Keresés

Részletes keresés

Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.14 -1 0 12581

Értelek.

Mondjuk így a szakmai tudástól a hétköznapok menedzseléséhez szükséges tudáson át, az iskolai ismeretekig sok mindent felölel.

Érdekes kérdés az "általános műveltség"-be mi kell férjen korunkban...nyelvismeret...irodalom, történelem....

Tapasztalom a "lexiális tudás" lefikázását, ugye, pontosan a "telefonkezűek" köréből. ;-)

Én szerencsés vagyok, mert a baráti köröm az pontozza az olyan kérdéseket miként lett hasonló Zsámbék és Zsámbok neve, Bugyi községnek miért nincs köze a női fehérneműhöz, mit jelent a "paskom" vagy a "(z) ugyerok szó, ami minden község határában van, Pilis falunak a Pilis hegységhez, hogy pár földrajzi példát hozzak hirtelen.

Miért krinolin egy ruha neve, vagy melyik felsőruházat név is egyben, veszélyesebb-e ránk az irukandji, mint a kúpos csiga?

Értelme? Jobban élvezzük, mint a focistáink esélyeinek latolgatását:-P

 

Nincs szükség a bocsánat kérésedre, mert se nem haragudtam, se nem sértődtem:-)

De köszi!

/én megtekintem pár oldalon a tevékenységét, és sok h.sz.-t mielőtt szóba elegyedek valakivel... ha javíthatatlanul ostobának v. hülyének vélem, nem is állok vele szóba, igaz, néha adok sanszot, de nem igen volt még értelme

 

Előzmény: Nick & Nick (12580)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.14 0 0 12580

Engem elsősorban az a tudás érdekel,

ami mentén jobb lessz az életem, testileg

lelkileg. Nem akarok szenvedni se így se úgy,

ha lehet. 

Persz még nagyon sok minden érdekel. 

 

A másik fórumon történtekért meg elnézést kérek. 

Igazad volt. 

 

 

Előzmény: Zellem Estelen (12579)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 12579

Mi a tudás?

Mennyi tudás kell, hogy összefüggéseket észlelj?

Amúgy meg, ha egy mai csajt összezárnának egy csirkével, mindketten kimúlnának mert nem tudná kiguglizni mi a teendője, hogy ne halljon éhen.

Persze a nyakát sem tudná elvágni:-P

Egy átlag magyar nem képes felismerni mi ehető nálunk a természetben.

Nem tudja miért kék az ég, miért 230AC van a konnektorban, és miért lesznek sárgák a falevelek.

Aztán így hülyén, konteókat hisz, permetezik a repülők és  belép a J.T.-be, vagy krisnás lesz.

Vagy rácuppan a buddhizmusra;-)

 

Előzmény: Nick & Nick (12577)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12578

Változó. 

De ha végig gondolom a családfáját,

ágait, iskoláit, a leg meghatározóbb,

a nyolcrétű nemes ösvény gyakorlása. 

Előzmény: Ariontsetseg Tserendorj (12576)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12577

Nem akarom evvel tölteni az időm, de mi

hasznod származik ezen információk birtoklásával?

 

Leszémítva az 5-ös töri érettségit.... :) 

Előzmény: Zellem Estelen (12573)
Ariontsetseg Tserendorj Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12576

Engem nagyon érdekel Gautama Sziddhártha neve leírva más nyelveken. A Wikipédián meg lehet ezt nézni, és ez szerintem egy tök jó dolog. Mindig is érdekelt a buddhizmus, de amúgy mi a buddhizmus lényege?

evolúciómérnök Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 12575

// bár a létélmény lehetőségért, meg kell felelni a fenntarthatóság logika rendszerének*/*karma/. ami tudatosodottság nélkül .... csupán a foglalkoztatás mizériához elég, ami a bábától a sírt ásóig terjed //
semmi nincsen ingyé ..   :)
csak a mesében 

Előzmény: evolúciómérnök (12574)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 12574

""létélmény"=vágy
// utolsó, "eltörölhetetttlen". Ha ez sincs van az ellobbbbanás //

Előzmény: Nick & Nick (12565)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 12573

Ügyes.

De tudok olyant is, amire a napjaid rámennek:-9

Előzmény: Nick & Nick (12572)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12572

Felicián magyar főnemes volt.

kb. 20 másoderc alatt megtaláltam. 

Előzmény: Zellem Estelen (12570)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 12571

Amúgy a tudatlan, szinte mindent elhisz "ami írva vagyon":-)

A buta, ismerethiányos és tanulatlan ember, nem képes szelektálni a net oldalain.

Amellett képes azon oldalakban hinni, amik az elképzeléseit támasztják alá, valami módon.

Még amennyiben új ismeretre is lel, a kritikátlanul benyalt "ismeretét" nem képes ignorálni, felülírni, vagy szimplán kritikus, szkeptikus álláspontra helyezkedni.

Az is gyakori attitűd, ha a pocok a hülyeségei révén tenger adatot halmoz fel, magát nagy koponyának véli. Lásd a keresztény hívők igehelyek tömkelegével bombázzák egymást, melyek segítségével befolyásolnák a maguk elképzeléseinek irányába azokat, akik ugyan azon lüke alapokról mást hisznek lényegesebbnek, meghatározónak, hitüket erősítőnek.

Előzmény: Nick & Nick (12569)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 12570

Légyszi guglizd ki számomra:

Hogyan hívták azt a magyar főnemest, aki a lányán esett sérelem miatt a királyára támadva, a királynő újjait vágta le?

Mert én tudom, de szeretném ha TE IS TUDNÁD!

:-O:-P

Előzmény: Nick & Nick (12569)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12569

Arra sem hivatkozhatsz hogy: Tudatos csak azzal szemben v. mellett lehetsz amit tudsz, ismersz!

 

Mivel akkora tudásbázis van jelen a hálón, ami mindenki számára

elérhető ismereteket tartalmaz. 

 

a google a barátod,..:)

Előzmény: Nick & Nick (12568)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12568

Az orvostudományt tagadva, feláldozod azt a determinált materialista és ateista

gondolodásmódod oltárán?... :)

 

Mondok szélsőséges tényeket hogy változtatni tudj ezen. 1 millíó alkoholista országa vagyunk. 

Látom hogyan épülnek le, és hullanak ki mellőlem a szittyósok, azok is hasonló módon védekeznek mint te.

Kifogások mellé dumálás, terelés,... miért nem vállalja fel az illető hogy inni fog, akkor is ha beledöglik?

Ez lenne a fair. 

Mert a méreg az öl és pusztít, nincs az a szervezet,.. biokémiai folyamat, ami ezt tolerálná. Ha tudatos lenne az illető

és mértéket tartana, akkor nem mondana le az élet

élvezetéröl sem, és tovább is élhetne boldogan.. 

Az erős dohányos ugyanez.

 

Azt is hülyeség tagadni hogy a sport az egészség megőrzésének egyik eszköze, 

... itt is a mértékletesség a fontos, mint mindenben. 

 

 

Előzmény: Zellem Estelen (12567)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 12567

Tudatos csak azzal szemben v. mellett lehetsz amit tudsz, ismersz!

Aztán jön az, hogy biológiából ötös vagy, ismered az evolúciót, tudod.... ééééééés aztán mégis egy keresztény szekta tagja leszel. 

Nem dohányzol, nem fogyasztasz alkoholt, sportolsz az egészségedért. majd kockáztatod az egészségedet a sport sikereid miatt, nem költözöl vidékre ahol jobb a levegő és csend van, de nincs edzőterem.

Schirilla "meghossazbította az életét", de nem sokat élt,és senki sem tudja mennyit élt volna, ha más életmód mentén halad a pályáján.

Mondjuk kijelentheti-e valaki tudományosan, hogy a vegánok tovább élnek?

Nekem hat közeli ismerősöm hunyt el tüdőrákban, de abból ketten dohányoztak. Talán a városi levegő? Genetika?

Ismerek túlsúlyos embereket, akik nyolcvan felett aktív életet visznek, és fiatal ismerőseim végezték fiatalon. noha előjele sem volt annak.

(az egyik kollégám, konkrétan a fittnesz centrum futógépén halt meg 56 évesen, noha még a New Yorki maratonon is indult)

Én nem félek a "tudatosságtól" de tartok tőle, hogy sok esetben amit nyerünk réven az elmegy a vámon.

Ismerek olyant, aki befosott a koleszterinszintjétől 30 éve, és életmódváltás...gyógyteák, míg a tesója akinek magasabb, az pont leszarja, eszi és issza amit kíván és u.ott tartanak, mind a ketten 70+ és annyi.

A világunkban vannak érvek pro és kontra, meg szeretünk csatlakozni közösségekhez és csoportokhoz, mások ideológiáját magunkévá tenni, és ez meg gyakran az önálló gondolkozás rovására történik, sokszor még a józan eszünk ellenében is.

Nem könnyű szemezgetni, sem meggyőződni mi mögött van valós érv v. tartalom.

Előzmény: Nick & Nick (12562)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 12566

El kezdted olvasni Ridley-t? Hajrá!

Amúgy a korodhoz képest meglehetősen naívnak tűnsz ahhoz a kérdéshez, hogy supán a testünk miféle "személyiség jegyek" felé predesztinál.

Nem tudhatod aká Maradóna példáját tekintve, mitől fordult a drogok felé egy sikeres és világhírő focista.

Miféle hátülütője van a vérzékenységnek? (sportolási lehetőség, balesetektől ódzkodás, utódtervezés)

Javaslom nézzél meg a tévében néhány Észbontó részt, és szűrd le a tanulságot, miként lehetséges úgy elvégezni a 8 általánost, hogy nemhhogy Ázsia és Európa helyét nem tudja, de Spanyolországét sem, és a fővárosát sem. Két királyt ismernek a magyar történelemből: István (nem tudják hányadik, és szent-e!) és Mátyást (akiről még az évszázadot sem találják el!)

Folytathatnám...

Csak tompítanád az élét a dolgoknak, de a determináltság és predesztináció valós.

A bőröd szine, vagy a település mérete is cefetül üthet a személyiségén valakinek, vagy egyáltalán az életpályáját határozza meg!

Előzmény: Nick & Nick (12561)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12565

A tudatosság szerint jól írod: az "itt és most van" - ban nincs cél. Vágyak sincsenek,

..... mégis működik a létélmény kedvéért. 

 

 

 

Előzmény: evolúciómérnök (12564)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 12564

a "buddhizmus szerint", jól írod.
 de a tudatosság -buddhaság szerint : itt és most van, így nem cél , a létforgatag nélküliség */*összetettség nélküliség, üresség/. 
A "létforgatagon túl levés" " ellentmondásban van az összetettséggel.
Az hogy a halandói logika rendszer kínálta vágyak */* mik a végesség okai/ nem vonzzák , attól még a létesülés élményéről .. miért kéne lemondani. Pláne ha az a halandói ideológia diktálta élősködéssel vívott .. izé.. egyáltalán nem teszi unalmassá létem.
// várva mások tudatosodására, az élhetőbb-kényelmesebb világ reményében. Ahol már nincsenek jelen a halandói ideológia, politika foglalkoztatási mizéria áldozatai. Vagy tudatosodtak, vagy kihaltak.
A halandói ideológia énképe, nem a világ fenntartására, csupán a halandói ideológia szolgálatára elég */*ezért halálos. tudat teremtette világ, teremtők kik tudatlanságukban mulandóságot teremtenek .. ösztön irányította-megalomán papok , politikusok által diktáltan.//

Előzmény: Nick & Nick (12557)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12563

Az ősökre hivatkozni is esztelenség,... :)

mivel megváltoztak a körülmények és a feltételek, amihez

alkalmazkodni kell,... vagy a butaság végett nyomorban élni testileg,

lelkileg,....azt korán beledögleni. 

 

 

 

 

Előzmény: Nick & Nick (12562)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12562

az igazság margójára

 

Egy erős dohányosok ostobaság Churchill ra hivatkoznia, mivel a szivart nem tüdőzik le.

De a szájüreg rák kockázata magas,... ha a genom alapján tudom hogy hajlamosít a betegségre

leteszem. 

 

Schirilla kb. 20 évvel meghosszabította az életét, mellesleg példakép. 

Szívbetegséggel született, az orvosok maksz 40 évet jósoltak neki, leált a keringés a lábában és tolószékbe kényszerül. 

Öngyíkos akart lenni és a Dunába ugrott, de túlélte, és a hideg víz hatására beindult a lábában a keringés,.. tudatossága révén hogy alkalmazta a hideg víz terápiát, még 20 év teljes életet élt ahhoz képest mint amit jósoltak. 

 

Nem értem miért fél valaki a tudatosságtól? 

Előzmény: Nick & Nick (12561)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.13 0 0 12561

Tényleg jó ez a könyv! Elsősorban az orvostudományban van jelentősége a betegségek megelőzésére, 

a kockázati tényezők feltárásának függvényében. 

Már csinálnak ilyen teszteket, asszem a Svédeknél. 

Én simán bevállalnám hogy tudjam mire kell odafigyelnem, a genetikámból adódó hajlamosító betegségek elkerülésére. 

 

Megint a ködösítés ,.. szándékosan. Én egyenlőre a személyiségben jelentkező genetikai késztetésekröl írtam, 

hogy azokat felül lehet múlni ,... nem a testi adottságokról., bár az is alakítható. 

De megnyugtatlak,.... nem vagy  determinált, ha nem akarod.. 

 

Elsősorban azokon a tulajdonságaimon változtattam ami nem fér össze az erkölcsi normáimmal, ...vagyis az elveimmel amiket én alakítottam ki,.... a minőségi élet igénye végett. 

Láttam a családban mennyire mérgező a kapzsiság, nem akartam olyan lenni,...ha valamit meg akarok venni, 

elgondolkodom szükségem van e rá, rájövök hogy nincs, nem sok minden kell ahhoz hogy jól érezd magad, a tárgyakkal amúgy is a gonnd van, ezért van 27 éves autóm, de Olasz sport és imádom, vagy ősrégi telóm, amiröl kommunikálok,..... működik minek cseréljem....sorolhatnám. 

 

Az irigységet, a tokosságot, a haragot, stb. ami lehúz, ki lehet iktatni a megfelelő módszerrel. 

 

 

"Hogyan védi ki valaki a genetikaialag rámért kis termetet, transz-szexuális nemet, vérzékenységet, butaságot....???" 

Egyrészt a kis termet nem hátrány,... csak a jelen társadalm trend hírdeti előnytelennek, pl. Maradóna milyen alacsony volt, és mégis milye fantasztikus a pájafutása. 

De ha valaki nagyon zavarva a magassága, Kínában műtéttel már 10 centit tudnak növelni rajta. Vagy nem csinál gyereket, evvel kiiktatja azt a gént. A szexuális hovatartozás szintúgy. 

 

A vérzékenyek is tudnak teljes életet élni, ha szigorúan betartják az orvosi utasiításokat. 

A butaságot meg tanulással lehet mérsékelni... :) 

 

Előzmény: Zellem Estelen (12554)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.12 -1 0 12560

Mivel nem értik amit mond, akár...

Nem tudom a kritériumokat, de sajnos, sejtem.

Előzmény: Nick & Nick (12559)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.12 0 0 12559

.. szerinted, Indiában meg a

guru lehetne....:)

Előzmény: Zellem Estelen (12558)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.12 -1 0 12558

Szerintem meg egy zavart elme.

Az összes nickje alatt.

Előzmény: Nick & Nick (12557)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.12 0 0 12557

ezt nem fogod érteni.. 

 

Buddha nem ír ide, mert túl van a

létforgatagon. A születetlen

nem nyílvánul meg, mivel vágytalan, ezért nincsenek jellemzői...,

csákány jól jellemezhető mivel ideír,... a késztetései miatt,

...ő egy Bódhiszattva nem Buddha. 

(a Buddhizmus szerint)

Előzmény: Zellem Estelen (12556)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.12 -1 0 12556

12507???????????????????????????????????????,

űrcsavargó Creative Commons License 2023.12.12 -1 0 12555

..."nem a szavakkal van a gond, A gondolkodásmóddal "engedte" logika rendszerrel.
Hogyan érthetnéd , ha tudásod szerint nem lehet annyi tudásod mint "istenednek", ha nem érted istenség is csak kiváncsiság általi tudásból lehet.. lett */*evolúció/-
Amit hit ként tudsz -terjesztesz , "csupán" szellemi terrorizmus az evolúció-tudatosodás-tudatos teremtővé-értelmessé válás ell..llen"
-evolúció-buddha*tours- tudatosteremtővé válás-

Zellem Estelen Creative Commons License 2023.12.12 -1 0 12554

Alig várom!

Hogyan védi ki valaki a genetikaialag rámért kis termetet, transz-szexuális nemet, vérzékenységet, butaságot....???

Miként "áll ellent" a biológia, genetika, egyáltalán a természet törvényeinek?

:-P

Előzmény: Nick & Nick (12553)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.12.11 0 0 12553

... megjegyzés hogy el ne felejtsem. 

 

A genetikai programjaink által kialakított késztetéseknek viszont

aki ellenáll, annak, abban, szabad az akarata.

 

majd hozok példákat

Előzmény: Zellem Estelen (12551)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.12.10 -1 0 12552

ha már tabuságosdi , tudhatóságosdi ...

// nem gondolom a nihilizmus, a lelkibéke tudatlan kényelmén kívül bármire is jó.
// asymov jól játszott a halandói ideológia társadalom struktúra problémáival.
// az emberfaj krónikája
avagy a tudatlanság evolúciója, hogyan vált a tudatlanság, elfogadottan értelemmé, tanítandóvá. Biztosítva a tudatlanság meghalad-hatatlanságát, az egyed a faj számára. Az oktatásnak hála már jó ideje nem kell hívőnek lenned, hogy tudd léted véges.
Ahol a halál, nem a tudatlanság bizonyítéka .,
Ahol a vallások diktáltan a tudhatóság mesealakok birtokéba került. Tudatlanságra-halálra itélve az egyedet , az emberfajt s környezetét.
Ahol a "tudás " valójában nem haladja meg a fajon belülüli élősködés hierarhiáját.
A halandói ideológia követőinél, logikus következmény hogy az élet elé a karrier - státusz, kerül megvalósítandó életcéllá-
-evolúció- buddha*tours-tudatos teremtővé válás-
😃 //

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!