Keresés

Részletes keresés

Lev48 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 646

Üdvözöllek csakhallgattam!

Nagyon szépen megkérlek, hogy levike21@citromail.hu e-mailben keress meg, hogy feltudjam közvetlenül venni a kapcsolatot veled, mert félek attól, hogy hasonló sorsra jutok, ezt szeretném mielőbb megtenni mielőtt nem késő.

Várom sürgős leveledet.

Köszönöm előre is.

Előzmény: csakhallgattam (644)
Piet1952 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 645

Ezek szerint lehet, hogy meggyógyultál! Ez szuper!

Hol fájt a hátad? Nekem egész lent, derék alatt. (Ez nem azonos a normál derékfájás pl ha megemelem magam, vagy becsipőik az ideg.)

Es ez a TURP (tavasz) óta van, rákos sejtet nem találtak biopszia során sem.

Előzmény: csakhallgattam (644)
csakhallgattam Creative Commons License 2016.11.03 0 0 644

Szevasztok.

Törtenetem röviden.4 evvel ezelött az urologus a kelletenel magasabb PSA-t allapitott meg es mintat akart venni.Nem mentem el leszartam.Az ev elejen elkezdett fajni a hatam aztan a jobb labam ami ket honap alatt odaig fejlödött hogy menni se tudtam es fogytam 14 kilot.Irany a korhaz csomo vizsgalat.Prosztata rak attetellel a csontokra let az eredmeny 1880 as PSA.val.

10 napig voltam bent aztan ajnlgattak a chemot de nem valaltam be.Kaptam 16 sugar kezelest a csontokra es elkezdtek a hormonkezelest egy Tranantone nevü gyogyszerrel 3 havonta egy inekcio es havonta kapok egy infuziot ami a csontokra hat.A fajdalmaim 2 het alatt eltüntek a PSA lement 43.ra.A masogik inekcio utani meres ujbol 740 es PSA-t mutatott igy most kapok egy TYtiga nevü gyogyszert napi 4 tabletta ehgyomorra.Egy honap szedes uta 6.5 lett a PSA ket honap utan 0,59 lett a PSA ertek.Vizsgalatoknal mindent rendbe talatak fajdalmaim nincsenek teljesen normalis eletet elek motorozok mindent csinalok.

Piet1952 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 643

Az a lényeg hogy szövetet eltávolítsanak. Ok durvább a TURP, de itt meg meg kell várni ,hogy az elhalt sejtek kidobódjanak. És mi van azokkal a sejtekkel akik nem  kaptak elég kezelést, de roncsolódtak? Tényleg kizárt, hogy olyan szöveteket, amiket nem akarnak eltávolítani nem kapnak "kezelést"

Nekem az első TURP-nál éppen az volt a baj hogy túl keveset szedtek ki.

Előzmény: watson75 (642)
watson75 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 642

Koszi ismerem az eljarast csak kellett volna vki aki testkozelbol megtapasztalta. A turp sokkal "durvabb" mert ott szovetet is eltavolitanak. Itt csak bemetszenek de ha belog vmi lebeny azt is lekapjak. Ez mutet kozbeb derul ki. Csak a gyogyulas ideje erdekelt volna. Meddig faj mit szed ra vizelesi inger nehez vizeles stb.

Előzmény: Piet1952 (641)
Piet1952 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 641

Gőzöm se volt mi az, de találtam egy cikket:  http://web.matavnet.hu/kardosro/Lezer.htm

Nagyon jól hangzik. (Nekem TURP-om volt sokat kellett faragni, de jó lett az eredmény)

Előzmény: watson75 (640)
watson75 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 640

Dec -1-én műtenek TUIP-pal. DÉl-Pesti kh Dr. Pálfi Zoltán. Ha vkinek volt tuip-ja örülnék ha írna nekem. Nyilvános az email. címem.

Köszi

1967 augusztus Creative Commons License 2016.10.17 0 0 639

Volt e valakinek brachiteràpiàs prosztata beavatkozása vagy tud e róla valaki tapasztalato ?

il1321 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 638

Üdv: eddig még nem jött.

(il1321kukacyahoo.co.uk)

Előzmény: Dulifuli63 (637)
Dulifuli63 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 637

Üdv! Köszönöm válaszodat, írtam e-mailt- remélem megérkezik. Bye: Zsolt

Előzmény: il1321 (630)
watson75 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 636

Nekem is ilyen műtétet javasol a dr. Majoros de a Te példádból okulva NAGYON MEGFONTOLOM! Mi javult és mi rosszabbodott azóta?

Előzmény: p83po (583)
Piet1952 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 635
La Goméra Creative Commons License 2016.08.29 0 0 634

Hallotál e már a Kriston tornáról?

Előzmény: 14es (631)
egy49-es Creative Commons License 2016.08.19 0 0 633

Az orvosod biztosan tud megoldást . De én nem bíznék a sárkányfüvekben ,nehogy kölcsönhatás lépjen fel a többi gyógyszereddel .

 

     De itt is tedd fel a kérdésedet :http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9047530

Előzmény: 14es (631)
14es Creative Commons License 2016.08.18 0 0 631

2014 májusában operáltak nyitott műtéttel teljes prosztata eltávolítás volt.

Azóta inkontinencia  kb 90 s% néha éjszak becsurran hosszabb útra meg betét.

Merevedés szinte 0 % tud valaki valami hatásos módszert a javítására?

Előre is köszönve minden tanácsot.

il1321 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 630

csak türelmesen, mert lehet, hogy napokba kerülhet, hogy tudsz beszélni a titkárnőjével. itt is próbálkozhatsz:

 

más kérdéseddel irj privátban: il1321kukacyahoopontcopontuk mailra

 

Előzmény: Dulifuli63 (629)
Dulifuli63 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 629

Nagyon Köszönöm!

Előzmény: János55 (628)
János55 Creative Commons License 2016.08.14 0 1 628

06-52-255-256 ha jól tudom keddenként Ő rendel az urológián, - de ezt kérdezd meg - beutalót kell vinni, a többit személyesen meg tudod vele beszélni. Az én műtétem is nála volt, sokak véleménye szerint az ország egyik legjobb urológus sebésze.

Előzmény: Dulifuli63 (627)
Dulifuli63 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 627

Szeretném megkérdezni, akit Debrecenben műtöttek teljes prosztata eltávolítással, hogy Dr. Flaskó Tibor -hoz hogy lehet bekerülni, esetleg telefonszámot kaphatok, persze ha nem titkos és ha odakerülök mennyit is kellene rászánni a borravalóra. Köszönöm a választ.

Piet1952 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 626

Az rendben is van, csak orvos mondhatja meg az eredményt, akár + vagy -.

Ha rossz hír azért mégis tud tájékoztatni a részletekről, a lehetőségekről, nem kell a páciensnek mindjárt a kardjába dölnie. Ha meg jó a hír, hadd legyen az ő priviléguma közölni.

Előzmény: Törölt nick (624)
Dulifuli63 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 625

Köszönöm megtiszetlő válaszod! A vizelési probléman kívűl van még más is aminek tűrni kell. Bocsi, hogy ennyire kíváncsi vagyok, csupán azért mert NAGYON félek az egésztől. Mint írtam 53 éves vagyok, atya isten ezzel így hogyan tovább !!!!! Szeretek bulizni meg is iszok 2-3 sört és akkor bemegy, ú de szégyelni fogom magam, pláne másoknál... ! 

Előzmény: La Goméra (619)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 624

Átnéztem a papírjaimat:18,5 volt TURP előtt!Emlékszem még meg is jegyezte a doki,hogy ez nagyon nem jó,de egyebet nem közölt.

Majd műtét után csökkenni kezdett.1 hónapra rá lement 14,2-re.Akkor átirányítottak a másik dokihoz,aki majd a teljes kivétet végzi.Ő azt mondta,hogy nem kell izgulni 3 havonta feleződik.Elhittem neki,de közben elérkezett a műtét ideje.

Így utólag már én is azt gondolom,hogy a TURP kimaradhatott volna.Akkor már olyan mindegy volt,hogy 4 hetet vagyok katéterrel vagy 8-t. De nem vagyok én orvos csak próbálok logikusan gondolkodni.Neki viszont egy gyakorlásnak jó volt...

Utólag már biztos vagyok benne,hogy a műtét alatt bekerült a véráramba és szóródott.Tehát én is azt mondom,hogy biopsziával kellett volna mintát venni kevesebb rizikóval és kimaradhatott volna a TURP...

Azt is az ismerős dokitól tudtam meg hétfőn,hogy a Gr pontom a második műtét előtt már 3+5=8 volt. Pl. az előbb átnézett papírjaimban erre semmi utalást nem találtam.Ott még a 3+3=6 szerepel.

A csontizotópról is ezzel a dokival nyomtattam ki a szakvéleményt.Eddig azt mondták,hogy csak a kezelőorvosomnak küldhetik ki.

 

Szóval nagy a tájékoztatás hiánya!

Előzmény: Piet1952 (623)
Piet1952 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 623

Hát igen 10 felett gyaníthatták volna hogy baj van. Olyankor elöőször egy biopszia kellett volna és akkor  valóban megspórolhatták volna a turpot (aminek hátulütöje, hogy nem lesz sima a húgycső fala, így nagyon nehéz minden prosztatasejtet kiszedni)

(megjegyzem nekem 8 -as a PSA mégsem találtak semmit, de  az ok nem foglalkoztatja az orvosokat)

Előzmény: Törölt nick (621)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 622

Nálam 1,5 hónap után már nem volt vizelettartási probléma.Ettől függetlenül a mai napig van a kocsiban vagy a hátizsákomban betét.A vantól nem kell félni...

Mint az előzőekben is írtam én fizikai munkát végzek és nagyon sokat túrázunk.Soha nem végeztem Kegel-tornát vagy bármit.Hozta az élet,mint a többit.

Azt nem állítom,hogy nincsen semmi gond,mert amikor nagyon fáradt vagyok vagy kerti parti után,mikor lecsúszott 2-3 sör és mélyen bealszok,akkor néha arra ébredek,hogy csurog.Volt mikor éjjel felkeltem gatyót öblíteni és felvettem szárazat és aludtam tovább reggeli gond nélkül.A műtétek óta mindig gatyóban alszok,de betét nélkül.Régebben el nem tudtam viselni éjszakára a bugymogót,de változnak az idők.Most éppen ez van.Kell a gatyó,de betét nélkül.

A munkámat is úgy végzem.Kicsit gyakrabban járok pislantani,aztán ennyi...

Előzmény: Dulifuli63 (617)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 621

Azt már nem tudom,de 10 felett volt.

Előzmény: Piet1952 (620)
Piet1952 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 620

A TURP elött mennyi volt a PSA?

Előzmény: Törölt nick (616)
La Goméra Creative Commons License 2016.07.20 0 0 619

A vizelettartás probléma, de kezelhető. A lényeg először is az, hogy az alapprobléma megszünjön, és ha ennek ez az ára el kell tudni viselni. Mütét után mindenki szenved ebben a problémában, de idővel 2-3-4-5 hónap után javul.

Az nem igen okoz nagy problémát, hogy rövid ideig el kell menni ottholról, Legyen mindig betét a tarsolyban, és a torna is segit.

Nálam elég sokárra - 3 hónap - után kezdődött javulás. Mostmár függőleges helyzetben és helyváltoztatásnál is van némi ráhatásom.

Az éjszakai állapottal eddig sem volt probléma.

Röviden: Ne ez okozza a legnagyobb problémádat.

Üdv.

Előzmény: Dulifuli63 (617)
La Goméra Creative Commons License 2016.07.20 0 0 618

Köszönöm a bejegyzésedet. Eddig végig követtem az eseményedet, sokszor segitett a saját megitélésemben.

Ugy gondoltam az a szerencsés akit megműtöttek és utána a problémája megszünt. 

Nálam először  -8 éve - sugárral és hormon gyógyszerrel kisérleteztek. Az sem volt tul rózsás. A hormon kezelés 5 éve már elmaradt, és emiatt a PSA szép lassan emelkedett 2,1 ig. Valószinü jobb lett volna már eleve müteni és kihagyni ezt a közbenső kezelést.

 

Most műtét után a PSA. 0.4 , ha emelkedik hormon kezelés következik., ha nem emelkedik akkor nincs tennivaló.

Neked kitartást és javulást kivánok.

 

Előzmény: Törölt nick (616)
Dulifuli63 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 617

Üdv! Elolvastam a kis visszaemlékezést. Én 53 évesen előtte állok így ez NAGY segítség volt, és egyben megkönnyebbülés is, hogy mire száíthatok. Nagyon félek...  Engen is igazából vizelettartás izgatott a legjobban mert hát attól is félek  a legjobban... mi lessz ha bemegy, mi lessz, ha vendégségbe kell menni... stb, stb. Mégegyszer KÖSZÖNÖM a teljes felvilágosítást!! Remélem azóta minden rendben van. 

Előzmény: il1321 (467)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 616

Tehát:először egy kis emlékeztető az előzményekről.Tavaly aug-ban kerültem be egy jó kis felfázás után nyaralásból vizeletelakadás miatt az urológiára.Katéter 4 hétig,antibiotikum,stb.Okt. elején TURP műtét,mert semmit nem javult a dolog.Abból szövettani mintavétel,ami kimutatta,hogy rákos sejteket tartalmaz.Aztán a szokásos vizsgálatok CT,Csontizotóp.Minden rendben volt.(régi csonttöréseknél jobban halmozódott a kontrasztanyag és ennyi)Aztán idén január elején jöhetett az újabb műtét.Teljes prosztata eltávolítás.PSA 18,5-el mentem be.Minden rendben zajlott utána 1 hónappal PSA 14,2 tehát csökkenni kezdett.

Aztán 4 hónap elteltével újabb kontrol PSA 45,2 !

Azonnal CT,Csontizotóp minden a régi az előzőhöz képest nem változott ezért átirányítottak az onkológiára.Ott az onkológus a rendelkezésre álló adataimból megállapította,hogy a csontokban és a kismedencei nyirokcsomónál áttét "valószínű" ezért elsőre PET CT-t javasolt. Az olyan,ami kimutatja még a gombostű méretű daganatot is.

Közben újabb labor:PSA 50,6 ! Ezt már nehezen viseltem és elmentem magánban labort csináltatni 2 hét múlva,ami akkor már 70,2 volt !!! Katasztrófa!

 

(hozzáteszem az első műtétnél (TURP) a Gleason pontjaim 3+3=6 voltak a teljes kivétel előtt pedig már 3+5=8.Ezt hétfőn tudtam meg,mert találtam egy dokit,akivel van közös ismerősünk és kértem tőle részletes elemzést.Kíváncsi voltam rá,hogy amit elindítottunk kezelést az jól van-e úgy)

 

Aztán átbeszéltük,hogy ezt kihagyjuk,mert időben vagyunk és inkább elkapjuk a "zsiványokat".Elkezdtük a kezelést:elsőre hormon injekciót kaptam,ami csökkenti a tesztoszteron szintet + gyógyszert amiből napi egyet kell szedni.A múlt héten kedden pedig megkaptam az első kemo-kúrát.

Egyenlőre 3 adag van tervben,aztán majd meglátjuk...

 

Szóval itt jön,amit írtál:akit műteni lehet az szerencsés!

 

Nálam műtét után egy hónappal már simán ment a vizelettartás és azt hittem minden ok.Erre ezek a dolgok történtek.Utólag már biztos vagyok benne,hogy a TURP műtétet nyugodtan ki lehetett volna hagyni!Az onkológus véleménye szerint és amint a Gleason pontok emelkedése is mutatja,hogy a két műtét között kezdett szóródni az "anyag".

 

 

Előzmény: La Goméra (614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!