Keresés

Részletes keresés

Luca anyu Creative Commons License 2011.11.10 0 0 378

Sziasztok!

 

Kis segítséget szeretnék kérni. Teljesen kezdő lennék.

Fejembe vettem, hogy varrni szeretnék. Még soha nem varrtam, de az alap háztartási javító és alakító munkákon (szoknya-, nadrág-, függönyfellvarrás, cipzár, babaruhák, jelmezek a gyerekeknek, stb.) kívül nagyon meg szeretném tanulni a foltvarrást is. Sok jót olvastam a Janome gépekről, de most nem merném rögtön nagy költségekbe verni magam és a családom. Így találtam egy nagyon alapgépet. JANOME POWER S. 1010  Szerintetek ez túl egyszerű? Nem jó? Amihez én szeretném ahhoz elégséges?

Úgy nagyjából azok benne vannak amik nagyon fontosak:

4 varróprogram
automata gomblyukazás
tűpozíció állítás (pl:cipzár bevarráshoz)
öltéshossz állítás
öltésszélesség állítás
fokozatmentes cikk-cakk szélesség állítás
ikertűs varrás (fedőzés utánozásához)
szálvágó
szabadkar
anyagtovábbító fogazat leengedhető
szabdkezes gépi tűzés (kukacolás) megvásárolható varrótalppal

De azt is írta vki, hogy a Janoméból nem a nagyon alapgépek a jók, hanem középkategóriától kezdődően.


Vagy esetleg az ennél egy fokkal jobb gép? JANOME JR 1012?  Érdemes lenne ezt vennem? http://varrogepcentrum.hu/termekek/varrogep/janome/all/ar_asc/1 Elnézést az abszolút zöldfülű kérdések miatt. :)

 

Vagy inkább keressek használt varrógépet?

Előre is köszönöm!

 

Nyulocsi Creative Commons License 2011.11.09 0 0 377

Üdv.

 

>>>Nimrod50

 

Szia Megkérdezhetem mióta foglalkozol varrógépekkel...?   Értesz az ujabb ketyerékhez is..?

nimrod50 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 376

Üdv.

 

Küldtem néhány tanácsot,a géped beállításával kapcsolatban, sikerült a korrigálás?

 

nimrod50

Előzmény: Chronoss (374)
nimrod50 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 375

Üdv.

 

 Jelentkezni fogok a megadott címen, és megpróbálom egyszerüen leírne neked a teendőket,

talán holnap már jobban ráérek.

Üdvözlet: Nimrod50

Előzmény: Chronoss (374)
Chronoss Creative Commons License 2011.11.01 0 0 374

Köszönöm a választ! Próbálom értelmezni :) Ha volna kedved a beállítást részletesen leírni nekem, azt nagyon megköszönném.

chronoss_kukac_torzsasztal.hu.

 

Előre is köszönöm!

Előzmény: nimrod50 (373)
nimrod50 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 373

Üdv.

 

A leirt hiba valószinüleg a túrud átlengés beállításának a hibája okozza, semmi köze nincs a

heveder (gurtni) helyzetéhez.Korrigálása elmondás alapján elég bonyolult.Először az átlengés pozicióját kell a megfelelő helyre állítani, utána a tűmélységet kell beállítani, majd greifert kell az új beállításhoz hozzáállítani.

Sajnos ezeket nemigen lehet távtanácsokkal megoldani.

( Talán imélben többet tudok segíteni)

Üdv.

 

Előzmény: Chronoss (372)
Chronoss Creative Commons License 2011.11.01 0 0 372

Üdv!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy Naumann 8014/35-ös varrógépet szeretnék működőképessé tenni, de sajnos elakadtam. A tű az alsó holtpont felé valhogy nem a helyére talál, illetve valószínűleg a fogasszíj helyzete nem megfelelő. Sajnos leírásom nincsen hozzá. Az alapbeállításokra lenne szükségem ha lehet konyhanyelven :), hogy megfelelően működjön a gépezet. A segítségeteket előre is köszönöm!

BONNIE Creative Commons License 2011.10.28 0 0 371

Köszi szépen mindkettőtöknek! Hétvégén meghajtom :)

Előzmény: nimrod50 (370)
nimrod50 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 370

Helló.

 

Az a valami ( egy lemez, amit egy csavar rögzít) amit az öltésváltókar alatt találsz, az öltéshossz beállítására szolgál. Ha lejjebb rögzíted, nagyobb lesz az öltés, ha feljebb

állítod, kisebb. ( A kart mindig ütközésig rá kell húzni!).Általában háztartási célokra 1cm.-ben 3 öltés az

elfogadott. Az orosz gépednél ugyanúgy működik(a beállt csavart kombinált fogóval ki tudod

lazítani.)

üdv.: nimrod50

Előzmény: BONNIE (368)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 369

Az nem arra való, hogy visszavarrás esetén ugyanaz legyen az öltéshossz. Minkét irányból határolja az öltéshossz állítót.

Előzmény: BONNIE (368)
BONNIE Creative Commons License 2011.10.27 0 0 368

Sziasztok!

Tegnap lomtalanítottam egy singer varrógépet:

Az öltéshossz/irányváltó mellett balra található egy csaavrszerű valami, amit ha kitekerek fel-le csúsztatható. Ez mire való? Az unionomon ez reménytelenül be volt ragadva, így igényem sem volt rá, hogy használjam, de ezen működik.

teliknekik Creative Commons License 2011.10.23 0 0 367

Sziasztok !

 

Szeretnék segítséget kérni,mert a Neumann varrógépemen, megszorult a geeifer és nem néztem meg,hogy a tű milyen helyzetben van. A geifer házat kettő csavar lazításával leszedtem,és megtisztítottam, és úgy raktam vissza,hogy a tű akádálytalanul el tud jutni. Az a gondom, hogy nem szedi fel, az alsó cérnát. Kérem segítségeteket, hogy milyen helyzetbe kell a tű állásához képest a geifert beállítani.

Segítséget előre is köszönöm.

biciklis csenge Creative Commons License 2011.10.22 0 0 366

Kedves Nimrod50!

 

Köszi a válaszod. A 0.3 -et úgy értettem, hogy ennyire kifaragta a tű varrás közben már.

 

Üdv: csenge

Előzmény: nimrod50 (365)
nimrod50 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 365

Kedves Biciklis!

 

A tűlapon lévő lyuk gyárilag 2 mm. Nem igazán értem a 0,3mm -e lyukat, mert ez nagyon-nagyon kicsi ( nézd meg tolómércén, hogy mennyi a 0,3 mm.) Nincs meghatározva, hogy mennyi lehet maximum a tűlapon  a lyuk.Ameddig még varr! Az öltésképzés úgy történik, hogy a tű leviszi az alsó holtpontig a cérnát, majd visszaindul, de a cérna tehetetlenségénél fogva nem tud jönni, és

így képződik a hurok ( szaknyelven hupp),amibe a greifer belefordul.Ha nagy a tűlapon a lyuk,a tű leviszi az anyagot is, és fel is hozza a cérnával együtt, és igy nem képződik hurok,

amit a greifer le tudna venni.Ezért van az, hogy kemény anyagnál nem gond a nagyobb

tülyuk, mert a tű nem tudja le-fel hurcolni, és igy nem hagy öltést.( Legalább is nem annyit)

Javaslom egy új tűlap beszerzését, -amennyiben a lyuk 3-4mm,- mint a  legkisebb beruházást, és a géped kategóriákkal jobb lesz!

 

Üdv.:nimrod50

Előzmény: biciklis csenge (364)
biciklis csenge Creative Commons License 2011.10.20 0 0 364

Kedves Nimrod50!

 

Nagyon köszönöm válaszodat. Annyira sikerült már beállítanom, hogy cikcak varrásnál néha

csak jobb oldalán hagy ki egyet. A tűlap sajnos egy helyen árkolt a széle 0.3 mm, nem

mertem kicsiszolni, nem tudom meddig növelhető a tű lyuk? A hurokfogó hegyesre van polírozva.

 Üdv:Biciklis

Előzmény: nimrod50 (362)
Inki1989 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 363

Kedves hölgyek!

Azzal a kéréssel fordulnék felétek, hogy ha esetleg kukába való bőr anyagja van valakinek, felvenné velem a kapcsolatot? Cserét ajánlanék, egy saját magam által készített ékszert. A BLOGOMBAN lehet nézelődni is, szinte bármit képes vagyok adni egy fél szatyornyi vagy több 10-15 vagy nagyobb bőr darabkákért!

Köszönöm szépen!

Inky

nimrod50 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 362

Szia.

 

Azok a hibajelenségek, amiről írtál, a greifer ( hurokfogó) beállítási, illetve kopási hibáíra utalnak.Ha greifer hegye, ami a hurok tűről való levételet hivatott végezni, elkopott, tompa lett,pl. görbe tűvel történő használatnál, akkor gép öltést hagy, különösem cikk-cakk varrásnál.A greifer felújitható ( ha még nem volt) a tűvédés beállítása nem egyszerű, javaslom szakemberhez való fordulást, mert szakmai ismeret nélkül nem nagyon tudom elképzelni, hogy meg tudod oldani távtanácsokkal.Azonkívűl a tűlap hibája is okozhat öltékihagyás, ha a tűluk kikopott, tűkivert, nagy.Javaslom mégegyszer szakember igénybevételét!

Űdv.: Nimród50

Előzmény: biciklis csenge (361)
biciklis csenge Creative Commons License 2011.10.14 0 0 361

Sziasztok!

 

Neumann varrógépem nem akar varrni, főleg cik-cak varrásnál. Kihagynak . Nem kapja el a hurkot.

Szeretném beállítani, az érdekelne mi az a tűvédő él? Hova kell állítani a tü magasságát,

a hurok fogót? stb....

 

Üdv:Biciklis

nimrod50 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 360

Kedves "tarandi"!

 

Örülök, hogy segíthettem!

 

Üdv.. "nimród50"

tarandi Creative Commons License 2011.10.09 0 0 359

Kedves Nimrod50!

 

Köszönöm szépen, sikerült! :DDDDD

Előzmény: nimrod50 (357)
tarandi Creative Commons License 2011.10.08 0 0 358

Nagyon szépen köszönöm, holnap ki is próbálom! :))))))

Előzmény: nimrod50 (357)
nimrod50 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 357

Üdv. A Textima gyorsvarrókon,igy a zöld 8332.tipuson a talp nyomóerejét a géptest közepén, a tetején van egy kb 10mm.es

 

luk,azon kell benyúlni egy elég erős csavarhúzóval, és ott található csavarral lehet szabályozni a talpnyomást.(Egy hosszú laprugó

 

van benne, és ennek feszitésével érhető el a kivánt talpszoritás) a homloklemez mögött a talpemelés magassága állitható.

 

Üdv.:Nimród50

Előzmény: tarandi (351)
passatgt Creative Commons License 2011.09.07 0 0 356

Üdv!

 

Valakinek nincs véletlen egy Pfaff 260-hoz való minta-tárcsa? Így néz ki: 

http://cl.ly/0y0R1u1O3C2D3Y411m0a

 

Egy kis papírdarab, amin rajta van, hogy mit hova kell állítani a különböző mintákhoz. Ebayen találtam, de 5.000 Ft-ot nem szeretnék fizetni egy darab papírért:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 355

Ajánlok eladásra kétféle varrógépet,annak aki a múzeális régi varrógépeket szereti:

Singer és Veritas gépeket, ez utóbbi bútorba szerelt sülyesztett lapban.Nem a műanyagcsodákat.

http://www.cbradios.5mp.eu  =>Háztartásigépek,...

 

http://5mp.eu/web.php?a=cbradios&o=P35epZ060C

tarandi Creative Commons License 2011.08.14 0 0 354

Azért köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni! :)

Előzmény: csapa (353)
csapa Creative Commons License 2011.07.28 0 0 353

Áááá, nincs tekergető. Most néztem a neten képeket róla. Felejtsd el, bocs

Előzmény: csapa (352)
csapa Creative Commons License 2011.07.28 0 0 352

Ha ezer éves emlékeim nem csalnak, akkor a varrógép tetején, a tűrúd felett van egy tekergetős rúd. Ha jobbra tekered erősebb lesz a talpnyomás, ha balra - gyengül (remélem jól emlékszem és nem esik szét majd a géped:-) (bár valami olyan emlékem is van, mintha lecsavaroztuk volna a gép bal oldalán lévő tűrúdtakaró fémet és ott lehetett feljebb-lejebb állítani a tűrúd nyomását. kb 20 éve nem szereltem már ilyen masinát)

Előzmény: tarandi (351)
tarandi Creative Commons License 2011.07.28 0 0 351

Sziasztok!

 

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy a Textima gyorsvarrón hol lehet állítani a talp nyomását? A régi típusú, zöld Textima altinom van!

Előre is köszönöm!

 

Andi

cscsilla11 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 350

Szia!

 

Mi most örököltünk egy 8014/43 típusú gépet, de sajnos a használati utasítása az idők folyamán elkeveredett.

Tudnál ebben segíteni? Hol találok, esetleg tudnál küldeni (akár valamennyi ellentételezés fejében)?

Köszi

Előzmény: nyercapo1 (258)
lac-01 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 349

 Sziasztok! Segítségeteket kérném. Kaptunk egy régi, de működő varrógépet: Lucznik Predom 436-os. Ehhez keresek magyar nyelvű leírást.  A neten lengyelül már találtam, de hátha valamelyikőtök rendelkezik magyarral is. 

 Előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!