Keresés

Részletes keresés

akkord Creative Commons License 2004.06.15 0 0 75
phil collins-t a lamb lies...-nal összehasonlítani már azért is meredek, mert ehhez az albumhoz, ill. előadáshoz a doboláson túl nem sok köze volt. Elég jól látható, hogy a Genesis Selling england by the pound (1975?)lemeze előtti időszak Peter Gabriel keze nyomát viseli (álarcként).
Előzmény: zoli79 (59)
BAGOLYKA Creative Commons License 2004.06.15 0 0 74
A haverom ismeri Cziránku bácsit és onnan van az infó. Tzortzouglu Georgios helyett valaki más lesz majd, a többi tagok a régiek. Én is kíváncsi vagyok...
Előzmény: shaddam (73)
shaddam Creative Commons License 2004.06.15 0 0 73
Barbaro: hohohó, de még mennyire, hogy ide tartozik! Honnan van az infó? Nagyon érdekel!
Előzmény: BAGOLYKA (72)
BAGOLYKA Creative Commons License 2004.06.15 0 0 72
Most már én is jobban fogok figyelni vásárlásnál, mert boltok között is hatalmas különbség van. Pl. a Yes egyik DVD-jét fele annyiért vettem meg a Tescoban, mint amennyiét máshol árulják.

Nem tudom, mennyire tartozik ide, azért beírom, hogy a Barbaro újra összeáll!!! Kíváncsi vagyok, hogy valami újjal jönnek-e elő vagy folytatják a régi vonalat.

pucros Creative Commons License 2004.06.14 0 0 71
A Camelnél az van, hogy a legtöbb albumuk a Deram lemezcéggel készült. Maga a zenekar a Derammal nagyon összeveszett, a nyolcvanas évek jó részét töltötték pereskedéssel zenélés helyett.

Aztán Latimer átköltözött Amerikába, megalapította a Camel Productions kiadócskát, ami azóta családi vállalkozásként döcög. Ez a cégecske kiadott négy új albumot, koncertfelvételeket, és az első Camelt is. A Mirage és a Stationery Traveller közötti időszak albumai máig Deram címkével találod a boltokban.

A Camel Productions kiadványai néha igen drágák, beszerzési csatornától függően. Legolcsóbb közvetlenül tőlük rendelni. Vagy az Artist Shopnál, amit amúgy is jól nézzetek meg a sok prog miatt (náluk most úgy látom, a remastered a drágább).

Előzmény: eref (69)
pucros Creative Commons License 2004.06.14 0 0 70
Volt már szó a U.K. meg a Bruford nevű zenekarokról? Csak említsük már meg, most nincs kedvem méltó méltatáshoz, pedig járna bőven ezeknek.
Előzmény: shaddam (58)
eref Creative Commons License 2004.06.14 0 0 69
Gazemberek, rablók. Tavaly nyáron Varsóban 40 zlotyért (kb. 2400 Ft) vettem a remastered kiadásokból.
Előzmény: BAGOLYKA (67)
Varus Creative Commons License 2004.06.14 0 0 68
De még mennyire tuttit!!!
Előzmény: BAGOLYKA (67)
BAGOLYKA Creative Commons License 2004.06.14 0 0 67
Tök igazad van velük kapcsolatban. Tavaly a Camel első CD-jét 8000 Ft körül árulták és nem vitt rá a lélek, hogy megvegyem. Jól tettem, mert azóta sikerült fele annyiért beszerezni. Apropó, a Camel is nagyon tuti zenét tud ám játszani!!!
Előzmény: lesliet (66)
lesliet Creative Commons License 2004.06.14 0 0 66
Ja, az In Camera sem rossz, de én az ÖSSZESet imádom...

Pár éve még én is a Stereo Kft.-nél szereztem be a lemezeket, de egy idő után tök leálltak a forgalmazásával, ráadásul heroin-áron értékesítették /az egyiket pl.: 8900 Ft-ért vettem!/, szóval én már nem vásárolok náluk, szerintem érdemesebb internetes rendelést választani, én nem 1-et rendeltem, jóval olcsóbb. Az újabb lemezeit viszont én is csak külföldről tudtam beszerezni /SOKKAL olcsóbban mint általában a hazai forgalmazóknál/. Bocs, nem akartam negatív reklámot nekik...

Előzmény: BAGOLYKA (65)
BAGOLYKA Creative Commons License 2004.06.14 0 0 65
Köszi a leírást, már csak helyet kell találni, ahonnan beszerezhetem. Gondolom a Stereo Kft-seknél lesz majd.
Előzmény: lesliet (62)
kaviat Creative Commons License 2004.06.14 0 0 64
jut eszembe, i'am a camera

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.14 0 0 63
En sajnos csak hezagosan ismerem Hamill szolomunkassagat, de en az In camera-rol olvastam jo kritikakat.
Előzmény: lesliet (62)
lesliet Creative Commons License 2004.06.14 0 0 62
Ezt a Peart gyereket majd megfigyeljük Prágában...

Hammill szóló:
Szerintem az a "baj", hogy mint említettem, az összes lemeze tök különböző. Ha VdGG jellegűre vagy kíváncsi, Szerintem a The Silent Corner and the Empty Stage jó kezdés, /néhány számban teljes VdGG tagság/, Nadir's Big Chance /full VdGG, nyers, egyesek szerint punk zene/, Over /zsilettpenge/, a 80-as évekből The Margin c. koncert tuti /rock, bőgős+dobos VdGG-ből/, 90-es évek /sax,hegedű,dob/ X my Heart vagy a What, Now?, de a tavalyelőtti Clutch /akusztikus gitár+sax+hegedű/ is simán kétvállra fektet engem akármikor, csakúgy mint a legutolsó Incoherence 2004-ből... :-)

Szóval az összes!!!

Előzmény: BAGOLYKA (61)
BAGOLYKA Creative Commons License 2004.06.14 0 0 61
Zoli79!
Azon a Neil Peart-es kijelentésen nem csodálkozom:-)) (Azért azt se felejtsük el, hogy annak idején White szinte egyik napról a másikra ugrott be Bruford helyére a turnén. Erre sem lenne képes akárki...)
Ezek a Hammill szólóanyagok most már engem is nagyon érdekelnek. Melyikkel érdemes kezdeni?
Előzmény: zoli79 (51)
shaddam Creative Commons License 2004.06.14 0 0 60
Én is ezt mondom: Collins, Britni és Nyugidoki egy frontot alkotnak manapság.
Előzmény: zoli79 (59)
zoli79 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 59
Ezzel én is egyet értek.
filkolinszt pedig nem a LAmb Lies Down-nal összehasonlítani, hanem a toxikus britnivel!
Előzmény: shaddam (58)
shaddam Creative Commons License 2004.06.14 0 0 58
Vhol olvastam, hogy a Yesben Bruford volt a kreatív dobos, White meg a jómunkásember. Ezzel mélységesen egyetértek.
shaddam Creative Commons License 2004.06.14 0 0 57
Elnézést, de klasszikusoktól csak pontosan: nyugidoki, csa kaszivem ÉG. (Sztem filkolin mai munkássága nagyjából egy szinten van a nyugidokival, ha mondjuk a Lamb lies... felől nézzük.)

Köszönöm.

Előzmény: zoli79 (51)
Varus Creative Commons License 2004.06.14 0 0 56
Hello Scan_dal!

Cactus majd érdekelne, ezt előre is köszönöm. A TIME - ot igyekszem majd megszerezni, de várnod kell rá, mert az ismerősöm akinek van, messze vidéken lakik tőlem, meg gyakran kell piszkálni hogy nagy nehezen valamit átírjon. De majd igyekszem.

Előzmény: scan_dal (20)
zoli79 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 55
Tudom, Yesben is játszott sokszor szürkén. A Jazz bandája is elég rossz kritikákat szokott kapni. King Crimson az igazi helye!
Előzmény: Varus (53)
zoli79 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 54
1996-os Sziget volt. Érdekes különben, hogy a Gerendainak kedvenc zenekara a King Crimson és Hammill se áll messze tőle.
Előzmény: Varus (52)
Varus Creative Commons License 2004.06.14 0 0 53
Zoli!

Az a Bruford úr tud ám nagyon szürkén is játszani.
Hallgasd csak meg a Pavlov's Dog 1975 ös "At The Sound Of The Bell" c. lemezét.

Előzmény: zoli79 (51)
Varus Creative Commons License 2004.06.14 0 0 52
Hát a Van Der Graaf Generator szerintem a prog. egyik csúcsa, szuperlatívusza, nekem mindegyik lemezük bejön még a későbbiek is, amikor Van Der Graaf néven futottak. 7-8 éve a Hammil meg a Jackson volt a Szigeten is asszem. De van egy lemezem a Hammiltól (Enter K), hát az nekem valahogy harmatgyenge produkciónak tűník. A Van Der Graaf hattyúdala után volt egy formáció Long Hello néven (ezt is szokták dicsérni), az gyakorlatilag nem más mint a Hammill nélküli VDGG legénység + 1-2 más zenész. Szerintem is nagyon jó, egyedi hangja van a Hammillnak, David Jackson (na és persze Dick Heckstall-Smith)meg szerintem a szaxofonok Emerson-ja (na, most remélem nem vagyok elfogult).
A "Spring"-ről hogy vélekedtek? Szerintem igen egyedi, mellotron központú zenét csináltak. Nagyon kár hogy csak 1 lemezt értek meg...
zoli79 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 51
Hát igen. Amikor Szandi már napok óta azt énekli a fejemben, hogy nyugi doki csak a szívem fáj... Szóval ilyenkor már minden fáj!

Bagolyka, én azért mondtam, hogy White óta a Yes leggyengébb láncszeme a dobos, mert Bruford-ot már hallottam zseniálisan játszani. A King Crimson-ban. :) Igazad van, az a zenekar tényleg inkább neki való. (Van egy interjú a kölyökképűvel egy 96-os Z magazinban, ahol ezt ki is jelenti) White is biztosan fényévekre jár elöttem, nem vonom kétségbe tehetségét. Csak a többi taghoz képest ő titkolja ezt.
Te tudod ki a Neil Peart. Neki példaképe volt Bruford, White pedig nem. Pedig, ha valaki, akkor ő tudja!

Előzmény: kaviat (49)
lesliet Creative Commons License 2004.06.14 0 0 50
A VdGG lemezek tényleg nyomasztóak bírnak lenni, de azért nem kell egyből a Gilette után nyúlni...

Hammill sok szólólemezén közreműködik a teljes VdGG tagság /elsősorban a régieken/, de azért egy kicsit másabb mint a VdGG. Sőt, David Jackson /sax/ a mai napig általában fúj az összes lemezén. És minden lemeze iszonyat különböző /pedig 30valahány van neki/, mondjuk a dob ritkán jelenik meg /főleg az utóbbiakon/.
Engem egyszer elkapott /asszem a 2. lemeze/, és azóta nem tudok szabadulni, az összes lemezét megveszem + bootleg + amatőr videók, és próbálok minél több koncertjére eljutni...
Szerintem érdemes +próbálni, vagy bejön vagy nem.

Előzmény: BAGOLYKA (48)
kaviat Creative Commons License 2004.06.14 0 0 49
nem baj ugyanazt jelenti.. [amúgy ezzel a műfajjal főleg az ilyen fülbemászó és onnan ki nem jövő dallamokkal van a bajom]

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza

Előzmény: zoli79 (47)
BAGOLYKA Creative Commons License 2004.06.14 0 0 48
Azt hogy Bruford jobb dobos, mint White a Yesben szerintem kicsit elhamarkodottan jelentetted ki:-)) Az, hogy neked nem tetszik az egy dolog, de mindkettő zseniális a maga nemében. Szerintem B.-nak jobb helye van a Crimsonban, az a zenei világ inkább neki való. Kár is ilyenekről vitatkozni, mert a tagcseréken átment együtteseknél az természetes, hogy jönnek az összehasonlítgatások.
A Van der Graaf lemezeket én is ismerem nagyjából, bár ritkán hallgatom, mert kicsit nyomasztó. A Hamill szólólemezek mennyire hasonlítanak a zenekarban megismert stílusára?
Előzmény: zoli79 (40)
zoli79 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 47
bocs: zsuzsuzsudió, helyett: szu-szu-szúdió-t akartam.
Előzmény: zoli79 (46)
zoli79 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 46
Phil C. szóló munkásságát én se bírom, de igényes popzenének tartom. Összehasonlítani mással ezek szerint kell. Vagyis nézz bele az MTV-be, kapcsold be a rádiót és hidd el, hogy a zsuzsuzsúdió igazi felüdülésnek fog számítani!

VdGG: Lehet, hogy nem csak egy helyen nyilatkozott így a Voivodos emberünk, mert a Metal Hammerben biztos nem olvastam!

Azért érzem kiforratlannak néhány számukat, mert a ritmus/dallam töréseket/váltásokat nem mindig érzem indokoltnak, vagy egyszerűen nem tetszenek.

Előzmény: shaddam (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!