Keresés

Részletes keresés

Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.21 0 0 401
Nincs segítséged? Mi ketten csináljuk, az egyik fésüli, a másik simogatja és akár finoman rá is kényszerítheti, hogy maradjon nyugodtan.
Előzmény: bubozse (399)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.21 0 0 400

Sziasztok!

Hétvégén fényképeztem, de csak ablakon keresztűl.

 

Lotti

 

 

Sajo
bubozse Creative Commons License 2005.02.21 0 0 399

Kösz Zsemy! Majd érdeklődök egy irodánál, csak gondoltam, hátha tudjátok... Valószínűleg kelleni fog az a papír, én is úgy gondolom.

A hétvégén nálunk nagy szépítkezés volt ám! Úgy érzem kezdem kapizsgálni, talán mostmár szakember nélkül is elboldogulok. Persze ehhez az is kéne, hogy Dorka is akarja, jobban mint most! Alig bírtam vele, végig hisztizett :(((

Előzmény: Zsemy (398)
Zsemy Creative Commons License 2005.02.19 0 0 398
Szia bubozse!

Bocs, félre értettem. De mostmár rájöttem hogy hol van aláírva. De a legjobb, h felhívsz egy irodát és megkérdezed, h az elég e. Én csak abból tudok kiindulni, h tőlem kérték a nyomtatványt is.
Előzmény: bubozse (397)
bubozse Creative Commons License 2005.02.18 0 0 397
Nem írta át a törzskönyvben a tulajdonosváltást, csak ALÁÍRTA a nevét egy helyen, hogy átadta a kutyát. Más ott nincs kitöltve, de szerinte korábban ennyi is elég volt az átíratáshoz..
Előzmény: Zsemy (396)
Zsemy Creative Commons License 2005.02.18 0 0 396
Sziasztok!

Én úgy tudom, h kell róla papír, h átadta. Tőlem kérték, mert azt mondták, h az kell hozzá. A törzskönyvre nekem ott írták rá a tulajdonos váltást nem a tenyésztő, de ezt nem is tudom, h hogy is kellene.
Előzmény: bubozse (392)
bubozse Creative Commons License 2005.02.18 0 0 395

Kösz! Ismerem ezt az oldalt. A bobtail.lap.hu-n fenn van pár tenyésztő oldala, mielőtt megvettem Dorkát, onnan tájékozódtam sokat.

A találkába benne vagyok, de nem tudom hogy buszoznék vagy vonatoznék a kutyával, sajnos nincs megbízható autónk (csak egy Trabi :((().

Előzmény: szomóza (394)
szomóza Creative Commons License 2005.02.18 0 0 394
Véletlenül találtam egy érdekes honlapot. Nem sok újdonságot olvastam, de egy percet megérhet.
Ime:
http://parraghegyi-borzas.freeweb.hu/bobtail/kaja.html

Üdv!
Előzmény: bubozse (390)
szomóza Creative Commons License 2005.02.18 0 0 393
Hali Mindenkinek!

Bözse!
OFF
Igen, egy kicsit messze! Én ugyanis Baranyában, Komlón lakom.
ON
Pedig szívesen elmennék egy bobi találkára!
Nem szervezünk egyet?

Üdv!
Előzmény: bubozse (390)
bubozse Creative Commons License 2005.02.18 0 0 392

Hát a bobtailklub-ot nem is az átiratás miatt akarom megnézni!

Az a kérdés, hogy elég-e, ha a volt tulaj aláírja a törzskönyvén az átadást, vagy feltétlenül szükséges egy külön nyilatkozat tőle, hogy átadja, én meg átveszem...stb. Mert erre vonatkozó nyomtatványom van és akkor elküldöm a volt tulajnak aláírásra, ha nem elég a törzskönyvi aláírása.

Előzmény: Zsemy (391)
Zsemy Creative Commons License 2005.02.17 0 0 391
Sziasztok!

A bobtailklub.hu nekem se nyílik már meg egy ideje. De nem is kell onnan semmi az átíratáshoz. Én nemrég, írattam át, és csak annyi h bemész vmelyik MEOE irodába és persze viszed magaddal a törzskönyvet, és arra ők ráírják, meg még vmi nagykönyv féleségbe is bevezetik. Ja és kell hozzá a tulajdonosváltást igazoló szerződés is. De ennyi.
Előzmény: bubozse (387)
bubozse Creative Commons License 2005.02.17 0 0 390

Kíváncsi vagyok már nagyon Haho-ékkal mi újság? Nemtom hogy bírják a kuttyok a hideget és havat a tanyán, megszoktak-e már...stb. Remélem hamarosan jelentkeznek!

(Szomóza! Mi közel lakunk?)

bubozse Creative Commons License 2005.02.17 0 0 389
Orosházán.
Előzmény: szomóza (388)
szomóza Creative Commons License 2005.02.17 0 0 388
Bözse!

Hol van az a közelben?
Előzmény: bubozse (387)
bubozse Creative Commons License 2005.02.17 0 0 387

Az én kutyám is elvonul az extra kajával. Biztos fél, hogy megeszem előle :)))

Szóval a tapasztaltaknak nincs ötlete, hogy miért nincs étvágya a kuttyoknak? Tüzelés? Vagy mi lehet?

Nektek sem nyílik meg a bobtailklub.hu??? A múltkorába már előjöttek a linkek, de nem működött ha rákattintottam, most még annyi se. Oda még sose sikerült bekukkantani :(((((

Ha át akarom íratni a kutyát a nevemre, akkor kell külön azt a nyomtatványt kitölteni, vagy elég, hogy a törzskönyv hátulján a korábbi tulaj aláírta az átadást?????

Most hallottam, hogy lesz a közelben egy tájjellegű kiállítás, oda lehet, hogy elvinném Dorkát.....

Előzmény: Sajó_a_bobtail (386)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.17 0 0 386
Én csak a saját szerencsés tapasztalataimat tudom leírni. Nálunk mind a két kutya megeszik mindent. Sőt el kellett különítenem őket amikor esznek mert amikor a nagyobb végzett, akkor mindig kerülgette  másik kajáját, hátha el tud lopni belőle egy kicsit. A kicsi meg csak morgott és próbálta védeni a tálját. De lehet hogy ha két kutya van akkor jobban esznek, mert félnek hogy a másik megeszi az övét is. Ha kapnak száraz kenyeret (vagy más extra kajcsit) mind a kettő elvonul a kerte egy-egy távoli részébe és ott habzsolja.
szomóza Creative Commons License 2005.02.17 0 0 385
Hali Mindenkinek!

Az én 6 hónapos kutyám sem eszik annyit, mint korábban. Előfordul, hogy a felét ott hagyja, pedig nem változott az adagja. Más rendellenességet nem tapasztalok (betegség vagy ilyesmi), nem tudom mi lehet az oka. Valóban úgy kell ráerőltetni, hogy egyen. Máskor alig várta, hogy megkapja a kajáját.

Van valakinek ötlete?

Üdv!
Előzmény: bubozse (384)
bubozse Creative Commons License 2005.02.16 0 0 384

Itt tegnap megint leszakadt az "ég", egész nap esett a hó! Este megint kiolvasztást kellett eszközölni, mert Dorka alig bírt lépni a labdacsoktól. Én azt hittem unja már a havat, de nem. Tegnap is körberohangálta az udvart egy párszor örömében (gondolom).

Tápügyre visszatérve: Végülis amíg nem lesz baj a Purinával addig ezt adom neki, aztán majd meglátjuk. Mellette kap vitamint is még. Azt hallottam, hogy a kuttyok egy idő után nem eszik meg a juniort, mert apróbb szemű, vagy mi, és ilyenkor váltani kell. Mostanság nem annyira eszik "lelkesen" és eszembe jutott, hogy talán ezért? (Megeszi az adagját, de szinte oda kell könyörögni, hogy jöjjön és egyen már végre...stb.) Nem nagyon akarom ezt elhinni... Benne van a korban, lassan tüzelni fog (9 hónapos múlt), ez okozhat étvágytalanságot???

Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.16 0 0 383

Sziasztok!

Én már minden középkategóriás tápról hallottam rosszat. (sőt a Eukanuba szerintem felső kategória és azt is szídják egyesek) Minden kuty a másképp reagál minden tápra. Szerintem ki kell próbálni és ha neked bejött akkor használd. Ha több pénzed van akkor vedd a felső kategóriát. (szinte biztos jobb, de drágább is) Nekünk bejött az Eukanuba. Viszonylag olcsón szerezzük be. (tenyésztői áron)

bubozse Creative Commons License 2005.02.16 0 0 382
Ihak.! Most meg itthagysz bennünket?? :((( Saját rossz tapasztalataid voltak a Dog Chow-al???
Előzmény: lhakhang (372)
Zsemy Creative Commons License 2005.02.15 0 0 381
Sziasztok!

Megleptek ezek a hsz-ek a tápokkal kapcsolatban. Engem a tenyésztő egyedül a Pedigree-től intett óva, és a Boscht és a Dog chow-t ajánlotta, amikről eddig én is csak jót hallottam. Az Eukanubát saját elhatározásból próbáltam ki, ami jónak is bizonyult, csak hát pénztárca függő, és így középútként a Friskiesnél maradtam, mivel azt általában találok a boltokban, és ez Purina. A purináról egyébként csak jókat hallottam, bár az újakat nem nagyon ismerem.
Más. Én csak most kezdem átszoktatni a felnőtt tápra, pedig már 20 hónapos. Én azt hallottam, h két éves koráig adható neki a junior táp. Talán pont azért, mert figyelni kell nálluk a kálcium bevitelre a csontozat miatt, és ugye a kölyök tápokban ebből több van.
bubozse Creative Commons License 2005.02.15 0 0 380
bubozse Creative Commons License 2005.02.15 0 0 379

Abban a zöld bobis kiskönyvben írták, hogy nézzük meg az összetevőket és százalékokat a tápon, ha megfelel az általuk leírt adatoknak, akkor jó a táp. Na, én megnéztem és a Purina Dog Chow tartalmazza (a zacskóján feltűntetve legalábbis!) a megfelelő mennyiségeket, így ez megintcsak megnyugtatott annak idején. Most meg kezdek elbizonytalanodni.....

Mindenesetre én szoktam adni neki Pet Phos vitamint, nagytestű kölyköknek valót. Azt nem kéne? Ihak.! a nagytestűeknek főleg szükségük van csonterősítőre, nem? Miért írtad, hogy ne adjunk? (Persze kérdés, hogy akkor melyik táp teljes értékű?)

Előzmény: lhakhang (378)
lhakhang Creative Commons License 2005.02.14 0 0 378
Junior táp adása attól függ,melyik fajta kutya milyen gyorsan érik be. A bobtail-ha jól tudom-kb. 3 éves korára éri el teljes kifejlettségét, súlyban, szőrtömegben egyaránt, ezért neki tovább is lehet adni a junior tápot, kb.18 hónapos koráig.
Ja, és csonterősítőt ne adjunk neki a teljes értékű táp mellé!
Előzmény: bubozse (376)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.14 0 0 377
A kajás zacsin rajta van ha igaz, hogy meddig kell adni. Mi az Eukanuba gyereket 1 éves koráig adtuk a Sajónak, azóta felnőttet kap.
Előzmény: bubozse (376)
bubozse Creative Commons License 2005.02.14 0 0 376

Igen. Én ezzel etetem Dorkát. Azt hiszem a Dog Chow-al, de majd megnézem pontosan. Egy ismerős szokta rendelni nekünk, akinek úgy kihozzák, mert ő tenyésztő és mindenféle tápokat nagy mennyiségben használ. Tudom, hogy az Eukanuba és a Royal C. nagyon jók, legalábbis erről sok jót hallottam és persze az áruk is ezt mutatja, de végülis ezt a Purinát is ajánlották nekem, ráadásul a "tenyésztőnél" is ezt kapott a kutya. Később az állatorvos barátnőm is jóváhagyta, így megnyugodtam, hogy megfelelő árban és minőségben a tápom. Egyébként a kutyával sincs baj, úgy értem fosás és egyebek, legalábbis eddig. Éppen azon gondolkodom, hogy mostmár nem a junior változatot rendelem legközelebb. Hát nem tudom!? :((( Persze nehéz eldönteni.

Szerintetek mennyi idős koráig kell junior tápot adni?

Előzmény: lhakhang (375)
lhakhang Creative Commons License 2005.02.14 0 0 375
A Purina gyártja, Dog Chow néven fut. A purinának van más terméke is (Pro Plan), azt még nem próbáltam. Miért, ismered ezt a tápot?
Előzmény: bubozse (373)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.14 0 0 374
Nálunk vasárnap koriztak a kutyák, mert mindenhol ahol beton van vastagon jeges volt. Nagyon aranyosan csúszkáltak és töbszőr szétcsúszott a lábuk.
Előzmény: bubozse (371)
bubozse Creative Commons License 2005.02.14 0 0 373
A Ddog Chow a Purina???
Előzmény: lhakhang (372)
lhakhang Creative Commons License 2005.02.14 0 0 372

Sziasztok!

Olvasgattam a hsz-eket, látom mindenki igyekszik átadni a tapasztalatokat. Tény, h. ahány ember és kutya, annyi szokás, ez nem is baj, legalább pl. a tápgyártók között is fennmarad az egészséges verseny:)

Én már rengeteg különböző dolgot hallottam arról, mivel, hogyan étkeztessem a kutyákat, h. elő kell kapni a józan észt is, ha dönteni akarok, mit szűrök ki közülük.:)

A legújabb tibetim tenyésztőjének az Eukanuba név hallatán is borsódzott a háta, mikor elmondtam, h. én a nagyokat ezzel etetem. (egyébként másik kutyám tenyésztőjének tanácsára!:) A lányok szeretik, szép tőle a szőrük, széklet is o.k., ennél maradtam. Viszont Zebunak Royal Canin-t adok, csak, h. lenyugodjanak a kedélyek:) Nagyon jó táp még a Nutro (a baj, h. iszonyú pénzes:(, a Dog Chow-t viszont elkerülni ajánlom!(fosás, fosás....így folyamban:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!