Keresés

Részletes keresés

olipapa Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41515

Nekem is pont ez jutott eszembe, nem hogy ebben az egydülálló versenyben lévő lehetőségeket, annak nagyszerűségét gondolnánk tovább, megy a kákán csomó keresés és az esetlegesen felmerülő problémák feszegetése. Ebben a károgó attitüdben jók vagyunk itthon magyarok, pedig egy terepfutó már tudhatná, hogy nem ez visz előre. Fel lehetne dobni ki miben tud segíteni, milyen jó ötlete van, nem csak mindig a fékeket betenni, problémázni.

Egyébként pedig majd a rendező tudja mi a dolga, nem most kezdték ezt a versenyrendezési és védett természethasználati ipart. Én rájuk bízom magam, indulok és élvezni is fogom tudni majd remélem az UTMB után egy héttel...

 

Előzmény: csanya. (41513)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41514

Hajj, hajj! Kezdődik! Itt nálunk semmi nem megy simán! :-s

De remélem a legjobbakat!

 

Persze pillanatig sem gondolnám, hogy elmegyek, ha úgy érezném, hogy ártok ezzel a barlangnak, de semmi ilyen érzésem nincs.

Sokkal inkább van lelkiismeret furdalásom az egykori karbidlámpás füstölgések miatt. De akkor még az volt csak mindenkinek!

csanya. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41513

Mondjuk röhejes szerintem, hogy 300 futó miatt aggódtok, akik 2 km-et futnak egy barlangban.

csanya. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41512

Dávid a bizti őr a bejáratnál. Ne kötözkögyé!-)

Előzmény: Ezüsthegyi (41509)
_ZE Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41511

Ha az a bizonyos odu 2 méternél nagyobb, ember által járható sziklaüreg, akkor barlangnak kell tekinteni :-) Legalább is valami ilyesmiről volt szó anno. Minden barlang természetvédelmi terület, erre céloztam a megjegyzésemmel.

Előzmény: Ezüsthegyi (41508)
_ZE Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41510

A rendezvény tehét  - ahogy írod - egy felszini terepfutó verseny egy visszafelé megtett Vörös-tói középtúrával megspékelve :-) A barlangra gyakorolt hatást tekintve én is úgy látom, hogy az nem lesz nagyobb (sőt...), mint egy harsogó iskolás csoport (De lecsendesedtek a Nehézút után...)

 

A kiépített szakaszról, de még a hosszú túra teljes útvonaláról is sokkal könnyebb egy sérültet kihozni, illetve hozzá orvost eljuttatni, mint  egy felszini verseny, vagy teljesítmánytúra esetén "valahonnan a hegyről az erdőból az xyz túrístaútról" - pláne akkor, ha a barlangi mentősök "helyben" vannak, és asap elindulnak befelé - de ne legyen rá szükség. Kiépített szakaszon fognak végigmenni, esetleg itt-ott némi sár vagy víz lesz a betonon, de terepfutóknak nem hiszem, hogy ez problémát okozna :-)

 

Előzmény: carlos80 (41503)
Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41509

A Dávid Firenzében van, komoly ultrafutó verrseny lenne:)

Előzmény: csanya. (41505)
Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41508

tévedés, a sziklaodú nem barlang, a Baradla pedig a többihez kpest fokozottabban védett.

Előzmény: _ZE (41504)
Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41507

Carlos, csak pár észrevétel:

kutatás igen komoly szinten folyik hazánkban, a sporttevékenységhez képest is.

Borzalmas károkat okoznak a barlangászok, ez kisit meredek, sajnos azonban van benne igazság. Hidd el, a barlangászok nagy része igyekszik ez ellen tenni.

Szerintem jól megrendezitek, nem hiába engedélyezte a nemzeti Park, és a szakhatóság.

 

Előzmény: carlos80 (41503)
_ZE Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41506

Remélem, tényleg nem lesz szemetelés, illetve gond. Vezettem párszor a hosszú túra útvonalán, bár marha régen volt, de nehézségként csak az itt-ott :-) előforduló lépcsőrengeteg maradt meg bennem. Jó, amikor a Nehézút felé mentünk, akkor ott pl. le kellett hajolni. Persze futva egészen más - nem a Baradlában, de volt, hogy időre robogtam végig egy barlangon, és bizony sisakban is igen maradandó :-D élmény volt, amikor egy-két helyen találkoztam a főtével (barlang mennyezete).

Szerintem a legnagyobb para tényleg az, hogy ha valaki lesérül, akkor arról mikor és hogyan tud értesülni a felszini ügyelet, mikor lehet felszinre hozni. Ha belegondolok, hogy egy terepfutó versenyen ha valakinek kimegy a biokája, az mikor jut orvosi segítséghez - szerintem a hosszú túra kb. 7km-e sokkal jobb ebből a szempontból, mint mogdjuk valahol a Börzsöny közepén.

Mindegy, én drukkolok a rendezőknek, hogy minden klappoljon, és a barlang jövőre is hajlandó legyen fogadni a futókat, hátha addigra én is felturbózom magam annyira, hogy neki merjek vágni :-D

Előzmény: Ezüsthegyi (41499)
csanya. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41505

Nem tom, nekem nem volt se elsőre se most furcsa. Biztos az én készülékemben van a hiba....Tudom, tudom. Egyszerű lakótelepi gyerek vagyok akinek semmi sem szent. Futnék, rendeznék én mindenhol. Pl:

- Fel a Keopsz piramisra.

- Mona Lisától - Dávidig a Louvre-ban.

- A Tavasz 17 pillanata. Tájékozódási futás Pesten a forradalmi helyeket érintve.

- Lenne még de inkább nem....

Előzmény: carlos80 (41503)
_ZE Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41504

Minden barlang védett magyarországon, ebben a Baradla nem különbözik egy barlangnak tekintendő sziklaodutól. Az Alsóhegyen rendezett Lakatos-kupának nézz utána :-)

Előzmény: efemm (41501)
carlos80 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41503

Elsőre minden mindenkinek furcsa, ez teljesen egyértelmű. Hogy milyen hatása van a barlang élővilágára, azt hagyjuk....(annyi mint a vezetett túrának). Balesetveszélyes? Igen, mint az összes terepfutó verseny. A barlang a teljesen útvonalon biztosított lesz, tehát baleset esetén nem lesz nehezebb a mentés, mint a felszínen (hacsak nem helikopteres mentésről van szó). Méltó a barlanghoz? Erről megoszlanak a vélemények. A sport ilyen formán sehova se való (lásd sziklamászás, síelés, tájfutás, kajak-kenu, úszás, hegyikerékpár, barlangászat!!! ezutóbbinak elég szép a tábora és borzalmas károkat tudnak okozni a sporttevékenységük közben, mert ők sportolók, kutatás alig folyik.).

 

A barlangi szakaszon nem lesz verseny, de a versenyző át fog haladni a barlangi szakaszon a verseny során. Ennek a technikai hátterét majd pontosítjuk. A verseny célja nem a pusztítás, hanem az idegenforgalom fellendítése. 

 

Carlos

Előzmény: efemm (41501)
csanya. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41502

Biztos.

Előzmény: efemm (41501)
efemm Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41501

((Ha jól emlékszem, te barlangásztál korábban. Volt már olyan, hogy időre, a többiekkel versenyezve mentél végig egy adott útvonalon barlangban? Biztos, hogy hasznos egy terepfutó verseny az ország legismertebb és védett barlangjában? Biztos, hogy a barlag semmilyen természeti értékére nem jelent káros hatást? Valahogy nem oda valónak érzek egy futóversenyt -de teljesítménytúrát sem-, ahogyan mondjuk nem rendeznék downhill versenyt sem a Nemzeti Múzeum lépcsőin, vagy tájfutóversenyt a Parlamentben. Extrém, meg érdekes, ilyen még nem volt, de nekem akkor is furcsa.))

Előzmény: turablog (41497)
olipapa Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41500
Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41499

Ha SENKI SEMMIT SEM DOB EL, akkor lehet, hogy máskor is engedik. Igaz, a túrista is eldobhat esetleg valamit, de most a futókat fogják figyelni.

A hosszútúrán azért van pár kritikus szakasz, ahol futva elég veszélyes, pl a karácsonyfától lefele, visszaérve a főágba, hogy egyet mondjak. És valóban, ha valakivel történik valami, akkor magára maradt...

Előzmény: turablog (41497)
turablog Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41497

Tudom, ennek is örülni kell, de mindenképp érdekes lenne. Mondjuk egy esetleges sérültet kihozni is - meg a felszini ügyeletest sem egyszerű értesíteni ha baj van, hiszen rádiós megoldás nem műx, telefondrót meg a fene se tudja, hogy van-e végighúzva a teljes főágon - tippelem, hogy nincs.

A barlang "terhelésében" persze nem igazán jelentene sokat, pláne, ha létszámkorláttal lenne megrendezve a barlangfutás; én minden esetre remélem, hogy a barlang üzemeltetője/ANP részéről is pozitív kép marad a verseny után is, és talán rendszeres is lehet majd ez a verseny.

 

Előzmény: csanya. (41496)
csanya. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41496

Szerintem már az is csoda, hogy ezt, így engedélyezik.

Előzmény: Futóapuka (41495)
Futóapuka Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41495

Eredetileg ez volt a terv, de az Olympos lakói nem engedik...

Előzmény: turablog (41493)
norb29 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41494

Hétvégén Giir Di Mont. Elég komoly díjazása van: http://www.aspremana.it/asp/content/view/12/32/lang,en/

turablog Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41493

Az igazi móka az lenne, ha a hosszú túra útvonalán rongyolna végig a mezőny :)

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41491)
Futóapuka Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41492

Várunk szeretettel!!!

Hajrá!

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41491)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41491

Háát, ezt nem is tudom hova lehetne még fokozni!

Terepfutás és barlang egyszerre? Ott leszek!!! :-D

Előzmény: Futóapuka (41469)
Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 41490

Ez a Baradla Trail igen izgalmas lesz. Sajnálom, hogy nem fogok tudni menni rá. Végignéztem az útvonalat, és rájöttem, mi lesz benne a legnehezebb: A Baradlában Jósvafőn mentek be, és Vörös-tónál jöttök ki. Fejre vigyázni, pár helyen alacsony amenyezet. És a legkellemetlenebb az, hogy végig szembe fog az összes reflektor világítani. Merthogy az eredeti túraútvonallal szembe mentek. Még a Csillagvizsgálónál is, mert az eredeti útvonal szerint lépcsőn fel, rámpás részen le, most meg fordítva...

bandrás61 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 41489

  Felraktam a Budapest Terep Kupa összes eredményét. http://bpterepkupa.blogspot.hu/p/eredmenyek.html

  Köszönöm az összes résztvevőnek, hogy a beigért rossz idő ellenére, eljöttek és versenyeztek.

  Köszönet az összes pontőrnek, segítőnek a munkájukért. Nélkülük nem jöhetett volna létre a verseny.  Akik még nem kapták meg a rendezői pólót, azoknak egy héten belül eljuttatjuk.

norb29 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 41488

Kalotai Levente is behúzott egy 1:59:18-at :-)

Előzmény: csanya. (41487)
csanya. Creative Commons License 2012.07.25 0 0 41487

Gratu & felírtalak.

Előzmény: zoncsi (41486)
zoncsi Creative Commons License 2012.07.25 0 0 41486

Ugyan attól távol vagyok, hogy átrendezzem az erőviszonyokat, de tegnap javítottam 2 percet a Balboámon. Az új időm: 1:57:58.

Most gyengébb vagyok ugyan, mint mikor az elsőt futottam Terep50 előtt, de akkor nem akartam teljesen kifutni magam (ami most viszont sikerült), és ez alkalommal el sem tévedtem. Leszámítva, hogy csak 3x-ra találtam meg az aszfaltos útról felkanyarodást, ezért 3x vágtam neki a távnak. Azt a 1,5 km-t meg felfoghatjuk bemelegítésnek. :)

 

Csanya, majd légyszi könyveld a javításom!

Kösz!

 

Futóapuka Creative Commons License 2012.07.25 0 0 41485

Aha! Látom má... Köszi az észrevételt! Kijavíttatom.

Előzmény: csanya. (41483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!