Keresés

Részletes keresés

sarosmokaszin Creative Commons License 2010.04.24 0 0 5908
Én is pont itt tartok, és elnézést, ha már ez korábban tisztázva volt, de ugye jól gondolom, hogy a Kft-nél a korábbi 50 M tf törzstőkés határ a könyvvizsgálói kötelezettség esetén 100 M ft-ra emelkedett, de a Felügyelő Bizottsági kötelezettségnél 25 M Ft-ra csökkent?
Előzmény: szokoliregina (5890)
szokoliregina Creative Commons License 2010.04.24 0 0 5907

Igazán nincs mit. Még javítgatok bele, mert ezt-azt még találtam a tankönyvben, de majd felteszem a javított verziót is. Igazából csak apróságok.

Én is babázok itthon, Zsozsó 10 hónapos, így amikor alszik akkor foglalkozom ezzel, napi 1-2 órám van rá. Persze a házimunka rovására... :)))

Előzmény: shatakela (5905)
Kyni85 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5906
Sziasztok!
Tudnátok szervezéshez és ellenőrzéshez anyagot küldeni. Szerencsére már a finisben vagyok sikerült a számvitel írásbelim és szóbelim is. Már csak az utolsó kettő tárgy kellene és vége...
szmusza@gmail.com
shatakela Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5905
Regina Köszi a kidolgozást, szerintem jó. Pont azzal a "sallanggal" kevesebb, amit kihúztam a tételeimből és így időt spórolok!
Egy hároméves mellett kismamaként ennek nagyon nagy hasznát veszem!
Nagyon köszi!
bobafej Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5904

Sziasztok!

 

ha van valakinek olyan segédlete a számvitelhez ahol a hiányzó főkönyvi tételek kiszámítása van, kérem szépen küldje át az sagk@viessmann.com cimre.

Előre is köszi

 

 

Kinga

 

 

kisangyal21 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5903
Eladnék néhány fölöslegessé vált könyvet, talán van, akinek a közeljövőben még szüksége lesz rá. A következők:



Tételvázlatok szóbeli vizsgához - jog; ára: 1 500

- pénzügy; ára: 1 500

- számvitel; ára: 2 500

Pénzügyek példatár írásbeli vizsgához; ára: 1 500

Pénzügyi számvitel példatár; ára: 2 500

Vizsgafeladatok számvitelelemzés I-II. ára: 5 000 (együtt a két rész!)

(ez a NovoSchool-os)

e-mail cím, amin érdeklődhettek: kisangyal21@yahoo.com
julcsi8484 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5902
Érdeklődnék, hogy meg van-e esetleg még a Számviteli esettanulmányok 2009-es könyv, mert engem érdekelne!
Előzmény: nagyani72 (1851)
LRéka Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5901

Köszi Regina a kidolgozást!!!! Ezer hála, már kezdtem kétségbe esni, annyira nem találok semmit a neten. (Pláne, hogy a kisfiam rendszeresen idejön és kikapcsolja a gépet, nehezítve a helyzetet!)

Köszi

 

Előzmény: szokoliregina (5899)
éva1966 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5900

szia!

 

efeb2008- bal oldalon:

az összes levél- Regina,Mail, én (4) ápr.19 sorra kattintasz és ott van a 7 tétel.

 

http://p70merlegkepes.fw.hu/ 

az ellenőrzés alatt a 2009.12.25 én feltöltve a Szóbeli  tételek puska alatt lehet letölteni a tételeket.

 

U.itt még van tétel kidolgozva- de figyelni kell mert régi a kidolgozás és van ami már nem aktuális ill. más a neve, ( ÁPV HELYETTE  MNV ZRT., ILLETÉKHIVATAL nem ellenőrző szerv ,stb.)

Előzmény: LRéka (5897)
szokoliregina Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5899

Szia,

 

A 7/B tétel a három bejövő levél közül a legalsó az efeb2008-as e-mail címen.

Közben készen lettem a kidolgozással, felrakom azt is, 67 oldal lett.

Felelősséget nem vállalok, ha valami nem jó, javítsatok bele. Nem jártam utána az összes idei törvényváltozásnak. Én így fogom megtanulni, ha valamibe mégis valakinél belekötnek, kéretik nem engem szidni, hanem legközelebb sk kidolgozni. Bocs, csak jártam már így... :)))

 

Nagy kalappal mindenkinek!

 

Regina

Előzmény: LRéka (5897)
shatakela Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5898
Sziasztok!

Korábban írtátok, hogy a 11A tételnél nem aktuális már az ÁPV Rt. és a könyvben benne van a MNV-ről a tételhez, ami kell. Nos, nekem még ÁPV Rt. szerepel, A vállalkozások ellenőrzésének módszertana című könyvben.

Akinek megvan a másik változat, légyszi küldje el: csilla@e-oktatas.com-ra vagy tegye fel az efebre.
Nagyon köszi!
LRéka Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5897

Sziasztok!

Nekem is sikerült az ellenőrzés írásbelim!!! Köszönök mindenkinek mindent!!!

Ha lenne esetleg valakinek aktuális kidolgozott ellenőrzés szóbeli tételsora (vagy csak tételei) átküldené nekem is ???

letina@citromail.hu

Az efeben nem találom a 7/B tételt! Az is jó lenne.

Előre is köszi!

Prucska Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5896

Sziasztok

 

Segítene nekem valaki és esetleg küldene át nekem aktuális számvitel szóbeli kidolgozott tételeket vagy adnátok tippet, hogy honnan lehetne ezt letölteni?

Előre is köszönöm!!!!

e-mail címem: jacky@citromail.hu

 

 

öregkor Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5895

Szia H.J.

Most jutottam el odáig, hogy válaszolni tudjak:

Ez tulajdonképpen Közösségi fuvarozás, amit az ÁFA Tv. 37 § (1) bekezd. szerint közösségi adóalany felé teljesített szolgáltatásnyújtás, a Tv. területi hatályán kívüli.

Ezért a 065 bevallásnál a 88. sort kell kiválasztani.

Mivel Te állítod ki a számlát, és a számla euróban kell, hogy szerepeljen a külföldi pertner felé, ezért a számviteli politikádban rögzíteni kell, hogy milyen módon számolod át az eurót. MNB középárfolyan, saját bankod árfolyamát veszed figyelembe.

A számla könyvelése: T 316      K 932 export szolgáltatás

Az ÁFA kiválasztásánál a mentest választom ki és itt adom meg a bevallás 88. sorát.

A számla német, vagy angol nyelven kerül kiaállításra.

Eladó                                                              Vevő

Név  Cím                                                         Név      Cím

Bankszámla: Valuta szla kell legyen

Közösségi adószám: magyar                        APEH honlapon ellenőrizni,kinyomtatni

Fizetés módja     Teljesítés   Kelt      Fiz.határidő  Példány   Státusz     Sorszám

Überweisung/átut    dátum   dátum    dátum            2.         Kopie       2010/..../exp

VTSZ 6024 Közösségen belüli fuvarozás Teljesítés ideje a lerakodás napja, mennyiségi egység 1 db , egységár a kialkudott fuvardíj az adott megbízásra. Nettó összesen euro

ÁFA kulcsot nem adunk meg a számlán.

A napi árfolyamot mindig rögzíteni kell a számlán: 1 eur =     ..... Forint

A számlán a megjegyzés rovatban  fel kell tünteni:

 

Az ÁFA Tv. területi hatályán kívül, közösségi adóalany felé teljesített szolgáltatásnyújtása ÁFA Tv. 37 § (1) bekezd.

Verkauf unter der Wirkung des Reverse-Charge-Verfahrens

The Sypply is subject the Reverse-Chage-Procedure

Fordított adózási eljárás alá tartozik. 

Előzmény: horaka (5852)
szedoci Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5894

Szia,

Küldtem Neked egy mailt az új címről :)

Köszönöm

Edit

Előzmény: .szilvi. (5893)
.szilvi. Creative Commons License 2010.04.22 0 0 5893
Szia Edit!

Sajnos amit megadtál email címet az vissza dobja a levelet.
Van esetleg másik?

Üdv
szilvi
Előzmény: szedoci (5886)
szoket72 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5892
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Én igaz még 2008-ban kezdtem a mérlegképest a p-nál. Viszont mivel kicsi gyerekem van, már 2x halasztottam vizsgát és most is ott tartok, hogy a beteg gyerekem egyszerűen nem tudom hova tenni, arról nem is beszélve, hogy tanulni is kellene. Most jön még csak a pénzügy szóbeli. Szerintetek van értelme átjelentkezni az új rendszerbe? Csinált már ilyet valaki? Az érdekelne, hogy elfogadnak-e valamit modulzáró vizsga gyanánt a meglévő vizsgáimból.

Köszi előre is az infot.

andy017 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5891

Sziasztok,

Valaki tudna nekem segíteni, hogy az adóellenőrzéssel kapcsolatos jogkövetkezményeknél mi változott? Sajnos már nagyon nincs időm utánanézni.

Ha valaki eltudná küldeni azt a tételt, amibe helyesen vannak az értékek meghatározva, azt nagyon megköszönöm!

andy017@freemail.hu

szokoliregina Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5890

Valahol irigyellek, mert hamarabb túl leszel rajta, másrészről viszont ilyen hamar nem tudtam volna felkészülni a szóbelire, mert a Manó nem hagy túl sokat dolgozni vele. Ma pl a 16-os tételnél járok.

Remélem azért nem fognak kukacoskodni sehol ezek miatt a változások miatt... Igyekszem mindennek utánajárni, de pl ilyeneket, hogy igazgatótanács-e vagy sem eszembe sem jutott volna keresgélni.

Pontosan mi változott az FB és a könyvvizsgáló választásánál azt meg tudod mondani nekem? Vagy írni priviben?

 

Előre is köszi!

 

Nagy kalappal a vizsgára, mindjárt mérlegképes könyvelő leszel!!!

Előzmény: sutinor (5889)
sutinor Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5889
Regina, nekem kedden lesz a szóbelim. Egyrészről jó, mert végre túl leszek rajta, másrészről meg lassan haladok a tanulással, mert már úgy unom.
Nagyon ügyes, hogy babóca mellett is így tanulsz, gratula, minden elismerésem!

A tételhez: más az értékhatár, ahogy írtad, de az is más, hogy mikor kötelező FB-t, könyvvizsgálót választani. Változott a társasági szerződések elnevezése is, most már mindkét típusú rt-nek alapszabálya van (ha jól emlékszem), a legfőbb szervnél nincs igazgatótanács, nincs már közös vállalati forma.
Lehet, hogy az én tételkönyvemnél van újabb kiadás, az enyémnek még az évét sem tudtam megnézni, nincs benne sehol. Mindegy, most nálam ezek a hibák voltak.
Előzmény: szokoliregina (5878)
Nyuszika85 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5888
Sziasztok!
Nekünk most lesz május elején számvitel szóbeli. Az a kérdésem lenne hogy a 2009-es vagy a 2010-es adószabályok szerint kell e tanulni? Gondolok itt pl a tao tételre.
virag500 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5887

Szia Szilvi!

 

 

Láttam csak nem tudom letolteni és megnyitni.

 

 

Udv Virág

Előzmény: .szilvi. (5884)
szedoci Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5886

Szervezés is érdekelne!

(sajnos még minden előttem...)

Köszönöm,

Edit

Előzmény: .szilvi. (5885)
.szilvi. Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5885
BOCSÁNAT, AZ ELŐBBIEKBEN ROSSZUL ÍRTAM! Nem SZÁMVITEL-ELEMZÉSEM van, hanem SZERVEZÉS!
Előzmény: szedoci (5882)
.szilvi. Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5884
Szia Virág!

Úgy tudom, hogy a Mérlegképes tanoncok oldalára(Pallas) 04.06-án lett felrakva a 2007. febr. "A" megoldókulcsa.


Előzmény: virag500 (5883)
virag500 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5883

Sziasztok !

 

 

Valakinek nincs meg elemzésből 2007 feburár A és B feladatsor megoldása, és 2007.05.31 A feladatsor és megoldása?

 

virag500@gmail.com

 

Udv Virág

szedoci Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5882

Szia Szilvi,

Köszönettel venném a számvitel-elemzést: szedoci@index.hu

Edit

Előzmény: .szilvi. (5880)
szokoliregina Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5881

Kérdés a 13B tételhez: megvagyok vele, és a régi kidolgozásokat is átnéztem, de: a tételcímben az szerepel, hogy az összktg és a forgalmi ktg eljárású eredménykimutatást is be kell mutatni, de a könyv és az összes kidolgozás is csak egyféleképpen foglalkozik vele.

Erre írt valaki valami egyebet még?

.szilvi. Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5880
Sziasztok!

Esetleg, ha valakit érdekel a "C" rendszerű számvitel-elemzés vizsgasor, akkor szívesen átküldöm, ha megadja az email címét, + a még várható feladatok a vizsgán (tanár elmondása szerit). Az "A" vizsgasor megoldással együtt van, a"B"-hez sajna nincs megoldás, de ugyan az a típusú feladatokat tartalmazza.


.szilvi.
andy017 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5879

Sziasztok!

Van még a felsoroltakon kívül hiba? Sajnos nekem nincs időm utána nézni a hibáknak, mert hétfőn már vizsga.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!