Keresés

Részletes keresés

Lestyu Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39999

Üdv mindenkinek.

WMW HECKERT FW 200X630/III marógéphez keresek gépkönyvet!

Adamo_sx Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39998

Én azt szoktam halványabban írni, ami off-topik.

Előzmény: Jani301 (39992)
mlas45 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39997

Csak kipróbáltam :)

mlas45 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39996

Én nem hiszem, hogy egy ekkora és ilyen szintű gépnél ezzel komolyan foglalkozni kellene...

Előzmény: occseb (39990)
Jani301 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39995

Köszi

 

Előzmény: rferi (39993)
jalpar Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39994

A gépbeállításnak ("vízszintezésnek") nem az a fő célja, hogy tűpontosan vízszintes legyen a gép, hanem, hogy ne legyen az ágyban csavarodás, esetleg "hupli" (ha középen is alá van támasztva az ágy).

 

Egyik se igazán fog fellépni nálad, de a csavarodást pl. úgy lehet nézni, hogy a szánra felteszed keresztben a vízmértéket és nézed, hogy változik ahogy tolod végig az ágyon.

 

 

Előzmény: occseb (39990)
rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39993

Lehet a betűszínnel játszani.

 

KÉK

Piros

Szürke 1

Szürke 2

Szürke 3

Szürke 4

 

Vagy amit akarsz. Ha kimókolod, hogy mi az a sárgás szín, ami a háttér itt, és azzal írod a hsz-t, akkor még nem is látszik, csak ha kijelölöd! :D :D 

Előzmény: Jani301 (39992)
Jani301 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39992

Az mitől van hogy egy hozzászólás halványabban látszik ?

rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39991

Elvileg a szán két prizmafelületének keresztben egyforma magasnak kéne lennie, tehát azokra keresztbe fektetve a vízmértéket, be kéne tudni lőni vízbe a gépet. De persze ki kell nézni a megfelelő pontokat, mert a prizma feje elvileg nem kell pontosan sík és egyenes legyen. Esetleg golyós támasztó idomszert készíteni hozzá, aminél a golyók a prizma csúszófelületein támaszkodva adják ki a síkot....

Mint a már itt is emlegetett gépmérő kütyü, most nem jut eszembe a szabadalmazó neve, de többször és többen emlegették már itt.

Előzmény: occseb (39990)
occseb Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39990

Érdekelne a véleményetek, esetleg valami leírás hogy hogyan is kell gépet "vízbeállítani". A hosszirány még ugye működik, de keresztbe nem tudom mire kéne ráfektetni (a kupitól tekintesek el kérlek, éppen annyi időm votl hgoy az új szerzeménnyel leugorjak egy próbára): 

 

A vízmérték pontossága 0.02mm/1000mm

 

 

rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39989

Nem semmi!

A víz vezeti a lézert, akár egy optikai szál!

Előzmény: jalpar (39988)
jalpar Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39988
rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39987

Igen, pont ezen elmélet szerint szoktak működni ők is. De itt el nem mesélhető projektek kerülnek aztán hozzánk, hogy oldjuk már meg a nincs áram a falu végén problémát....

Előzmény: jalpar (39985)
Adamo_sx Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39986

(És halalosztonak valamint CNC_gurunak is.) Köszi a véleményeket, valóban az a gond, hogy a kompresszort nem lehet "lágyindítani". Elvileg van egy kis leeresztőszelep, ami arra hivatott, hogy a kompresszor és a tartály között elengedje a levegőt, amikor a nyomáshatároló kikapcsol, de úgy tűnik, hogy ennél a típusnál (Aldi, kéthengeres) ez nem elég. És amikor olyan szerencsétlenül áll meg, hogy induláskor éppen terhelt valamelyik dugattyú, akkor jön a kismegszakító lecsapása. A megoldás valószínűleg a te megoldásod lesz, csak meg kell várni vele a garancia lejártát... 

Előzmény: Titan0 (39980)
jalpar Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39985

Azért ez nem így van. Nem egy fogyasztóval kell számolni, hanem több tízzel, több százzal több ezerrel, amik összeadódnak, és kiegyenlítik egymást.

Ezért

1. nem igazán jelent problémát a pár másodpercig tartó túláram (C biztosíték).

2. de a nagyobb méretű biztosíték se. Ha van egy nagyobb biztosítékom, akkor ugyan megvan a lehetőségem, hogy egy nagyobb fogyasztót rákössek. De az emberek nagy része nem fog több áramot használni pusztán azért, mert nagyobb biztosítéka van.

 

Szóval akár így, akár úgy, az upstream hálózatot nem az ellátott területen felszerelt biztosítékok, hanem a valós fogyasztás alapján kell méretezni.

Előzmény: rferi (39984)
rferi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 39984

"Ez az egész huzavona a karakterisztikával egyébként semmi másról nem szól, mint hogy fizesd ki a hálózatfejlesztési és a bővítési díjat."

 

Amivel egyébként saját maguk alatt vágják a fát, és rontják az ellátás biztonságát is!!!

Elmagyarázom:

Ha a 16 amperes C helyett 25 amperes B-t kap a delikvens, akkor 9 amperrel tud több delejt kiszipkázni _folyamatosan_ abból a hálózatból, amit azért az ő bővítése során valójában nem bővítettek. Majd lehet, hogy bővítenek - valamikor, de ez sem biztos.

Értjük ugye mit jelent ez?

Ha kapna egy C-t, akkor 16 amper kimehetne, és pár másodpercig mondjuk 30-35 max. A B-vel viszont folyamatosan kimehet 25, és ugyanúgy pár másodpercig 30-35.

Melyik is a nagyobb lehetséges terhelés?

 

Előzmény: vaskukac (39983)
vaskukac Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39983

"Sajnos, EON-os területen, az új néphülyítés miatt (e-mobilitás), gyakorlatilag "C"-s kismegszakítót már nem lehet kérni!"

 

A rossz vicc, hogy ennél a szolgáltatónál van ahol ipari fogyasztónak sem adják már a C-s kismegszakítót.

 

Ez az egész huzavona a karakterisztikával egyébként semmi másról nem szól, mint hogy fizesd ki a hálózatfejlesztési és a bővítési díjat.

 

Előzmény: mérnökferi (39949)
MUM.21 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39982

Sziasztok !

 

 

 A tanműhelyben mi is dugókat készítettünk a főorsó két végébe .

 

 

Az üzemben viszont az egyik szakinak volt a feladata a főorsók előkészítése köszörülésre . Két állóbábba fogta az előre bedugózott főorsót . A tokmányba befogott egy szelep emelő tőkét aminek a homloka köszörült volt , egy kb. 15-20mm-er átmérőjű csapágygolyót tett a kinagyolt csúcsfészekbe és rögzítette a szelepemelő tőkéhez egy lemezből készült mandzsettával . A főorsó másik végében lévő kinagyolt csúcsfészket meg szuport köszörűvel szabályozta fel , majd átfordította és a másik végét is felszabályozta . 

 

Én a 90-es évek eleje óta  főtengely köszörűn szoktam köszörültetni a főorsót .

  A főorsót kiszerelés előtt kicsit szorosra , de még forgathatóra szoktam állítani , ellenőrzőm a fontos illeszkedő felületeket ( meghajtó fogaskereket szíj - ékszíj tárcsák helyét ) , tokmánytárcsa felfogó részt és keresek olyan egy-egy felületet a két végénél , ami szépen fut . A belső kúppal nem szoktam foglalkozni , mert azt is át szoktam köszörülni a helyén . 

Befogatom a főtengelyköszörű két tokmányába a főorsót és utána a két szépen futó felületet órázom ki , aztán köszörülheti a mester . 

Rengeteg időt lehet így megspórolni .

 

Üdvözlettel   MÜM.21

Előzmény: lacibá70 (39981)
lacibá70 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39981

 

Igen valahogy így kell csinálni. Az elv jó!

Azt gondolom hogy egy igazi köszörűsnek ezt tudni kéne hogy minek-mivel kéne futni, pláne ha elmondjuk, lerajzoljuk. Ilyenkor a köszörűsnek kéne mondani nekünk, hogy tegyünk bele központfuratos dugót, ha ő nem tud. De sajnos nekünk kell minden tőlünk telhetőt elkövetni a siker érdekében, még helyette is.... Persze általában az árban ez nem látszik meg hogy helyette gondolkoztunk, dolgoztunk :-(

 

Tisztelem azokat a régi vágású szakembereket akikkel akár együtt gondolkodva tökéletes munka kerül ki a kezük közül, sajnos egyre kevesebb van... Törley József pezsgő gyáros  jelmondata jutott eszembe: „Tökéletlen portékát nem akarok adni a renomé miatt!” De jó lenne ezt gyakrabban tapasztalni...  :-)


A tokmány helyett lehetne a főorsó kúpba is egy rövid dugót tenni, vagy pl E1N-nél egy vak patront. ha a tokmány spiráltárcsa furata kopott akkor elmozdulhat a központból. De ez ritkán kopik ki.

 

Az publikus hogy ki volt ez a gépfelújító?

 

 

 

 

Előzmény: jalpar (39971)
Titan0 Creative Commons License 2021.03.10 0 1 39980

Én a visszacsapó és a kompresszor közzé beraktam kb 10cm colos csődarabot amit a nyomáskapcsoló KI állásban leürít. Azóta nincs induláskori túláram problémám teli tartálynál sem.

Előzmény: halaloszto (39979)
halaloszto Creative Commons License 2021.03.10 -1 0 39979

Nem tud a kompresszor lágyan indulni, mert nyomás ellen indul. Lefúvó szelep kellene rá, ha még nincs.

Előzmény: CNC guru (39964)
occseb Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39978

Köszi, írtam e-mailt!

 

Előzmény: mérnökferi (39949)
Jani301 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39977

Itt viszont érdemes lenne megpróbálkozni egy helyi fázisjavítással . 

25 -30 mikró úgy ex has alapon .

Nekem trafós Co nál bejött .

Előzmény: Adamo_sx (39963)
Kerimjade Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39976

Köszönöm a méreteket!

 

Egy haverom hajtja frekiváltóval, de ő is igazából csak azért mert egy fázis van ahol használja, és azzal csinált 3-at. Én elvoltam nélküle eddig!

Előzmény: Titan0 (39942)
mlas45 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39975

Sajna nem tudom a típusát (még az esztergámét sem tudtam kideríteni) de ránézésre min. 50 éves volt. Sajna még hasonló képet sem találtam a neten... horizontális, kb. A4 méretű asztallal, ami 3 irányba mozog.

Előzmény: jalpar (39972)
mérnökferi Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39974

Tudom! Ez van nálam is! Ha meg vállalkozóként kérem, még mögöttes hálózatfejlesztéssel is riogattak, meg más a tarifa! Ja és még a mérőhelyemet is szabványosítanom kellene! Mindez állítólag (már az előzőekben is írtam) a villanyautók meg a növekvő villamosenergia fogyasztás miatt van! Pár éve külön kérésre simán kicserélték! Aki még olyan területen él, ahol megcsinálják, azonnal éljen vele, amíg lehet!

Azt hallottam, hogy a kínai parlament tagjainak 90% mérnök, nálunk meg humán végzettségű! Meg is látszik a műszaki analfabetizmusuk, ezért csinálhat még mindig szinte mindent a szolgáltató!

Előzmény: Adamo_sx (39963)
mérnökferi Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39973

Megírtam! Szívesen segítek bárkinek, ha tudok!

Előzmény: ritterkreuz74 (39959)
jalpar Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39972

Nem tudod, milyen marógép volt?

Előzmény: mlas45 (39970)
jalpar Creative Commons License 2021.03.10 0 1 39971

Volt itt a fórumon szó félreköszörült főorsókról.
A napokban beszélgettem erről (is) egy igen profi gépfelújítóval, leírom ide a lényegét, hátha másnak is tanulságos.

Tehát kábé azt mondta, hogy ha csak úgy odaviszünk egy főorsót egy köszörűshöz, akkor szinte törvényszerűen félre lesz köszörülve, mert a köszörűs nem fogja tudni (köz)pontosan felfogatni, csak ha rendes központfuratok vannak a két végén.

Ő a következőt csinálja.
1. Először is legyárt egy, a főorsó hátsó végébe lazán (3-5µm tűréssel) illeszkedő dugót.
2. A felújítandó gépen a tokmányba befog egy darab vasat, azt kívülről leesztergálja, leoldalazza és kialakít rajta egy pontos központfuratot.
3. Kiveszi a főorsót a tokmánnyal és a munkadarabbal együtt a gépből.
4. Felteszi az egészet egy másik esztergapadra úgy, hogy szemben áll egymással a két orsó. Hátul állóbábbal megtámasztja.
5. Kiórázza az egészet.
6. Az orsó hátsó végébe Loctite-tal beragasztja az előre elkészített dugót.
7. Amikor a ragasztó megkötött, a dugóba is kialakít egy központfuratot.

Mikor ez megvan, így az egészet, tokmányostul, elől-hátul központfurattal viszi el köszörültetni.

mlas45 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 39970

Amikor vettem a kis esztergám, árult az öreg egy marógépet is. Pont úgy nézett ki, mint egy igazi :) de kb. 0,5x0,5x0,5 méteres kockában elfért volna (motor nélkül)... nagyon tetszett, meg is vettem volna talán, de azt mondta az öreg, hogy 5 perc alatt elkelt alku nélkül, és kb. 10-en telefonáltak miatta az első órában :D

Előzmény: rferi (39969)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!