Keresés

Részletes keresés

Futóapuka Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41607

Most már "hosszú távon" és "rövid távon" is Carlos a Magyar Bajnok!!!

 

Hatalmas gratuláció!!!!!!!!!! Kemény a srác. Sajnálom, hogy már jó régen nem tudok vele edzegetni.

Bár én inkább már csak a szurkoló vagyok.... :-))) Ugyan ahogy hallom a VB-ken nem lesz majd éppen kipihent és elég zsúfolt lesz a nyári programja, de szorítok neki a nekmzetközi eredményekhez is!

 

Más: A Baradla Trail kapcsán néhányan azt hallották, hogy a barlangnál leállítjuk a mezőnyt és ott újraindítás lesz! Ez NEM fog megtörténni!!! 1 percenként indulnak majd a futók, egyéni indítással Aggtelekről. Mivel a leggyorsabbak indulnak elől, így elég kevéssé várható, hogy a barlangnál és a barlangban feltorlódás, tumultus legyen. Ezt a NP aggódó embereivel is megbeszéltük már. Ugyan még aggódnak, de mondtam nekik a helyszínen meglátják majd, hogy minden simán megoldódik.

 

Üdv: Athos(a miskolci)

Előzmény: stépi (41605)
csanya. Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41606

Gratula Carlosnak! A nép beszámolóért kiált!

Előzmény: stépi (41605)
stépi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41605

Hogy mindenkinek érthető legyen, h ki a Karló :-)

 

 

Carlos80 a célban!

 

 

Előzmény: stépi (41604)
stépi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41604

Meglepetés (vagy még sem) férfi győzelem az egri hegyifutó bajnokságon: Karló az új Hegyifutó Magyar bajnok.

Nagy gratula neki és minden résztvevőnk!

Előzmény: hegyifutószövetség (41590)
femina Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41603

 

Igen, köszönöm már többen szóltatok! Valóban az enyém, csak egy kicsit kerestem odébb, de nagyon el volt dugva.

Előzmény: tapirka1014 (41602)
tapirka1014 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41602

Femina,

lehet, hogy előkerült a footpodod a Börzsönyből: http://www.futanet.hu/forum/viewtopic.php?t=14

csanya. Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41601

Részleges combhajlító szakadás és egy másik alkalommal gerinctámasztó húzódásnál segített.

Előzmény: megalkuvó (41594)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41600

OFF:

fent térkép ikon > Online fül > Tutaterkep(ez a tuhu neve itt a listában) > Classic/Relief(típusa) > fent Térkép ikon kis nyillal > add meg, hogy mi alapján töltse le(terület, képernyő, ország, pont track, stb) > nagyitási szinteket add meg > letöltés

 

ON:

Hajrá!

Előzmény: zoncsi (41598)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41599

Igen.
Csak azért nem fogom most felsorolni az összes funkciót és beállítást, mert nem volt még időm megfelelő részletességgel végigmazsolázni és az alapbeállítások többsége megfelelő.

  • Térkép letöltés.
    Müködik online és offile is.
    Olyan térkép szerverek listája van benne, folyamatosan bővítve, amiken turistatérkép szintű és nagyítású térképek vannak(Pld. Tuhu). Ezek egy része csak online használható, egy részét ingyenesen letöltheted offline használatra, másik része fizetősen tölthető le offline-ra. Ez utóbbinál a Locus alkalmazásból közvetlenül intézheted a vásárlást.
    A letöltendő területet megadhatod kézzel berajzolva, vagy a betöltött trackedet fedje le, vagy amit a képernyőn látsz, vagy országot választva, majd kiválaszthatod, hogy milyen nagyításokat töltsön le. Kiszámolja, hogy ez mennyi lapot jelent és hány MB adatmennyiséget.
    A letöltést meg lehet állítani, majd folytatni, ha napi limit lenne a szerveren, több részletben is letöltheted. Ezek a térképek megmaradnak, bármikor újra használhatod őket.
  • Térképnézetben forgatja is a térképet, nem csak pozicionálja (számos paramétere is van, hogy hogyan szeretnéd, mikor hogyan viselkedjen)
    Ez futás közben nagy királyság, mert egy pillantásra látod, hogy ha nem jó fele futsz. 
  • kezeli az elektronikus iránytűt, álló helyzetben is beforgatja a térképet, vagy irányvektort mutat, paraméterezhető, hogy sebességtől függően, mikor vegye az irányt a GPS-től és mikor az iránytűtől
  • kezeli ha van barometrikus magasságmérő a telefonban és korrigálja a magasságot
  • Kezeli a GPS és mobilhálózati pozíciót is, paraméterezhető, hogy ki-be kapcsolja attól függően, hogy háttérben fut az alkalmazás, vagy a telefon van standby-ban, stb-stb.

  • Track import/export több formátumban, track szerkesztése, track kézi rajzolása
  • navigácó (sosem próbáltam) végigvezet a tracken, megadható a kitérés amin túl szól, hogy letértél, pontok előtt szól megadott távolságra, és persze rögzíteni is tudja az útvonalat, stb, stb.
  • Gyors, nekem sosem fagyott le, nem fogyaszt sokat az Andoid szerint más progikhoz képest.

Asszem nem kell folytatnom, mert kicsit OFF-os a téma, vannak további fizetős funkciók is geocaching támogatás, kiterjesztett valóság, stb.

 

Én Locus PRO-t használok tájékozódáshoz, az ingyenesben a kijelző egy részét kitakarja a Google Ads banner és nekem kicsi a képernyőm, de a PRO bőven megérte az árát.

Edzésnaplózáshoz az Endomondo-t használom, ami bánatomra az összes komolyabb versenyen leállt eddig, emiatt semmim nincs meg egyben. Viszont a Locus egybe tud rakni két külön tracket is!

 

Előzmény: zoncsi (41596)
zoncsi Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41598

Letöltöttem. Tényleg nagyon jónak néz ki!

 

Kicsit OFF:

Hogy lehet offline módhoz letölteni a tuhu térképeit?

Előzmény: oAk2 (41597)
oAk2 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41597

Én is csak ajánlani tudom a Locust, elképesztően sokat tud, rendszeresen frissül. Én támogató jelleggel megvettem a Pro-t. Abban még egy kezdetleges live tracking is van.

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41591)
zoncsi Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41596

Motorola Defy+. Az aksija simán kibír egy egész napot full használattal: gps, 3g. Plusz valamelyest vízálló, ütésálló.

 

Én a TrekBuddy nevű progit használom, ehhez ki lehet exportálni térképrészleteket a tuhuról egy megfelelő applikációval. Több féle felbontásban is ki lehet nyerni a térképrészletet, de menet közben nem nagyítható a térkép, csak válthatsz a felbontások között. Nincs útvonalkövetési lehetőség sem, viszont kis nyíl mindg mutatja, hol tartasz a térképen.

Ehhez képest tud valami mást is a Locus?

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41592)
-Mariann- Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41595

Igen, nekem is kibírt már úgy 6.5 órát. Ha ilyen hosszú időre kell, ott van nálam még egy aksi tartalékban. :)

 

 

 

 

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41592)
megalkuvó Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41594

Köszi Csanya, ez érdekes! Ilyesmire is jó az akupunktúra? Te már próbáltad?

Előzmény: csanya. (41568)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41593

Legutóbb azt modta, nem lett meg

Előzmény: csanya. (41589)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41592

Ez így van!

Ha csak akkor kapcsolom be a GPS-t, amikor meg akarom nézni, hogy hol járok, akkor várni kell, míg pozicionál.

Ez készülékenként, időjárástól, módszertől (GPS és-vagy AGPS) és a legutóbbi pozició távolságától is függ, lehet akár egy-két perc is.

Ha folyamatosan be van kapcsolva a GPS, akkor többet fogyaszt, visztont azonnal adja a pozíciót. A legtöbb telefon így is kibír 5-7 órát, a kérdés csak az, hogy nem kockázatos-e teljesen lemeríteni azt a telefont, amivel szükség esetén segítséget tudunk hívni. Persze ismerek olyanokat, akik egyáltalán nem is visznek magukkal telefont.

Én cipelek magammal egy külső aksit, amire menetközben rádugom a telefont, így loggolhatom a futást, belefér a zenehallgatás is, meg a fotózás, telefonálok ha rámcsörögnek, persze lehet, hogy ezért nem érek be sosem időben? :-S

 

 

Előzmény: turablog (41583)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41591

Igen én is a Locus-t használom! Verhetetlen azzal a tudásával, hogy otthon letöltöm a track-nek megfelelő túristatérkép részletet a tuhu-ról, többféle nagyításban is és minden térerő nélkül tudom használni terepen.

 

Az olyan készüléken, amiben digitális iránytű is van(ez ma már elég gyakori) még álló helyzetben is megmutatja, hogy merre nézel a térképen, vagy beforgatja a térképet irányba.

 

Ha már konkrétumokat javaslunk, nekem a víz és ütésálló SonyEricson Xperia Active nagyon bevált, gyors de nem túl drága telefon.

Egész apró, bárhol elfér és van rajta egy alu keret füllel, ami futásnál jól jön, hogy a zsákhoz tudom kötni leejtés ellen. Adtak hozá futó headset-et és karpántot is. A 4-es Androidra frissítve jobb lett a fogyasztása is, de 6-7 órát el trackloggolt előtte, ha a mobil adaforgalmat kikapcsoltam.

Akinek kicsi lenne a képernyője, annak most jött ki a Sony Xperia Go, de annak a fogyasztása is nagyob és persze drágább a telefon is kb. egy huszassal. Viszont erről is biztos infóm van, hogy megüti a mércét.

Előzmény: glockner3797 (41584)
hegyifutószövetség Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41590

Sziasztok!

 

IV. Hegyifutó Ob, Eger  eredmények, képek.

Gratula Mindenkinek: helyi szervezőknek és természetesen a legjobb hegyifutóknak is!

 

http://www.mahfusz.hu/cikk/hegyifuto_ob_2012-eredmenyek

 

Képek:   http://www.facebook.com/photo.php?fbid=501877343161976&set=a.501875633162147.134198.184522881564092&type=3&theater  

 

 

Üdv: mahfusz

 

 

 

 

csanya. Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41589

Femina elhagyott egyet. Azzal mi lett?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (41586)
carlos80 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41588

Sajnos feladta 20 km-nél. A körülményekről nem tudok, de az biztos, hogy nem frissen állt rajthoz.

Előzmény: Törölt nick (41587)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41587

A Giir di Mont (Ita) női győztese: http://www.youtube.com/watch?v=J9VvtcMntB4&feature=youtu.be&a Vki tudja Ádám hanyadik lett?

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41586

Talált Polar szenzor a Börzönyben: http://www.futanet.hu/forum/viewtopic.php?t=14

-Mariann- Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41585

Az erdőt ne hasonlítsuk az utcához.
Bennem is az a szokás/illem él, amit Sánta Kutya ír, pedig városban nőttem fel, ugyan vidéken. De nagyszülőknél szoktam meg ezt.

 

Végül is én sem a "probléma" szóval illetném, amikor a szokásos futóhelyemen az erdőben találkozok 3 ismerőssel, örülök nekik, utolérem őket, jókedvűen rájuk köszönök, átnéznek rajtam. Csak egyikük beszél velem 2 mondtatot míg vissza nem fordulok - ezek után, ha nem ott akartam volna megfordulni, akkor sem tartok tovább velük. Másikuk bocsánatot kér este később. A harmadiknak meg ez nem probléma, gondolom...

 

Mit várjunk "idegenektől", amíg abban a közösségben is előfordul ilyen, amihez elvileg tartozunk, illetve szeretnék, hogy minél több ember tartozzon hozzájuk?

 

 

 

 

 

Előzmény: ganki (41572)
glockner3797 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41584

Androidos készüléken a Locus alkalmazást (ingyenes) töltöttem le. Magyarországon a Tuhu-t használja, így ha kérdéses, mindig meg tudom nézni turista térképen(!), hogy hol vagyok. Lehet térképet letölteni, így offline is használható. Letöltött térképpel külhonban is offline használható.

 

 

(úgy tudom egyszer P.bácsit ez mentette meg az Alacsony-Tátrában)

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41579)
turablog Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41583

:-D A telefon is jó lehet, azt viszont célszerű az embernek a fejébe vésni, hogy a GPS az rettentően zabálja a telefon aksiját.

Előzmény: Pardo aki PingPanther vót (41579)
turablog Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41582

Ott a pont. A futóknak pláne  fontos (lenne), hogy előre készüljenek föl az útvonalból térkép alapján, vagy csak úgy "hobbiból" elővegyék a térképet, és nézegessék, ismerkedjenek vele, hiszen futva messzebb jut az ember, mire rájön hogy rossz irányba megy :-D

 

Én mondjuk egy Dakota 10-est nyúzok gyalogosként, meg ha netán rámjön a kocoghatnék, akkor is - a kicsi zsákban is elfér, súlya nem sok, utólag príma elemezni, hogy mikor, merre, hogyan teljesítettem. Végülis ha már elkavart az ember, akkor mindegy, hogy mit kell előszedni - a gps annyiból jobb, hogy azt is megmondja, épp hol a francban vagyok :-D

Előzmény: atom. (41541)
olipapa Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41581

igen ez nagyrészt emberrel találkozási sűrűség kérdése is. Nagyvárosban 5mp-ként jön szembe valaki, teljesne más, mint a hegyen, ahol hétvégén fél óránként, hétköznap óránként találkozunk emberrel.

Előzmény: ganki (41572)
olipapa Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41580

Na az tök jó, nekem 75% nem szokott, lehet azért mert montival megyek?

Egyébként nem hiszem hogy sportágfüggő ez, tök mindrgy túrista, futó, montis vagy kicsoda, szokás, kultúra kérdése. Én köszönni fogok még ha hülyének is néznek páran emiatt.

Előzmény: allez zserzseli! (41570)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41579

Képzeld, én most még "utolsó sem" lettem a Kupán, pedig általában mindenhol bérelt helyem az utolsó időntúli befutó.

Viszont az eddigi legjobb 60, pontosabban (59,96) kilométeremet itt futottam.

Mivel futottam már 86km-nél sokkal többet is egyszerre, ezért egyértelmű, hogy nem a táv, hanem a tempó, ami öl!

De feltámadunk és aztán újra hajrá!

Az a fontos, hogy magadhoz képest jó voltál!

 

Elkavarásoknál én mindig (okos)telefont használtam(hiszen a telefonomat amúgy is vinném magammal), a legtöbb telefonban már van legalább alap GPS és letölthető rá sokféle ingyenes offroad navigációs program, ha elvesztetted az utat, annyit megtudsz nézni rajta még turistatérkép nélkül is, hogy hol vagy éppen a trackhez képest, vagy annyit láthatsz vele, hogy épp jobbra, vagy balra tovább.

Ha komolyan gondolod, akkor persze valóban nem a telefon a profi megoldás, viszont legalább olcsó, kezdetnek megteszi.

 

Előzmény: Gubanc68 (41528)
sajtember Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41578

Aki szeretne egy darab (= fél pár) 110 cm-es Leki Flash carbon botot és/vagy egy másiknak a markolatát+csuklóhevederét, írjon az e-mail címemre.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!