Keresés

Részletes keresés

stepy16 Creative Commons License 2018.11.29 0 0 2206

Köszönöm. 

Yamaha p-45 lehet alternatíva?

Ő is még beleférne, vagy gyűjtsünk még a Korg LP-380-ra?

HHHÚÚÚ!!! Ez olyan, mint egy autóvásárlás!

-Vegyünk Audit!

-Az túl dága.

-Akkor legyen Opel!

-Az meg nem tud annyit.

-Na jó akkor legyen egy jobb használtan!

-És ha annak valami baja van?

-Én ezt nem bírom! Inkább ne is zongorázzon a lány!

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.29 0 0 2205

A Sencorról én is lebeszélnélek.

Újból valóban a Korg LP380 ami nekem is eszembe jut.

(Ebben a kategóriában ráadásul még csak az sem érvényesül, hogy a Casio PX / AP esetleg elfogadható kompromisszummal olcsóbb alternatívát jelent: a PX-760 és AP-260 is ugyanott van árban mint a Korg LP380.)

Vagy használtat lehet érdemes vadászni, elsősorban Kawai CL-36, KDP-90, illetve Roland FP-140R, FP-130R amik eszembe jutnak, amire érdemes lehet vadászni.

Próbáld ki előbb, amit majd megveszel, lehetőleg alternatívákat is!

Előzmény: stepy16 (2203)
djuice Creative Commons License 2018.11.29 0 0 2204

Hulladék minőség röviden! Szánj kcsit többet rá és Korg LP380, azzal nem jártok rosszul.

Előzmény: stepy16 (2203)
stepy16 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 2203

Sziasztok. Hangszervásárlás előtt állok. Lányom kezdett el zongorázni. Neki lenne a hangszer. Több hangszer is a kalapban van. 

Amiről a véleményeteket kérném:SENCOR sdp-200

Tényleg jó? Itt a fórumon még nem olvastam róla.

Az ár,amit rászánnék így beazonosítható. KB. 170.000.-

felépítménnyel együtt.

djuice Creative Commons License 2018.11.24 0 0 2202

Hasonlóan jártam már én is egy Hama klipszes fülessel. Sajnos ½ óra után már nyomta a fület és azóta szét is pergett. Nem sokáig bírják ezek a kis véznák, de valóban nem nagyon lehet ma normális fülest kapni drágán sem. Mindegyik discos irreális mélyeket tol!

Eddig csak 1 normális cuccal találkoztam aminek természetes hangja volt, de már 10-15 éve nem gyártják és 35 ezerért akkor se volt egy tucat termék viszont nagy membrános és szellős, szuper kényelmes volt. AKG K501

Előzmény: T0to (2201)
T0to Creative Commons License 2018.11.23 0 0 2201

Hello!

Röhögni fogtok!

Pár hete elkezdtem keresni olyan fejhallgatót, amivel úgy hallgathatom a zongorát, mintha nem fejhallgatón hallgatnám.

Az ismerőseimtől elkértem a komolyabb fejhallgatóikat kipróbálásra.

8- 10 tényleg nagyon neves, jó minőségű, nem olcsó kategóriás fejhallgatót kipróbáltam.

Volt különbség közöttük, de valahogy egyiken sem éreztem, hogy az "igazi" - mindegyik un. "tele-fül", a fül körül párnázott cucc volt.

Olyan marhára egyik sem győzött meg...

Aztán tegnapelőtt pakolászott a lányom a cuccai között és megláttam nála egy kis szürke, egyszerű fejhallgatót.

Gondoltam, kipróbálom, legalább jól kiröhögöm a nemrég tesztelt komoly fülesek után.

Felvettem, bedugtam a zongiba és úgy 2/3 hangerőn elkezdtem játszani.

Marha jól "szólt", mert amikor bedugtam, nem érintkezett jól a csatlakozó és valójában a zongora szólt.

AZT HITTEM!!!!!!!!!!!!!!

Levettem a fejemről és megütöttem a billentyűt - semmi hang...

Még egyszer felvettem - tökéletes, olyan "szabad" hangzás, mind a mély, mind a magas, mind sztereo hatás teljesen a helyén.

Aztán a családtagjaimnak is megmutattam. Volt, aki szintén levette, hogy nincs is bedugva...

 

Ez a fejhallgató az: Philips SBC HL140

 

2.000.- Ft alatt meg lehet venni. :)

 

Aztán utánanéztem alaposabban, hogy hogy van ez?

Azért van ennek a kialakításnak (tipusnak) a legjobb hangzása ebben az esetben, mert a szellőssége mellett is átviszi a mélyeket.

Mindent hallasz, ami körülötted van, (mintha nem lenne rajtad a füles) s közben mintha a zongora jönne előről.

Ha gondoljátok, ennyiért érdemes kipróbálni. 

 

Tamáss Creative Commons License 2018.11.22 0 0 2200

Sziasztok!

 

Van e valakinek Thomann DP-95-ös zongorája?

 

Köszönettel! Tamás

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.11 0 0 2199

Küllemre nekem is jobban bejön az első sorozat... de mint írtam, színpadi zongoráról van szó, ahol a küllem alighanem kevésbé szempont.

Előzmény: djuice (2198)
djuice Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2198

Ja, a küllem: a régebbi MP-k szebbek voltak a ferde előlappal "búbos kemencének" is, nade az igazi kecsessége, slim designja nálam itt ezeknek van

Előzmény: ÁsítóSárkány (2196)
djuice Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2197

Nem, valóban nem, kevés idő jutott rá. Ebben mondjuk van igazság, hogy valamit nem lehet 5 perc alatt részleteiben megismerni, de van az a kategória amihez ennyi is elég (nem a Kawaira gondolok, általánosan írom).
Rolandokban is van minden jópofaság, micro tune meg stb., húronkénti állítgatás... Ugyanezekben érdekes pl. a Yamaha CP1 is (árban méginkább!). :D

 

Egy szobai hangszer könnyebb szempontokat támaszt, még egy stage piano valóban élő zenekari körülmények közt dönthető el igazán jó-e. (Pl. elkülönül-e hangzásban a hangszerektől vagy eltűnik jellegtelenül, dinamikailag is mennyire tud érzékelhetően jelen lenni a zenében stb.)
Ez bizony egy nagyon sok paraméteres sokad fokú matematikai egyenlet! Én (nagyképűség nélkül) egy saját empírikus egyszerűsített formulával oldom meg mégis ezt: sok éves tapasztalat. (:

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2196)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2196

Profiknak szánt színpadi zongora kinézetétől mit vársz?

 

Ami a hangszínt illeti, gondolom nem játszottál el a Virtual Technician paraméterekkel. Elképzelhető, hogy nem lenne nehéz a te ízlésedet jobban közelítő hangzást csiholni...

A pianoworld fórumon olykor látok érdekes kérdéseket, hozzászólásokat ebben a témában.

Egyébként a saját tapasztalatom az, hogy nagyon nem mindegy, min hallgatod, de még a külső erősítő után a hangszórók elhelyezése is tud sokat rontani vagy javítani -- és elképzelhető, hogy más gyártók zongorái kicsit más elhelyezkedést szeretnek.

 

Amúgy igen, ami a hangzásvilágot illeti, ott ízlések és pofonok... (elsősorban a Roland vs. Kawai összevetésben). Erről itt-ott már-már fanatikus vita megy egy-egy fórumon. Ki kell próbálni, kinek mi jön be...

 

Előzmény: djuice (2195)
djuice Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2195

MP11 SE-t próbáltunk Kawaiból most. A billentés profi, a kinézet (számomra) kvazimódó, a hangszínétől meg többet vártam és még marha drága is.
Lehet itt reklámozniuk a legdrágább Kawai nagyzongora hangjával, régen is ezt tették már az MP9000-ben is meg utána is, de meg se közelíti még mindig az eredeti akusztikus zongora hangzásélményeket (amiről mintavették) olvasatomban. Túl steril, élettelen, de inkább nem folytatom. Vannak akiknek nagyon tetszik a Kawai hangzás, c'est la vie.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2192)
djuice Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2194

Gratulálok! Sok örömet, kitartást és jó gyakorlást majd rajta! Remélem nem fog csalódást okozni.

Előzmény: gregoris (2193)
gregoris Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2193

Ezúton köszönöm szépen a segítségeteket!

 

Mai napon sikerült kipróbálnom Korg, Roland és Yamaha hangszereket is, ahogy tanácsoltátok.

 

Igazatok volt a Korg-gal kapcsolatban, nagyon szuper a hangzása és a billentyűk érintése, leütése is elég közel áll egy hagyományoséhoz.

A Yamaha is remek eszköz, viszont ár/érték arányban az én érzékeléseim szerint nem vetekszik a Korg termékeivel szemben.

 

Így egy Korg C1 air mellett döntöttem, bízom benne, hogy Ti is megtaláljátok a számotokra szimpatikus, használható hangszereteket! :)

 

Köszönöm még egyszer!

Előzmény: djuice (2189)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2192

A Kawai az utóbbi időben a mechanikára koncentrált, no meg az SK-EX koncertzongora hangszínre...

 

Mechanikában és akusztikus zongorahangszínben igazán jók. Egyéb hangszínek akadnak, pl. a CN-37-ben is, de tény. hogy ebben a Roland is meg a Yamaha is egyértelműen jobb, a Kawait jellemzően nem ezért szeretik :)

Előzmény: djuice (2189)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2191

Kiindulásnak ez a lista nem rossz, talán attól eltekintve, hogy a Roland RP501R méltatlanul lemaradt róla.

 

Mára már aligha van esély elcsípni (már nem gyártott) Kawai CA17-et (pl. bemutató darabot), kb fél éve még elsősorban azt ajánlottam volna.

 

Nem fogod tudni megspórolni a kipróbálást, és elsősorban a saját ujjaidnak és a füleidnek higyj!

Előzmény: gregoris (2188)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2190

A 2012 előtti Casio modellekkel jobb nem szóba állni.

2012  környékén jelentőset léptek előre a Privia és Celviano (PX, AP) modellek billentésével. A CDP sorozatot inkább kerüld... ahogy a 2012 előtti PX és AP modelleket is.
Nem mondanám, hogy telibe olyan jók mint mondjuk a konkurrens Kawai vagy Roland zongorák, de jelentősen olcsóbban már közelítik. Pénzszűkében logikus választás lehet egy jól megválasztott Casio, ezzel együtt azt ajánlanám, próbálj Rolandot, Kawait és Yamahát is, kicsit drágábban is, tudd, hogy milyen kompromisszumot vállalsz be mennyiért.

Előzmény: BúvárKund (2176)
djuice Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2189

A C1, G1 stb most az új szériák. Hangzásban és szolgáltatásban szerintem nincsenek lényegretörő különbségek az előd LP380-hoz képest, inkább csak dizájnbeli felfrissülés. A mechanika mindegyikben a Korgnál már bevált RH3. A hangzást tekintve azt sajnos meg kell hallgatni valahol, hogy pl. a beépített hangszórórendszeren melyiknek hogy tetszik a karaktere...

(Egy sok zongorát birtokolt ismerősöm szerint nem igazán szólnak jobban az LP380-tól ezek sem. Végülis a Korg nem egy olyan mindenáron újat mutatni akaró cég, ami évente nagy hókuszpókuszokkal kábítaná a népeket. Pl. a Roland is csak hogy pár éve kitalálta a SuperNatural hangképzést, náluk ez a fő csapásirány mostanság. A Kawainál meg én pl. hosszú évek óta állóvíz hatást látok, finoman reszelgetve a körmük végét, nehogy mély nyomot hagyjanak a zongorista társadalomban, de erről másnak más a véleménye biztos. :) Az újnak mondott zongorahang fejlesztéseik pl. rendre elmaradnak szerintem a többitől, persze ez összetett kérdés, mert van aki az elektromos zongorahangokat is használná - na az jogosan dönt ma inkább egy Roland mellett, de akusztikus hangzásban is lehet meggyőzőbb mondjuk egy Yamaha CFX hangszín. Ezt csakis kipróbálva lehet eldönteni kinek mi jön be. Kawainál pl. szokták a mechanikát dicsérni, hát az is próba - igény - ízlés kérdéskör.)

 

Nyilván egy Yamaha CLP-625 más élményt nyújt a felsoroltakból, mint a Korg LP380, de 2x annyiba is kerül szinte!

Én azt mondom továbbra is, döntésben a saját tapasztalatnak és elképzelésnek legalább 50%-os súllyal kell esnie ahhoz képest hogy itt mit mondunk, de ha csak irányadó véleményként kérdezed, ár/minőség tekintetében még mindig az LP380-at tudnám bátran ajánlani kisebb költségvetésnél.

Előzmény: gregoris (2188)
gregoris Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2188

Megnéztem az általad javasolt oldalon a zongorákat, és alábbi termékek nyerték el a tetszésemet:

- Korg C1 vagy C1 air;

- Yamaha CLP-625;

- Kawai CN-27;

- Korg LP-380;

- Korg G1.

 

Igazából több termék is túllépi a 350-es határt, csak érdekelne a véleményed, véleményetek róluk.

 

A fent felsoroltak közül melyik ár/érték arányban a legjobb?

Előzmény: djuice (2185)
BúvárKund Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2187

Az a zongora nagyon vidéken van, személyes megtekintés nélkül pedig biztos nem adnék ki ennyi pénzt semmire. Azt néztem, hogy újonnan 225 az ára akciósan, lehet inkább még gyűjtögetünk :-) Azt nagyon köszönöm hogy leírtad miket kell megfigyelni, tényleg hasznos lehet ha mégis használtan veszünk valamit. Köszönöm a típus ajánlásokat is, illetve most már tudom mit érdemes és mit kell nézni (pl. mechanika) Ha lesz valami konkrét és kérdésem lesz jövök. Köszi!!  :-)

 

Előzmény: djuice (2183)
gregoris Creative Commons License 2018.11.06 0 0 2186

Köszönöm a gyors választ!

 

 

Bútor stílusút szeretnék, lehetőleg újat.

Fő szempont nálam leginkább a hangzás és a billentyűk minősége, azok leütése.

Előzmény: djuice (2185)
djuice Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2185

Bútor stílusú zongorát vagy színpadit, újat vagy használtat?

Első szűrésnek pl. Korg D1 vagy LP380, de ha nem akkor: https://www.thomann.de/hu/szinpadi_zongorak.html

 

https://www.thomann.de/hu/kompakt_digitalis_zongora.html

 

https://www.thomann.de/hu/digitalis_zongorak1.html?oa=rel

Előzmény: gregoris (2184)
gregoris Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2184

Sziasztok!

 

Látom a fórumon nagy az aktivítás és szakértelem, így hozzátok fordulnék tanácsért.

Szintén digitális zongora vásárlás előtt vagyok, azonban annyira nagy a választék a neten, hogy nehéz dönteni.

Ráadásul részletes tesztek és összehasonlítások viszont alig vannak.

 

Nem kezdő célra haszálnám a hangszert, mivel 6 évet zongoráztam régen hagyományos, akusztikus zongorán.

Jelenlegi kislakás fényében nem terveztem se nagy zongorát, se pianínót beszerezni.

 

250-350 eFt környékén milyen márkát vagy akár konkrét típusokat ajánlanátok?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

djuice Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2183

Hát akkor a gyereknek sem mindegy hogy egy jobb cuccon gyakorolhat vagy nem!

 

Laikusként mit érdemes vizsgálni?

  • működik-e a hangszer;
  • bekapcsol-e és nem tapasztalható rendellenesség;
  • nem-e zúg az erősítőjével, fülhallgatóval;
  • minden billentyűje ad-e hangot megfelelően - halkan és hangosan is;
  • hangerő egyenletesen szabályozható-e a potméterrel, nem-recseg-e állítás közben;
  • hangszínek szépen szólnak-e, nincs-e különös zaj vagy zavaró tényező, hirtelen elhalkulás stb...;
  • kapcsolók, gombok reagálnak-e normálisan enyhe megnyomásra is már;
  • billentyűk nem kotyognak, zörögnek-e természetellenesen, szépen finoman, egyenletesen járnak-e mind;
  • nincsenek-e sérülések, leverődések;
  • fülhallgató csatlakozó nem-e kontaktos, lötyög, bizonytalan-e benne a dugó;
  • billentyűk síkban állnak-e, nincs-e 1-2 lesüllyedve;
  • mozgatva a hangszert nem-e kotyog, lötyög, mocorog benne valami a billentyűkön kívül;

 

 

Az említett jófogásos hirdetésben zongoraszéket, stb. is adnak az LP380-al! Érdemes felhívni és ha csak minimálisan is enged az árból is megérheti. (Persze a szállítás plussz költség lehet, ezt is meg kell érdeklődni). Szerintem ideális választás lehet ha minden rendben van vele.

 

Előzmény: BúvárKund (2182)
BúvárKund Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2182

Igen arról beszéltem hogy abban az árfekvésben ajánl mindenki, ezért valószínűleg használtat fogok venni. :-D Gondoltam inkább egy jobb de használt, mint egy gagyi új :-) Miután totál kezdő vagyok én aztán próbálgathatok, fogalmam sincs mit kell nézni, vagy hallgatni. Kisfiam aki 6 éves fél éve kezdett zongorázni, egy kis Casio szintetizátoron, és miután én viszem a zongorára és én gyakorlok vele otthon, kedvet kaptam én is a zongorázáshoz, így elkezdek én is tanulni ugyanannál a tanárnál. Ezért gondoltam, hogy akkor már kettőnk miatt vehetnénk egy normális zongorát, de megmondom őszintén én azt hittem 100 körül lehet kapni. Aztán olvasgattam és sajnos látom hogy 300 alatt szinte szóba se jön semmi normális, így eléggé elkeseredtem, úgyhogy a plafon max. 180 és bogarászok használtat szerintem :-/

Előzmény: djuice (2177)
djuice Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2181

Ők itthon adnak Thomann árakból kedvezményt (nagymegrendelők ezért). Kérj tőlük ajánlatot (24 óráig érvényes!)

 +36/70 522 0162 | audioll.hu@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (2180)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2180

(Közben látom, hogy a Thomannon vannak finom utalások arra, hogy valamennyire alkuképes az ár. )

Előzmény: Törölt nick (2179)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2179

Értem én és jó lenne mindenképpen, ha külföldbe gondolkozok, akkor valami nagy cégtől venni, ahol nincs gond. A Kytarynál annyit láttam, hogy van egy 82 ezres facebook oldala pozitív magyar véleményekkel + magyar ügyfélszolgálat. Thomannál az a baj, hogy 407 ezer lenne szettben a történet, ami még mindig jobb, mint itthon bárhol, de 35%-kal magasabb ár a költségvetésnél.  Kytary-n újonnan 5% kedvezménnyel szettben 390 ezer.  Karácsony környékén nem szoktak akciózni ezek a nagyobb boltok? Akár itthon, akár külföldön.

Előzmény: djuice (2166)
djuice Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2178
djuice Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2177

Ja! Mert hogy 250-300 körül beszéltél az elején. Nos, a Korg LP380 már lassan kifutó típus, úgy értve nem rég van helyette újabb széria. Viszont a Korg legfejlettebb kalapácsmechanikáját, az RH3-at tartalmazza. Ez felette áll a Yamaha GHS, Roland Ivory-feel G olcsóbb mechanikáknak (hogy a Casiokról ne is beszéljek).

Használtan is van pont egy 200-ért, szerintem alkuképes is lehet, de 180-hoz képest az a +20 ezer sem egy érvágás és akkor van egy jó zongorád (persze érdemes alaposan kipróbálni előtte!).

https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Korg_LP_380_digitalis_zongora_84910664.htm

 

RH3 mechanika bemutatása: https://www.youtube.com/watch?v=dy6Y7LVCEQo

 

Előzmény: BúvárKund (2173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!