Keresés

Részletes keresés

cs_geza Creative Commons License 2004.06.23 0 0 83
A kaldera hajokirandulasra mindenkepp, a tobbi viszont abszolvalhato motorral, autoval, bicoval vagy busszal is. Nincsenek nagy tavolsagok, Kamari-Oia is asszem max egy ora motorral.
Előzmény: freyya (81)
Sarkany Creative Commons License 2004.06.22 0 0 82
freyya Creative Commons License 2004.06.22 0 0 81
Volt már valaki fakultatív kiránduláson? Melyikre érdemes elmenni?
cs_geza Creative Commons License 2004.06.22 0 0 80
Mit ertesz azon h veszelyes? Motorral jarkaltunk, semmi gond nem volt, figyelni kell a kozlekedesre, hozza vannak szokva a turiistakhoz, ugyetlenkedokhoz, de normalis viselkedes mellett veszelytelenebb mint itthon. A szakadekok mellett is van korlat szinte mindenutt, persze, van ilyen ut, nem is egy. Volt olyan ahova a moci is alig birt felmenni. ;)
Előzmény: freyya (79)
freyya Creative Commons License 2004.06.22 0 0 79
Kamariból Thirába mennyire veszélyes az út? A sziget belsejében is vannak szakadékok, vagy csak a kaldera mentén?
Előzmény: ercsibe (77)
cs_geza Creative Commons License 2004.06.22 0 0 78
Igen, ugy emlexem, Kamariban van bicokolcsonzo.
Előzmény: freyya (76)
ercsibe Creative Commons License 2004.06.22 0 0 77
Bár én nem "laktam" ott, csak kirándultam Krétáról, de láttam biciklikölcsönzőket. Meg mentek is az úton jópáran bicajjal. Csak óvatosan, mert veszélyes. Hajtűkanyarok magasan a szakadék szélén, no korlát, és tudjátok a buszok, mikor kanyarodnak, eléggé kilóg az orruk.
Előzmény: freyya (76)
freyya Creative Commons License 2004.06.22 0 0 76
Sziasztok!
Mi két hét múlva megyünk Szantorinire, és sem motorozni, sem autót vezetni nem nagyon tudunk, lehet ott biciklit is bérelni?
cs_geza Creative Commons License 2004.06.10 0 0 75
Eloszor en is igy voltam Santorinin, meg 98 nyaran, 1 napra mentunk at hajoval Kretarol. Aztan annyira visszavagytunk, hogy tavaly egy nagyon jo ajanlattal 2 hetet voltunk Santorinin.
Előzmény: Sarkany (73)
Sarkany Creative Commons License 2004.06.10 0 0 74
Sarkany Creative Commons License 2004.06.10 0 0 73
Tegnap este érkeztem haza Krétáról. Santorinin csupán egy napig voltam. Nagyon jól éreztem magam mindkét helyen.
Az elmúlt két hétben Krétán kissé szeles, de napos idő volt. Santorinin - a kép linkjén megjelölt napon - 30 °C körül volt a hőmérséklet a kaldera peremén.
Krétán a második héten kifejezetten meleg volt a szél ellenére is.

A többi kép még feldolgozás alatt. Később írok egy majd egy rövid képes beszámolót... :))

Előzmény: cs_geza (72)
cs_geza Creative Commons License 2004.06.10 0 0 72
Most jottel vissza? Szep volt, jo volt? Ido? Tobbi kep? Beszamolo? ;)
Előzmény: Sarkany (71)
Sarkany Creative Commons License 2004.06.10 0 0 71
mimacsek74 Creative Commons License 2004.05.30 0 0 70
Ha Santorini és M?ykonos közül kell vállasztanom akkor MYKONOS!!!!!!!!!!!!!!
Sőt ha bármi más és Mykonos között kell vállasztanom.....akkor is MYKONOS

Nézz el ide ha érdekel!
www.mytravelfun.net

kdina Creative Commons License 2004.04.29 0 0 69

Már több alkalommal nyaraltam irodával Santorinin, de most (június elején) nekivágnék egyedül. A szállással nem boldogulok, ha valaki tud ajánlani egy nem túl drága, csaladias helyet, megköszönném. Persze nem ragaszkodom a calderához, Kamari, Perissa és a sziget belseje is jöhet. Hálás lennék az egyéni szálláskereséssel, foglalással kapcsolatos tanácsokért is.
Köszönöm a segítséget!
Becky74 Creative Commons License 2004.04.16 0 0 68
Kalimera!

Járt már valaki Mykonos-n és Szantorinin is? Mert én csak az utóbbin. Idén nyáron meg még nem tudom, mi legyen...?
Mi a véleményetek?? Melyik a jobb? Tudom, hogy más tészta, de melyik tetszett jobban?

Köszi a segítséget!
Efariszto poli! (Úúúú, nagyon gáz így ez, ahogy kinéz, latin betűkkel... Signomi!! :-))

Kalinikta!

Becky

cs_geza Creative Commons License 2004.03.29 0 0 67
Szinten Kamariban laktunk, eleg meglepo, mikor a part felett jonnek-mennek a repcsik, de nincs tul nagy repuloforgalom, igy az alvast kulonosebben nem zavarja (meg a sokaig alvast sem ;) ). Engem napkozben nem zavart kulonosebben.
fzh Creative Commons License 2004.03.29 0 0 66
Üdv.
Mi Perissában szálltunk meg, nem akartam reggel a repülőkre ébredni. Fürödtem Kamari strandján... elég különleges érzés, hogy úszás közben alacsonyan szállnak felettem a gépek. Amúgy biztosan nem mindenkit zavar.
Előzmény: halaja (63)
Sarkany Creative Commons License 2004.03.28 0 0 65
Előzmény: halaja (63)
Sarkany Creative Commons License 2004.03.28 0 0 64
A víz hőmérséklete június elején 22 °C, a levegőé 27 °C vagy melegebb. Szóval ideális...
Előzmény: halaja (63)
halaja Creative Commons License 2004.03.25 0 0 63
Üdv mindenkinek!

Santorinit szeretnénk meglátogatni az idén, szezon elején egy hétre.
Felmerült néhány kérdés, amikre szeretnék választ kapni, ha valakinek van tapasztalata.
-Érdemes-e szezon elején (jún. eleje) menni (időjárás, víz hőfoka)
-Kamariban volna a a szállás, mennyire zavaró a reptér és mekkora a forgalma?
-Milyen az élelmiszer/étterem árfolyam (az olcsóbbak)?

cs_geza Creative Commons License 2004.03.08 0 0 62
Mint topicgazda, en is csak javasolni tudom mindenkinek Santorinit. Jo utat, jo pihenest, csodas naplementet Oiaban!!!! ;)
fzh Creative Commons License 2004.03.08 0 0 61
Szia Priky!
Mi a Gulet utazási irodával voltunk. Szerencsére mindenből azt kaptuk mint amit előre tisztáztunk. Ez nem magyar iroda. (félreértés elkerülése véget, mi is szoktunk magyar irodával utazni) A neten már fent vannak az idei ajánlataik. (www.gulet.at) Idén viszont mi sem megyünk SAJNOS Görögországba, mert én a nyugisabb nyaralást szeretem és szerintem is az olimpia miatt sokkal többen lesznek. Bár a szeptember már tökéletes időpont lehet.
Ami Skaros-t illeti, nem egyszerű felmászni. Jobban nem tudom elmagyarázni, hogy hol lehet felmenni, mert igazából mi is csak kerestük hogy honnan menjünk. Nem a hasadékban kell felmenni
Előzmény: Priky (60)
Priky Creative Commons License 2004.03.06 0 0 60
Szia Sarti2003!

Benne vagyok, bár én az ouzot jobban szeretem, igaz csak Görögországban vagy még esetleg a Belgrád rakparton.
Ha a sziget múltja és várható jövője érdekel, szokott lenni a National Geographic-on egy 2 részes film amiből nagyon sok mindent megtudhatsz. Kb. két havonta szokott lenni, és most volt nem olyan régen.

"fzh"!
Szia Hajni!
Köszi a segítséget, de elképzelni sem tudom, hogy hol mentetek föl, mert mint írtam többször is körbejártuk és én nem találtam meg a lehetőséget. Nem volt nagyon veszélyes? Nem ipari alpinista a foglalkozásom. Hasadékban egy darabig eljutottam, de azután elakadtam.
Nagyon várom a részleteket, mivel biztos, hogy megyünk még, bár az tuti hogy nem az idén mivel az olimpia miatt szerintem baromi nagy lesz a drágaság.
Az Apollon Travellel voltatok? Hol laktatok? Nekünk rossz tapasztalataink is voltak.
A képeidet látva egy kicsit irigyellek mert mi mindíg teljesen kiégve láttuk a szigetet.

Sziasztok! Szilvi

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.04 0 0 59
Szia Priky !

Én is kb annyit értek a netezéshez mint te, de lehet hogy még kevesebbet.
Küldheted a képeket privát, de ha nem megy, nem gond.
Ez a több ezer éves múlt, amiről irtok, tényleg hihetetlen.
Régebben láttam egy filmet ezzel kapcsolatban.
Emlitették hogy pl angol wc-t találtak.
Nem akartam elhinni.
Kivánom hogy sikerüljön visszamenned/ mennetek/
és remélem hogy nekünk is sikerül.
Még az is lehet hogy találkozunk.
A Metaxát én állom.

Előzmény: Priky (57)
fzh Creative Commons License 2004.03.04 0 0 58
Sziasztok!
Skaros tetejére fel lehet mászni! Nekünk is sikerült. Ha mész még valamikor, próbáld meg. Meg kell kerülni a tetejét és az Oia felé eső résznél lehet felkapaszkodni. Ha sikerült, akkor a nagyobbik sziklára érkezel. Onnan bátrabbak átugorhatnak a kicsire is. A férjem átment, én meg maradtam fotózni.
Ahogy ígértem, ízelítőnek felraktam néhány képet a netre. Még csak a Santorini-i képeket raktam fel, a Krétás mappák üresek. Elég friss a dolog, így még lehet hogy nem mutatja a kis képeket, de rákattintva behozza nagyítva. Szándékosan nem a legjobb felbontásuak, hogy ne kelljen sokáig várni rá hogy betöltse.

http://kep.tar.hu/santorini2003

Előzmény: Priky (57)
Priky Creative Commons License 2004.03.03 0 0 57
Szia Sarti2003!
Bocsi, csak dolgoztam. Mint említettem nem vagyok egy nagy net zseni, még sohasem tettem föl képeket a netre, úgyhogy ehhez segítséget kell kérnem valakitől, de ha kíváncsi vagy szívesen megcsinálom.
Akrotirire visszatérve nekem más a véleményem.
Az a bizonyos állányrendszer tényleg ott van és ott is fog maradni, mivel muszáj védeni a megmaradt romokat naptól, széltől, víztől...
Engem egyáltalán nem zavart, sokkal inkább lekötött egy legalább 3500 éves 3 emeletes ház látványa és a komplett csatornahálózat amivel Budapest egyes utcái a mai napig sem rendelkeznek.
Azután arról sem írnak a könyvek, hogy itt találták az első szemöldökcsipeszt a világon, és hát ugye az a két kép ami szinte sértetlenül maradt meg a falakon.
Az említett másik rom város tényleg csodás helyen van és én is megjártam már kétszer is csak nekem az a furcsa, hogy a görögök nem sok jelentőséget tulajdonítanak neki, hiszen még belépőt sem szednek és az egész területre két őr vigyáz. Az biztos, hogy tömegnyomor nincs.
Amit én még ajánlanék mindenkinek az a sziget déli csücske, Nincs ott semmi csak a világítótorony, de kb. 40 méterrel a víz szintje fölött van vége a szárazföldnek és ha oda kiülsz......
Bár én bolond vagyok, minden veszélyes helyre fölmászok, kimegyek de Szantorinin egy valami kimaradt, de hátha felénk néz valaki aki tud nekem segíteni.

Van egy pont, úgy hívják Skaros. Firostefanival szemben van és én annak a tetejére szeretnék fölászni. Többször is körbe jártuk, de nem találtuk meg az "utat" pedig tudom, hogy föl lehet menni,mert egyszer a Jorgos Travel egyik idegenvezetője azt mondta: Ha kiállsz a tetejére, úgy fogod érezni hogy a világ tetején állsz. Hát nekem ezért kell még visszamenni.

Üdv:Szilvi

Előzmény: Törölt nick (51)
panka Creative Commons License 2004.03.03 0 0 56
ezt sajnos én hagytam ki, de nem baj, legalább tudom, hogy miért kell majd visszamennem! :)
Előzmény: fzh (55)
fzh Creative Commons License 2004.03.03 0 0 55
Szia Panka!
Az egyetlen negatív élményünk, amin akkor is csak mosolyogni tudtunk, az az Akrotiri ásatás volt. Ugyanis gőzerővel készülnek a görögök az olimpia miatti nagy turista áradatra, így amit lehet -főleg EU támogatásból- felújítanak. Tavaly szeptemberben az ásatásból csak egy hatalmas állványrendszert lehetett látni. Persze nem zárták le az egészet, így a kissé bizar állványrendszer között lehetett sétálni, de sajnos ezektől végképp nem láttunk semmit. Gondolom lassan már befejezik, úgyhogy nagyobb élmény annak aki ezután láthatja! Én sajnáltam hogy így alakult, mert biztosan szép lehet. Viszont szerintem a Perissa és Kamari közti ásatást érdemes megnézni, már csak azért is mert nagyon szép helyen van -a hegy tetején- és sok ott is a látnivaló.
Előzmény: panka (54)
panka Creative Commons License 2004.03.03 0 0 54
elhiszem, hogy nem múzeumozni mentek, de azért én nem hagynám ki akrotiri-t, hiszen ritkán lát az ember 5000 éves várost feltárva...
Előzmény: Törölt nick (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!