Keresés

Részletes keresés

Sütimüti Creative Commons License 2011.07.31 0 0 299

Grill partyn voltunk, nemrég sikerült felébredni... :)

 

2 napja újra megcsináltam  a mákosat, mert nagyon beindultak rá az ismerőseim, tegnap reggel lebontottuk a formát, ma reggel felszeleteltem, nagyon szupcsi. :) Szépek lettek, majd már hozok én is képeket, mert nekem is lettek ám szép dekoratív szappankáim. :)

Csúnya szappan jövőhéten már használható lesz, majd meglátjuk, kétszersültke milyen lesz.

 

Méz: már párszor írtam, tessék figyelni, vagy visszakeresni itt oldalt, hogy papamaci blogja szerint kiló olajhoz max. 1dl vízzel higított mézet szabad/lehet beletenni szappankába. Hogy méz illata lesz e, azt nem tudom, én biztos-ami biztos tennék bele méhviaszt is, esetleg az olvasztott méhviaszhoz kutyulnám a mézet, és úgy bele trace-nél.

 

Nekem már akkor sem szárítanak, amikor kiszedem őket a formából, pedig extra érzékeny a bőröm, még a 38% kókusz sem szárított, igaz, sima (deszt.) vízzel még sosem csináltam szappant, lehet ez lehet az oka?

erikafot66 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 298

Zsuzsu!

 

Úgy látom sokat tudsz a gyógynövényekről. Vérehullató fecskefűből is lehet olajat csinálni? Ha igen, hogy csináljam?

Előzmény: zsuzsu1218 (293)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 297

Én sem tüntem el, csak megpróbáltam a héten kicsit "szabadságra" menni, de nem igazán sikerült. Így jár az, aki otthon dolgozik. Azért pihi is volt.

 

Tényleg belelendültél Tildi, de nem baj, legalább ötletet adsz. Én is kipróbáltam az ekcémás bőrre készített szappanomat, még egy kicsit szárít, de határozottabban  kellemesebb érzés, mint az olivás, talán a szuper fat miatt. Pénteken megjöttek az olajok a pikkelysömörös szappanhoz, szerintem délután neki is látok.

 

Tildi, nem Rákospalota vagy Újpest környékén laksz? Akkor rendelhetnénk közösen, nem kéne külön-külön szaladgálni a hozzávalók után.

 

Szépek a szappanjaid és bizonyára kellemes illat is van tőlük.

 

 

Előzmény: tildi36 (294)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 296

Na hova lett, amit eddig írtam?? :O

 

Szóval köszi, Zsuzsu!! :)

 

Én is így voltam ezzel, mint te, abszolút átáll az ember agya, és szappan(ozáso)n keresztül látja a világot.... :D  Emlékszem, csak tervezgetni is jó volt, hogy és mint fogom csinálni, meg összeszedni a hozzávalókat...és ez ennél csak jobb lesz, amikor a szappanjaidat tervezed! :)))

 

Én eddig egy kislábasban csináltam, a formába öntés kissé problémás volt, ügyeskedni kellett rendesen, hogy egy kis formának ne menjen mellé, de még a fa dobozkába is kéynelmetlen volt a keskenysége miatt.

Ez a két kemény de könnyű anyagból van, az aljukon van egy gumigyűrű, hogy ne csússzon a pulton, jó a fogása, és az a csőr...hát ez eddig nekem nagyon hiányzott :D:D

 

A kisebb 1.2 literes, a nagyobb jó nagy , 4.0 l. (nem volt a kettő közötti méret, de  nem gond, ha ráállok a nagyüzemre:P :D ) Nem voltak olcsók, de örök darabok szerintem.

Német, jó minőségű, (Müller drogériában vettem). Nem tudom, felétek van-e. Szemezek ugyanebben a boltban egy kikenő lapáttal is, olyan krémkiszedő tortalapáttal. Használhatatlanom már van, nem is tudom, hogy lehet egy ilyet kicsire és rigidre gyártani....amit most kinéztem, és talán a jövő héten meg is veszem, az egy hosszú nyelű, kemény műanyag, de maga a lapka rugalmas, nem túl nagy, hajlik, jól ki lehet majd az utolsó cseppig vele szedni az edényből a drága masszát :D:D.

 

Itt már megint zuhog...lúgom nincs, gyomlálni nem tudok, úgyhogy megyek összedobok egy sajtos stanglit...

Nagyon várom már az első szappangyártó élményeidet, képeidet Zsuzsu!

 

Sütimüti, milyen volt a dobozka? Én eztán csak azt használom majd, ha tehetem, mert a ferde falú műanyag edénybe öntötteket nem lehet olyan szépen szeletelni.

 

Tudja valaki, hogy lehet jó méz illatú szappant csinálni? Mi a max mennyiség, ami belemehet?  Kicsit félek a méztől...

 

Szép maradék hétvégét mindenkinek!

Kép:

 

Előzmény: zsuzsu1218 (295)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 295

Jesszsu!!! :O Ez már egy alakuló szappangyár :))))  De szépek és guszták. Gratulálok hozzájuk!

 

Igen, tényleg betegség lehet, mert már csakis arra kattog az agyam, hogy ki ne dobjunk valamit, amit szappanozáshoz használni lehet.

 

Ha ráérsz tennél fel képet a szuper erős, csőrös, direkte erre a célra gyártott edénykédről is? :))))

 

Csak, hogy mit és milyet érdesems.... tudod? :)

 

Jahhh az ajándékozásról nem is beszélek már, mert szappanom egy fél sincs még, de akivel csak tárgyaltam idáig, mindenkit úgy méregetek, hogy na, ennek ilyen szappan készítek, annak meg majd olyat, és nekem lesz a legjobb, mert idehaza nem lesz egy sem, de ők annyira fognak neki örülni :)))))

 

Szóval én már elajándékoztam előre az összeset. Vissza kell majd magam fogni az tuti.

 

Szebb napokat továbbra is!!

Előzmény: tildi36 (294)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 294

Üdv mindenkinek ezen a kellemes hűvös őszi hétvégén! (az Ázsiában csizmavásár van állítólag, ha esetleg érdekelne valakit) :P :))

 

Jópár napja nem jártam erre, mióta szabadságon vagyok, nincs időm... :) Szappankát persze csináltam, adott lúgmennyiséggel kellett számolnom, mert már csak 145 g maradt (én is a hét elején hozatok, de mindjárt két dobozzal, mert khm, gyorsan fogy :D)

 

Kamillás-levendulásat csináltam , két   tömböt meg három kicsit, a jövő hét végére be van tervezve egy diós,  már áznak a diólevelek az olívaolajban. Egy Himalája sóssal is kacérkodom, Zsuzsu, jó, hogy figyelmeztettél minket, mire kell ügyelni...

 

Egyébként én már szappanfüggő vagyok, a férjed nem ok nélkül fél... :)) Egyszerűen nem lehet abbahagyni, olyan jó tervezni a következőt, az elkészülteket szagolgatni, rakosgatni...olvasni hozzávaló gyógynövények után, zöldboltokban bóklászni, keresgélni, és persze szappant ajándékozni. Az én készletem már jócskán megcsappant, sürgősen pótolnom kell őket.. :)))

 

A körömvirágos kecsketejesem nagyon klassz lett, krémesen habzik és nem szárít. Ez az egy szerencsém, már ami a páromat illeti, hogy használhatóak eddig a művek... :))

 

A legutóbbi szappanomhoz 38% vizet( kamillafőzetet) adtam, nem 37-et, mint szoktam, shea vaj és avokádó olaj benne a super fat, ez is finom, enyhe illatú és krémes szappan lesz.

Mutatok mindjárt erről és a szappanos részlegemről is képet. (közben kinőttem, még szerencse hogy pont most kaptam valakitől egy álló könyvespolcot, kíváncsi vagyok, meddig lesz elég)...ide tettem a fadobozt, itt szárítom a növényeket, és a csak szappanfőzésre használt edények is ide kerültek (szuper csőrös-fogantyús masszív műanyag keverőtálakat vettem , egy kisebbet és egy nagyobbat, szerintem  szappanosoknak gyártották direkte)

 

Sütimüti, milyen dobozkád lett végül? És milyen szappannal avatod fel? Erika Te merre-hol?

Néha beugrom olvasni, talán most már írni is több időm lesz, bár belefogtam egy blogba, azzal is jól elbíbelődöm... :))

További szép hétvégét, illatos szappankutyulást mindenkinek! (neked is Zsuzsu!)

 

 

Az alsó képen a szívecske nem szappan, hanem kő, odatettem a szappanok helyére, hogy ne legyen olyan üres :)

 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 293

Persze, semmi baj... én is csak akkor szólok majd, ha  nem tud menni az ismerősöm a jövő héten. Akkor majd a rákövetkező héten megbeszéljük.

Addig is minden jót...

 

A hét végén nem készült szappan senkinél? Olyan szívesen nézegetem a képeket és olvasok róla.

Előzmény: Sütimüti (292)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.30 0 0 292
oke, annyi van, h jovoheten nem biztos h el tudnek menni, nagyon suru lett a hetem, de utana mindenkepp.
Előzmény: zsuzsu1218 (291)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 291

Szia!

 

Köszönöm szépen a kedvességedet, és igénybe is veszem ha tényleg nem gond, ha az ismerős nem tud menni a jövő hét elején, akkor írok neked és megbeszéljük!

 

 

Előzmény: Sütimüti (290)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.29 0 0 290

20kg-ig 1050ft a posta, ha gondolod, küldhetek 1-2 dobozzal, úgyis kell mennem venni magamnak is, meg barátnpmnek is, Szentes is problémás lúg szempontjából...

 

Most próbálom először a dobozom, tökre kíváncsi vagyok.

Előzmény: zsuzsu1218 (289)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 289

Köszönöm szépen, teljesen tökéletes a kép! Amit nekem ajánlottak az csak 60%-ban tartalmazta a lúgot.

 

Sütimüti!

 

Az tényleg jó áron van. Nem akkora nagy távolság tényleg, csak mikor az embernek sem ideje, sem dolga arrafelé, akkor 340 kilómétert nem szívesen utazik. Hameg elmnnék érte akkor már a 2000 postát is ki tudom fizetni.

 

Nem garasoskodok tovább.. :))))

 

Lehet, hogy megy épp ismerősöm arra akkor hozatok vele.

 

A párom már azt mondta eszelős vagyok, hogy ennyire nagy kedvet kaptam hozzá... Dühös voltam, hogy egyik boltban sem tudják mi az, de mind megkérdi, hogy mihez kellene :)

 

Ha nincs akkor mindegy nem? :))

Előzmény: Jani71 (287)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.29 0 0 288

Nekem technikai minőségű van, elvileg 100%.

 

Zsu, gyere egyszer pestre, nincs az olyan nagyon messze, viszel 2-3 dobozzal (900ft/900g) az azúrból, az nagyon sokáig elég.

Jani71 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 287
Előzmény: Jani71 (286)
Jani71 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 286

Ha a kérdésed szappanozós és nem hordómosós, akkor az általam használt NaOH-ra a ezek az adatok vonatkoznak (elnézést a képminőségért, de épp a doboz sarkán van a címke).

 

Előzmény: zsuzsu1218 (278)
Jani71 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 285

Szóltam, hogy a gazdaboltos hordómosó nem jó. :-)

Teljesen tiszta NaOH-t szabad csak a szappanba használni!

 

Januárban festékboltban találtam ezt a lefolyótisztítót (épp' a minap voltam, még mindig forgalmazzák - ezeknek az anyagoknak is egy része általában nátronlúg, mindenféle arányokban). Nagyon jó áron van, de csak majdnem 100 %-os!!! Akkor még én is keresgéltem a lúgot. Végül elhasználtam az eredeti funkciójára. Arra abszolút tökéletes.

 

Én biztos nem adnék ennyit postaköltségre. Ez rengeteg pénz ahhoz képest, amennyibe a lúg kerül. Teljesen irreális!

 

Előzmény: zsuzsu1218 (283)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 283

Köszönöm!

 

MA voltam borászati szaküzletben és csak néznek mint a vettmalac :(( Komolyan már... mit is gondoljak.

 

Valami hordómosó volt, ami mindenféle más adalékanyagot is tartalmazott, NaOH-t pedig 60 % - ban.

 

Na nem anygiaskodok tovább, majd rendelek. CSak én sokallok 2000 Ft-ot postára :) Abból még más klassz hozzávalókat is tudnék venni. De csak a rendelés marad :)))

Előzmény: selgir (282)
selgir Creative Commons License 2011.07.29 0 0 282

98%-os tisztaságú:) vagy a ph-ra gondolsz?

 

megpróbálhatsz olyasmi helyet, ahol ipari méretben foglalkoznak zsíroldással!!! galvanízáló műhely például!

Előzmény: zsuzsu1218 (278)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 281

Igen, nem fogalémaztam pontosan.  Tökéletesen igazad van.

 

Úgy nem 100 % -os, hogy nem a szokásos olajkinyerések egyikével készült, ( lepárlás, víz-gőz lepárlás, deszztilláció stb, ) / bár itt hozzá kell tenni, hogy ezek közül, ha jól emlékszem még akkor több változatnál is használnak alkoholt az olaj kinyeréséhez / hanem áztatással készülthetett. Alkoholmentes ez tuti. Ha meg víz van benne, üsse kavics.Hogy ettől hogyan viselkedik azt ki kell próbálnom. Hamár próbálnám.. :)

 

Az előbb említett eljárásokkal készültek a drágább olajok, a "szárazabb" kevésbé "lédús" és olajtartalmú növényekhez ezekben az esetekben mindig alkoholt használnak a kinyeréshez.

 

A hidegen préselt volna a legjobb, na de nem mindenből lehet így olajat nyerni. Bár nem szabad elfelejteni, hogy a tiszta olajok is irritálhatnak..

Előzmény: Sütimüti (280)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.28 0 0 280

És a lúggal hogy fog viselkedni? Nem jó a szintetikus anyagok használata szerintem... Még légtér illatosításra sem, megfájdulhat az ember feje, stb. Nem véletlenül mondják, h 100% tisztaságú legyen, és nem véletlen, h a gyógyásztban is csak a jóminőségűeket használják.

Vagy mit jelent, hogy nem 100%? Mi a többi %?

 

Formák jópofák, biztos aranyos lesz a csillagos is. :) Ilyen rózsa még nekünk is van, anyuék hozták Bulgáriából, kis díszes fa tartóban, mikor nászúton voltak... Nem most volt... :D

Előzmény: zsuzsu1218 (279)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 279

Ismét "aranyat" találtam .. :))

viszonylag hajlékony műanyag "mütyürös" dobozka, cirka 300 Ft volt egy 1 euro-s boltban,

 

ezt anyós találta a szekrényében :)))) Emlékszik erre valaki? Volt ennek egy rettenetesen büdös változata is,de ez tényleg arany :))) sűrű és fantasztikus rózsa illata van

 

ebben a gyerek "rendelt" már magának szappant.

 

Megérkeztek az illóolajaim, nem 100 % olajok, de viszonylag sűrű és nagyon természetesnek ható illatok, bőrpróbát végeztem velük :)

 

Nagyon nagyon vékony rétegben olajoz, de felszívódik és illata nem tolakodóan tömény, nem viszketek és nem pirosodok tőle.

 

Nem tudom, majd meglátjuk.

 

És szóljatok rám, ha már sok leszek csak nyugodtan. Mindenhez ilyen lelkesen fogok hozzá... ez van  :))

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 278

Köszönöm szépen az ötletet! ...na borászati szaküzletből nincs hiány az biztos, kapásból feldereng 3 is... megnézem.

 

Amivel Ti dolgoztok az hány százalékos lúg egyébként? Általában milyet lehet kapni?

Előzmény: Jani71 (277)
Jani71 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 277

Csak egy ötlet: ha nem kapsz boltban lúgot, esetleg pbóbáld meg borászati ágon a dolgot, ha van ismerősöd! A hordókból NaOH oldattal szokták kipucolni a borkövet (gazdaboltokban is lehet kapni kissebb kiszerelést, de annak csak egy része a nátronlúg, az nem használható szappanba). Ha ahhoz hozzájutnál, akkor talán érdemes lenne megpróbálni, bár nem tudom, hogy azt deszt. vízzel készítik-e. Plusz a töménységével kapcsolatban is számolgatni kéne, hogy mennyi víz, mennyi lúg... Az lenne a legjobb, ha magát a kristályos anyagot be tudnád szerezni.

Előzmény: zsuzsu1218 (270)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 276

Akkor Te most pihenj :))

 

Erika szépek.... nyami ebből is :))

 

Na lehet, hogy lesz lúgom jövő hét elejére. :O

 

Itt szakadt az eső mai, ma sem tudtunk gyógyfüvet gyűjteni..

Előzmény: Sütimüti (275)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.27 0 0 275
Nah ezeket jo h mondod, nem is gondoltam volna, de jogos... :(((

Meg nem csinaltam, de szeretnek majd sort keriteni ra, de a lista elejen van vagy 6 fele szappan, idom meg nem sok... :)))

Ma is kene egy makosat, de nem erzem a testreszeim, zumbazni voltam... :D
Előzmény: zsuzsu1218 (273)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 274

Újra próbálkozom a képküldéssel.

 

Sheavajas szappan

 

 

Teafa szappan

 

 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 273

Te készítettél már ilyet? Na én meg fogom akkor próbálni, ha szerinted is lehetséges.

 

Amúgy a himalája sóból van a nagyon apró szórható szeműtől az egészen nagy kövekig, amiket áztatni lehet és sóoldatot lehet készíteni főzéshez, szépítkezéshez st.stb.stb.

 

Nekem olyan nagyságú van ami kb. akkora, mint a kiskörmöm, ezek a nagyobb szeműek jobban felismerhetőek, mert sajna mint mindent, ezt is hamisítják már:((((

 

A por alakút sajnos festik...

 

Én egy nagyobb só-bors őrlőben tartom és az ételbe is közvetlenül onnan őrlöm.

Egy vászon zsákba beletéve, húskloffolóval megpofozva össze lehet törni, de a turmixgép is viszi simán, még a leggyengébb is. ( nekem olyan van tudom :))) tesco-s )

 

A zöld fűszereket abban szoktam a nagy szemű sóval összeturmixolni és szárítani télire.

 

Szóval csak azt akartam monmdani, hogy inkább a nagyobb szeműt vásároljátok, ha szappanba kell is.

Ha nagyon akarnánk fokozni, akkor abban is van olyan, mait hatalmas benzingőzt kibocsátó gépsorok fejtenek ki, és van köztük a hagyományos kézzel kitermelt változat is. Na de ki volt ott? Ki látta?

 

 

Előzmény: Sütimüti (272)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.27 0 0 272

Van az a "sószappan" ami igazából nem szappan, csak olyan a formája... amit "kenőcsnek" emlegetnek a jomtomék, pattanásra, dezodornak, stb. És van a lényegében sós szappan, ami tényleg szappan, és trace-nél kerül bele a jó sok só. Előbbi házilag szerintem nem előállítható, utóbbi igen.

Előzmény: zsuzsu1218 (271)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 271

Himalája sószappant én is használtam, ( egyszer ) gyönyörűen eltünteti a pattanásokat, miteszereket...

 

Azóta inkább vettem sót... majd belepolitechnikázom valahogy  én is egy szappanba...:)

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 270

Ez csuda szép! Nyami! Mihez hasonlít így az illata? Rozmaring-menta... biztos nagyon fincsi lesz vele fürödni..

 

A színezékról azt hallottam, hogy a nagyon bordó muskátli ( már majdnem fekete ) színét, az eperét és a feketeribizliét nem "bántja " a lúg. Ne kérdezzétek miért! Én sem tudom.

 

Az tuti, hogy a feketeribizli lekvár főzésénél egy klassz kis műanyag edényemet úgy befogta a leve, hogy semmi le nem hozta, ecet sem, most lila belülről :)))

 

Van egy csómó BIO tönköly búzám, a búzalevet sokáig ittuk, most leálltunk vele kicsit. Én spirulina helyett azt fogok beletenni, mert ennek a kettőnek nagyon hasonlóak az élettani tulajdonságai, legfőképp a klorofilltartalma miatt használható annyi mindenre külsőleg. Belsőleg már nem is sorolom mi mindenre, dehát a szappant nem esszük meg. A bőrápoló és tápláló tulajdonságát pedig már volt szerencsém megismerni. Én hajmosásra is használtam, eszméletlen jó. És a gyulladt fejbőrt is megnyugtatja, sebgyógyító és fertőtlenít.

 

Nagyon kíváncsi leszek mit tesz vele majd a lúg.

Spirulinás szappant is láttam már másnál készülőben, de az is zöldecske maradt. MAjd meglátjuk..

 

Ja én még mindig csak a sóvárgás szakaszban vagyok, mert NaOH-t kellene szereznem, de addig nem rendelnék postán, amíg Egerben végig nem nézek minden étező helyet.

 

Nincs itt köztetetk egri? Vagy környékbeli? Nem tud valaki lelőhelyet errefelé? :))

Előzmény: tildi36 (260)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 269

Attól tartok Sütimüti, erre gondoltál, amikor azt írtad, hogy a fényképek szoktak lemaradni. Most viszont el kell mennem, este újrapróbálom

Előzmény: erikafot66 (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!