Keresés

Részletes keresés

olipapa Creative Commons License 2012.07.29 0 0 41548

Egy óra tempósabb edzést követően, ahol hülyére izzadtam magam, kicsit becsatlakoztam az esti fordított Balboába, ha már senki nem jelentkezett a velem közös futásra. Az indulók jó részét nem ismertem, így Palit boldogítottam egy órácska erejéig. Sokan nagyon befelé voltak fordulva, vagy koncentráltak, vagy a tempót nyomatták, valszeg ezért, de nekem furcsa volt, hogy kevesen köszöntek. Üdzözöljök egymást a hegyen futótársak! Volt hogy az "amatőrök!"bekiabálással próbálkoztam, erre sem jött válasz (Legközelebb a "Nagyon profi"-val fogok próbálkozni, hátha az a kulcsszó)

olipapa Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41547

Upsy Daisy!

Előzmény: bor_kedvelő (41546)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41546

Kilian levágott "kanyarokat" ezért a pénzdíjat és a hivatalos pályacsúcsot Rickey Gates kapja...

Előzmény: bor_kedvelő (41545)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41545
Gates +4,5
MaxKing +9
Krupicka +9,5
Lorblancet +25
Reiter +26
4salomonos az elso 6ban!
Előzmény: bor_kedvelő (41544)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41544

Kilian a célban, jó fél órás pályacsúcsot nyomott

Előzmény: bor_kedvelő (41543)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41543
Kb 33 kilinel Kilian Gates +5,5 Max King +7,5
Előzmény: bor_kedvelő (41542)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41542
15.5 Kilan es Gates (+2p) allitolag nagyon jo allapotban mindketten
Előzmény: bor_kedvelő (41540)
atom. Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41541

Üdv a klubban :)!

 

Na ide figyelj! Utolsó lettél? Hát akkor vedd tudomásul, hogy

 

- először is ezt rajtad kívül senki nem tartja számon, és másodszor

- legfeljebb utolsó célba érkező lehettél, amiból az utóbbi két szó a lényeg. Csupán kis hazánkban közel tízmillióan vannak, akik a közelébe se jártak annak, amit Te teljesítettél. Gratula!

 

Ami a túra-GPS-t illeti, én nem nagyon láttam hogy terepfutók, főleg versenyen, használnának ilyet (mármint olyat, amelyikre térképet lehet tölteni). Macerás futás közben cipelni, nézegetni. A jobb GPS-es órákra lehet útvonalat tölteni (de térképet nem), és menet közben mutatja, merre menj, ez néha jól jön, de persze előzetesen meg kell szerezni vagy szerkeszteni az útvonalat.

 

Én inkább azt javaslom, gyakorold a tájékozódást. Tervezz meg magadnak egy útvonalat térképen, végig turistautakon, ne túl sok jelzésváltással, és próbáld memorizálni, mielőtt elindulsz megfutni. A terepen aztán próbáld meg követni. Vészhelyzetre vidd el a térképet, hogy elővehesd ha kell (nem fog kelleni :)), de a Budaiban nem könnyű elveszni, hacsak nem megkerget egy vaddisznó :).

 

Bocs ha csupa olyat mondtam, ami trivi, de nem sokat írtál eddig magadról :). Hajrá!

Előzmény: Gubanc68 (41528)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41540
10.2nel mar Kilian az elen,Gates es King a nyomaban
Előzmény: bor_kedvelő (41539)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41539
Orult tempoban kezdtek,mert a 8merfoldes hegyre elsokent erkezonek 1000dollar extra penz jar,Ricky Gates vitte el,kb 1perccel van Killian elott,aztan a kanadai Loutitt es Max King,ok mar 9percre,utana Krupicka
Reiter es Lorblachet indultak csak bottal az elitbol,kb 13-14p a hatranyuk 8-9hely korul
Előzmény: bor_kedvelő (41537)
imaro Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41538

Egy kis hazai...

 

bor_kedvelő Creative Commons License 2012.07.28 0 0 41537
Nagyon meleg lesz a Speedgoat-on,kivancsi vagyok Kiliannak hogy tetszik majd...
Gubanc68 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41536

Jövőre én is megyek!!! mármint Chamonix-ba!!!

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41535

Melyik az az egy?

Előzmény: csanya. (41532)
csanya. Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41534

Genf - Chamonix, Chamonix - Genf transzfert.

 

Mint eddig minden évben, most is szervezem a fuvart és mint eddig, most is az Alpybussal. A neten lévő árból szoktak engedni egy kicsit. A fuvar díját mindig a sofőrnél kell fizetni.Háztól- házig fuvar tehát címre visznek és címre jönnek a visszaúthoz. Aki szeretné, hogy intézzem neki a transzfert az írja meg nekem:

 

- A nevét.

- A Genfbe érkezés és a Genfből indulás pontos idejét.

- Kinti szállásának címét.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41533

Gratulálok a teljesítéshez! 

Előzmény: Gubanc68 (41528)
csanya. Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41532

"Ebben a károgó attitüdben jók vagyunk itthon magyarok, pedig egy terepfutó már tudhatná, hogy nem ez visz előre."

 

Ja, egy terepfutó tudja is...

Előzmény: olipapa (41515)
Pepe. Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41531

Holnap lesz egy kis éjszakai esemény ami talán picit feledésbe merült. Gyertek, gyertek, lesz frissítés is!

Éjszakai Balboa visszafele

Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41530

Sőt, van 9ikm is:)

Én az ultrákhoz képest gondoltam rövid távnak:) De gondolom, sokan vannak, akik szívesen futnak néha ilyen távokat is, sőt, a 9km kimondottan azoknak való, akik ki akarják próbálni... a szintidő tudom, hogy elég laza, de ez inkább jelképes. És ugyan niagy hegyek nincsennek, de kellemes kis dombok annál inkább, és garantálom, hogy lesz pár páratlanul szép völgy is az útvonalon.

Előzmény: zoncsi (41529)
zoncsi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41529

"rövid távon" = Libaterelő 27 Terepfutó Kupa :)

Persze tudom, minden viszonyítás kérdése. :)

Előzmény: Ezüsthegyi (41525)
Gubanc68 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41528

Sziasztok,

 

Sikerült megcsinálnom a Budapest Terep Kupa (Ultramaratont) Igaz utolsó lettem, de meg lett!

Legalább még egy órával jobb lettem volna, ha nem kevergek el két helyen is!

Úgy tűnt, hogy a tájékozódás volt a leggyengébb pontom.

Javasoljatok nekem egy jó Túra GPS készüléket, aminek az ár- értékaránya is megfelelő.

Köszönettel

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41527

Természetesen nem úgy értettem, hogy az lenne a jellemző. :-)

Előzmény: Ezüsthegyi (41524)
Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41526
Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41525

És kicsit más:

Úriban, szeptember 9-én lesz a hagyományos Libaterelő tt, idén pedig előszőr ezzel egyidőben két rövid távon terepfutó verseny is. Aki már túlpihente az UTMB távjait, aki nem volt ott, és tele van energiával, aki rövidet akar/szeret futni, aki egy kicsit edzeni akar, szeretettel várják a rendezők. Én megint csak nem leszek itt, mert egyéb kötelezettségeim vannak pont ezen a napon. De szeretném, ha minnél többen eljönnétek.

Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41524

Esztramos barlangi búvár baleset volt, ami azért eléggé más. Ezen kívül hasonló eset se igazá  fordult elő kis hazánkban, ha mégis, akkotr is apróbb vésések voltak, nem robbantások.

Ezzel együtt, természetesen, a legnagyobb terhelés a barlangra a barlangás - persze, az idegenforgalmi kiépítés után jóval lemaradva.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (41521)
Futóapuka Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41523

Így maradt ez a nem kevésbé szép rövidebb túraszakasz. Szerintem azért ezt is érdemes lesz megnézni, lefutni.

Azért, hogy a sok szaladgálás közepette legyen lehetőség jobban megnézni a barlangot, előző napon (pénteken) este 8-tól lehetőség lesz a barlangi szakasz bejárására, szakavatott vezető társaságában. Ekkor majd az esetleges veszélyesebb részeket is fel lehet térképezni, lehet rájuk készülni. Aki majd akarja, az a felszíni szakaszokon is kocoghat, mert pénteken már ki lesz szalagozva. Vasárnap pedig szigorúan minden szalagot és egyéb általunk kirakott jelzést beszedünk a pályáról!!!!!

Előzmény: Futóapuka (41522)
Futóapuka Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41522

Nem kaptunk rá engedélyt! Még úgy sem, hogy a Nemzeti Park is beleegyezett. A dolog egésze-egészen messziről indul nem szeretném itt most kifejteni. (Az eredete valahol az Brüsszelben keresendő...)

Előzmény: turablog (41518)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41521

"Mellesleg pedig a barlangokra nézve a legnagyobb terhelést a barlangászok jelentik."

 

Olykor egyik-másik beszorul, vagy úgy legyengül, mire megtalálják, hogy már nem lehet kihozni azon az úton, ahol bement, és olyankor felrobbantják a fél barlangot, hogy mentsék a sérült életét. Lásd pár éve az esztramosi esetet. Ehhez képest egy futóverseny kiépített úton tényleg nem tűnik túlságosan vadnak.

Előzmény: Futóapuka (41519)
Ezüsthegyi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41520

Félreértés ne essék, nekem semmi aggályom nincs a barlang környezeti terhelésével kapcsolatban. Lévén, a nyilvános részen mentek. De ha a hosszú túrán is indulna a mezőny, akkor sem ez izgatna, legfeljebb pár helyen a biztonság, de ez is csupán megjegyzés suzinten, hiszem, hogy mindent meg lehet oldani. És pont azért írtam, hogy szeriontem nem véletlenül engedélyezték, mert ismerem nagyon is jól, személyesen a helyi szakembereket, és tudom, a legkissebb kétség felmerülése esetén nem adtak volna zöld tuat a versenynek.

A Bükkben is sz-p számmal folynak kutatások jelenleg is, ha nem is tudsz róla (sebesvíz, Cserepes-kő, Hor-völgy, Fekete-bg, ), hogy pár példát említsek.

Athosz, a miskolci:

ezeket a környezetvédőnek titulált embereket szoktam méregzöldeknek nevezni. Azért ne együnk húst, mert ez káros az álatvilágra, meg ne menjünk a hegyekbe, mert zavarjuk, terheljük a természetet, persze, de ugyanúgy autóval járnak, ésatöbbi. Ja, azért van olyan sport, amit nem szívesen látok az erdőben: motocross, quad, egyebek. De a lovasokat ki kellett tiltani, ugyebár. Szerintem, ha felléöpünk, akkor lehet tt, trail, csak érvelni kell, és a megfelelő helyeken. Ágasvári túristaházat is meg akarták szüntetni, EU suzabványokra hivatkozva, aztán ésszel, érvekkel rávezették az illetékeseket, hogy pont EU szinten abszolút belefér a szabványokba. Csak nem csőlátásssal kell ezeket nézni, hanem teljes egészében.

Hajrá Bardla Trail:)

Azért egy bánatom van: nem lehetek ott:(

Előzmény: carlos80 (41516)
Futóapuka Creative Commons License 2012.07.27 0 0 41519

Valóban elég furcsa lehet így elsőre. Viszont egyáltalán nem egyedi a világban a hasonló verseny. Éppen a barlang terhelésének legkisebbre redukálása miatt lesz az egyéni indításos rendszer is.

Mellesleg pedig a barlangokra nézve a legnagyobb terhelést a barlangászok jelentik. Tudom, mert évekig én is csináltam ezt a szép "sportot", "tudományos tevékenységet", "bányászkodást"... De ez most nem is fontos. A szervezők között több környezet és természetvédelemmel foglalkozó szakember is van. Alaposan átgondoltuk, mielőtt belevágtunk. Biztosak vagyunk benne, hogy nagyon sokan lesznek, akik minden véleményünk ellenére haragudni fognak ránk ezért. Legutóbb hegymászóktól már azt is hallottam, hogy futók mi a fenét keresnek a hegyekben... Nem oda valók!!! Egy igazi vérmes természetvédő meg az egész világból kitiltaná az összes embert... Lehet ezt fokozni a végtelenségig. De minek?

Előzmény: efemm (41501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!