Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2015.11.18 0 0 4228

Csak úgy halkan megjegyzem, hogy most hétfőn sikerült még rátennem és most már kb 237 centivel vagyok a virtuális világcsúcs felett. Hétfőn nagyon jó idő volt (vasárnap egész nap esett az eső), meleg volt és fújt  a szél, ami felszárította a talajt és a füvet is. Továbbra is kulcsfontosságú lesz életemben az említett légzés és vibrációs technikák.........

Előzmény: ghepard (4227)
ghepard Creative Commons License 2015.11.13 0 0 4227

ěn olvasgatom azért a topikot, ha nem is irogattam már régen ide. Többnyire az emberek mostanában inkább  a gyógyszerekről meg annak ilyen olyan hatásairól érdeklődnek, aztán meg mindenféle eljárásokról, műtétek meg hasonlók. Az nem az én parkettám, hanem az, amit a végén írtál:

 

Tényleg hinni kell a szervezet öngyógyító erejében és abban, hogy ha valaki tényleg gyógyulni vagy legalább javulni akar, megkeresi, megtalálja a számára legmegfelelőbb lehetőséget. 

 

Erről fecsegtünk eleget lejjebb néhány topiktárssal. Ma még biztosabb vagyok ebben, mert ez visz előre még most is - még mindig tudok fejlődni és minden évben javul a teljesítményem, pedig már lassan 64 éves leszek. Fejembe vettem, hogy a technikáimmal (gyakorlatilag kemény és időigényes fizikai edzés nélkül) majd egyszer elérek valami brutálisan nagy teljesítményt gerellyel. 2012-ben kezdtem és eddig  úgy haladok, hogy elérhertő lehet olyan 12-14 éven belül. Már most elértem a (az idén márciusban először) a virtuális világcsúcsot (jelenleg kb 187 centivel vagyok felette) - érzem, hogy lesz ez még sokkal jobb is. De majd meglátjuk. Semmi se hajt, szórakozom csak és élvezem az életet........

 

Az én technikáim a légzés, a túlnyomásos légzés és különböző vibrációs technikák. Most olyan szinten vannak a sejtjeim, hogyha kifújom a levegőt - elmegyek még olyan 70-80 métert gyalog.

Előzmény: Sarkel-a (4226)
Sarkel-a Creative Commons License 2015.11.13 0 0 4226

Kedves Topic-olvasók!

Bár sajnálattal látom, hogy a topic aktivitása nagyon lecsökkent, de mégis úgy gondoltam, hogy írnom kell bele akkor is ha talán senki sem olvassa. Nemrég idekavarodtam annak kapcsán, (véletlenül, vagy sem....)  hogy kíváncsi lettem a pananginról szerzett tapasztalatokra, így elolvastam közel 5 év hozzászólásait.

Ezért nem tudom megtenni, hogy ne mondjak köszönetet mindenkinek aki megosztotta a problémáit, ill. segített másoknak. Leginkább talán BFerinek, Ghepardnak, ETNA-nak köszönöm nagyon tanulságos és bölcs gondolataikat. Sokszor úgy éreztem, hogy csak az írásaik olvasása is segít, gyógyít. 

Magamról nem is írok, hisz kinek? 

De annyit még: nagyon jó, ha az ember keres és talál örömet az életben, mindenben segít a jókedv és a nevetés! És amennyire lehet, vegyétek magatokat körül optimista, bizakodó emberekkel. Hisz ahogy nemrég olvastam egy facebookon keringő megjegyzést: Tartsd távol magad a negatív emberektől, hisz nekik minden megoldásra lesz egy problémájuk.

Tényleg hinni kell a szervezet öngyógyító erejében és abban, hogy ha valaki tényleg gyógyulni vagy legalább javulni akar, megkeresi, megtalálja a számára legmegfelelőbb lehetőséget. 

Julianna08 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 4225

Szép napot. Többen beszéltetek itt a  Nebilet vérnyomáscsökkentőről. Én is szedem immár 3. hónapja, de valami nem stimmel, mivel az utóbbi egy hónapban levegőhiány jött elő. Olyan érzés, mintha nem telne meg a tüdőm levegővel. Kérdésem, hogy aki szed ilyen vérnyomáscsökkentő gyógyszert, neki is vannak ilyen tünetei. Nagyobb mozgásnál igen felgyorsul a szivverésem és fáradt leszek. Ez eddig nem volt, csak mióta ez a NEBILET gyógyszert szedem. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de az én szervezetem nem igazán tolerál semmilyen vérnyomáscsökkentő gyógyszert. Ég a gyomrom, dagad a lábam, vakaródzok, fáj e fejem, szédülök. Minden nyavaja rám jön. Most amit szedek az a NEBILE és a LERCANTON 10, VALAMINT APADES 1,5 VIZHAJTÓ. Kérem véleményetek, hogy ti mit szóltok ezekhez a gyógyszerekhez. Kérdés még, hogy este ha lefekszem az egész testemben zsiborgás jön elő. Köze van e valamelyik gyógyszernek hozzá. 

pimmi Creative Commons License 2015.10.13 0 0 4224

A leggyakoribb szívbetegségek és tüneteik

Szív- és érrendszeri betegségek, vérkeringés, keringési zavar, szapora szívverés, palpitáció, kardiológia, hasmenés, pitvarfibrilláció, szívdobogás, szívelégtelenség, billentyűhiba

A vérkeringést fenntartó bármelyik szerv - a szív vagy az érhálózat - működésének csökkenése vagy zavara keringési elégtelenséget okozhat. Nézzük, melyek a leggyakoribb betegségek és milyen tüneteket produkálnak!

Valójában nincs egyetlen olyan tünet sem, ami 100 százalékosan bizonyítaná a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását, de bizonyos tünetek megjelenése valószínűvé tehetik e betegségek diagnózisát. A kórisme megerősítése, a betegség súlyosságának megítélése műszeres vizsgálatokkal történik. A figyelmeztető jelek, a tünetek sokszor csak előrehaladott állapotban jelentkeznek.
Szívdobogásérzés
A beteg felgyorsult szívdobogást érez, ami zavaró, fájdalmas érzés számára. A szapora szívverést (tachycardia) gyakran az érzelmek váltják ki, de a háttérben lehet szívritmuszavar is. A szívdobogásérzés szokványos jelenség a nagyobb fizikai megterhelés után megpihenőknél, csak akkor ad okot aggodalomra, ha erőssége nem áll arányban a terhelés nagyságával, vagy a kiváltó ok ismeretlen.

A szívdobogásérzés lehet szabályos (ilyenkor a szívverés szabályos ritmusban folytatódik) és lehet szabálytalan is. Az első esetre leggyakoribb példa a kamra feletti területről kiinduló, rohamokban jelentkező szapora szívverés.

Az extraszisztolé (soron kívüli szívverés) a szokványos szívösszehúzódások mellett megjelenő szívverés, amely megzavarja a szívritmust. Az is előfordul, hogy minden egyes extraszisztolét egy-egy rövid szívmegállás követ (a pitvari extraszisztolé esetén), amit a beteg mellkasi fájdalomként él meg. Az említett okokon és a különböző szívbetegségekben szenvedőkön kívül extraszisztoléról gyakran panaszkodnak a túlságosan aggodalmaskadó, idegeskedő emberek és a hipochonderek is, azt gondolván, hogy súlyos szívbetegségük van, noha jó egészségi állapotnak örvendenek. Ez az úgynevezett szívneurózis.

A szív- és érrendszeri betegségek még mindig vezetik a halálozási rátát Magyarországon
A szív- és érrendszeri betegségek még mindig vezetik a halálozási rátát Magyarországon

Pitvarremegés
A szívdobogásérzés oka lehet a pitvarremegés (pitvarfibrilláció) is. Ilyenkor a pitvarfülcsék izomrostjainak rendszertelen aktivitása nem eredményez hatásos pitvari összehúzódást, és a kamrák összehúzódása is szabálytalan lesz. A pitvarfibrillácio az elektrokardiogrammon (EKG) számban és kitérésben szabálytalan, ún. F-hullámot (fibrilláció-hullám) eredményez a normális működést jellemző P-hullám helyett. Időskorú embereknél az érelmeszesedés, fiataloknál a kéthegyű (mitrális) billentyű elváltozása a leggyakoribb ok. Kezelésként a megfelelő szívritmus-szabályozó gyógyszerek adása szükséges.

Syncope cardialis
A fenyegető eszméletvesztéssel, szédüléssel, verítékezéssel, fülzúgással, sápadtsággal, átmeneti látászavarral járó rosszullét oka általában neurovegetatív szabályozási zavar. A syncope cardialis (más néven lipothymia) a különböző szívbetegségek miatt kialakuló agyi vérellátási zavar, többnyire átmeneti eszméletvesztéssel. Ezek a rosszullétek hirtelen erőkifejtés vagy erős érzelmi felindultság esetén egyébként egészséges embereknél is jelentkezhetnek. Ha a kóros állapot elhúzódóvá válik, a beteget stabil oldalfekvésbe kell fordítani, és azonnal orvost kell hívni.

A különböző szívbetegségek (aortaszűkület, veleszületett szívhibák, tüdőbetegség okozta jobb oldali szívtágulat) és szívritmuszavarok hasonló tüneteket okozhatnak és a nem szíveredetű betegségeket is kísérhetik hasonló tünetek (pl. súlyos vérszegénység, epilepszia, alacsony vérnyomás, hisztéria, tüdőembólia, mérgezések). A lipothymiás rosszullétet az alacsony vérnyomásúaknál akár egyszerű orvosi beavatkozás is kiválthat, de létrejöhet komolyabb beavatkozás, például mell- vagy hasüregi punkció következtében is.

Szívelégtelenség
A szívelégtelenség minden szívbetegség végkimenete, ilyenkor a szív nem képes többé ellátni a szervezetet a szükséges vérrel. Számos oka lehet, ezek közül az esetek 95%-a az alábbi elváltozások következménye:
A billentyűhibák (elégtelenség vagy szájadékszűkület) gyakran fertőzéses eredetűek, de a billentyűk betegsége lehet veleszületett is. A billentyűhiba a szívizom károsodása nélkül is akadályozza a megfelelő működést, és túlterhelést okoz.
A magas vérnyomás az erekben fellépő fokozott nyomást jelent, ami a szívet állandó, túlságosan nagy erőkifejtésre kényszeríti, hosszú távon fokozottan megterheli, majd károsítja a szívizomzatot. Gyakran kíséri koszorúér-károsodás is.

Szívroham
Infarktus: a rettegett szó azt a folyamatot jelöli, mikor a szívizmot vérrel ellátó koszorúér eltömődik. Szorító fájdalom, légszomj, hideg veríték a jellemző tünetek. Aki már érezte ezeket, soha nem felejti, pedig előfordulhat, hogy ismét át kell élnie. Ha újra lecsap...- kattintson ide a részletekért!
A szívelégtelenség időskorban gyakoribbá válik, mert ilyenkor a szív már normális körülmények között is fáradt. Fiatalkorban a szívelégtelenség hátterében valamilyen billentyűhiba vagy a magas vérnyomás áll.

Minden, ami akadályt képez a vér útjában, megterhelést jelent a szívnek és gyakran kóros elváltozást hoz létre a szűkület felett. Például a magas vérnyomás kezdetben a főverőér kezdeti szakaszát és a bal kamrát terheli meg, míg a tüdőbetegségek következtében létrejövő elváltozások először a jobb kamrát terhelik. Ugyanígy, minden szívelégtelenség az előtte levő területeken okoz tüneteket, például a bal kamra elégtelenségével tüdőödéma (pulmonáris hipetónia) társulhat.

A bal és a jobb szívfél elégtelenségének kezelésekor közösek az életmódbeli- és étrendi változásokat ajánló tanácsok (kerülni kell az elhízást, ajánlott a mérsékelt fizikai megterhelés) és a vízhajtó gyógyszerek szedésén alapuló terápia.

Sokk
A sokk (shock) keringési és oxigénellátási zavarral, a káros anyagcsere-termékek felszaporodásával járó, az egész szervezetre kiterjedő működési elégtelenség. Kialakulhat a sokk szívelégtelenség miatti értónusvesztés és nagy mennyiségű vérvesztés következtében is. A sokk kiváltó oka lehet szív eredetű (miokardiális infarktus, tachycardia, heveny szívburokgyulladás, szívelégtelenség végső stádiuma), de okozhatja heveny allergiás reakció (anafilaxiás sokk), mérgezés vagy vérvesztés (külső vagy belső vérzés), kiterjedt égés, hányás vagy elhúzódó hasmenés következtében kialakuló kiszáradás, fehérjehiány valamint mellékvesekéreg elégtelenség is.

A tünetek az artériás vérnyomás akut csökkenésével állnak kapcsolatban: a bőr - főleg a végtagokon - hideg és szürkén sápadt. A légzés felületes, a szívverés felgyorsul, gyakran a percenkénti 140-et is meghaladja, a pulzus nehezen tapintható.

A sokk prognózisa akkor a legkedvezőtlenebb, ha hátterében visszafordíthatatlan szívelégtelenség áll. A halálozási arány annál magasabb, minél idősebb betegről van szó.

Jroux1 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 4223

A mértékét nehezen tudom megbecsülni. A baj az volt, hogy a jobb kezemen ment be, a balon meg ki, mert azzal épp a földkábelt fogtam. Rendesen éreztem a rázást.

Előzmény: Gasparius (4222)
Gasparius Creative Commons License 2015.10.05 0 0 4222

S mekkora volt az a "kisebb" áramütés?

Előzmény: Jroux1 (4221)
Jroux1 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 4221

Végül is valóban elmentem a sürgösségire, 5 óra hosszat megfigyeltek. Szerencsémre nem volt semmi komoly.

Előzmény: Gasparius (4220)
Gasparius Creative Commons License 2015.10.03 0 0 4220

Én elmennék a helyedben, kicsit monitoroznák az EKG-dat, ennyit megér szerintem.

 

Előzmény: Jroux1 (4219)
Jroux1 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 4219

Sziasztok!

 

Ma délután 3 óra tájékán kaptam egy kisebb áramütés a normál 220V-os hálózatról. Mivel már életemben volt két előző ilyen eset mindenfajta következmény nélkül, hát folytattam a tevékenységemet - persze mostmár áramtalanítás után. Az ütés után kitapintottam a pulzusom, nem vert össze-vissza a szivem.

 De azért müködött bennem a kisördög, hogy minden oké-e, ugyanis ritmuszavaros vagyok (pitvari fibrilláció olykor) Este 10-kor csináltam egy ellenőrző vérnyomásmérést, az eredmény 130/83 85. A 85-ös pulzus kicsit sok. Majd 20 perc mulva: 149/93 76. Vagyis a vérnyomás felment, a pulzus javult. Érdemes ezzel elmennem a sürgösségire? Vagy mostmár javuló pályán vagyok? 

 

Üdv.: Jroux

Gasparius Creative Commons License 2015.09.29 0 0 4218

Sziasztok!

katéteres ablációval kapcsolatos kérdésem van, azok segítségét , véleményét kérem, akik már átestek ilyenen.

 

59 éves vagyok, kb 15-20 éve van (illetve remélem, hogy már csak volt) időnként visszatérő szívritmuszavarom, pitverfibrilláció, amelyek között több év is eltelt. 3-4 ilyen esemény volt, belindulása nem köthető semmihez, spontán, különböző élethelyzetekben, majd mindig kórházban maradt abba spontán szintén, 24 illetve 48 órán belül.

Voltak pár hónapos béta blokkolós kezelések, de lelassított, elhagytam.

Viszont egy éve volt egy enyhe stroke-om, majd kb fél éve egy újabb fibrilláció kapott el. Ezután szedtem Rytmonorm-ot, minden kellemetlen mellékhatásával együtt.

 

Viszont előjegyeztek ablációra, amit egy hete el is végeztek Debrecenben. Fagyasztásos eljárást alkalmaztak, azt mondták, nagyon eredményes volt, rengeteg PV potenciálom volt mind a négy tüdővéna esetében, amiket lefagyasztottak.

 

Összességében azóta jobban vagyok és mintha az idő múlásával mindig könnyebb lenne egy kicsit, igyaz, hogy a nagy levegővételeknél, a végén fáj egy kicsit, de azt mondják, a hegesedés miatt van, el fog múlni.

 

DE!

 

Azóta a Rytmonorm-ot elhagyatták velem, hanem 2,5 mg Concor-t kell szednem, állítólag kb. 3 hónapig. Viszont tegnap este több extra ütésem is volt, a velejáró és az utána következő kellemetlen mellkasi érzéssel, gyanítóm, hogy a Concor miatt van, mert lefekvés után jelentkezett, amikor már kb félórája nyugalomban voltam, a pulzusszámom pedig 56 és 60 között változott, ez szerintem kevés, ezt pedig a Concor teszi.

 

Kérdésem az lenne, hogy olyanoknak, akik átestek abláción, a rehabilitációban milyen tapasztalatuk van? 

 

Köszönöm!

Cardio-Sp Creative Commons License 2015.09.22 -1 0 4217

A Cardio Service Point Kft.  KARDIOLÓGIAI MAGÁNRENDELŐJE  szeretettel várja mindazon személyeket, akik rövid várakozási idővel, diszkrét, gyors szakellátással , barátságos kultúrált  környezetben, és korszerű diagnosztikus eszközökkel szeretnének gyógyulni.  Előzetes bejelentkezés szükséges.

 

Rendelési idő:          Kedd: 16:00-20:00-ig.

Rendelő orvosunk:  Dr.Kerekes György (Kardiológus, Belgyógyász, Klinikai adjunktus)

 

Email:  rendelo@cardio-sp.com

Cím:    Debrecen, Vág utca 4.

Mobil:  (30)989 2964

Web:   www.cardio-sp.com

Tel.:    (52)-500-120

 

     

 

Vizsgálataink:

Szívultrahang, Nyugalmi és Terheléses EKG, 24 órás EKG Holter, 24 órás vérnyomásmérés, ABI Boka-karindex, Vércukor és Koleszterin mérés, Testtömeg analízis, Vizsgálati csomagok, Szakorvosi konzultáció

 

Akciónk:

Bármelyik vizsgálati csomagunk igénybevétele esetén plusz 1 egyedi alapvizsgálat 50%-os árkedvezménnyel vehető igénybe!

 

Ingyenes receptfelírást biztosítunk ha arra szükség van.  Számlát minden esetben adunk.

Részletesebb információk weboldalunkon megtekinthetők.

 

 

Várjuk szeretettel Önt és kedves ismerőseit!

 

 

 

 

 

 

 

kuzco007 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 4216

195 magas és 70 kiló vagyok, 25 éves. Az mitől lehet, hogy ha előrehajolok vagy fekszem, illetve ha éhes vagyok akkor egy-egy ütem duplára sikerül, vagy az első ütés kicsi és utána gyorsan egy nagyobb vagy előbb a nagyobb és utána egy gyors kicsi szívverés aztán visszaáll normálisra és pár 10 ütem múlva újra főleg ha nagy levegőt veszek és ha odafigyelek rá. Általában lefekvés előtt és fekvő helyzetben jelentkezik, illetve amikor éhes vagyok vagy már ettem és jól laktam. Gondoltam sokmindenre, de inkább egy hozzáértő véleményét olvasnám. Érdekes módon ezek a tünetek csak akkor jelentkeznek ha ülök vagy fekszek. Köszönöm a választ előre is!

Eksztra Creative Commons License 2015.05.19 0 0 4215

Sziasztok!

 

Pitvarfibrilláció miatt, mindenképpen szükséges véralvadásgátlót szedni?

 

A Xarelto 20mg-os tablettáról van esetleg valakinek, valamilyen tapasztalata, mellékhatásai milyen szinten veszélyesek, gondolok itt a különféle vérzésekre, belsővérzés stb..

 

Vajon melyik jelent kisebb veszélyt vérzés szempontjából, a Xarelto vagy a Syncumar szedése?

 

Köszönettel

Iv123 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 4214

Sziasztok!

Volt már valakinek extrasystolétól olyan érzése,mintha öklődnie kéne.Mint a hányinger csak mégsem az.Nekem mostanában nagyon sok extrám van és olyan érzés ,mintha valaki gyomron vágna,és még ráadásul öklődöm is tőle.Doki szerint nem veszélyes,de mégsem érzem ezt természetesnek,pedig nagyon jó dokim van.Szerinte inkább nyugtatót kellene bevenem.Volt már valakinek hasonló?

 

liliborso Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4213

Kedves Blog olvasók!

 

Tudnátok abban segíteni, hogy mit jelent az pontosan, hogy a reziduális szűkületek elvégzése csak klinikai instabilitás esetén jöhet szóba? Ezt Kecskeméten írták a zárójelentésre, miután 1 stent beültetés volt.

Köszönöm előre is.

VPP. Creative Commons License 2015.01.26 0 0 4212

Anyum is szed hasonlót, szerintem dokit kérezz meg

Jroux1 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 4211

Sziasztok!

 

Syncumart szedek, de esedékes lesz egy foghúzás. Ugye 3-4 napra kihagyható a szedése? Kell valami fokozatosság az időszakos abbahagyásra? Most napi 1,5 mite az adagom.

 

Üdv.: Jroux

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 4210

Köszi szépen a választ!

Szőlőmag örleményem hál Isten van itthon, Omega3-at veszek. Vettem érelmeszesedés ellen gyógyteát meg galagonya kapszulát , fokhagyma kapszulát is szedek de mellette reggelente megeszem egy reszelt fokhagyma- gyömbér- citromlé- méz katyvaszt, egy kanállal.....állitólag ez is jó az érre., pucol...

 

Le kéne adnom pár kilót is feltétlenül , az a helyzet megrekedt nálam ez a 60 kiló, holott eredetileg mindig nagyon vékony ,45-47 kg voltam régen. A dokim szerint (házidoki) a csontozatom is 50 kg-ra van "megszerkesztve", ám ha éhezem sem megy le egy kiló sem. Igaz, fel se nagyon.....

 

A baj még hogy sosem voltam sportos alkat, kicsit sem. Bár sokat táncoltam régebben órákig, mostanában inkább csak ülök itthon- festőművész vagyok igy ülő munkát végzek... Igaz, züllött életet sem élek, se cigi, se alkohol....

 

Hol találok olyan gimnasztikai gyakorlatokat neten, amik pl.leviszik a pocit s itthon is mindenféle különösebb előkészületek nélkül végezhetem? ? A hasamon , fenekemen meg combjaimon látni főleg a plussz kilókat, sokszor tehesnek néznek.....futás az jó?

 

Van 2 kutyám ha velük futok az segit, jót tesz? Futáskor nem szokott fájni a szivem, igaz hamar kifulladok.

Kössz a választ előre is!

Előzmény: maresz1234 (4208)
maresz1234 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4209

Kedves Jroux1!

 

A MI I. fokú: MI = mitralis insuffitientia : A mitralis billentyű nem megfelelő záródását jelenti (I.fokú=enyhe), ami azt jelenti  hogy a bal kamra összehúzódásakor (az aorta felé továbbítaná a vért) egy kevés mennyiség visszafolyik a bal pitvarba. Gondolom ez jelenleg nem okoz tüneteket, de rendszeres kontrollt igényel.

A diastolés diszfunkció azt jelenti hogy amikor a szív valamilyen oknál fogva nem úgy ernyed el ahogy kéne (elernyedéskor telítődik meg pl. a kamra).

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Jroux1 (4201)
maresz1234 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4208

Sziasztok! Elég új vagyok itt, nekem is vannak rendszeresen ES-im, amik elég zavaróak, pláne munka közben vagy esetleg egy tömött buszon, amikor is elfog sokszor. Voltam már többször is mindenféle vizsgálaton, persze minden negatív...

Bár nem vagyok kardiológus, de talán tudok egy-két kérdésre válaszolni.

 

Kedves sz.zoe!

Bár tapasztalataim nincsenek a gyógyszerekkel kapcsolatban, nem szedtem őket, csak a hatásukat ismerem.

A koszorúér meszesedés azért okoz mellkasi fájdalmat fizikai terheléskor, mert a koszorúerek fala nem elég rugalmas, és fizikai terheléskor a szívizom megnövekedett oxigénigényét nem tudja kielégíteni, illetve a keresztmetszetét a meszes plakkok szűkítik, így a szívizomsejtek nem kapnak elég oxigént.

Az asactal acetilszalicilsavat tartalmaz, ami egy kis dózusú véralvadásgátló szer, a thrombocyták vérröggé alakulását gátolja, amik esetleg elzárhatják a szív ereit. Szedése elvileg ajánlatos lenne minden 50 év feletti embernek, agyi és szívinfarctus prevenciója cáljából.

A mezitan pedig pont a mellkasi fájdalmak esetén védi a szívizomsejteket az oxigénhiányos állapotoktól, javítja a szív energiatermelését és teljesítményét. Szintén megelőzésre használják.

Szerintem egy-két hétnek biztos el kell telnie miután csökkennek a panaszaid.

Esetleg érdemes lenne szőlőmag őrleményt szedni minden nap 2 mokkáskanállal belekeverni a joghurtba, kefírbe, nagyon jó antioxidáns hatása van, vagy esetleg Q10 kúra,annak szintén. Én még megnézetném a vér koleszterinszintet is, és ha magas koleszterincsökkentő gyógyszert is szedni,vagy hosszú láncú omega-3 zsírsavakat -DHA! és EPA! legyen benne a termékben- amik csökkentik az érelmeszesedést, a pulzusszámot, a triglicerid szintet és a vérnyomást. Ugyanezek a hatóanyagok megtalálhatóak a halolajban és a lenolajban is.

Remélem tudtam valamit segíteni, remélem olvasod még az oldalt.

Előzmény: Törölt nick (4203)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4207

(van beutalóm, meg laborvizsgálatokra egyaránt)

Házidoki csinált EKG-t és lát "valami eltérést", ezért irt beutalót. de sajnos sok idő mire adnak....

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4206

Még nem most próbálok időpontot kapni.....

Előzmény: afintha (4204)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4205

Sziasztok, 

most látom csak a kérdést :) kb egy-két hónapig úgy éreztem, hogy volt beavatkozás, de most ennyi idő távlatából sokkal jobban érzem magam. A bemenet kb fél évig még terhelésre fájhat - érzékeny lehet (combhajlatban volt)

De - sokkal jobban vagyok, amióta megcsinálták - teljesen pozitív a véleményem - érezhető ha el akar indulni, de nem indul el semmilyen rosszullét, ritmus-zavar. Sport: biciklizni, sétálni szoktam, illetve erősítő edzést végezni - ezeket simán bírom. 

 

Mindenkinek nagyon boldog új évet! gyógyulást kívánok, Andrea.

Előzmény: Jroux1 (4190)
afintha Creative Commons License 2014.12.29 0 0 4204

Volt-e terheleses EKG vizsgalatod?

Volt-e szivUH vizsgalatod?

Előzmény: Törölt nick (4203)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 4203

Sziasztok!  Új vagyok itt a fórumon.

 

Évi vagyok,  festőművész, 49 leszek februárban. Magas vérnyomásom van alapból és gyors pulzusom, ezekre reggel egy fél Vidonorm 8/5-öt és 1 Bisoblock 5-öst szedek. Azóta normális a vérnyomás és pulzus.

 

Pár hónapja jelentkezett nálam kellemetlen mellkasi fájdalmam ,különösen ha meredeken gyalogoltam. (külterületen élek, buszjárat nincsen igy gyalog járok, a város 2 óra. Bicajozni sosem tudtam...)

A doki végül koszorúér meszesedést állapitott meg.

 

Ezeket irta fel: Asactal 100-as ,ebből napi egyet.,

és Mezitan 35-öst ,eből napi kettőt szedek.

 

A szúrós érzés nem múlt el, ezért már félek ha gyalogolnom kell....a gyógyszereknek nem kellett volna elmulasztaniuk? A doki szerint , a gyógyszerek megakadályozzák a plakk általi elzáródást.

Node a fájdalom? Amúgy azonnal abbamarad ahogy nem megyek meredeken. Ha sietek, lépcsőzöm vagy meredeken megyek akkor máris nekikezdi.

 

Van akinek van ezzel tapasztalata?

 

Előre is köszi!

Gáyerné Taubert Szilvia Creative Commons License 2014.10.27 0 0 4202

Szia,és még mi volt a zárójelentéseden,mert ez így kevés!

Előzmény: Jroux1 (4201)
Jroux1 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4201

Sziasztok!

 

A zárójelentésemben írták:

 

MI I. fokú

diastolés dysfunkció.

 

Mit jelentenek ezek?

 

Köszönettel: Jroux

bozsi61 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 4200

Sziasztok!

Van köztetek HOCM-es beteg?

pimmi Creative Commons License 2014.10.03 0 0 4199

facebookon jelöltelek

Előzmény: Gáyerné Taubert Szilvia (4197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!