Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 2876

A falak nem "szellőznek" ...szellőztetned neked kell !

Okosok szerint összes légcsere max 1%a "távozik" a falakon !

 

Milyen/miből van a fal, hogy kőzetgyapot került rá ??

"ami elvben légáteresztő."

És a vakolat milyen lesz rajta ??

Előzmény: _istvan_ (2875)
_istvan_ Creative Commons License 2014.06.02 0 0 2875

Sziasztok!

 

Ha a falakszellőzését biztosítani szeretném, akkor mindenképpen mész alapú glettanyagot kell használjak? A lakás új építésű és kívülről kőzetgyapottal lesz szigetelve, ami elvben légáteresztő.

 

murray Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2874

le kell verni a rossz vakolatot , újravakolni. ez van.

Előzmény: 1000master (2872)
sas-hegy Creative Commons License 2014.05.13 0 0 2873

 

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Elég speciális kérdésem lenne de remélem megoldjuk.Van egy 5 méter átmérőjű fóliázott kültéri medencém,aminek az alján van egy pár olyan zöldes folt amit már nem tudok semmi vegyszerrel sem eltávolítani(alga által okozott)Gondoltam,hogy valamilyen kék színű festékkel lefestem,hogy ezt az esztétikai hibát eltüntessem.A medence alján a fólia teljesen fix állapotban van,kisimult csak az oldalán vannak üres állapotban "hurkák" de azt nem akarom festeni.Nézegettem a neten festékeket,de csak betonmedencéhez találtam festéket(izofix) ami állítólag ide nem jó.

Szerintetek van valami megoldás?

 

Ha van VALAKINEK ötlete,vélemánye előre is köszönöm.

 

Üdv:  Katona L.

1000master Creative Commons License 2014.05.07 0 0 2872

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék. Adott egy régi polgári lakás, ahol a falak eddig tapétázva voltak, most festeni szeretnék. A vaklat viszont több helyen és irányban is erősen repedezett, pókhálós. Üvegszövet csíkot ezért nem akarok használni.

Üvegfátyol vagy dryvit háló jöhet szóba. Ahogy olvastam az üvegfátyol inkább tapéta amihez spec ragasztó kell, én viszont a glett alá gondoltam, ha már festek. A dryvit hálót pedig, úgy tudom, flexi csemperagasztóval kell felrakni.

Vagy van esetleg más ajánlat vagy tapasztalat valakinek, mit lehet kezdeni ilyen falakkal?

A segítséget előre is köszönöm. :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 2871

Köszönöm mindkettőtöknek. Jövő héten nekiesek.

Üdv.

(M)Ákos Creative Commons License 2014.05.04 0 0 2870

Mindenképp a mennyezettel kell kezdened, mert onnan fröcsöghet a festék, összekened a falat.

Nekem Hérával az 1-2 napos festést már lehetett maszkolni (sárga Tesa), nem kapta le. Alatta vakolat, mélyalapozó, 2x glettelés volt.

A maszkoló szalagot festés után azonnal le kell szedni! Nem kell teljesen rányomni az egészet, elég a festés felőli oldalát.

Neked az lenne a legegyszerűbb, ha lefestenéd a mennyezetet + a díszlécet együtt. Majd maszkolnál a díszlécnél, és utána a falat festenéd.

Mivel a falra kerülő festék nem tud becsorogni a díszléchez, talán nem is kéne nagyon rányomni a szalagot.

Szerintem, ha most nem kapja le a maszkoló szalag a díszlécről a festéket (próba - úgyis festés lesz), akkor az újabb festékréteget sem fogja.

 

Előzmény: Törölt nick (2868)
Ofenbau Creative Commons License 2014.05.04 0 0 2869

Mennyezet, oldalfal és utolsónak a léc.

Előzmény: Törölt nick (2868)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 2868

Sziasztok.

Festeném a lakást, de ne tudom, mivel kezdjem. A mennyezet és az oldalfalak által határolt sarkokban díszléc ( nem tudom a pontos nevét, bocs ) van, ez fehér a mennyezettel együtt, míg a fal színes. Régebben már festettem egyszer, akkor sikerült kicsit összekenni a lécet. Most kijavítanám, de nem tudom, hogy először a léc+mennyezetet vagy az oldalfalat fessem és utána festőszalaggal elválasztva a másikat. Attól félek, hogy a friss festéket leszedi a szalag. Vagy pont a frisset nem szedi le?

Köszi.

Előzmény: Törölt nick (2867)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 2867

Azóta sokminden megváltozott. Hungarocellt raknak a házfalakra, Életképtelenek az emberek telefon nélkül, csak a verebek szarnak ránk ugyanúgy.

Előzmény: ZolKa (2866)
ZolKa Creative Commons License 2014.05.01 0 0 2866

Ezt én sem hallottam még, de lehet benne valami. Bár a mi házunkon több mint 40 éve van felszegelve és nincs még vele gond.

Előzmény: Törölt nick (2863)
Faterson Creative Commons License 2014.04.29 0 0 2865

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. 

 

Kifestettem az egyik szobánkat. Színes vízbázisú falfesték 3-4 rétegben hengerrel felhordva.

 

Csak másnap vettem észre, hogy a felület bizonyos helyeken kisebb-nagyobb foltokban, csíkokban kráteres lett. Csak nappali fényben látható és csak ha szögből nézünk a falra, szemből nézve nem látható, így festéskor nem is vettem észre.

 

Utánanéztem neten, de sok mindenre visszavezethető ez a falfestési hiba, poros felület, nem megfelelő hígítás, rossz henger....

 

Hogyan lehet orvosolni a problémát? Gondolom mindenképpen kell egy újabb réteg...

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv!

Fagyosnapok Creative Commons License 2014.04.29 0 0 2864

 Verébdeszkát sasszeggel rögzíteni ?

 

Hát van még mit tanulnom.

Előzmény: Törölt nick (2863)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2863

Sima szeggel, vagy facsavarral  mégis hogy gondoltad volna? Ide spéci cucc kell, különben leesik, lefújja a szél és repülnek a cserepek is, nemcsak a madarak. Láttam már ilyet, csúnya dolgok történtek a rosszul rögzített verébléc miatt.

Előzmény: ZolKa (2861)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2862

Igazából tökmindegy, csak szívja be jól a fa, és tegye vízállóvá.

A veréblécet kell saszeggel rögzíteni, akkor tuti nem verik le a galambok sem. Így kérd a csavarboltban, tudni fogják mi az.

Előzmény: ZolKa (2861)
ZolKa Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2861

Igazából az nem tudom, hogy olajfesték legyen vagy valami szintetikus.

 

Mit rögzítsek sasszeggel?

Előzmény: Törölt nick (2860)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 2860

Kültéri, fára való festékkel, amit előtte le is alapozózol. Ha éri nap, úgyis ki fogja szívni egy idő után. Arra még feltétlenül ügyelj, hogy sasszeggel rögzítsd.

Előzmény: ZolKa (2859)
ZolKa Creative Commons License 2014.04.27 0 0 2859

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni, hogy verébdeszkát mivel és hogyan érdemes festeni, hogy időtálló legyen?

Gabiiiiii Creative Commons License 2014.04.23 0 0 2858

ki fogom probalni,koszonom

Előzmény: Mr.V. (2857)
Mr.V. Creative Commons License 2014.04.23 0 0 2857

tegyél egy kis kéket a fehér festékbe, és nem fog besárgulni

Előzmény: Gabiiiiii (2844)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.20 0 0 2856

40-es smirgli, spakli, szalagcsiszoló, hőlégfúvó, (csak fel ne gyújtsd a lakást) stb, ha semmilyen páráztatás, forróvizezés nem segít.

Előzmény: CornFake (2846)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.20 0 0 2855

Sziasztok!

Adott egy 30 éves pozdorja, ami korábban tapétázva volt. (panel, strangborítás az előszobában) ezt lefestették valami csúnyasárgával. Szeretnék ebből valami sima "falat" varázsolni. A pozdorja kicserélése gipszkartonra jelenleg nem kivitelezhető. A tapéta el lett távolítva teljesen a csúnyasárga alól, de rücskös, ecsetvonásos, szóval nagyon kilóg a sorból.

 

Nem dolgoztam még ilyennel, nem tudom hogyan lehet ezt valahogy leglettelni simára, hogy a betonfalhoz hasonló legyen? Amúgy mattfehér héra menne rá.

Mariusi Creative Commons License 2014.04.17 0 0 2854

 Bármivel ki festetheted. Általában átengedik a párát.

Kivétel az olajfesték, de remélem azzal nem mázoltatod a falakat !

Előzmény: _istvan_ (2853)
_istvan_ Creative Commons License 2014.04.16 0 0 2853

Sziasztok!

 

Ha egy új építésű házat, amin kőzetgyapot szigetelés lesz kívülről, szeretnék bent festetni, akkor kell valami extra dolgot kérni a szakiktól, hogy a fal ne legyen festés után párazáró? 

judit56 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2852

sziasztok,

 

Szobafestöt keresek panel konyha, fürdő festésére, Bp. XI.-ben. 

Valaki tudna ajánlani ilyet?

Kösz, üdv.

 

 

Ofenbau Creative Commons License 2014.04.09 0 0 2851

 Sziasztok !

 

OSB lapra a tapétázás megoldható e?,

Ill. pontosabban  normál vékony vagy vastag tapéta kell rá ?

 Tapasztalat ?

Gabiiiiii Creative Commons License 2014.04.09 0 0 2850

utananezek,koszi

Előzmény: Masgas (2847)
CornFake Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2849

hello

anyo szerint cmc-vel van ragasztva,de ez a tuskes henger nem rossz dolog,koszi:D

Előzmény: Masgas (2848)
Masgas Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2848

Hat sok kitartassal. Attol fugg mivel raktak fel. a dragabb tapetakat raktak csirizzel is, azt halal leszedni.

Valahogy meg kellene probalni atnedvesiteni, tuskas hengerrel perforalni ha vizallo es utana mososzeres vizzel nedvesiteni tobbszor is, En mar jartam ugy hogy csak a trisos viz segitett.

Előzmény: CornFake (2846)
Masgas Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2847

Nekunk a Calorfix radiator zomanc jott be.

Előzmény: Gabiiiiii (2844)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!