Keresés

Részletes keresés

szokoliregina Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5878

Sziasztok,

 

Egyetértek Nórával (sutinor) és a többiekkel!

Szóval, ha valaki csak a letöltésekből szeretne tanulni, akkor sajna néhány fals infóhoz is fog jutni, mert elég régiek a kidolgozások.

Én már - vagy még csak ? :) - a 13-as tételnél járok (elég lassan haladok a babócám mellett, de szerencsére ráérek, mert nekünk csak május végén lesz a szóbeli), és pár helyen már bele kellett javítani. Pont az említett részeknél.

Szerencsére mondjuk a tankönyv már az MNV-t írja és nem az ÁPV-t, így azt könnyű volt javítani.

 

Ilyen van még a annál a résznél is, ahol az FB és a könyvvizsgáló választását taglaljuk, ott is 50 Milliós értékhatár van írva az egyik kidolgozásban, és 2008 óta az már 100 Millió.

 

Szóval figyeljetek nagyon oda, nehogy ezen múljon a vizsga.

 

Regina

gonoszdi27 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5877

Csatlakozva az előttem szólókhoz, egy kis segítség ellenőrzés szóbelihez:

 

A 10/A tétel sem teljesen aktuális, ugyanis az illetékhivatalok már nem minősülnek adóhatóságnak! A 23/A tétel érinti még az adóhatóságokat, szerintem ennek kapcsán érdemes az Art-be belelapozni (Adózás rendjéről szóló tv., fent van a Neten), mert a jogkövetkezmények is módosultak.

 

Kitartást kívánok mindenkinek a (remélhetőleg) végső hajrához!!

sutinor Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5876
Bocs, igen az A részről van szó.
Én a rövidített változatot tanulom, de azért a könyvet is hozzánézem.
Előzmény: éva1966 (5875)
éva1966 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5875

szia,

én is ezt nézegettem ,szerinted elég a rövid változatot megtanulni és ebből felkészülni a szóbelire( tanoncok oldaláról)?

a 11. A tételnél van az ÁPV -ről és helyette szerintem is az  MNV ZRT kell valamit összegyűjteni .

Előzmény: sutinor (5874)
sutinor Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5874
Azoknak akik a szóbelire készülnek ellenőrzésből:
A tételkönyvből vannak a tanoncok oldalán is a tételek lerövidítve, legalábbis, amit én letöltöttem. Vigyázzatok, mert változtak dolgok azóta.
Én most néztem át a 11. tételt, a B részében írnak az ÁPV Rt-ről. Ez már nincs, helyette már az MNV Zrt. van, a honlapjukról össze lehet szedni róla az infót.
Aktak Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5873
Szia!

Az minden suliban ugyanúgy van, mindenhol ugyanakkor vannak az írásbelik... viszont: én is oda jártam, ahová Te, de átjelentkeztem másik céghez vizsgázni, mert ott sokkal rugalmasabbak! Szóval itt, ha most májusban sikerül a számvitel írásbelim, akkor lesz egy szóbeli időpont is, hogy mehessek júniusban szervezésből, és júliusban ellenőrzésből is!
Na a p-nál ilyen nincs.. ott ha májusban sikerül is a vizsgád, jó esetben novemberben mehetsz szervezésből és ellenőrzésből!
Én emiatt átmentem, megadom magamnak az esélyt! Az igaz, hogy egyszerre kell tanulnom szinte mindent, de másnak is sikerült már ez!:)
Előzmény: danteee (5870)
andy017 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5872
Nem az iskola határozza meg a vizsgaidőpontokat, hanem központilag, a Pénzügyminisztérium által van meghatározva. Bármelyik suliba mész mindenhol ugyanakkor van az írásbeli vizsga, csak a szóbeli időpontok változnak iskolánként.
Előzmény: danteee (5871)
danteee Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5871
Kozben rajottem, hogy csak 5 honapot kell varni. :P
Akkor is sok.
danteee Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5870
Sziasztok!

En a Pallasznal jartam tanfolyamra, es a vizsganaptarjuk szerint egy evben csak haromszor lehet vizsgazni, ami meg annyira nem is lenne baj, ha legalabb egyenletesebben lennenek a vizsgaidopontok elosztva.

Nem tudjatok veletlenul, ez mindenhol igy van, vagy vannak helyek, ahol esetleg rugalmasabban kezelik a vizsgakat, esetleg tobb idopont van egy evben, nem csak harom?

Ha a majusi szamvitel vizsgam nem sikerul, 6 honapot kellene varni a kovetkezo vizsgara (legalabbis a Pallasznal). Kicsit sokallom.

Szoval ha valakinek van valami otlete, infoja, azt megkoszonom.
Ildiattila Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5869

Sziasztok!

Én ma kaptam meg az eredményemet és 3-as lett.Köszönök mindenkinek minden segítséget a felkészülésben, ezt a csapatot nem felejtem soha.

Hétfőn szóbeli és talán  vége egy rémálomnak.

Mindenkinek gratulálok én is.

pompom* Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5868

Sziasztok!

 

Gratulálok minden sikeres vizsgázónak!!!! Nagyon irigyellek Titeket! Én sajnos nem tudtam elmenni az ápr.8-ai ellernőrzés vizsgára, mert nem engedtek el a munkahelyemről...... :(

 

Egy kérésem lenne: megvan valakinek Vörös László: Az ellenőrzés rendszere és általános módszertana 2008-as kiadású könyv scannelt formában?

Nagyon megköszönném, ha átküldené, vagy elmondaná, hogy honnan lehet letölteni.

 

Kiara9: te estleg megszerezted azóta? :)

 

Jó tanulást annak, aki megy ellenőrzésből szóbelizni!

andy017 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5867

Szerintem 5.000 és 10.000 ft között. Még 2-3 éve az egyik ismerősöm vállalkozó volt, nem volt alkalmazottja és, akkor 5.000 ft-ot fizetett havonta.

Előzmény: Törölt nick (5866)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5866
Köszönöm a gyors választ. Annyit még szeretnék esetleg megkérdezni, hogy kb. mennyi a reális könyvelési díj egy egyéni vállalkozás esetén? (Nulla alkalmazott, 1 pénztárgép, kb. 10-15 beszerzési számla havonta.)
Előzmény: andy017 (5864)
lénni Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5865
Szia!
Neked is nagy-nagy gratula!!!!! Igen, hétfőn találkozunk, addig jó tanulást! Kitartás már a végén vagyunk!!!!
Előzmény: gonoszdi27 (5861)
andy017 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5864
Igen, létezik ilyen. A  könyvelő a saját ügyfélkapuján keresztül, csak a vállalkozással kapcsolatos ügyekbe tekinthet bele.
Előzmény: Törölt nick (5863)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5863

Tudtok nekem segíteni? Végezheti egy egyéni vállalkozó könyvelésését egy könyvelő úgy, hogy nem tudja az egyéni vállalkozó felhasználó nevét és jelszavát az ügyfélkapuhoz? (Állítólag "az ő saját, könyvelői ügyfélkapuját" használja.) Létezik ilyen?

gonoszdi27 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5862

S természetesen GRATULÁLOK!!!!!!!

Nagyon-nagyon ügyesek voltatok!

Előzmény: lénni (5860)
gonoszdi27 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5861

Szió!

 

Én is kaptam SMS-t, 4-es lett a dolgozatom. :-))

Találkozunk hétfőn! :-))))

 

Addig is kitartást a tanuláshoz.

Előzmény: lénni (5860)
lénni Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5860
Szia!
Nekünk sms-t küldtek és mindkettőnknek 5-ös lett :) Szóval tuti a tiéd is jó lett, szorítok :) Ha tudsz esetleg valamit, akkor szólj!
Előzmény: gonoszdi27 (5858)
puha7626 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5859

Szia!

Egy kis vigasztalás!

Én most voltam másodszor elemzésből sajna nekem sem sikerült!

Neki megyek májusban!

Talán lesz tuti!

 

Előzmény: szecsiera (5812)
gonoszdi27 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 5858

Szia Tim28 és Lénni!

 

Úgy tudom, hogy fent vannak az eredmények!!

Sajnos én nem tudom megnézni, mert valamiért nem fogadja el a gép a hallgatói kódom, de egy csoporttársam telefonált, ő már tudja az eredményt.

Szorítok, hogy jó híreket kapjatok!!!!

 

Én bemegyek a A-hoz, hogy megtudjam az enyémet, majd jelentkezem, ha már tudok valami biztosat.

Pussz

Előzmény: Tim28 (5857)
Tim28 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5857

Szia Lénni és Gonoszdy,

Nagyon pozitívan állok az ellenőrzéshez és ma belenézek a tételekbe. Szerintetek melyik tételekből kezdjek tanulni? A tanoncok oldalán van egy pár kidolgozás, de nem tudom melyiket válasszam. Van valakinek javaslata, melyik a legjobb?

Holnap már mindenképp meg kellen tudnunk az eredményt, pláne ha esetleg reklamálni is akarunk! :)

Előzmény: gonoszdi27 (5822)
gabi0820 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5856
Szia Horaka!

Az Áfa-bevalláshoz egy kis segítség: A közösségen belülre történő fuvarozást a 1065-01-01 lapon a 02.sorban kell feltüntetni.
Az APEH honlapján megtalálható kitöltési útmutató szerint:
02. sor: Ebbe a sorba kell feltüntetni a Közösségen belüli, másik tagállamban eljáró, vagy a Közösség más tagállamában nyilvántartásba vett adófizetésre kötelezett adóalany, nemadóalany jogi személynek teljesített mentes termékértékesítés adó nélkül számított ellenértékét (Áfa tv. 89. § pont). Itt kell feltüntetni az Áfa tv. 92. §-a szerinti mentes Közösségen belüli fuvarozás adóalapját. Az Áfa-törvény 98-118. §-a alá tartozó mentes értékesítések ellenértékét a 01. sorba kell beírni.
Az áfakulcshoz Menteset írsz. Nálam ez T316 , mert az én programom sem kezeli a devizás tételeket, ezért minden alkalommal magyarosítom a számlákat...( a számviteli politikában meghatározott árfolyammal) K93 egyik alszámlája, amit erre használtok.
Ha van még kérdésed próbálok segíteni, remélem ezzel is sikerült.

Üdv
Gabi
Előzmény: horaka (5852)
bari09 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5855
Szia, ti is most mentek adózás vizsgára (új képzés), ha igen elkérhetném én is az anyagot.
suli87@freemail.hu

Köszi
Gabi
Előzmény: virag500 (5804)
bari09 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5854
Szia, mi most fogunk menni adózás vizsgára júniusban, meg tudnád írni mi volt a mostani vizsgában? Hasonlított a régiekre? Elélet ebben is úgy volt összevágva?
Előre is köszi szépen.

Gabi
Előzmény: Cina13 (5782)
Ihosanna Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5853
Szia!
Aranyos vagy, hogy így bíztatsz, de szerintem ezzel sem mennék semmire, ha meg akarnak buktatni akkor úgy is az lesz. Nagyon rossz, hogy így szivatnak minket. Tuti nem egyes volt a dogám. 100%-ra biztos vagyok benne!! Péntekre ígértek eredményt a fellebbezési kérelmemre. Csak az elnökön múlik minden. Remélem tényleg jó indulatú lesz. De mi van akkor ha a javító tanár fog szóbelizteteni, ha esetleg oda kerül a sor. Amit nagyon kétleh, hogy így lenne. Akkor meg a szóbelinn fognak szivatni!!
Nem tudom mi lenne a jó!?
Előzmény: nagyel47 (5851)
horaka Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5852
Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy be kell-e állítani az áfabevallásban, ill. - ha igen - melyik sorban, ha egy magyar cég eu-s partnernek állít ki számlát fuvarozásról. A számla 2800 Eur-ról szól. Az is érdekelne, hogy hogy könyvelem ezt a gazd.eseményt (nem vagyok biztos, hogy jól könyveltem)? A programom nem kezeli külön a devizás tételeket. Illetve, azt is szívesen venném, ha leírnátok, hogy kell helyesen kiállítani a számlát, mivel a két számla közül mindkettő máshogy van kiállítva. Az áfakulcshoz mit kell írni?

Köszönöm a segítségeteket!
H.J.
nagyel47 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5851

 Szia!

 Ne hagyd annyiban, feltétlenül nézd meg, mindenáron.

 Sokszor csak átszalad a tanár rajta, kihagy oldalakat.

Előzmény: Ihosanna (5846)
szokoliregina Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5850

Szia,

 

Most tartok a nyolcas tételnél. Ha készen leszek szívesen felteszem a kidolgozást. Nem ígérem túl hamar, mert egy 10 hónapos babóca mellett próbálok időt szakítani rá, de haladok.

 

Regina

Előzmény: éva1966 (5848)
bobafej Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5849

Sziasztok!

 

gratulálok mindenkinek az ellenőrzéshez, ügyesek vagytok

Melinda köszi az anyagot, nagyon sok jó és persze hasznos dologot talátam benne.

 

ha valakinek esetleg van jó kontirja számvitelből szivesen veszem az sagk@viessmann.com cimre

 

 

köszi előre is.

 

 

kinga

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!