nagyon is kell a csavarodásra figyelni! A gépem nagyon hasonlít occseb gépére. A gépnek két "kecskelába" van. A lábak alatt csavarral állítható a helyzetük. A gépágy végein a kopás minimális. Ezért itt mérve akár több százados csavarodás is elérhető. Én űgy szoktam mérni, hogy egy egy köszörült blokkot teszek a hosszán és a szegnyereg sík vezetőfelületeire és arra fektetem a vízmértéket.

Üdvözlettel,

Előzmény: mlas45 (39996)
vaskukac Creative Commons License 2021.03.11 0 0 40001

Nem egészen, a hálózatnál inkább statisztikai és valószínűségi módszerekkel dolgoznak.

De az tény, hogy néha hiba csúszik a statisztikába... :)

 

 

Előzmény: rferi (39987)
vaskukac Creative Commons License 2021.03.11 0 0 40000

A hálózat szempontjából a folyamatos vételezési lehetőség nagyságrendjének a növekedése a kihasználtság növekedését nagyobb valószínűséggel okozza, mint a pillanatnyi többlet terhelés.

Ha jól sejtem erre akart kilyukadni a kolléga.

 

Innentől pont pénzlehúzás ez az egész...

Előzmény: jalpar (39985)
Lestyu Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39999

Üdv mindenkinek.

WMW HECKERT FW 200X630/III marógéphez keresek gépkönyvet!

Adamo_sx Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39998

Én azt szoktam halványabban írni, ami off-topik.

Előzmény: Jani301 (39992)
mlas45 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39997

Csak kipróbáltam :)

mlas45 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39996

Én nem hiszem, hogy egy ekkora és ilyen szintű gépnél ezzel komolyan foglalkozni kellene...

Előzmény: occseb (39990)
Jani301 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39995

Köszi

 

Előzmény: rferi (39993)
jalpar Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39994

A gépbeállításnak ("vízszintezésnek") nem az a fő célja, hogy tűpontosan vízszintes legyen a gép, hanem, hogy ne legyen az ágyban csavarodás, esetleg "hupli" (ha középen is alá van támasztva az ágy).

 

Egyik se igazán fog fellépni nálad, de a csavarodást pl. úgy lehet nézni, hogy a szánra felteszed keresztben a vízmértéket és nézed, hogy változik ahogy tolod végig az ágyon.

 

 

Előzmény: occseb (39990)
rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39993

Lehet a betűszínnel játszani.

 

KÉK

Piros

Szürke 1

Szürke 2

Szürke 3

Szürke 4

 

Vagy amit akarsz. Ha kimókolod, hogy mi az a sárgás szín, ami a háttér itt, és azzal írod a hsz-t, akkor még nem is látszik, csak ha kijelölöd! :D :D 

Előzmény: Jani301 (39992)
Jani301 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39992

Az mitől van hogy egy hozzászólás halványabban látszik ?

rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39991

Elvileg a szán két prizmafelületének keresztben egyforma magasnak kéne lennie, tehát azokra keresztbe fektetve a vízmértéket, be kéne tudni lőni vízbe a gépet. De persze ki kell nézni a megfelelő pontokat, mert a prizma feje elvileg nem kell pontosan sík és egyenes legyen. Esetleg golyós támasztó idomszert készíteni hozzá, aminél a golyók a prizma csúszófelületein támaszkodva adják ki a síkot....

Mint a már itt is emlegetett gépmérő kütyü, most nem jut eszembe a szabadalmazó neve, de többször és többen emlegették már itt.

Előzmény: occseb (39990)
occseb Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39990

Érdekelne a véleményetek, esetleg valami leírás hogy hogyan is kell gépet "vízbeállítani". A hosszirány még ugye működik, de keresztbe nem tudom mire kéne ráfektetni (a kupitól tekintesek el kérlek, éppen annyi időm votl hgoy az új szerzeménnyel leugorjak egy próbára): 

 

A vízmérték pontossága 0.02mm/1000mm

 

 

rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39989

Nem semmi!

A víz vezeti a lézert, akár egy optikai szál!

Előzmény: jalpar (39988)
jalpar Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39988
rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39987

Igen, pont ezen elmélet szerint szoktak működni ők is. De itt el nem mesélhető projektek kerülnek aztán hozzánk, hogy oldjuk már meg a nincs áram a falu végén problémát....

Előzmény: jalpar (39985)
Adamo_sx Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39986

(És halalosztonak valamint CNC_gurunak is.) Köszi a véleményeket, valóban az a gond, hogy a kompresszort nem lehet "lágyindítani". Elvileg van egy kis leeresztőszelep, ami arra hivatott, hogy a kompresszor és a tartály között elengedje a levegőt, amikor a nyomáshatároló kikapcsol, de úgy tűnik, hogy ennél a típusnál (Aldi, kéthengeres) ez nem elég. És amikor olyan szerencsétlenül áll meg, hogy induláskor éppen terhelt valamelyik dugattyú, akkor jön a kismegszakító lecsapása. A megoldás valószínűleg a te megoldásod lesz, csak meg kell várni vele a garancia lejártát... 

Előzmény: Titan0 (39980)
jalpar Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39985

Azért ez nem így van. Nem egy fogyasztóval kell számolni, hanem több tízzel, több százzal több ezerrel, amik összeadódnak, és kiegyenlítik egymást.

Ezért

1. nem igazán jelent problémát a pár másodpercig tartó túláram (C biztosíték).

2. de a nagyobb méretű biztosíték se. Ha van egy nagyobb biztosítékom, akkor ugyan megvan a lehetőségem, hogy egy nagyobb fogyasztót rákössek. De az emberek nagy része nem fog több áramot használni pusztán azért, mert nagyobb biztosítéka van.

 

Szóval akár így, akár úgy, az upstream hálózatot nem az ellátott területen felszerelt biztosítékok, hanem a valós fogyasztás alapján kell méretezni.

Előzmény: rferi (39984)
rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39984

"Ez az egész huzavona a karakterisztikával egyébként semmi másról nem szól, mint hogy fizesd ki a hálózatfejlesztési és a bővítési díjat."

 

Amivel egyébként saját maguk alatt vágják a fát, és rontják az ellátás biztonságát is!!!

Elmagyarázom:

Ha a 16 amperes C helyett 25 amperes B-t kap a delikvens, akkor 9 amperrel tud több delejt kiszipkázni _folyamatosan_ abból a hálózatból, amit azért az ő bővítése során valójában nem bővítettek. Majd lehet, hogy bővítenek - valamikor, de ez sem biztos.

Értjük ugye mit jelent ez?

Ha kapna egy C-t, akkor 16 amper kimehetne, és pár másodpercig mondjuk 30-35 max. A B-vel viszont folyamatosan kimehet 25, és ugyanúgy pár másodpercig 30-35.

Melyik is a nagyobb lehetséges terhelés?

 

Előzmény: vaskukac (39983)
vaskukac Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39983

"Sajnos, EON-os területen, az új néphülyítés miatt (e-mobilitás), gyakorlatilag "C"-s kismegszakítót már nem lehet kérni!"

 

A rossz vicc, hogy ennél a szolgáltatónál van ahol ipari fogyasztónak sem adják már a C-s kismegszakítót.

 

Ez az egész huzavona a karakterisztikával egyébként semmi másról nem szól, mint hogy fizesd ki a hálózatfejlesztési és a bővítési díjat.

 

Előzmény: mérnökferi (39949)
MUM.21 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39982

Sziasztok !

 

 

 A tanműhelyben mi is dugókat készítettünk a főorsó két végébe .

 

 

Az üzemben viszont az egyik szakinak volt a feladata a főorsók előkészítése köszörülésre . Két állóbábba fogta az előre bedugózott főorsót . A tokmányba befogott egy szelep emelő tőkét aminek a homloka köszörült volt , egy kb. 15-20mm-er átmérőjű csapágygolyót tett a kinagyolt csúcsfészekbe és rögzítette a szelepemelő tőkéhez egy lemezből készült mandzsettával . A főorsó másik végében lévő kinagyolt csúcsfészket meg szuport köszörűvel szabályozta fel , majd átfordította és a másik végét is felszabályozta . 

 

Én a 90-es évek eleje óta  főtengely köszörűn szoktam köszörültetni a főorsót .

  A főorsót kiszerelés előtt kicsit szorosra , de még forgathatóra szoktam állítani , ellenőrzőm a fontos illeszkedő felületeket ( meghajtó fogaskereket szíj - ékszíj tárcsák helyét ) , tokmánytárcsa felfogó részt és keresek olyan egy-egy felületet a két végénél , ami szépen fut . A belső kúppal nem szoktam foglalkozni , mert azt is át szoktam köszörülni a helyén . 

Befogatom a főtengelyköszörű két tokmányába a főorsót és utána a két szépen futó felületet órázom ki , aztán köszörülheti a mester . 

Rengeteg időt lehet így megspórolni .

 

Üdvözlettel   MÜM.21

Előzmény: lacibá70 (39981)
lacibá70 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39981

 

Igen valahogy így kell csinálni. Az elv jó!

Azt gondolom hogy egy igazi köszörűsnek ezt tudni kéne hogy minek-mivel kéne futni, pláne ha elmondjuk, lerajzoljuk. Ilyenkor a köszörűsnek kéne mondani nekünk, hogy tegyünk bele központfuratos dugót, ha ő nem tud. De sajnos nekünk kell minden tőlünk telhetőt elkövetni a siker érdekében, még helyette is.... Persze általában az árban ez nem látszik meg hogy helyette gondolkoztunk, dolgoztunk :-(

 

Tisztelem azokat a régi vágású szakembereket akikkel akár együtt gondolkodva tökéletes munka kerül ki a kezük közül, sajnos egyre kevesebb van... Törley József pezsgő gyáros  jelmondata jutott eszembe: „Tökéletlen portékát nem akarok adni a renomé miatt!” De jó lenne ezt gyakrabban tapasztalni...  :-)


A tokmány helyett lehetne a főorsó kúpba is egy rövid dugót tenni, vagy pl E1N-nél egy vak patront. ha a tokmány spiráltárcsa furata kopott akkor elmozdulhat a központból. De ez ritkán kopik ki.

 

Az publikus hogy ki volt ez a gépfelújító?

 

 

 

 

Előzmény: jalpar (39971)
Titan0 Creative Commons License 2021.03.10 0 1 39980

Én a visszacsapó és a kompresszor közzé beraktam kb 10cm colos csődarabot amit a nyomáskapcsoló KI állásban leürít. Azóta nincs induláskori túláram problémám teli tartálynál sem.

Előzmény: halaloszto (39979)
halaloszto Creative Commons License 2021.03.10 -1 0 39979

Nem tud a kompresszor lágyan indulni, mert nyomás ellen indul. Lefúvó szelep kellene rá, ha még nincs.

Előzmény: CNC guru (39964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!