Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2010.02.01 0 0 5914
a múlt csütörtöki balett mozdulat, vagy a szombati csúszkálás azért kicsit betett a derekamnak, pedig már azt hittem, lassan ideje lenne tünetmentesnek lenni.
reggel 3:45 óta fent voltam, és teljesen depiztam, hogy sose leszek már jól :(
de most már talán kihevertem.
tegnap még fájdalomcsillapító is kellett, ma azért már nem.
a leggázabb, hogy ami munka kevésbé megy, ott van igény ezerrel, amit meg szeretnék, mert itthonról is lehet, az meg kevésbé megy :(
Előzmény: Törölt nick (5913)
real_geri Creative Commons License 2010.02.01 0 0 5912
engem is ott szereltek, OITI C-oszt.
nem rossz hely, de nagy poén a lépcső egy idegsebészeti műtős osztály WC-jében :)
első felkelésnél egy gondolatom volt, mikor fekhetek vissza :) és hogy mindjárt behányok.
Előzmény: Törölt nick (5902)
janise Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5911
A reflux miatt lehet hogy altatásból ébredve kicsit köhögsz majd,de más bajod nem lesz !!!Nekem is van refluxom tapasztalatbólm beszélek.Ne aggódj rendben lesz minden!!
Sfakutya Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5910
Engem is az OITI-ben műtöttek. Azóta eltelt 13 év. Szerintem a legjobb hely. Ne félj, rendbe fognak hozni.
A nyaki gerincműtéted legalább 4 órát fog tartani, de Te akkor alcsikázol, csak a dokik dolgoznak. Műtét után biztosan kapsz infúziót. Én arra emlékszem, hogy a gyomrom rettenetesen háborgott. Az első éjszaka legalább tízszer kellett csöngetnem a nővérnek, aki készségesen hozta a vesetálat. Nagyon rendes volt mindenki. Sajnos nekem műtét után nagyon sokáig fájt a vállam, a nyakam, de nekem nem stabilizációs műtétem volt, hanem egy csontkinövés miatt eltávolították az egyik csigolyám hátsó ívét. Nekem a műtét következtében lett több nyakigerincsérvem, amelyek nagyon sok éven keresztül okoztak fájdalmat, de jelenleg rendesen viselkednek. Évekkel ezelőtt majdnem megtörtént a stabilizációs műtétem (akkor már évek óta olyan fájdalmaim voltak, hogy azt hittem, hogy nem bírom tovább), de a szerencse közbeszólt. Már megvolt az időpontom az OITI-be, de még három hetet kellett várnom, és a Sors úgy látszik megkegyelmezett. Mire be kellett volna mennem a műtétre, egyszer csak minden bajom elmúlt. Nézd meg a 1617-es hozzászólásomat, vagy olvasgass még korábbi beírásaimból.
Előzmény: Törölt nick (5897)
bela2200 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5909

Altatás után egy ideig nem engednek sétafikálni. Nemcsak a sebed miatt, hanem mert nincs szükséged egy elesésre. Márpedig az altatás utáni állapotban ez előfordulhat (egy kis hirtelen vérnyomáscsökkenés, szédelgés miatt).


De az ágytál lesz a legkisebb problémád :-).

 

Az OITI igen jó hely, rendesen meggyógyítanak majd.

 

Előzmény: Törölt nick (5898)
tavasz21 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5907
gerinckórház Budán
Előzmény: Törölt nick (5906)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5906

Szia!

Megkérdezhetem, hogy ez hol és melyik kórház?

Előzmény: tavasz21 (5900)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5905
Én is úgy gondolom, hogy itt  talán jó kezekben leszek. A doki  nagyon szinpatikus volt. Választási   lehetőséget azonban  nem ajánlott. Gondolom tudja, hogy miért. Azt mondta, hogy műanyagból készül és nem fog jelezni mondjuk a repűlőtéren, bár ez érdekelne a legkevésbé attól függetlenül, hogy szoktam repülni. Remélem ez később nem fog esetleg elmozdulni, vagy valami hasonló kellemetlenséget okozni. Bizakodom, de izgat, amitől néha olyan ingerült vagyok. Volt már  vállműtétem. Ott nem értem rá rágódni, mert balesetem volt. Fél év alatt jöttem rendbe. 
Előzmény: Törölt nick (5903)
gerincke Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5904
Sziasztok! Regen jelentkeztem sajnos semmit sem javultam most a dokik azt mondjak ishiaszom van .tud valaki valami jo csontkovacot vagy hallottatok valami kinai gerinc dokirol? A neve Dr Do Than Kiem gerinc orvos.Ha esetleg van valakinek valamilyen tapasztalata megkoszonnem.
C
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5902

Budapesten az OITI-n fognak műteni. Kedden kell mennem  éhgyomorra az anesztológushoz. Mikor meg vannak  a leletek azt kell vinnem a főnövérhez és ídőpontot egyeztetünk. A doki  mondta, hogy  az előjegyzés áprilisra van. Izgat a  dolog mert ráadásul még refluxos is vagyok, hogy  ne legyen túl egyszerű a dolog. 

Előzmény: Törölt nick (5899)
kristaly02 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5901
Még nem jutottam el hozzá. Hetente csak egyszer ambulál a többi napon műt és sok beteg vár rá.
De egyenlőre elvagyok. vittem egy kifli formájú műanyag göngyökkel teli párnát a munkahelyemre azon ülök, egész jól kíméli a gerincet.
Előzmény: Törölt nick (5891)
tavasz21 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5900

Nem emlékszem infúzióra, bár függöny volt köztünk. Viszont alig tudott mozogni, mondom, hogy a kapcsolót se tudta megnyomni, amihez csak fel kellett volna nyúlni a feje fölé. Én nyomtam meg a magamét ha nővért akart.

 

Ne reménykedj a WC-ben, nyugodj bele az ágytálba. Abban a helyzetben eszedbe se fog jutni, hogy kimenj a wc-re. Ha nincs infuzio akkor viszont nem kell annyit menni. Nekem volt, mert fájt a sebem. Ha Neked is fáj akkor lehet, hogy Te is kapsz. Nekem egy egész fiatal férfi hozta az ágytálat és tette alám, nő létemre, mégse volt furcsa abban a helyzetben mert az ember örül, hogy felébredt az altatásból és mozognak a végtagjai.

 

A lényeg, hogy mindenért szólj, segítenek, nehogy valami bajod legyen aztán a könnyelműsködés miatt.

Előzmény: Törölt nick (5898)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5898

Sziasztok tavasz 21 és robertov!

Köszönöm a válaszotokat. Kaptam némi táppontot. A doki nekem is azt mondta, hogy előről fognak műteni. Még azt kérdezném, hogy emlékeztek -e arra, hogy  az operált szobatársatokon infuzió is volt bekötve a műtét után? Ezt azért kérdezem, mert a mosdóba ha felébredek el tudok -e menni, vagy ágytál kell? Ezt nagyon gyűlölném.

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5897

Szia Sfakutya!

Sajnos nemcsak látható jelei vannak. Teljesen beszükült a mozgásom. Félő, hogy lassan a csontvelő is károsodik a doki szerint, ami nagy problémát jelentene. A nyakam szinte megrövidült, mert meghajlott. Kényszertartásom van, ami fizikailag  fárasztó.  Emelett fájdalmaim vannak. Estére már alig birok magammal, szinte nehéz a fejem. Vállamtól is érzek fájdalmat egész a könyökömig. Van amikor a bal kezemen a hüvelykujjam is nagyon fáj és olyankor fogni sem tudok. Sajnos ez egy hosszú folyamat volt és nem egyik napról a másikra alakult így. A műtétet a saját érdekemben nem igazán tudnám elkerülni. A gyógytorna, a kihúzások  és az ultrahangos kezelés semmit nem segített már.

Előzmény: Sfakutya (5894)
tavasz21 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 5896
Nyakán műtöttek egy hölgyet aki mellettem feküdt az őrzőben. Szegény a nővéreknek se tudott csengetni, én csengettem helyette. Viszont másnap hazaengedték, engem meg csak harmadnap.
Előzmény: Törölt nick (5893)
Sfakutya Creative Commons License 2010.01.30 0 0 5894
Szia Cocer!
Milyen panaszod van, ami miatt meg akarnak operálni? Az, hogy látható a sérv, még nem indokolja a műtétet. Természetesen az orvosod jobban tudja, de kíváncsi vagyok.
Előzmény: Törölt nick (5893)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.30 0 0 5893

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon. Olvasgatom a hozzászólásokat.

MR vízsgálat után megállapították, hogy porckorong sérvem van a nyaki gerincemben, ami több csigolyámat  is érinti. Április körül lesz a műtétem. Altatással implantátumot fognak behelyezni. Jövő héten keresem fel az altatóorovost. Rettentően félek a műtéttől. Bár a doki azt mondja, hogy ez ma már rutinműtétnek számít. Ez bizonyára így  is van, de akkor  is ideges vagyok. Szeretnélek benneteket kérni, hogy akinek volt ilyen műtétje az írjon egy kicsit róla, hogy mire lehet számítani.  Szeretném tudni, hogy műtét után mennyi ídővel kellhetek fel, mennyi ídő a gyógyulás. Hány napot van az ember kórházban stb.

sziporka66 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 5892
Sziasztok!
Megkérdeztem a Pécsi Diagnosztikai Központot, hogy mennyi lenne a maszek mr.
A lumbális szakasz: 30 000-ft. Ebben benne van 1-idegsebész és 1-orvos, aki az mr-t tudja olvasni az is orvos. Így lenne az összesítő vagy záró.
1-hét a bejutási idő de lehet kevesebb.
Akinek Egészség kártyája van annak lejön az árból még az áfa (25 %).
Szerintem még jó is, ha más idegsebész is konzultál a felvételnél és nem a mi operáló orvosunk, mert több szem többet lát!
Utána még elvihetjük a saját orvosunkhoz, hogy ő is nézze át.
A nyaki és a háti szakaszt árait nem kérdeztem, a csípő mr-t kérdeztem az: 35 000-ft kerül.

Akit érdekel itt a telefonszám: 0630-993-1816.

Remélem tegnap 17. 45-kor néztétek a Life Netvork adás,műsort, ott egy gerinc műtét volt.
A férfinek az egyik háti csigolya darabokra tört, azt rögzítetek csavarokkal, rudakkal a Cosmen professzor.
A második műtéte a férfinek a pótcsigolya beültetés volt. Nagyon érdekesnek találtam az egész műtétet. Maga ez a pótcsigolya állítható, a beteg saját csigolyának a méretéhez igazitják. Széttolta. a doki. Azt nem tudom melyik országban volt ez .
Mindenkinek jobbulást!
kristaly02 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 5890
Én úszom mellen és háton is már egy éve. És mellette szaunázok meg pezsgőfürdőzök is. Pedig ott a titán a hátamban. És nagyon jól bírom. Sőt. Engem ellazít a szauna mert a meleg felodja a görcsös izmokat a pezsgőfürdő meg jól masszíroz.
Érdekes nekem jó a mellúszás, a hátúszás is megy de sokkal rosszabbul és hamarabb el is fáraszt.. Szerintem egyénfüggő is nem?
real_geri Creative Commons License 2010.01.28 0 0 5888
hát, a mozdulat olyan volt, hogy Keanu Reeves elmehet a sunyiba :)
de úgy néz ki semmi maradandó, csak amennyire általában meg tud rándulni az ember itt ott.
Előzmény: Törölt nick (5887)
real_geri Creative Commons License 2010.01.28 0 0 5886
faja ez a hó.
4x csúsztam meg egy 15 perces úton, ebből 1x olyan "matrixos" mozdulat sikerült, ez nagyon hiányzott :(
most nem épp kellemes a derekam, de remélem, nem rosszabbodik ennél jobban
real_geri Creative Commons License 2010.01.25 0 0 5884
mellúszásra én mindkét elen-t hallottam, a láb rúgás gondot, és a fej kiemelés gondot, és a hátúszást mondták, meg hogy aki nem tud, az ne ilyenkor tanuljon meg úszni :)

a szauna, meleg víz meg csak friss hegnél, és gyulladt izületnél hiba, mert jobban begyullad, egyébként nekem pl kifejezetten jó a meleg vizes dögönyöző :)
Előzmény: boszori (5883)
boszori Creative Commons License 2010.01.24 0 0 5883

Örülök, hogy felvetettem ezt a kérdést, én már annyiféle magyarázatot hallottam.

 

 Valaki azt mondta egyszer, hogy a mellúszásnak a lábtempója az ami nem tesz jót. Az a hirtelen kirúgás.

 Nekem egyébként mellúszásnál is benne volt a fejem, úgy úsztam. (A nyaki részemet nem vizsgálták, csak a lumbális szakaszt, szerintem jobb is ha nem nézik, még ott is találnak a végén valamit.)

 Fejem a vízben, bár levegőért ki kell jönnöm, na lehet, hogy ennél a mozdulatnál van a baj? Nekem viszont szegény Nagyikám régen mindig azt mondogatta, hogy egy titka van csak a hosszú életnek, a levegővételt sose hagyjuk abba!

 Háton kb. 1 órát szoktam úszni, azért még nem Egérke tempójában, de igyekszem. A végén lazításképpen mellben csak a kéz tempójával úszom 1-1 hosszt, lábbal semmi, esetleg ollózás. Szóval jön a nyár, ha szabadban úszkálnék, akkor nagyon vakít a napocska, adjon már valaki engedélyt valami  hason zajló úszásnemre. Pillangóhoz mit szóltok?

 

És az infraszauna? Egy kalap alatt kezelendő a többi szaunával?

Vagy csak gyulladás esetén mellőzzük?

fidelissima Creative Commons License 2010.01.24 0 0 5882

Hátúszás, és vizbetett fejjel, vagyis egyenes gerinccel. A sérvvel kapcsolatban nem tudom az álláspontot a szaunára, de hegeseknek tilos, mert a heg egy gyulladásnak

fogandó fel /nekem erős gyulladáscsökkentőket adtak, bár túl sokat az sem használt/

és mint tudjuk a gyulladásnak olaj a tűzre  a meleg. A hideg nem. 

Előzmény: aztmondták (5881)
aztmondták Creative Commons License 2010.01.24 0 0 5881
Meg engem is nagyon,, nagyon. Eddig csak jót hallottam felőle, de nem éltem vele.
Előzmény: bela2200 (5879)
bela2200 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 5879
A szaunázással kapcsolatos ellenérvek engem is érdekelnének.
Előzmény: bela2200 (5878)
bela2200 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 5878

Nem vagyok kifejezett szakértő úszásilag, de nekem valahogy az jött le, hogy a szabályos hátúszásban van az a folyamatos gerincnyújtogató elem, amire szükségünk van. Részemről volna, mert 2 év kevés volt, hogy megtanuljam. 

 

A gyorsúszás lenne a következő a sorrendben.

 

A mellúszást azért szokták ellenjavallni, mert amatőrként mellúszva folyamatosan meresztgetjük a nyakunkat, ami a nyaki szakasznak kimondottan ártalmas.

Tehát akinek a nyaki szakaszon is vannak kisebb problémái (ha megnézed az 5848-ba berakott mr képemet, nekem sem tökéletes a nyaki szakasz), az vagy tanuljon meg vízben levő pofával mellúszni, vagy felejtse el ).

boszori Creative Commons License 2010.01.23 0 0 5876

Már nagyon régen írtam ide, de folyamatosan követem az eseményeket.

Az újaknak jobbulást, a régieknek is frontmentes napokat!

 

 Fülembe tettétek a bogarat, egy kicsit lejjebb úszásról, szaunázásról volt szó. Háton úszni direkt a gerincsérvem kedvéért tanultam meg, mert a mellúszásról lebeszélt a reumatológus. Szaunázásról viszont nem volt szó.

Szerintetek egy nem műtött (gyorsan lekopogom) sérvnek is gondja lehet a szaunával? És a műtöttnek miért nem javasolt? Vagy csak akkor, ha gyulladásban van éppen valami? Nem vagyok egy nagy szaunás, csak szeretek átmelegedni, miután úsztam, erről nem szívesen mondanék le.

 Vajon a gyorsúszás az jót tenne? Ha már a hátúszást megtanultam vén fejjel, most valahogy ahhoz is érzek magamban egy kis indíttatást. Abban az időben mikor én gyerek voltam még nem volt ilyen szintű úszásoktatás, örülök, hogy mellben megtanítottak úszni. Nézem a mai lurkókat, szinte az összes úszásnemet egyszerre megtanulják.

kristaly02 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 5874
Megvolt az mr. Nincs újabb sérv a lumbális szakaszon. De a zsibbadás fájdalom hol így hol úgy de van. Mindegy, amíg dolgozni tudok vele, addig nem lehet baj nem?
fidelissima Creative Commons License 2010.01.22 0 0 5873
Én úgy gondolom, hogy a mütéttel egyidőben indul a dolog./Aki hajlamos rá/  Hogy mikor fog fájdalmat okozni, az csak idő kérdése. Én a pechesek táborába tartozom, már más mütétnél is volt problémám, de nem ideget nyomott, aztán felszivódott. Ez most nem az az eset sajnos.
Előzmény: Törölt nick (5871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!