Keresés

Részletes keresés

toothgaabor Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40102

Tulajdonképpen ránézésre az állapotának megfelelő árban vetted. Vasárban. Így fotó alapján irgalmatlanul le van harcolva. Feltételezem, hogy ez már kidolgozta a belét, viszont mivel "ajándék" áron kaptad, érdemes munkát és pénzt fektetni a rendbetételébe, mert nagyon hálás masina. 

Előzmény: Törölt nick (40086)
Gyula65 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40100

Add oda az elektromos szakinak (tekercselőnek)!

Az biztos elmegy rajta!

Üdv!

 

Előzmény: ritterkreuz74 (40099)
ritterkreuz74 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40099

Nagyon köszönöm, már vettem egy jobb használatit abban benne van, de rosszabb minőségben. Bár nekem jobb minőségben is latinul van 😁

Előzmény: Gyula65 (40097)
Appeter Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40098

  Ezzel én is így vagyok. Az a baj, hogy egyre nehezebb régi szakkönyvet találni,

   akkor is horror áron. Ha valamelyik téma nagyon mozgat akkor kinyomtatom.

               Üdv:   Péter

Előzmény: ritterkreuz74 (40095)
Gyula65 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40097

ME1000 transzformátor a gépkönyv szerint: KT160G

Műszaki adatai: 190-440/20

                        10VA-110-130V

                        80VA 20-24V

                        60VA

 

Üdv!

Előzmény: ritterkreuz74 (40095)
laferi Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40096

Sziasztok !

 

Nincs valakinek vizes köszörűje amitől esetleg megválna ? Mert újat nem szívesen vennék, barkács célokra kellene. 250x50-es kővel lenne jó igazán.

 

ritterkreuz74 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40095

Köszönöm, valahogy szeretem ezeket a polcon tudni.. Amúgy már "garázdállodtam" Csuhás könyvtárában amikor az ME 1000 használatit kerestem. Meg is találtam hála Neki, csak sok oldala nem volt meg, főleg az elektronikus bekötési tervek, ez sajna kelleni fog a leégett trafó javításához. 

Előzmény: Appeter (40076)
skiss64 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 40094

Ma pont egy ilyenen fogok dolgozni. Jó gép. Ha eladó lesz, akkor kb 1,5 mFt lesz az ára, de újszerű állapotú. Esélyem se lesz megvenni. A tied ingyen volt. Grat.

Előzmény: Törölt nick (40075)
FeZ_ Creative Commons License 2021.03.19 0 1 40093

A trafót és a kondit, ha van, ki kell kötni, (átkötni, ezeket kihagyva) , a gyújtó helyére meg adnak hozzá egy led-hez való ..... valamit. (én rövidzárra gondolok, de nem bontottam szét)

Nem nagy meló átkötni. Leírást is adnak hozzá.

 

 

Előzmény: vega83ster (40092)
vega83ster Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40092

Üdv!

 

Csak úgy kicseréled és müködik, vagy át kell kötni valamit?

Előzmény: FeZ_ (40091)
FeZ_ Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40091

A Praktikerben ilyen fénycső-helyettesítő led-csövet vettem minap, T8, 2260 lm , 22W, 120 cm 2499,- Ft. Nagyon jól világít, folyamatosan cserélem ki a fénycsöveimet. A leddiszkont nem is anyira diszkont árú akkor. 

Előzmény: mlas45 (40090)
mlas45 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40090

http://leddiszkont.hu/led-fenycso-t8-t5-iroda-hotel-uzlet-epulet-led/LT8120CM20W4000KOP/adatlap.html

Itt a kolléga által linkelt helyről a fénycső.

18 W - 2000 lumen, ebből ugye kettő lenne.

36 W - 2700 lumen, a négyzet alakú opálos.

Előzmény: mlas45 (40089)
mlas45 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40089

De az opál mégiscsak opál :))

Van itthon mindenféle, csak azért emeltem ki ezt a tulajdonságát, hogy ne legyen meglepetés... 2x18 W fénycső sokkal erősebb - de én elég fénymániás vagyok (magyarul: vak)

Előzmény: jalpar (40088)
jalpar Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40088

''Jól világít, a lapos is, amit javasolt a kolléga, de az nem valami nagy teljesítményű, az opál lap sokat ellop''

 

Még ha lopós is az az opál, azért egy 36W-os LED mégiscsak 36W-os LED.

Előzmény: mlas45 (40087)
mlas45 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40087

Lámpa tanács: 

Jó a LED fénycső, de ha más oka nincs, nem kell armatúrába rakni, elég neki a foglalat - mivel hátrafelé úgysem világít, nem kell neki foncsor. Ha 2-t terveztél egy helyre, akkor legyen inkább 3, egymástól kb. 30 centire, 18 W-osból az kb. 1500-1800/db, egyszer kell megvenni. Nem tudom, te hogy vagy, én 50 fölött, és mindig kevés a fény :((

Jól világít, a lapos is, amit javasolt a kolléga, de az nem valami nagy teljesítményű, az opál lap sokat ellop. Az olyan, hogy a lap mögött körben van egy LED szalag, és a lapra világít - sztem inkább lakásba való. LED fénycső jobb, mert az direktben lefelé világít.

Egy időben javítottam egy cégnek lámpákat, van itthon sok féle, ismerem őket. Nálam egy 60 cm átmérőjű kör alakú van az eszterga felett. 100 W, jól világít :)) fehér fal esetén nappali fény van.

Még ezek a lapos LED reflektorok is jók, de azt ilyen alacsony mennyezetre nem jó tenni, mert akkor szűk teret fog bevilágítani - viszont ott lesz fény.

Előzmény: Garashan (40078)
jalpar Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40085

Én olyan nagy kupit azért nem látok a képeken.

 

,,A belvilág a műhelyben csak 230 cm, ez pedig 250+ cm villanymotorral együtt.''

 

És ha nem töltöd fel azt a gödröt?

Előzmény: Garashan (40084)
Garashan Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40084

OFF:
Mondjuk ez a fotó csalóka, mert 12:29-kor készült kitárt garázsajtóval verőfényes napsütésben. De a; nyáron nem nyitom ki, mert bejön a meleg, b; télen nem nyitom ki, mert kimegy a meleg :)
A kupit most ne nézzétek, mert a fúrógép behozatala miatt minden el lett pakolva az útból. Illetve az még nincs is rajta a képen. Valamint a káosz megszüntetése végett már nekiálltam bevakolni a falakat, hogy sík legyen a felület, majd valamikor le is festem fehérre. Ezekután majd csinálok a jobb hátsó sarokba egy L alakú munkapadot, akkor a középen lévő fa asztalt megtudom szüntetni. Akkor meg már táncolni is lehet.
A retro fénycsöves lámpákból 3 db van, abból 1 teljesen halott, 1-ben csak 1 fénycső foglalat jó, a másik kettő halott, a harmadikban 2 fénycső világít... A jelenlegi pakolós/lomos asztalom fölött van egy LED lámpa, az sokat dobott a fényerőn. Illetve az eszterga fölött is van, valamint az esztergára már került munkalámpa is.
A fotó alján tátongó akna eredetileg a ház építésekor keletkezett, abban volt oltva a mész. Utána volt egy darabig szerviz akna kocsiknak, de a házhoz hozzáépült a garázs, így már nem igazán lehet ráfordulni, így hozzáláttam feltölteni. A terveim közt az szerepel, hogy idén azt is lebetonozom, akkor könnyebb lesz az élet.
Valamint a bal oldalt lévő ablakokat ki kellene cserélnem, mert a fa tokok már elrohadtak, megcsúszott bennük emiatt az üveg és bevert az eső. Ezért kívülről lefóliáztam őket, de csak fekete fólia volt itthon...
Mivel nekem ez csak hobbi és nem fő bevételi forrás, egyelőre, így az ide szánt pénznek mindig van máshol is helye.
Azért próbálok fejlődni, mert mindig van valamilyen munkára igény.

Két dolog miatt kezdtem el pár éve foglalkozni a forgácsolással: egyrészt mindkét nagyapám esztergályos mester volt. Sajnos amelyiknek volt otthon gép, ő még kisgyerek koromban meghalt, így sok mindent nem tudtam tőle megtanulni. A padja is el lett adva, mert faterom nem szerette volna, hogy az enyészeté legyen. Mivel mi másik településen laktunk, ráadásul emeletes házban, így szóba se jöhetett, hogy elhozzuk haza.
A másik nagyapámnak pedig nem volt otthon padja, de ő is pár éve meghalt. A szerszámaik, mérőeszközeik egy része hozzám került, azokat őrzöm. Még bőven a használható kategóriába esnek 1-2 darab kivételével.
A másik ok, hogy pár éve tönkre ment a terménydarálónk. Villanymotorunk volt itthon másik, csak éppen az ékszíjtárcsa nem stimmelt rá. Nem volt egyszerű esztergályost találni, aki elvállalta záros határidőn belül.

Az EAN volt az első komolyabb gépem. Nem volt drága, de akkoriban még annyira nem értettem a dolgokhoz. Szegény gép azért eléggé leharcolt. Szeretném felújítani, de két dolog akadályoz ebben: a kellő tudást még magamba kell szívnom és még egy-két gép jó lenne ha lenne mellé. Pl. szegnyerget fel kell fúrni, mert a hüvely lóg benne. Kell egy úgy hüvelyt is gyártani bele. Ezekhez pedig nem ártana egy másik pad, ami jó, hogy le tudjam gyártani, a Morse kúp kialakításához pedig nem ártana egy megfelelő dörzsár se, esetleg egy marógép a horony elkészítéséhez bele.

A második nagyobb gépem a fotón is látszódó KF250-es fűrészgép volt. Azt szinte vasárban tudtam megszerezni, a fuvart pedig megoldottam saját utánfutóval. Eljátszottam a gondolattal, hogy kellene egy rendes szalagfűrész, de a normálisak elég drágák. Sz@rt pedig nem szeretnék venni. Így egyelőre marad ez, ha később beindítom a vállalkozást és szükségem lesz termelékenyebb fűrészgépre, akkor beruházok egyre. Addig megteszi ez is.
A gyári emulzió szivattyúja nincs meg, de állítólag az nem is volt túl jó konstrukció, illetve az automatikus előtolás irányváltó karja nincs meg, de azt nem nagy dolog legyártani. Valamint kaptam mellé 3 fűrészlapot, így azt is mondhatnám, hogy szinte ingyen volt a gép.

 

Az utolsó szerzeményem a Stanko 2H135. A villanymotorja is megvan, de a platómagassággal együtt csak úgy fértünk bele a 4 méteres maximális magasságba, hogy levettük róla. Őt nem volt egyszerű bevinni, mert el kellett hozzá borítani a hátára, mert nem fért át az ajtón.
Most a műhely közepén van lerakva, mert így körbe tudom járni. Kap egy alapos takarítást, festést. Van benne rögtön a villanymotor után 2 db fogaskerék, amik megérettek a cserére. De ha már szétszedem valamennyire, akkor ki is takarítom rendesen a belsejét. Ha olyanok a csapágyak állapotai, akkor valószínűleg azokat is cserélem.
Illetve kell rá gyártani egy motort tartót az oldalára, mert a tetején nem fér el a villanymotor :) A belvilág a műhelyben csak 230 cm, ez pedig 250+ cm villanymotorral együtt. Lengyelországban láttam hirdetve olyat, ami már át volt alakítva az oldalán lévő motorra, így annyira nem ördögtől való. Az oszlop amin mozgatható a hajtómű 210 centi, így még marad is felette hely.

u.i.: ha valakinek van gépkönyve hozzá, akkor szívesen fogadom. Nekem csak egy része van meg magyarul. Ha olyan formába hozom, hogy megosztásra alkalmas lesz, akkor beküldöm Csuhás gyűjteményébe.

Előzmény: rferi (40082)
halaloszto Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40083

Azon agyalok, hogy a blendén alkalmas kerek pettyek kell legyenek, és meg is van a szinusz.

Előzmény: rferi (40080)
rferi Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40082

Én inkább a négyzetes paneleket ajánlanám a saját tapasztalatom alapján.

A leddiszkont 4000 Kelvines paneljeinek nagyon jó, erős fényük van, és a színvisszaadásuk is eszméletlen jó a 4000 Kelvines verzióban.

Van pár felszerelve itthon és a nővéreméknél, és jók a tapasztalatok.  Mivel egy nagy felület világít, nincs többszörös árnyéka a dolgoknak, mint a ledsoros "fénycsőnél".

http://leddiszkont.hu/led-panel-iroda-hotel-uzlet-epulet-led/LLP30X60CM30W4000K/adatlap.html

http://leddiszkont.hu/led-panel-iroda-hotel-uzlet-epulet-led/LLP30X30CM36W60532K4000/adatlap.html

 

Előzmény: Garashan (40078)
rferi Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40081

Ingyen volt! Gratula hozzá!

Legyen benne sok örömed!

Előzmény: Törölt nick (40075)
rferi Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40080

Hah! Megint tanultam valamit! :)

Előzmény: ruzsa janos (40074)
occseb Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40079

Annyiért nagyonjó vétel volt, főleg hgoy szállítással együtt volt ennyi. Gratulálok hozzá!

Előzmény: Törölt nick (40075)
Garashan Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40078

Nem egy nóniusz skálát kellene nézni a mélységállító karhoz képest a gép túloldalán, hanem egy relatív nagy méretű digitális kijelzőn lehetne látni a dolgokat.

Mivel van fő skála és mellék skála is, így szerintem nevezhetem nóniusznak. :)

 

Abban egész biztos vagyok, hogy a világításon a műhelyben fejlesztenem kell. Tervek már vannak, csak megfelelő armatúrákat kell találnom a "piacon". 12 vagy 18 armatúrát terveztem, armatúránként 2 db LED "fénycsővel". Amire nem emlékszem, hogy 1200 vagy 1500 hosszú armatúrákat terveztem. Mivel a műhely hosszú és sötét, mert csak az északi falon van rajta ablak. Az is mivel a szomszédra néz, így homályosított, túl sok fény nincs benn.

Előzmény: jalpar (40067)
halaloszto Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40077

Bazijó!!

 

A mérőléc maga az rendes csíkos, de a blende amivel megvilágítják az olyan mintát tartalmaz, hogy a fényáteresztés színuszos lesz. A blende kicsi, lehet sokkal pontosabbra és bonyolultabbra gyártani, mint a lécet.

 

Vajk

Előzmény: ruzsa janos (40074)
Appeter Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40076

  Üdv.

 

Ez a könyv Csuhás könyvtárában több éve elérhető. Ajánlom, hogy ott nézz körül, biztosan

 sok mindenre találsz szakirodalmat a forgácsolás témakörben.

    

           

Előzmény: ritterkreuz74 (40065)
ruzsa janos Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40074

Pedig van ilyen.

Az RSF osztrák cég termékeiben legalábbis saját leírásuk szerint.

https://www.rsf.at/fileadmin/redakteur/Produkte/Downloads/Prospekte/Gekapselte_Systeme/MSA_7-8-Prospekt-EN.pdf

 

Előzmény: rferi (40073)
rferi Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40073

Ilyen színuszos cucc a mágneses, vagy kapacitív vektoros szokott lenni.  Az benne a jó, hogy a fizikai méretnél jobb felbontást tud vele elérni a rendszer. Szerintem optósban nincs ilyen.

Előzmény: jalpar (40071)
Jani301 Creative Commons License 2021.03.19 0 0 40072

Annyit kérhetnek érte , úgy gondolom .

Ha 200 ért vetted az jó :) 

Előzmény: Törölt nick (40070)
jalpar Creative Commons License 2021.03.18 0 0 40071

,,ha egy átlátszó/átlátszatlan sávokbó álló fésűre ráteszel egy másik ugyanilyet, majd egy ANALÓG optocsatolóval leolvasod, akkor ahogy tolod az egyiket a másikon, egy sin(x) függvény szerint változó erősségű jelet kapsz.''

 

Szerintem az egy háromszög jel lesz, nem sin(x).

 

Ha a fésű és a maszk nem sávos lenne, hanem sin(x)-szerint változó denzitású, akkor lenne a kapott jel sin(x).

 

 

Előzmény: ruzsa janos (40049)
Jani301 Creative Commons License 2021.03.18 0 0 40068

Szeretik a típust .

600 tól  mondjuk akármeddig .

Előzmény: Törölt nick (40060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!