Keresés

Részletes keresés

lamanai Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5805

A kérdéseim nagy részére ugyan nem válaszoltál, node sebaj.

 

Akkor majd küldöm a doki elérhetőségét hétfőn.

 

(Nyilván nem véletlenül kérdeztem az MRI-vel kapcs-ban azt, amit kérdeztem. De nem is fárasztanálak a saját tapasztalataimmal. Ha ilyen vakon megbízol a nyilván remek orvosaidban, hogy nem vagy rá kíváncsi, hogy mi és hol látszik az MRI képeden - akkor nem akarnálak elbizonytalanítani. :-)

Előzmény: fidelissima (5798)
lamanai Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5804

Kedves Manci66!

 

A nekem írt privid is megérkezett.

Hétfőn, amint megtudom a kérdésedre a választ, válaszolok rá!

 

Fájdalommentes napokat!

 

L.

Előzmény: manci66 (5795)
erzsi55 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5803
Kedves avandie!
Nekem csak 1 gerinc műtétem volt, és mégis a varrat oda ér az ideg szálhoz, és sajnos állandó fájdalmam van, a varasodás nem azt jelenti hogy kinek mennyi műtéte volt, hanem hogy lesz e varasodás vagy nem. sajnos ezt műteni nem lehet újra, legalább is nekem , mert a következő műtét után is újra keletkezik a varrat. Nekem ezt mondta az orvos. De ez nem azt jelenti hogy mindenkinek ez a diagnózis.
üdv zsóka
Előzmény: avandia (5791)
ka-la Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5801
Szia sérvecskés ka-la vagyok.A gerinc sérv nem játék,az emeléssel nagyon vigyázz. De úgy is megfogod tudni ha sokat -nehezet emelsz ,nagyon fogsz fájni és zsibbadást jobban fogod érezni. Csak ügyesen.
Előzmény: Törölt nick (5800)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5800
Szaiasztok! 2008. agusztusában sikerült összeszednem egy gerincsérvet,(rossz emeléssel) nos azóta
jártam gerinctornára, kontrollra idegsebészhez. A jobb lábam zsibbad, igaz az erő visszatért bele, ugy 90%-os a teherbírása,az idegsebész azt mondta müteni csak a végső esetben, szerinte vigyázzak az emelésel,( +uszás és séta ), persze az épitőiparban ezt nehéz betartani, ugyanis ott dolgozom. Azt szeretném kérdezni hogy a zsibbadás meddig lesz még, hátha van valakinek ez irányú tapasztalata.
Fájdalom mentes napokat mindenkinek!!
sziporka66 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5799

 

 

http://www.lnespa.hu/pages/hegek_a_hegek_nyomaban

 

http://www.dermatix.hu/

 

Találtam pár képet és cikket a hegesdésről!

Igaz ez külső kép, de ha belül történik a műtét, ugyanaz!

 

 

 

 MÁSOLÁS!

„

MI BEFOLYÁSOLJA A HEGKÉPZŐDÉST?

Életkor

Idősebb korban a bőr gyógyulása lassabban történik, míg a fiatalabb bőr hajlamosabb arra, hogy túlburjánozzon, vastagabb hegeket képezve.

Genetikai tényezők- bőrtípusok

Sötétbőrű, afrikai és ázsiai emberekben nagyobb a hajlam a kóros hegesedésre (pl.: hipertrófiás heg, keloid)

A heg elhelyezkedése

Különösen aktív izmok (pl.: hát, alsó végtagok, vállak és izületek környéke területén a hegek gyakran kiterjedtebbek és feltűnőbbek, mint a kevésbé aktív területeken keletkező hegek.

Sebfertőzés vagy egyéb szövődmények

Nagyobb a kóros hegképződés valószínűsége, ha a seb fertőzött.

"

 

Jobbulást mindenkinek! 

 

fidelissima Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5798
Én nem értek az MRI-hez, de nem is kell, mert minden kép véleményezve van az ott dolgozó igen képzett orvosok által. Magyarul leletet irnak.  Állitólag a hegszövet magánügy, és nem az operáló orvos tehet róla. Ilyen a vérem meg a szövetek, hogy minden bolygatásra hegesedik. Már más mütétnél is volt problémám, de az nem a gerincnél volt, igy nem okozott hosszútávon gondot. 
Előzmény: lamanai (5777)
avandia Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5797
Manci66!

Köszönöm a leveled, válaszoltam rá!

Fájdalom mentes napot kívánok!

avandia
Előzmény: manci66 (5795)
ka-la Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5796
ka-la vagyok 4 x operáltak gerinc sérvvel,rögzitettek 4csigolyámat,Igaz,hogy a műtétek már több mint 10-éve voltak de a bal lábam zsibbad járni nehezen tudok ,sajnos a hegesedések mindíg rosszalkodnak.A gerincsebészek PÁPÁ-ja Varga Péter Pál doktorúr operált és azt mondta,hogy ez nem fog javulni.Örüljek,hogy kétlábon ÉS-MEM-két keréken közlekedek.....
manci66 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5795
Kedves avandia !


Írtam privit.


Mindenkinek fájdalommentes napot kívánok:)
Előzmény: avandia (5791)
real_geri Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5794
szia

nekem a hideggel nincs bajom, a hőingadozással inkább. 1-2 hetente van egy kb 1-2 napos "hűdeszar" állapot, sajog, nyilall, stb, de utána marad az alap, ami elég ahhoz, hogy a napi teendőimet ellássam, és nagyjából tudjak dolgozni
mondjuk ha 6-8 órát üldögélek, akkor persze rosszabb, meg nem jó megcsúszni se a jégen.

minden reggel torna, meg min 4km séta naponta
Előzmény: Törölt nick (5793)
avandia Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5791
real geri!
Sziasztok!

Elnézést kérek lehet félreérthető voltam a hegesedés százalékaival kapcsolatban! Nem arra gondoltam, hogy akinek 1 gerincsérv műtéte volt azoknak a nagy százalékánál fordul elő ez a probléma, hanem a saját esetemre, nekem 6 műtétem volt két év alatt és az ilyen esetekre értettem. Nekünk többszörös műtötteknek van rá nagyobb esélyünk, ami nálam aki, hajlamos a kelloid hegesedésre még fokozottabban alakul ki. Mégegyszer elnézést a félreérthetőségért!

Üdv:
avandia
Előzmény: real_geri (5782)
real_geri Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5790
szerintem egy a dokink ott :) Valamilyen zoltán, ha jól rémlik.
én is vártam 3 hetet, meg ott 3 órát, majd 5 perc alatt ki lettem rakva
Előzmény: Törölt nick (5788)
gerincke Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5789
EN maszekon megyek fizetnem kell a benmaradasert is mivel kulfoldon elek de majd megirom milyen tapasztalatokat szereztem a doki nagyon rendesnek latszik ,mit tudok csinalni? Muszaly biznom....
Előzmény: Törölt nick (5788)
Thomas Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5787
Csak a "fizetéshez" szólnék hozzá, mára volt időpontom a dokinál akinél több mint egy éve voltam, előtte fél órával kellet röntgenre mennem (egész gerinces, hogy az oldal irányú görbületeket is lehessen látni, és cipőben, hogy a 8 mm-es talpbetét hatása is benne legyen).

Hamarabb sorra kerültem és igy várni kellett, hogy a számitógépén megjelenjen a röntgen...

A konzultációért 60 eurot kellett fizetnem, ennek kb 80%-át fizeti az egészségbiztositóm, a többi önrész. (szerintem a hálapénzt meg sem értené....)

viszont, mivel emlitettem, hogy otthon esetleg hozzájárulnak az MBT cipőhöz, azonnal felirta egy "receptre", most az egészségbiztositón a sor, hogy mit szól hozzá.


Előzmény: gerincke (5784)
gerincke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5786

Milyen csalodas ert ?

gerincke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5784
Szerencsem volt, egyszeruen bementem a korhazba es megkerdeztem a dokit pofatlanul hogy mikor tud fogadni vagy megyek keresek mast pont aznap rendelt es volt egy lemondas ,hat igy, de azert fizetni kellett.ki volt a dokid ha megkerdezhetem?
Előzmény: real_geri (5783)
real_geri Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5783
nekem van tapasztalatom a királyhágóval. csak nem jó.
eleve nem tudom, hogy jutottál be ilyen gyorsan.
én 1 hónapra kaptam időpontot, ahol közölték, tanuljak meg vele élni, és ha műtenek, akkor 4-6 csavarral, és 2 év a várólista.
utána egy hónappal vitek mentővel kórházba, onnan az OITI-be, ahol közölték, ahogy készek a műtétet megelőző vizsgálatok, mehetek is, 4 hét múlva kész is volt. csavar nélkül.

Remélem több sikerrel jársz :)
Előzmény: gerincke (5781)
real_geri Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5782
akorábban itt is linkelt tudományos cikk szerint igen kicsi a hegesedés kockázata. ezért furcsa hallaniu, hogy más szerint igen magas. illetve az is ismert, hogy a hegesedést kilátástalan újraműtéssel orvosolni, mivel akkor másik heg lesz mellette :(
Előzmény: avandia (5780)
gerincke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5781
Sziasztok! A gerinckilinikara Budapesten. Remelem hogy segitenek itt a gerinc minden problemajaval foglalkoznak.HA esetleg valakinek van tapasztalata akkor megkoszonom,de egy masik forumon ajanlottak tobben is.
Előzmény: real_geri (5778)
avandia Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5780
Sziasztok!

A hegesedéssel kapcsolatban lenne hozzászólásom. Nekem azt mondta az orvosom, hogy a gerincműtöttek igen magas százaléka szenved a későbbiek során a hegesedés nem kívánátos hatásaitól. Nekem is kimutatta a CT. Sajnos gyöki panaszokat is okoz, időnként olyan mint műtét előtt. Oltári fájdalmakat tud okozni, mivel elég nagy területet elfoglal. Van aki hajlamos is a hegszövet képződésre. Legtöbb esetben műtéttel lehet eltávolítani és felszabadítani a komprimált területeket, csak sajnos ez egy ördögi kör. Minden műtét után kialakul valamennyi hegszövet, ez törvényszerű sajnos. Most viszont olvastam egy új lehetőségről, az un: Rácz katéterről. Már régen sikeresen alkalmazzák lágyszöveti műtétek utáni hegszövet feloldására, de nem volt alakalmazható gerinc közeli hegek esetében, mivel a csontszövetet is feloldotta. Most viszont biztató, hogy már állítólag ez is megoldható és jó eredménnyel alkalmazható a hegszövet feloldására! Még pontosan nem tudom, hogy hol csinálják, annyit tudok, hogy Budapesten, de keresem az elérhetőségüket. Lehet, hogy valaki innen a fórumról több információval rendelkezik!
Nekem most jelenleg nagydózisú szteroid lökést alakalmaznak, ami legalább a nyomás miatt kialakult gyulladási folyamatot csökkenti. Most csökkentek a panaszaim, bár még mindíg bottal járok és szenvedek a szteroid áldásos hatásaitól:-))

Mindenkinek fájdalom mentes napot kívánok!
Üdv:
avandia
real_geri Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5778
hova fekszel be végül?
Előzmény: gerincke (5774)
lamanai Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5777

OK, akkor elkérem jövő hét hétfőn a doki elérhetőségeit és elküldöm priviben.

 

Írhatnál bővebben - sajna nekem sem úgy megy a felépülés, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva.

Mik a tüneteid? Miből látszik az MRI-n hogy az hegszövet és hogy az okozza a gondokat? Milyen kórházban voltál rehabon és ott mi történt veled?

Előzmény: fidelissima (5775)
fidelissima Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5776

Amig nem mütöttek,  még minden szuperül végződhet!  Engem  már mütöttek.

Egy doki azt mondta, hogy csontkovácshoz is addig szabad menni, amig nem mütöttek, vagyis amig még nem birizgálták meg a gerincet. 

Előzmény: gerincke (5774)
fidelissima Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5775

Persze, hogy régen tudom, hogy hegszövet. Már vagy 5x voltam MRI-n a mütét óta.

Rehabon is voltam abban a kórházban, ahol mütöttek.  Érdekel a dolog, ha megadnád a doki nevét, igen megköszönném.

Előzmény: lamanai (5773)
gerincke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 5774
Sziasztok! voltam a dokinal hetfon be kell fekudnom 1 hetre valami infuzios kezelesre helyi erzestelenito gyogytorna stb.Allitolag nem kell muteni a doki szerint ennek segitenie kell.Remelem mindenki jol van .
lamanai Creative Commons License 2010.01.05 0 0 5773

Megírhatnád, hogy mik a tüneteid. Honnan tudod, hogy a hegszövetek okozzák?

Vannak speciális idegmobilizáló tornagyakorlatok, amik pont azt segítik elő, hogy fellazítsák, leválasszák az idegre tapadt hegszövetet.

 

Ezenkívül a gyógytornászom ajánlott valami olyan beavatkozást, hogy befecskendeznek valami hegoldó oldatot a problémás részbe, ami aztán feloldja az ideget nyomó, idegre tapadt heget. Előtte természetesen van egy kontrasztanyagos vizsgálat, amelyből kiderül, hogy pontosan hol is kell beavatkozni. Altatásban végzik.

 

Ha érdekel, jövő hétfőn elkérem tőle a beavatkozást végző orvos telefonszámát. Nála tudsz érdeklődni. A gyógytornászom nagyon pozitívan nyilatkozott róla és az eljárás eredményességéről.

 

Nekem egyébként speciális idegmobilizáló tornával elég jól sikerült urrálenni ezeken a problémákon.

 

Előzmény: fidelissima (5772)
fidelissima Creative Commons License 2010.01.05 0 0 5772
Van valaki a fórumozók között akit már 2-3 éve operáltak és még mindig kinlódik hegszövettel? Valahol olvastam, hogy  ezt ma már valahol a koszorusér tágitáshoz hasonlóan gyógyitják, stent felnyomással, ami a hegszövetet  szeparálja a nyomott idegtől és jelentős javulást idéz elő.  Ha valakinek csináltak már ilyet, irja meg legyen szives, mert  én 2,5 év után is gyakran nagyon szenvedek.  Igaz a tornát nem müvelem szorgalmasan, de ha nincsenek minuszok heti 1x vagy 2x járok úszni /háton/ ami eleinte igen jó volt, de ma már az se igen használ.  Erősen időjárás függő is a fájdalom. Pl. a karácsony körüli tavaszi időben alig éreztem.
sziporka66 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 5771
fintorgó Creative Commons License 2010.01.02 0 0 5770

Etka anyó szegeden lakik. Itt vannak az elérhetőségei.

http://www.etkaanyo.hu/

Köszönöm, de én pesti vagyok és már tizensok éve Járok Etka-jógázni. Nekünk bevált.
Előzmény: erzsi55 (5768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!