Keresés

Részletes keresés

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20598

javítás:

vélhetően bele fúrtál egy üregbe (sok kolléga járt így arrafelé)

Előzmény: köszörűs XXI Che (20597)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20597

Biatorbágy, fasza, belefúrtál egy üregbe, nem mondom, hogy barlang de ez nem jó hír.

Biztos, hogy nem tudod eltömedékelni gazdaságosan.

Amit megtehetsz mivel hogy napok óta ott áll a víz ahol, hogy elkezded szivattyúzni a sokat herótozott rezgővel.

vagy tegyél le egy szarsurrantó réselt csövet nyitott véggel és úgy, vagy csak simán a furatba szivattyúz bele, ha úgy érzed, hogy elég stabil a furat fala.

Ezek nem szakszerü iskola példák, de ha számításba veszed a ráfordított időt, munkát akkor sikertelenség esetén ez a pár óra és kb -17 ezer Ft már nem oszt nem szoroz. Viszont, ha esetleg az üreg olyan víztartalommal bír mint a szomszédok kútjai akkor boldogság :)

Ha elkezded szivattyúzni és úgy van ahogy gondolom akkor nagyon hamar letisztul a víz és mehet a nagyszivattyú. A másik lehetőség, hogy elbukod a szarsurrantó csövet, esetleg a rezgőt és a slagot is és hívhatsz egy szárazfúróst.( persze ha az alsó csőre kötnél egy sodronyt amit esetleg csörlővel lehet húzni akkor ez sem feltétlenül igaz)

Gondolom senki nem mesélte el, hogy hányméter üregen fúrtak át szárazon ?!

 

A leírtak kőbányán müködtek

 

A te döntésed, nincs garantálva a siker, ettől szép ez meló :)))

Előzmény: atoms (20593)
mrbeck Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20596

szia

 

Nem akarok  okoskodni de eddig nekem az ilyen réteget  csak a cmc fogta meg. Probáld ki nem engedi elnyelni a vizet.

Előzmény: atoms (20594)
Innodrill Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20595

Üdv Lalibátyó!

Mindegy csak 1zollnál nagyobb legyen.

Üdv:NT

Előzmény: Törölt nick (20583)
atoms Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20594

Alapvetően egy tomos mp500-al toltam, nem full gázzal, ez amúgy kb 450l/4 bart tud ha jól emlékszem.

Amikor elfogyott az összes perselyem akkor egy kisebb zagyszivattyúval az kb 1 bart tud csak 250l per perc.

-hogyan:van egy kád amibe alapvetően visszajön a furatból a lé, picit ülepszik az egyik részben és a másikból visszatolja a szivattyú

- nyomást nem tudom mérni,csak a szivattyú adatokat fentebb

Előzmény: köszörűs XXI Che (20591)
atoms Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20593

-Helyileg Biatorbágy, itt full agyag van alattunk. ( az öntözőrendszeres haver szerint nem látott még ilyen szar földet kertben :))

-Nagyrészt sárga oldott agyag jön fel illetve két helyen kb 8m-nél és 16m-től darabosabb fekete, szürke. de abban is van szerintem agyag. A 14-16 méter között valami keményebb darabos anyag,mert ott nagyon lassan ment.

-Azóta is meg van a vízoszlop, ma nézte meg a helyi fúrós  és ugyan arra jutott.

-Akiket láttam illetve a fúrósok akikkel beszéltem száraz magfúrással dolgoztak.-nak

-Iszapolóról itt olvastam a fórumon

- bár itthon nincs a többször emlegetett anyag (bentonit?) de tudom sűriteni persze

Előzmény: köszörűs XXI Che (20590)
Kapocska Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20592

Üdv köszörűs XXI Che !

Kezdődött,de részemről be is fejeződött!
Üdv

Előzmény: köszörűs XXI Che (20588)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20591

helló

 

majd elfelejtettem

mivel és hogyan öblítesz milyen szivattyú?

mennyiség/perc?

nyomás?

Előzmény: atoms (20589)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20590

aholy

 

 

Ez helyileg hol van?

Milyen üledék jött fel az öblítéssel?

Meg van -e még az a pár méter vízoszlop?

Mivel fúrták a szomszédok kútjait?

Hallottál -e iszapoloról?

Tudod-e sűriteni a vizet valamivel, hogy fúró iszap legyen?

 

üdv

Előzmény: atoms (20582)
atoms Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20589

Nem tisztavízzel fúrtam, hanem némi ülepítés után az agyagos iszapos zaggyal. És honnan tudom meg, hogy ilyen nyelő furattal van e dolgom vagy inkább csak elégtelen volt a szivattyú nyomás.

Előzmény: Törölt nick (20584)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20588

KEEEZDŐőőődik :)))))

Előzmény: Kapocska (20586)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20587

variátoros hajtómű 3~/3kW-tos motorral eladó

6 col láncos fogóhoz lánc eladó

csn 100 csavarszivattyú eladó motorral vagy nélküle a motor egy 1~/2,2kW motor 1440ford/perc + ékszíj és tárcsa

továbbá egy honda benzines szivattyú ( nem zagy szivattyú) is eladó

Kapocska Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20586

lalibatyo

Leczfalvy már korábban leírta  mint te a mammut szivattyú működését!
Azt is leírták már,hogy nem szokás 3m-es talpmélységű kutat készíteni!
koroseck írásából kiderül,hogy az alapokat nélkülözi és nem akartam magyarázni.
A szabad kifolyás nem "laboratóriumi mérés" lehet v.hosszú cső + leolvasási hiba
amivel szintén nem foglalkoztam mert az ügy szempontjából lényegtelen.
A karakterisztikát nem kell magyarázni!
Az,hogy írásaidban elhelyezel csapdákat és Damoklész kardja
 ként lebegsz itt, nem annyira szimpatikus.
Ilyen 50%-os biztonsággal (ahogy időnként teszed) én is megmondok előre bármikor, bármit.
Én a szakmaiságodat nem vitatom mert te már akkor is adtál
tanácsokat amikor én még a piroslábast húzogattam azokban a témákban.
De ez nem jogosít fel téged semmire.
Ha meg a stílusod változna annak meg örülnék,még ha nem is vagyok
moderátor,de nem is folytatom mert csak foglalom a szervert.


Előzmény: Törölt nick (20581)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20585

köszönet

 

Előzmény: zoliee81 (20562)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20584

Üdv

Fúrni nem vízzel hanem iszappal kell. Ráadásul még gyakorlott szakiknak is fejtörést tud okozni egy egy makacsabb nyelő furat. Lehet nem véletlen hogy teherautós gépekkel fúrogatnak feléd. Ha összeomlott és kikavernásodott a lyuk okosabb újat kezdeni távolabb, vagy ki kell csövezni és köpenycsőben folytatni.

Előzmény: atoms (20582)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20583

Milyen menettel ?

Előzmény: Innodrill (20580)
atoms Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20582

Üdv az Uraknak,

 

hosszas tanakodás után saját magam kezdtem fúrásba. Részint, mivel a környékbeli mesterek vagy teherkocsiról fúrnak ami nem tud beállni, vagy mert a mobil technikások már nem foglalkoznak fúrással max ismerősöknek :(

 

Szóval, sok fórum olvasgatás s jónéhány gép megtekintése után építettünk egy fúrót alapvetően vizöblítésesre, de van egy 1,5 m-es csigám is az induláshoz. 160-as csőhöz kb 175-180 -as lyukat fúrtunk.  Jelenleg 19,5 méterig jutottunk. A probléma kb

17 méter után kezdődött, azaz a lyuk elnyelte az öblítővizet és a vezetékesről sem lehetett visszapótolni. Ahogy a szivattyú tolta le a csőben úgy fogyott el a visszajövő mennyiség, hiába folyott a kádba a vezetékesről a pótlás. végül 19,5 m-nél megálltunk és visszaszedtük a fúrót, mert féltünk nehogy beomoljon. Jelenleg kb 12 m-ren van a nyugalmi szint és kb 16m-re lehet leengedni madzagot (súlyal persze :)). Alatta vélhetően vagy beomlott vagy full iszap van.

A környékbeli mesterektől tudom (volt is egy kint itt a telken), hogy  25m-ig kellene lemenni a korrekt vízhozam érdekében. Több kút is van mellettem, előttem, mögöttemi telkeken 22-30 m között.

 

Kérdésem , hogyan tovább? Egy nagyobb nyomású szivattyúval fúrni bátran tovább, vagy előbb ki kellen nyomatni a trutymót és úgy fúrni? (ugye a fentiek miatt még nem sikerült becsövezni)

 

Minden segítséget köszi előre is.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20581

kapcska

NagyKornél77 olvasván az "elméleti" tanácsod az utolsó fillérjein megveszi a csövet a pár méteres lyukába aztán majd csodálkozik hogy nem jön a 40-50 liter percenként és gyakorlatilag :). Ezért írtam.

Visszatérve a kiragadott idézetedre van ott egy szó zárójelben hogy "mélységfüggű". Ha nem tudnád mit jelent a mammut szivattyú működési elvével kapcsolatban akkor elmnagyarázhatom :) Azt hiszem nem csak én írtam már hogy fröcsögsz itt össze vissza és sokszor szakmaiatlan hülyeségeket. Talán még grafománnak is neveztelek. Fenntartom.

A szivattyús kérdezőnek is rizsázol itt a 0,5 barróll szabad kifolyás mellett. Ha szabad kifolyás akkor nem fél bar hanem nulla. Ha meg fél bar akkor nem szabad kifolyás - szerintem.

Mellesleg a megadott számok egy szivattyú max emelési magassága és szállított mennyisége esetén úgy értendőek hogy vagy az egyik vagy a másik igaz mivel ahogy vudergraf is írta munkaponti adatpárok vannak.  A karakterisztika görbe pedig ebből rajzolódik ki, de az is csak akkor igaz ha a bekötő csövek áramlási veszteségét nullának vesszük ami persze sosem annyi. Ráadásul a szívó mélységet is le kell vonni az emelési magasságból felszíni szivattyú esetén hogy a dolog még izgalmasabb legyen. A többi az majdnem jó.

 

Előzmény: Kapocska (20578)
Innodrill Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20580

Üdv Mindekinek!

 

Esetleg valakinek van ilyen fúrófeje? 181mm-es kellene./3-vagy négy élű /

Köszi: NT

kútmester Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20579

Szerintem elsőre is olvasta mindenki a bejegyzésed. A káoszt a fejedben Mi is látjuk írásodból. Ennyi kérdéssel nem a kútfúrás fórumhoz kellene fordulnod, hanem kútfúrás iskolába menni. Ám ezt a káoszt ott sem tudod egy óra alatt rendbe tenni. 50 méteres jó kút készítéséhez sok elméleti tudás, jó csapat és ismert gép kell, és a legfontosabb- gyakorlat!

Ezeket itt hiába szeretnéd megkapni!

Előzmény: Norbicsekk13 (20577)
Kapocska Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20578

lalibatyo

Én az ostobasággal vártam volna.
A termő és egyéb réteg az agyagig lehet akár 10m is.
"Szeretném lecsövezni és szőrőkavicsozni a kutat"
 a fenti idézethez adtam tanácsot ami "elméleti".
Én ugyan úgy nem tudom a helyet az átmérőt stb. de az
kiderült,hogy csövezni akar.
Ha az alábbi idézetet is javítanád jó lenne.
"Legalább 1-2 méter vízoszlop kell (mélységfüggő) a kútban, hogy működjön a dolog."
 

Előzmény: Törölt nick (20576)
Norbicsekk13 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20577

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Kedves Tagok!

 

Szeretnék egy kutat. A szomszédjaim fúrattak 125mm-es 20méteres kutakat. sóder a vízadó rétegük 2agyag réteg után. Bp XVIII.ker. lépésálló PVC réselve fenekelve. a vizet bevizsgáltattam: "káros anyagoktól mentes, közepes minőség"

Sajnos én nem engedhetem meg magamnak, hogy megfizessem a hivatásos fúrókat. Azonban úgy alakult, hogy barterezni tudok és kölcsön kapok egy vízöblítéses gépet. Amit most tudok: 160mm es fej, 50méter 1"-os cső, diesel vízszivattyú, benzinmotoros fúró.

 

Nagyon sokat kutakodtam, olvastam telefonálgattam és mostanra beállt a teljes káosz a fejemben. Kérlek segítsetek!

 

-Azt már tudom, hogy az agyaglé fogja megtartani a furat falát az omlástól, de ha nem akkor bentonitot vagy tapétaragasztót kell belekeverni. Honnan tudom majd, hogy nem elég az agyag?

-elegendő a cca fél köbméteres medence?

-Van különbség a 20-30-50méteres kút közt? van értelme 50méterig fúrnom? Szeretném rákötni a házra, de nem tudom szétválasztani a rendszert. Vagy mindenhol kútvíz van vagy sehol... Milyen mélységtől használhatom főzésre-ivásra?

-Ha a vízadó rétegnél is kikeni a fúróiszap a furatot, akkor mitől fog funkcionálni? a szívatáskor visszalazul? ez csak ideiglenes stabilitást ad?

-ha átjutok egy agyag rétegen, akkor hány méter vízadónak kell minimum lennie? (pl ha 48méternél még agyagban vagyok, akkor már ne kísérletezzek tovább?)

-Hol kellene megállnom? szeretnék minél lejjebb jutni, ha van értelme és ha sikerül. Honnan tudom, hogy nem megy tovább és kezdhetem a becsövezést?

-Félbe hagyhatom a fúrást? szabad bent hagynom a fúrót, vagy ha bedől, akkor bukom a fél felszerelést?

-Milyen tempóban kell fúrnom? mi számít gyorsnak és mi lassúnak?

-Le kell zárnom az agyagréteget? volt aki azt mondta dobjak a végén be némi agyagot és kész, volt aki azt mondta, hogy majd rázár nem kell törődni vele.

 

Biztosan lesz még sok kérdésem, de egyelőre ennyi válasznak is nagyon nagyon örülnék.

Köszönöm előre is

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20576

Kapocska

Nem akarlak megbántani de ostobaságokat beszélsz. Azt sem tudod milyen mély a lyuk, hová fúrta csak azt hogy 6,5 méter a vízoszlop (ha igaz) . Ráadásul a homok 1métertől tart 5 méteren keresztül tehát 6 méterig. Ebből a vágyott 40-50 liter/perc legfeljebb az eső fél percben lesz meg,  ha csak nem valamelyik balatoni strandon van a lyuk de bent a vízben :) 

 

 

"Fúrtam házilag száraz technológiával egy lyukat a kertembe. Az első (1 m vastag) agyagréteg alatt finom homok van, kb 5 méteren keresztül, utána megint agyag, a nyugalmi vízoszlop így 6,5 m.

Elég lehet ez 40-50 l/perces vízhozam eléréséhez, mondjuk egy 3m-es szűrőzött szakasszal?

Szeretném lecsövezni és szőrőkavicsozni a kutat. Találok valahol egy részletes leírást, vagy tudtok segíteni, hogy házilag hogy tudom ezt kivitelezni?

Elég, ha leteszem a csövet és körbeszórom 1-2 mm-es kaviccsal és utána tisztítószivattyúzást végzek, majd pótlom a kavicsot?

Vagy kavicsszórás előtt kell tisztítani a furatot?"

Előzmény: Kapocska (20574)
koroseck Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20575

Szia!

 

Igen, jól hámoztad ki a dolgot, megnyugtató a válaszod, köszönöm a gyors reagálást.

 

Minden jót!

Előzmény: Kapocska (20573)
Kapocska Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20574


Üdv NagyKornel77!

Javaslat:
-az iszapzsák legyen az alsó agyagban
-használj kútszövetet a szűrőhöz
-tegyél 4m szűrőt az 5m-en arányosan elosztva központosítóval,
  ha az aljától számoltad a vízoszlopot.
-kavicsolás után tisztítsd
Üdv

Előzmény: NagyKornel77 (20571)
Kapocska Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20573

Üdv koroseck!
 
Amit ki lehet hámozni az írásból:
-hidroforra dolgozó sziv.nyomóági nyomása emelkedik a töltés
során(ha 6bar-ig akkor a nyomk. beállítása szükséges).

-ha szabad kifolyással megy a sziv.  32-es csövön akkor 0.5 bar.
Ha mind ez igaz akkor minden rendben,mert ha lesz ellenállás
(50m) lesz nyomás is.
Üdv

Előzmény: koroseck (20569)
koroseck Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20572
Előzmény: Törölt nick (20570)
NagyKornel77 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20571

Sziasztok!

 

Fúrtam házilag száraz technológiával egy lyukat a kertembe. Az első (1 m vastag) agyagréteg alatt finom homok van, kb 5 méteren keresztül, utána megint agyag, a nyugalmi vízoszlop így 6,5 m.

Elég lehet ez 40-50 l/perces vízhozam eléréséhez, mondjuk egy 3m-es szűrőzött szakasszal?

Szeretném lecsövezni és szőrőkavicsozni a kutat. Találok valahol egy részletes leírást, vagy tudtok segíteni, hogy házilag hogy tudom ezt kivitelezni?

Elég, ha leteszem a csövet és körbeszórom 1-2 mm-es kaviccsal és utána tisztítószivattyúzást végzek, majd pótlom a kavicsot?

Vagy kavicsszórás előtt kell tisztítani a furatot?

 

köszi!

Kornél

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20570

egy hidroforos LEO szivattyút, amely 6 baron tudja a 140l/perc-es nyomást.

 

Elárulnád a pontos típusszámot?

Mert ez így aligha igaz munkaponti adatpár...

 

Előzmény: koroseck (20569)
koroseck Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20569

Sziasztok!

 

Alábbi problémával szembesültem:

 

A kerti ivóvíz kutamra felszereltettem egy hidroforos LEO szivattyút, amely 6baron tudja a 140l/perc-es nyomást.

Amíg a tartályba szívja a vizet, addig megy a 6bar, onnantól kezdve lemegy 0,5 bar nyomásra.

 

A kút ¤60mm, a szívócső ¤40mm, a nyomóágra 32es KPE cső csatlakozik.

 

Mitől van szerintetek ekkora nyomásesés?

Mi lesz majd akkor , ha a házba akarom juttatni a vizet?Mire odaér / kb. 50m/ nem lesz nyomásom, ha jól gondolom.

 

Véleményetek szerint mi lehet a probléma?

 

Köszönöm a segítségeteket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!