Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2014.05.05 0 0 2772

Alatau mesterről tudtok valamit ? Remélem megérkezett a "póstagalamb" részére és Patrolos köszönetem szeretném felé kifejezni. Jó volna ha visszajönne.

MG Petimester Creative Commons License 2014.05.05 0 0 2771

Szevasztok, a kétnapos hajnali talajmenti fagyok lerendeztek minden takaratlan "zöldet" szinte. Burgonya lehetvadozott, jó 5-10 cm ez zöldje már kibujt. a kis kukoricáim is nagyon megszenvedték,szinte csak a töve maradt meg, tehát még él. Ezeket cserépben nevelgettem elő és 5-6 cm nagyságuan ültettem ki, remélve a korai enyhe tavaszban. Még a 10 cm-es velőborsó is kissé besárgult... hmm. A hagymák elviselték. Másik, hogy a retkek levelei és cékláé is lyukacsos. Mi lehet az utóbbi oka ? Köszönettel, üdv. mindenkinek. Ez mind kiskerti szinten persze.

kavicsos64 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 2770

Ügyes ez a kétféleképp olvasható írás !!!

Előzmény: tripla3 (2767)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 2769

Batyuba pogácsa, járj szerencsével ,mint a mesében (:!!!

Előzmény: tripla3 (2767)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 2768

Adtam olyat is minden évben van paradicsom fám is 4db nem izlik nekik ,csak a lukulusz konzerv ipari.

Előzmény: sykata (2762)
tripla3 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2767

Azt hiszem Neked van igazad. Az előrelátás, a logika, a józan gondolkodás és a          becsületes emberség, alulmaradt már sokszor a gátlástalan, pillanatnyi nagy haszonszerzéssel járó törvénytelenségekkel szemben !!!

Szavazni azért elmegyek máskor is a saját lelki ismeretem +nyugtatása végett.

Előzmény: kavicsos64 (2760)
MG Petimester Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2766

Pista, ezért már izzó vastrónon végezte..., pedig "Ő" sem szeretett volna többet.  ,-))). Mi már csak annyi hagymát, pityókát vetünk amit meg is eszünk + csere valamiért, ami éppen nálunk nincs az idén.  ,-)))

Előzmény: tripla3 (2753)
MG Petimester Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2765

...- "Egyrészt ez kizárólag attól függ, hogy arccal észak"...stb.    - Szerintem arcal a vasútnak...stb. valigyímiriljics szerint és után... izzéé.."előree"...meg ilyenek.    ,-)))

Előzmény: Törölt nick (2757)
MG Petimester Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2764

xDDD. Majd "önkritikát gyakorolnak".  xDDD. De ezért majd kapsz a" boóráti látogatókat" ezer számra a szkájjpon.   ,-))) szerintem.

Előzmény: sykata (2761)
sykata Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2763

Tudod az hogy merre fordulsz, az bizony axiómatikus szabály! (Különben navigációs problémák keletkeznek)

 

A politikában lehet hogy látszólag kifizetődő a köpönyegforgatás, de a természet törvényeivel ez összeegyeztethetetlen és ujabban a társadalmi kapcsolatokban is megbosszulja magát!?

Előzmény: Törölt nick (2757)
sykata Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2762

Akkor hogy falná, ha napon érlelt, lugasparadicsomot adnál neki kóstolónak, ami inkább édes mint paradicsom savanykás nyersen?

Előzmény: kavicsos64 (2758)
sykata Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2761

Valóban igazad van, az ÁFA előtte náluk 20% volt!

 

Háborogtam is, egyetlen normális intézkedése a szociknak, azt is tönkreteszik az emeléssel!

 

Most ez a szerencsétlen Szanyi böfög hogy Ők az élelmiszer ÁFA-t csökkentenék egy számjegyűre, mert az nem lehet hogy az is 27% legyen! Csak ott a csúsztatás, hogy miért nem akkor csökkentették (jutott ez eszükbe), mikor 20%-ról 27%-ra emeltek?

Előzmény: Törölt nick (2757)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 2760

Én már feladtam minden irányt ez volt az utolsó választás amire elmentem ami nem rég volt ,sőt politikát és tévét sem nézek. Ha birka a nép hát legyen ,ha megnézed a magyarság történelmét van lázadás és háború benne nem kevés. Aki aszt hiszi egy néppel mindent meg lehet tenni büntetlenül az elöb utóbb meg tapasztalja hogy milyen az elkeseredett ember ,csak akkor már neki késő lesz. Én megjártam a munkám során a jugoszláv utód államokat, és nem is merem ide le írni hogy a horvát veteránok miket meséltek, hogy a háború alatt mik történtek ,a háború sebei még néhány éve látszódtak a horvát falvakban ,a szerb házakat nem lakja senki úgy álltak ahogy szét lőtték őket.

Előzmény: Törölt nick (2757)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 2759

A hollandnak is adtam a kerti termékekből és az is magában ette a paradicsomot ,uborkát két pofára ,és az apósa mondta hogy aszt mondta neki hogy nagyon finomak voltak a terméseim ,érdemes lenne velük kereskedni. Ha tudta volna ,hogy szinte nem tudunk eladni semmit a piacon ,most kezd beállni 1300 földieper palántánk a szomszéddal közösen csak még aszt nem tudjuk hol adjuk el ,lehet lekvárrá változik és a spájzba kerül télire.

Előzmény: sykata (2756)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 2758

Ha aszt vesszük hogy az "átkosban" innen importálta a kukorica vetőmagot Amerika, nem is biztos hogy összeesküvés elmélet az. Szinte biztos hogy kiszorítósdi folyik ellenünk. Az elmúlt években két holland és egy német ismerősöm lett és nem a szegény fajtából. A német nem ette a paradicsomot ,a kertemben termett és adtam neki, tíz perc elteltével jön a felesége hogy mit tettem a férjével magában eszi a paradicsomot, és aszt mondja hogy nagyon finom. Most már ott tart a német hogy ültetni akar a kertjében zöldség féléket hogy neki is legyen.

Előzmény: sykata (2756)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2757

Lefordítva: Jobbról jön a fény, balról a sötétség!

 

Egyrészt ez kizárólag attól függ, hogy arccal észak (hogy én is röhejesen demagóg legyek: a sötétség) felé, vagy dél (a nap, a világosság) felé fordulva állsz éppen, amikor mantrázol...

 

amikor x-elünk és az agrárium érdekében tenni akarunk, hogy ezek az élősködők eltűnjenek végre köreinkből. Szemét módon a 27% ÁFA ellen ígérgetett, amit amúgy ők vezettek be-azelőtt ugye 20% volt!?

 

Másrészt csakszólok, hogy annak a kurzusnak az elején 25% volt az áfa, a 20-at is ők vezették be néhány évre. Harmadrészt az elmútnyócév már 4 éve nincs, ezalatt mikoris csökkentették ezt a csúnya áfát és mennyivel? Vagy az áfa törvény 3/4-es lenne...?

 

Előzmény: sykata (2751)
sykata Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2756

Másik érdekes dolog hogíy különböző eu támogatásokat emlegetnek, de valahogy a Hivatal mégis elzárkózik.

Pl. Natura 2000 területre nem kaptam támogatást-mert érdeklődésemre az MVH jabranc azt mondta hogy ez csak kaszáló esetén jár. Érdekes viszont hogy a nemzeti park őre leszedette a madárriasztókat a búza vetésről, modván nem lehet kitenni, mert natura 2000 terület.

A blokk térképen KAT jelzés(kedvezőtlen adottságú terület) szerepel, ennek ellenére nem lehet igénybevenni.

AKG-t már meg sem próbáltam, mert amikor a tájékoztató volt, azt mondták, már akkor is túljelentkezés volt. Aki mégis belemászott, annak olyan ujabb kötelezettségeket írtak elő, hogy a végén visszafizettették vele!?

Előzmény: sykata (2755)
sykata Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2755

Ami az eu belepofázást illeti az valóban elgondolkoztató!

Idén a korábbi években használt napraforgó csávázó szerre mondta ki a használati tilalmat, meg is lett az eredménye. Egyik gazdatársam 50 ha kitárcsázott, mert kártevő (gyapjas....) tönkretette a vetést.

Én amerikai vetőmagot használtam, majd meglátjuk ez hogyan teljesít.

Persze lehet hogy ebben is van valami lobizás, így akarják kiszorítani a piacról az itthoni előállítású vetőmagokat? (Ez persze egyenlőre összeesküvés elmélet a nagy Amerikai cégekkel kapcsolatban)

 

Előzmény: kavicsos64 (2754)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2754

Minek vetnék be,és mivel? Sorolok neked pár elgondolkoztató dolgot .Pont az előbb veséztük ugyan eszt a dolgot a másik fórumon! A kerti eszközök kapa ,ásó gereblye ,olyan anyagból készül hogy hasznavehetetlen ,a gyerek vas bilije különb acél mint a felsorolt termékek, az életbe megkalapálni vagy egyáltalán élt élezni nem lehet rajtuk! A gépi eszközök 1-2 évet bírnak és mehetnek az ócskavasba és az áruk a havi fizetéssel vetekszik ,egy jobb gépet 2-3 havi fizetésbe kerül, nézz meg egy TERÁT mi az ára, honnan lenne rá pénzünk? Az emberek olyan szinten elszegényedtek hogy ha elmentem szántani a 4ezer forintot nem akarták ki fizetni ,pedig ebből 3ezer volt a költség 1000 a haszon, Évekig csináltam soha nem kerestem csak -50-100 ezer forintot és még hol volt az idő amit elszórakoztam. A vegyszerek amiket lehet venni ,az EU már csak szinte olyan vegyszereket enged forgalomba hozni hogy nem ér semmit. Ha visszább olvasol én kértem itt tanácsot a vértetű ügyben amivel a múlt évben semmit nem tudtam kezdeni ,a termést a nagy és kb 5 permetezés miatt ki kellett dobnom nem mertük megenni, a vértetűk viszont éltek és virultak. Na KB ennyi.

Előzmény: tripla3 (2753)
tripla3 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2753

Valóban az itt a lényeg, hogy az élősködőket száműzni kellene nem csak a közéletből

hanem az országból is. Fajtól, nemtől,pártállástól függetlenül tűnjön el innen a selejt !

Amit összeharácsoltak azt pedig el kellene venni tőlük, kamatostól. Aki mássza a földet, túrja a ganét, az is kapja + a tisztességes Őt megillető fizetséget.

Miért üresek a magánházak többségénél az ólak, a kerteket miért inkább fűvel vetik be más növények helyett ???

 

Előzmény: sykata (2751)
zil-130 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2752

Azt ugye látjuk,a hires narancs-fényes jobbosaid éppen mit művelnek a mezőgazdaságban....A Jobbik meg ugye olyan fideszes emberek pártja,aki nyiltan mer zsidózni.Ugyhogy én nem látom a nagy fellendülés esélyét jobbról sem.

Előzmény: sykata (2751)
sykata Creative Commons License 2014.04.28 0 0 2751

Szanyi Tibor interjút adott arról, hogy mit akar képviselni az eu-ban. Megemlítette hogy az agrárium alakításában is tevékenyen részt vett (többször is)

Ezt itélje meg mindenki  saját maga!

Viszont említette a szlogenjüket hogy európa balraa van!

 

Erről az jutott eszembe: balról a nap nyugszik jobbról pedig kél (55-ben tanultuk, szoci időkben)

 

Lefordítva: Jobbról jön a fény, balról a sötétség!

 

Erre is gondoljunk, amikor x-elünk és az agrárium érdekében tenni akarunk, hogy ezek az élősködők eltűnjenek végre köreinkből. Szemét módon a 27% ÁFA ellen ígérgetett, amit amúgy ők vezettek be-azelőtt ugye 20% volt!?

Előzmény: kavicsos64 (2750)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2750

Nálunk ugyanez a gazda , ahányszor lejön annyiszor más az irány,havonta új irány van de hogy merre az nem világos senkinek. A telepvezetővel folyamatosan veszekszek hogy nem az az aktuális teendő amit mond hanem egész más ,de a gazda mást akar ez meg megcsinál neki mindent.

Előzmény: tripla3 (2749)
tripla3 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2749

Ne is mondd !

Nálunk is van 1 totálalkoholistabarom főnök, de ő még le is tagadja néha amiket

kiadott utasításban. Van pár seggnyalója, akik + csukott szemmel követik az

ukászt, pedig nyilvánvaló hogy értelmetlen az a +oldás.

Előzmény: kavicsos64 (2748)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2748

Nálunk mindig olyat csinálunk aminek nincs épp ideje ,vagyis normális ember nem ilyenkor csinálja. PL kardvirág hagyma 2dl-es cserépben ,valószínűleg snidling lesz belőle.

Előzmény: tripla3 (2747)
tripla3 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2747

Hát ez az !

Ha +kérdezet volna 1 falusi gyereket aki 5.-es, az is tudta volna hogy nem ilyenkor szokták palántálni. (:-)))

Előzmény: kavicsos64 (2746)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2746

Eszt hiányolom én miden területről, Mindig egyetemet végzett a főnök és kapával meg még nem találkozott, és osztja az észt! Ezért ültettünk nem rég ,egy hete földiepret virágostól termésestől ,én meg röhögtem rajta ,már olyan hogy teát lehet főzni a leveléből, ha megragad az a világ 9 csodája lesz, ugyanis szabad gyökeres volt.

Előzmény: tripla3 (2744)
zil-130 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2745

Azért ne felejtsd el,hogy melyik országban élsz!Ez itt Magyarország,ez lehet igy is,meg pont az ellenkezőjeként,ugy is.Felénk az a módi,hogy az "évszázados"dülőutakat,amik közűl nem egy 12 méter széles a térképen,és számukis van,egyszerűen a közutból magán használatu utnak nyilvánitanak,mondván,akkor nem az önkormányzaté a felelősség miatta.Igen ám,csak az ut melett lévő föld gazdája simán lezárhatja,felszánthatja az utat a főldjén,mert hát nem közut,hanem M.H,ut.Ennyi,és a törvény igazat ad neki.Más eset,velem esett meg:saját földem,94-ben mérték ki.A szélén számozott dülőuttal,mit senki nem használt,mert más uton jártunk.Aztán szépen egyszer csak "valahogyan"az az ut lement a térképről.Mivel nekem még eredeti,régi térképem van,azon van ugye ut,az ujabbakon meg nincsen,Na,aztán egyszer csak nagyon kellett volna használatra az az ut,mert a másik utvonal megszűnt.Erre ut,az nincsen,be az önkormhoz a jegyzőhöz,mutatom a térképet,erre az utra lenne szükség,állitsák vissza.Nagy fennhangon közli,az a térkép hamis/rajta van a földhivatali pecsét/,azt az utat bárki odairhatta.És sajnos neki lett igaza/utólag kiderűlt,a polg mesternek volt érdeke,hogy ne tudjuk megközeliteni a földeket/,és a köcsög jegyző neki falazott.Ez Magyarisztán,igy szeretjük,ugye?

Előzmény: sykata (2743)
tripla3 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2744

"de a kormányhivataloknál dúl a hülyeség!"

 

Lehet volt már jó gondolatuk(elméleti szinten), de mire a +valósításig érnek mindig

valami baromság lesz belőle. Kormánytól függetlenül bebizonyosodott már sokszor, hogy jó, gyakorlati szakembert(eket) kellene odaültetni

Előzmény: sykata (2743)
sykata Creative Commons License 2014.04.26 0 0 2743

Én sem jószántamból bonyolódok bele ezekbe az ügyekbe, de a kormányhivataloknál dúl a h ülyeség!

 

Most is bérletbe adtak több gazdának egy állami földet, amit a 90-es években egy Kft bérelt, rendezte a táblákat és öntözőfürtöt létesített. Valamiért felhagyta a területet. A földhivatal viszont elfelejtette a húsz évvel ezelőtt kialakított állapotot berajzolni. A mostani földkiméréseknél valami 50-es évek beli térképek alapján mérték ki a területeket, így a 20 éve kialakitott út, fle lett szántva. Így vagy a főútvonalon közlekedünk a széles munkagépekkel vagy kerülőúton 17 km megyünk, majd a szomszéd falu dűlőutjain (földutakon) megközelíthetjük a földünket. Kb. 25-28 km, ami amúgy mindössze 4 km, földúton.

Na erre az ostoba ügyintézésre varrjatok csomot.

 

A mezőgazdaságban sohasem a termelés, a szakma volt a nehéz, hanem megoldani ezeket a baromságokat!

Előzmény: kavicsos64 (2742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!