Keresés

Részletes keresés

Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46113
Hol táblázzátok ki? Pl. minden úton és ösvényen, amelyen a terület megközelíthető.
Előzmény: snepf (46108)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46112
(Tudom, hogy nem él nálunk már szabadon farkas, de egy kerítéssel arrébb még igen)
Előzmény: Festéktüsszentő H. Benő (46111)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46111
Azért én érzek némi ellentmondást aközött, hogy a ti felelősségetek, hogy ne okozzatok bajt, meg aközött, hogy legyen nálunk elemlámpa és beszélgessünk hangosan.
A Normafa pl. közkedvelt kirándulóhely, rendszeresen sok kirándulóval.

Egyébként nem nagyon értem, hogy konkrétan mi a problémája a vadászoknak a vadat űző ragadozóval? Lelövik az esetleg arra tévedő farkast is? Lelövik a rókát, ha fácánt mer vadászni?
Előzmény: snepf (46102)
snepf Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46110

Egészen pontosan a Helikopter lakótelep mögötti erdő.. de ott egész végig a reptér mellett, egészen ki Vecsésig végig vadászterület.

Én sem tudom a pontos határokat, de érdekes lenne egy térképet összeállítani, vagy szerezni a Városház utcából, hogy Bp-et érintően hol van vadászterület.. de szerintem körbe mindenhol.

 

Vadásznak is arra.. jó őzállomány van és pár éve már vaddisznó is.. apróvadról nem is beszélve.

Előzmény: molera (46107)
snepf Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46109

Ez már egy nagyon átdolgozott, Alkotmánybíróságot megjárt jogszabályhely.

Előtte volt asszem a 200 méter és onnan kóbor kutyának számított és bumm.

Már sokkal több fék van beépítve, de vadat űző kutya mindig lesz és olyan aki rossz időben van rossz helyen, olyan is.

 

Én annak idején javasoltam, hogy csak a hivatásos lőhessen kutyát, de sajnos tényleg nagyon sok kárt okoznak a vadállományban.

Láttam arra magasleseket, biztos, hogy vadászterület. Ahol magasles  van és dagonya, az vadászatot jelent.

Előzmény: koszacica (46105)
snepf Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46108

Nekünk kb. 4000 ha-unk van. Benne van Hernád és Pusztavacs.

Hol táblázzunk ki? Igaz ott mindenki tudja, hogy a kert végében vadászhatunk.

Amúgy a Pest megyei vadásztársaságok listája:

 

http://vip.gportal.hu/gindex.php?pg=209249

 

Be vagy kerítve :)

Les? Mindenkinek azt tanácsolom, hogy alkonyatkor legyen nála bármilyen pici lámpa, esetleg hangosan beszélgessen..

Előzmény: koszacica (46104)
molera Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46107

sziasztok

 

érdeklődve olvasom a mostani témát, mert bizony mi is járunk azért erdőbe sétálni.

sőt az említett új köztemető közelében lévő erdőbe, amelynek szélén már házak vannak, tehát nem megyünk be annyira a sűrűbe. fogalmam sem volt, hogy az vadászterület, mert ott az ösvényen egy csomó pad, asztal van, közvetlenül a temető melletti (mögötti) részen szoktunk sétálni.

én csak azt szeretném tudni, hogy honnan tudom megállapítani, hogy adott rét,erdő, mező,stb. vadászterület-e, ha nem jelzi tábla? ha az, akkor az egész erdőre vonatkozik vagy adott részre?

bocsi, nem vagyok jártas a témában.

 

engem is elszomorít, hogy szinte már sehol sem lehet hivatalosan elengedni a kutyákat, csak futtatóban, amelyből nem sok van és hát a többsége már eléggé meg van rongálva:-(( az úszni vinni témát már nem is említem:-((

értek én minden érvet, meg stb, de akkor is...:-((

 

Előzmény: snepf (46096)
koszacica Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46106
Jah és félre ne érts, nem veled vitatkozom...csak magamban dühöngök... :o)
Előzmény: koszacica (46105)
koszacica Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46105
Tény, h én is rászólok Luckyra ha nekiiramodna... ez tiszta sor.
De ezt is Te írtad " Ez ad abszurdum (támadás) lehet tőled 10-20 méterre is." ... és sajnos lehetett már hallani olyat is h közel s távol sehol egy vad és a vadász mégis kilövi a gazdás kutyát.

Arra akarok kilyukadni, h nem érzem azt h ez normálisan le lenne szabályozva. Az aktuális vadász pillanatnyi hangulatától, megítéléstől ne adj isten szimpátiájától függ akkor, h mi történik egy megkérdőjelezhető (vagy akár megkérdőjelezhetetlen, de szubjektív megítélés szerint az előbbi) szituációban.
Ez engem elkeserít. Ráadásul, h már a Normafánál is... a Hármas és vitorlázó reptér környéke is vadászterület?
Előzmény: snepf (46103)
koszacica Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46104
Azért ez is mókás... honnan kéne tudnom, h hol engedhetem el a kutyát. Mert ugye a törvény csak a vadász területet tiltja. Máshol mehet, nem?
De úgy egyáltalán, mi van ha én nem szívesen kószálok olyan területen, ahol nem tudom ki ül éppen a lesen és találhat el, ha éppen túl vaddisznószerű vagyok (természetesen Peti ezt ne vedd magadra :o) mert nem Veled és a hozzád hasonló korrekt vadászokkal van a gondom...) - de enélkül is inkább elkerülném a vadászati területeket... miért nincs jogom tudni - legalább egy tábla erejéig.
Előzmény: snepf (46102)
snepf Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46103

Én korrekt módon válaszoltam.

Sétáltathatod, de jól meg kell választani a helyet.

Nincs senki kitiltva a parkerdőkből, de a szabályokat be kell tartani.. vadűzésre hajlamos kutyát meg tényleg pórázra kell venni.. a kutya érdekében.

 

Én sajnálom a kutyát, de sajnálom az előhasi őzet a 30-40 centis hóban 3 hét koplalás után. Semmi esélye nincs.

Előzmény: koszacica (46100)
snepf Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46102

Nem.

Sokszor észre sem veszik, hogy fent ülök a lesen.

A társas vadászat meg elég látványos, a mi felelősségünk hogy ne okozzunk bajt.

Előzmény: Festéktüsszentő H. Benő (46098)
snepf Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46101

"..két vadász volt a helyszínen, az egyikük hiába kiáltott a kutyák gazdája után. Miután nem jelentkezett senki, a vadakat üldöző ebeket a másik vadász lelőtte."

 

2 tanu megvan.. Megtettek mindent annak érdekében, hogy a gazda megszüntesse a vadűzést, mert kiabáltak utána (erre is van tanu.. ők)

 

"..a két eb egyértelműen üldözte a vadakat."

 

és erre is van tanu.

 

A lényeg... ha a vadász bizonyítani tudja, hogy a kutya űzte a vadat (vagy megtámadta őt!) és ezt a tevékenységet a gazda parancsára sem hagyta abba, vagy a gazda nem tett semmit akkor lelőheti a kutyát. Nincs tűrési távolság. Ez ad abszurdum (támadás) lehet tőled 10-20 méterre is.

 

Sajnos ahol vadászom ott is sokszor kitámadnak a tanya kerítésen a kutyák főleg ha kutya van velem és nehéz eldönteni, hogy blöfföl, vagy tényleg meg akar harapni. Baj eddig nem történt. Egyszer volt egy kuvaszos sztori, de az utolsó pillanatban rászólt a gazda a már ugrani készülő kutyára, aki példásan szót fogadott.

Előzmény: koszacica (46097)
koszacica Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46100
Egyébiránt nonszensznek tartom, h a kutyák - az ember legjobb barátai - a 21. századra pórázon, szájkosárral megtűrt, a múltból itt maradt szükséges rosszai lettek a (túl)civilizált világunknak - röhej hogy legálisan sehol nem sétáltathatom a kutyámat póráz nélkül (csak a kijelölt 10*10es kutya"futtatón")
Előzmény: Pisces72 (46099)
Pisces72 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46099
Mint a póráz hossza. :(
Előzmény: koszacica (46097)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46098
Amennyire én tudom, a vadászati területet elég egyértelműen jelölni kéne és felhívni az arrajárók figyelmét, hogy ott épp vadászat zajlik, nem?
Előzmény: snepf (46096)
koszacica Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46097
:o(
A törvény mennyit "engedélyez", mennyire távolodhat el tőlem a kutya? (csak a tisztán látás végett)
Előzmény: snepf (46096)
snepf Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46096

Sajnos inkább azt mondanám, hogy így lepődj meg, mint saját károdon.

Nem tudom pontosan hol történt az eset (bulvár) és azt sem hogy az Bp. közig határán belül van, vagy sem. Hozzáteszem, hogy amit a vadászati hatóság vadászterületnek jelöl ki és engedélyezi a vadászati tevékenységet, ott szabad is vadászni.

Ilyen területek felénk is vannak, ahol egyszer gyaksiztunk ott régen rendesen fácánoztak, de a "0"-ás mellett már rám is szóltak a vadászok, hogy ez vadászterület, ne gyakoroljak a kutyáimmal.

Szóval ahol erdő, mező van ott jó eséllyel vadásznak is.

Én nagyon vigyázok, hogy a kutyáim 2-300 méternél ne legyenek távolabb tőlem és nagyon figyelem az autókat akik 3-400 méteren belül megállnak, akkor mindig behívom lábhoz a kutyákat.

Golyós fegyver találatából nem nagyon lehet felépülni, így csak a megelőzés működik.

Itt a cikk alapján a jog betűit figyelembe véve támadhatatlan a vadász. Minden oldalról jól eflépített az indokolás, hogy miért lőtt.

 

Az én kutyámat például az Új Köztemetőtől (asszem Kőbánya) nem messze lőtték meg.. vadászterület.

Előzmény: koszacica (46095)
koszacica Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46095
De jó Peti h itt vagy...
Ez olvastam...
és meg vagyok lepődve...a Normafa mióta vadászati terület??

http://index.hu/bulvar/2010/02/25/kutyakat_lottek_ki_vadaszok_a_normafanal/
snepf Creative Commons License 2010.02.25 0 0 46094
Bíztatgatni, dicsérni kell folyamatosan!
Előzmény: dorka&sophie (46093)
dorka&sophie Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46093
ma elértünk egy kis fejlődést a leányzóval... rövidebb távolságra vettem, valamivel zártabb térben, és szépen visszahozta a dummyt. Olyan fél méterre tőlem megállt, és tartotta, és végre hagyta hogy odamenjek hozzá, aztán szépen odaadta a dummyt. Még rá kell vennem, hogy odajöjjön hozzám, de már lassan és biztosan haladunk. :)
snepf Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46092
Akkor rövidíteni kell a távolságot és olyan helyet keresni (két fa, vagy bokor sor között) ahol nem tud oldalra kilengeni. Meg szóval, inkább síppal a behívást nyomni.
Előzmény: dorka&sophie (46091)
dorka&sophie Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46091
köszi :)
és mit tegyek, ha út közben "eljátssza"?
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46090
Igen tudom, mikor Dömi még az első lépéseit próbálgatta már akkor is olvastam a fórumot, s emlékszem a történetekre!
Előzmény: barvivien (46089)
barvivien Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46089

Köszi:)

A többiek a megmondhatói akik már régóta járnak ide hogy vért izzadtam Charleival..

Nem lett minta eb de az én elvárásaimnak pont megfelel :D

Előzmény: Döme-Ádám (46088)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46088

Vivi!

Köszönöm ismét a tanácsot, bámulatos, hogy mi mindent sikerült elérned Charlieval!

Előzmény: barvivien (46086)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46087
Köszönöm, igyekszem korrigálni!
Előzmény: snepf (46085)
barvivien Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46086

Sajnos más kutyáját nem tudod megnevelni viszont a tiedet rá tudod nevelni hogy ha a masik kutyából elege van akkor azt inkább hagyja ott( persze én megint csak a vadászaton kívüli dolgokról tudok nyilatkozni) :)

Charlie minden lehetőséget megragadott anno hogy bunyózhasson....nekem egy évembe telt de eljutottunk oda hogy pl a szilvesztert egy lakásban összezárva töltötte egy olyan kutyával akit soha nem csípett és mindig egymásnak mentek kölcsönösen....

Én azt találtam ki mert minden mást kipróbáltam hogy mikor látom hogy ebnél szkad a cérna akkor rásózok az orrára... jó persze néha ez kivitelezhetettlen de törekebni kell rá....mára elég ha mondom neki hogy szépen...vagy hogy neeeem és ő inkább otthagyja a kérdéses ellenséget...

Én ezt tudtam csak vele tenni más nem hatott sajnos...

Vagy még de...ha morgás volt vagy balhé a séta mindig rögtön végett ért...póráz fgoság és spuri haza :D

 

 

Előzmény: Döme-Ádám (46083)
snepf Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46085

"...ugribugri úr eléáll és a szája felé kap. No, több se kellett az én vérebemnek! Elegánsan letette a dummyt a földre maga elé és úgy megrázta a marjánál fogva a másik aranyszínűt, mint a porrongyot."

 

Na, ebben két baj van. Ha a kutya hozza az apportot, akkor azt ne tegye le, mert az parancs megtagadás (fogás igazítás céljából lehet csak). Ilyenkor minden alkalommal rá kell szólni.

 

Gyakorlott kutya, ha vadászaton ki akarják venni a szájából a zsákmányt akkor a testével fedezi, és ha ez sem elég figyelmeztetés akkor határozottan odamorog, hogy "takarodj" ez általában hat. Ha végképp semmit, akkor jobb ha engedi a zsákmányt mert nincs szánalmasabb a kettétépett nyúlnál...

 

A Te kutyád azonban szívesebben vállalta be a jó kis bunyót, mint az apport örömét. Ha ezt tudod róla, akkor hasonló szituban korrigáld. Ha nem kap visszajelzést hogy ez rossz, akkor egyre inkább erősödni fog a rámenőssége.

Nincs rosszabb mint a csoportban egy agresszív kutya.

Előzmény: Döme-Ádám (46083)
snepf Creative Commons License 2010.02.24 0 0 46084

Picit visszább vennék a stabilitás erősítéséből.

Eldobnám a dummyt de szinte rögtön mondanám a hozd parancsot.

Jutalom falat ilyenkor ellenjavalt.

Viszonylag türelmesen várnám hogy visszahozza, de azt nem engedném, hogy út kötben "eljátssza".

Ha behozta és a kezedbe adta (ez fontos!) szinte azonnal eldobnám.

Mi a cél?

 

Hogy fokozzam a kutya apportmániáját, hogy megtanulja, ehhez az örömhöz akkor jut hozzá, ha a kezembe adja a dummyt.

 

Persze ezt azonnal nem lehet elérni de szép fokoztos fejlődést fogsz látni.

Előzmény: dorka&sophie (46082)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!