Keresés

Részletes keresés

Sütimüti Creative Commons License 2011.07.29 0 0 288

Nekem technikai minőségű van, elvileg 100%.

 

Zsu, gyere egyszer pestre, nincs az olyan nagyon messze, viszel 2-3 dobozzal (900ft/900g) az azúrból, az nagyon sokáig elég.

Jani71 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 287
Előzmény: Jani71 (286)
Jani71 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 286

Ha a kérdésed szappanozós és nem hordómosós, akkor az általam használt NaOH-ra a ezek az adatok vonatkoznak (elnézést a képminőségért, de épp a doboz sarkán van a címke).

 

Előzmény: zsuzsu1218 (278)
Jani71 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 285

Szóltam, hogy a gazdaboltos hordómosó nem jó. :-)

Teljesen tiszta NaOH-t szabad csak a szappanba használni!

 

Januárban festékboltban találtam ezt a lefolyótisztítót (épp' a minap voltam, még mindig forgalmazzák - ezeknek az anyagoknak is egy része általában nátronlúg, mindenféle arányokban). Nagyon jó áron van, de csak majdnem 100 %-os!!! Akkor még én is keresgéltem a lúgot. Végül elhasználtam az eredeti funkciójára. Arra abszolút tökéletes.

 

Én biztos nem adnék ennyit postaköltségre. Ez rengeteg pénz ahhoz képest, amennyibe a lúg kerül. Teljesen irreális!

 

Előzmény: zsuzsu1218 (283)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 283

Köszönöm!

 

MA voltam borászati szaküzletben és csak néznek mint a vettmalac :(( Komolyan már... mit is gondoljak.

 

Valami hordómosó volt, ami mindenféle más adalékanyagot is tartalmazott, NaOH-t pedig 60 % - ban.

 

Na nem anygiaskodok tovább, majd rendelek. CSak én sokallok 2000 Ft-ot postára :) Abból még más klassz hozzávalókat is tudnék venni. De csak a rendelés marad :)))

Előzmény: selgir (282)
selgir Creative Commons License 2011.07.29 0 0 282

98%-os tisztaságú:) vagy a ph-ra gondolsz?

 

megpróbálhatsz olyasmi helyet, ahol ipari méretben foglalkoznak zsíroldással!!! galvanízáló műhely például!

Előzmény: zsuzsu1218 (278)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 281

Igen, nem fogalémaztam pontosan.  Tökéletesen igazad van.

 

Úgy nem 100 % -os, hogy nem a szokásos olajkinyerések egyikével készült, ( lepárlás, víz-gőz lepárlás, deszztilláció stb, ) / bár itt hozzá kell tenni, hogy ezek közül, ha jól emlékszem még akkor több változatnál is használnak alkoholt az olaj kinyeréséhez / hanem áztatással készülthetett. Alkoholmentes ez tuti. Ha meg víz van benne, üsse kavics.Hogy ettől hogyan viselkedik azt ki kell próbálnom. Hamár próbálnám.. :)

 

Az előbb említett eljárásokkal készültek a drágább olajok, a "szárazabb" kevésbé "lédús" és olajtartalmú növényekhez ezekben az esetekben mindig alkoholt használnak a kinyeréshez.

 

A hidegen préselt volna a legjobb, na de nem mindenből lehet így olajat nyerni. Bár nem szabad elfelejteni, hogy a tiszta olajok is irritálhatnak..

Előzmény: Sütimüti (280)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.28 0 0 280

És a lúggal hogy fog viselkedni? Nem jó a szintetikus anyagok használata szerintem... Még légtér illatosításra sem, megfájdulhat az ember feje, stb. Nem véletlenül mondják, h 100% tisztaságú legyen, és nem véletlen, h a gyógyásztban is csak a jóminőségűeket használják.

Vagy mit jelent, hogy nem 100%? Mi a többi %?

 

Formák jópofák, biztos aranyos lesz a csillagos is. :) Ilyen rózsa még nekünk is van, anyuék hozták Bulgáriából, kis díszes fa tartóban, mikor nászúton voltak... Nem most volt... :D

Előzmény: zsuzsu1218 (279)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 279

Ismét "aranyat" találtam .. :))

viszonylag hajlékony műanyag "mütyürös" dobozka, cirka 300 Ft volt egy 1 euro-s boltban,

 

ezt anyós találta a szekrényében :)))) Emlékszik erre valaki? Volt ennek egy rettenetesen büdös változata is,de ez tényleg arany :))) sűrű és fantasztikus rózsa illata van

 

ebben a gyerek "rendelt" már magának szappant.

 

Megérkeztek az illóolajaim, nem 100 % olajok, de viszonylag sűrű és nagyon természetesnek ható illatok, bőrpróbát végeztem velük :)

 

Nagyon nagyon vékony rétegben olajoz, de felszívódik és illata nem tolakodóan tömény, nem viszketek és nem pirosodok tőle.

 

Nem tudom, majd meglátjuk.

 

És szóljatok rám, ha már sok leszek csak nyugodtan. Mindenhez ilyen lelkesen fogok hozzá... ez van  :))

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 278

Köszönöm szépen az ötletet! ...na borászati szaküzletből nincs hiány az biztos, kapásból feldereng 3 is... megnézem.

 

Amivel Ti dolgoztok az hány százalékos lúg egyébként? Általában milyet lehet kapni?

Előzmény: Jani71 (277)
Jani71 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 277

Csak egy ötlet: ha nem kapsz boltban lúgot, esetleg pbóbáld meg borászati ágon a dolgot, ha van ismerősöd! A hordókból NaOH oldattal szokták kipucolni a borkövet (gazdaboltokban is lehet kapni kissebb kiszerelést, de annak csak egy része a nátronlúg, az nem használható szappanba). Ha ahhoz hozzájutnál, akkor talán érdemes lenne megpróbálni, bár nem tudom, hogy azt deszt. vízzel készítik-e. Plusz a töménységével kapcsolatban is számolgatni kéne, hogy mennyi víz, mennyi lúg... Az lenne a legjobb, ha magát a kristályos anyagot be tudnád szerezni.

Előzmény: zsuzsu1218 (270)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 276

Akkor Te most pihenj :))

 

Erika szépek.... nyami ebből is :))

 

Na lehet, hogy lesz lúgom jövő hét elejére. :O

 

Itt szakadt az eső mai, ma sem tudtunk gyógyfüvet gyűjteni..

Előzmény: Sütimüti (275)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.27 0 0 275
Nah ezeket jo h mondod, nem is gondoltam volna, de jogos... :(((

Meg nem csinaltam, de szeretnek majd sort keriteni ra, de a lista elejen van vagy 6 fele szappan, idom meg nem sok... :)))

Ma is kene egy makosat, de nem erzem a testreszeim, zumbazni voltam... :D
Előzmény: zsuzsu1218 (273)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 274

Újra próbálkozom a képküldéssel.

 

Sheavajas szappan

 

 

Teafa szappan

 

 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 273

Te készítettél már ilyet? Na én meg fogom akkor próbálni, ha szerinted is lehetséges.

 

Amúgy a himalája sóból van a nagyon apró szórható szeműtől az egészen nagy kövekig, amiket áztatni lehet és sóoldatot lehet készíteni főzéshez, szépítkezéshez st.stb.stb.

 

Nekem olyan nagyságú van ami kb. akkora, mint a kiskörmöm, ezek a nagyobb szeműek jobban felismerhetőek, mert sajna mint mindent, ezt is hamisítják már:((((

 

A por alakút sajnos festik...

 

Én egy nagyobb só-bors őrlőben tartom és az ételbe is közvetlenül onnan őrlöm.

Egy vászon zsákba beletéve, húskloffolóval megpofozva össze lehet törni, de a turmixgép is viszi simán, még a leggyengébb is. ( nekem olyan van tudom :))) tesco-s )

 

A zöld fűszereket abban szoktam a nagy szemű sóval összeturmixolni és szárítani télire.

 

Szóval csak azt akartam monmdani, hogy inkább a nagyobb szeműt vásároljátok, ha szappanba kell is.

Ha nagyon akarnánk fokozni, akkor abban is van olyan, mait hatalmas benzingőzt kibocsátó gépsorok fejtenek ki, és van köztük a hagyományos kézzel kitermelt változat is. Na de ki volt ott? Ki látta?

 

 

Előzmény: Sütimüti (272)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.27 0 0 272

Van az a "sószappan" ami igazából nem szappan, csak olyan a formája... amit "kenőcsnek" emlegetnek a jomtomék, pattanásra, dezodornak, stb. És van a lényegében sós szappan, ami tényleg szappan, és trace-nél kerül bele a jó sok só. Előbbi házilag szerintem nem előállítható, utóbbi igen.

Előzmény: zsuzsu1218 (271)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 271

Himalája sószappant én is használtam, ( egyszer ) gyönyörűen eltünteti a pattanásokat, miteszereket...

 

Azóta inkább vettem sót... majd belepolitechnikázom valahogy  én is egy szappanba...:)

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 270

Ez csuda szép! Nyami! Mihez hasonlít így az illata? Rozmaring-menta... biztos nagyon fincsi lesz vele fürödni..

 

A színezékról azt hallottam, hogy a nagyon bordó muskátli ( már majdnem fekete ) színét, az eperét és a feketeribizliét nem "bántja " a lúg. Ne kérdezzétek miért! Én sem tudom.

 

Az tuti, hogy a feketeribizli lekvár főzésénél egy klassz kis műanyag edényemet úgy befogta a leve, hogy semmi le nem hozta, ecet sem, most lila belülről :)))

 

Van egy csómó BIO tönköly búzám, a búzalevet sokáig ittuk, most leálltunk vele kicsit. Én spirulina helyett azt fogok beletenni, mert ennek a kettőnek nagyon hasonlóak az élettani tulajdonságai, legfőképp a klorofilltartalma miatt használható annyi mindenre külsőleg. Belsőleg már nem is sorolom mi mindenre, dehát a szappant nem esszük meg. A bőrápoló és tápláló tulajdonságát pedig már volt szerencsém megismerni. Én hajmosásra is használtam, eszméletlen jó. És a gyulladt fejbőrt is megnyugtatja, sebgyógyító és fertőtlenít.

 

Nagyon kíváncsi leszek mit tesz vele majd a lúg.

Spirulinás szappant is láttam már másnál készülőben, de az is zöldecske maradt. MAjd meglátjuk..

 

Ja én még mindig csak a sóvárgás szakaszban vagyok, mert NaOH-t kellene szereznem, de addig nem rendelnék postán, amíg Egerben végig nem nézek minden étező helyet.

 

Nincs itt köztetetk egri? Vagy környékbeli? Nem tud valaki lelőhelyet errefelé? :))

Előzmény: tildi36 (260)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 269

Attól tartok Sütimüti, erre gondoltál, amikor azt írtad, hogy a fényképek szoktak lemaradni. Most viszont el kell mennem, este újrapróbálom

Előzmény: erikafot66 (268)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 268

Elnézésta fényképek silány minőségéért

 

Első szappanom, ennyi maradt belőle. Olivás szappan.

 

Shea vajas, ekcémás bőrre

 

 

Teafa szappan

 

Ez is olivás, paprikás változatban, de már használatban van :) szintén utolsó darab

 

 

Sütimüti Creative Commons License 2011.07.27 0 0 267

Szappanba téve bőrradírozó, lágyító, egyensúlyba állítja a faggyútermelést, én ezeket olvastam.

Előzmény: erikafot66 (266)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 266

Mit csináltok a sóval?

Előzmény: Sütimüti (263)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 265

Én már mielőtt elküldöm az írásaimat Ctrl-C másolást csinálok, velem nem fog kiszúrni többet :)

Előzmény: ancsaborcsa (261)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.27 0 0 264

Jól néz ki nagyon. :)

 

cosmio oldalán is sok minden rendelhető, elég jó áron, igaz én személyesen át tudom venni, nem tudom, mennyi a szállítás.

Előzmény: tildi36 (260)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.27 0 0 263

Himaláját én is néztem, de nem túl nagyok a szemcséi? Vagy abból is van többféle? Mert én DM-ben pillantottam csak rá, de lehet én maradok a gyógyszertárinál, úgyis holnap megyek nagybevásárolni... :D

Előzmény: tildi36 (262)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 262

Én is jártam már így, feltöltöttem és semmit sem láttam (pedig beillesztettem) , de aztán mindig sikerült  valahogy.

Kíváncsi vagyok, milyen lesz ez a szappankád, még az is lehet, hogy kedvenccé válik, mint nekem az elrontott diós... :))

 

Akkor a céklaport elfelejtem....honnan érdemes színezőket rendelni? Alkanna, spirulina, festőbuzér, rózsaszínű agyag érdekelne elsősorban. Ti rendeltetek már valahonnan?

Sószappant vettem most tervbe, meg levendulás- kamillásat.

 

A Himalaya sót trace állapotnál kell hozzákeverni? Vajon mennyit? Erre még nem kerestem rá...

Előzmény: erikafot66 (256)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.07.27 0 0 261

Ha ez megnyugtat (engem nemigen) én is negyedszer jártam így két nap alatt. (Az egyik,nem két mondatos hozzászólást háromszor írtam meg, amikor aztán feladtam) Bosszantó!

Előzmény: erikafot66 (256)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 260

Zsuzsu, ez valami eszméletlen ötletes! :)) Köszönet a linkért!

Szerintem is praktikusabb a szárnyas csavaroshoz képest, az a dobozka talán nem ilyen szép...és a tárolása is komplikáltabb.

 

Ma felszeleteltem a rozmaringos -mentásat, csoda egy illata van...tettem bele saját rozmaring, kakukkfű, levendula és kétféle menta főzetét, és a felső rétegbe turmixoltam is ugyanezekből a növényekből. Illóolaj: rozmaring, levendula és minimális teafa.

Ahhoz képest, hogy alaposan megijesztett a repedés miatt, egész szép lett.

Előzmény: zsuzsu1218 (255)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 259

Még nem, mert előbb a telefonomat fel kell tölteni, amint ráteszem a kábelre frissíteni fog, (megint eltünik 1-2 dolog :( róla) de sajnos nem lehet leállítani, legalábbis nem jöttem rá hogy kell

Előzmény: Sütimüti (258)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.27 0 0 258

Be is szúrtad a képet? Az szokott elmaradni. :)

Előzmény: erikafot66 (256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!