Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.13 0 0 476

Egyébként tanári diplomája van, angol jó, német közepes,

 

Akkor mia gond???

Mégsincs elég esze vagy bátorsága hogy belevágjon? DDDD

Előzmény: jancsy1 (475)
jancsy1 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 475

Szia !

Köszi a segitséget. Egyébként tanári diplomája van, angol jó, német közepes, és az idegenforgalom érdekli, elvileg a diploma szerint pl. recepciós lehetne. De majd meglátjuk.

Előzmény: defcon (473)
defcon Creative Commons License 2011.02.12 0 0 474

Kijöttél úgy ide a világ végére, úgy hogy nincs munkahelyed? Már ne haragudj, de ez elég "bátor tett" volt. Miért pont ide? Azért itt sem úgy működik a dolog, főleg nem február közepén, hogy bárhová bemegyek és egyből kapok munkát...

Előzmény: xsjado (470)
defcon Creative Commons License 2011.02.12 0 0 473

Helló!

Ne beszéld le a dologról, de ezt a közvetítős dolgot már itt egy párszor kibeszélték... Jobban járna, ha saját maga keresne munkahelyet!

Az hogy esetleg milyen papírok kellenek, azt az engedély típusa határozza meg.

Ha a munkáltató kéri meg az engedélyt, akkor azt itt adják be az AMS-nél. Ahhoz tőle igazolványon/útlevélen kívül nem kell más.

Ha ők kéri meg az engedélyt (gyakornoki engedély), akkor azt a magyar munkaügyi központnál kell beadni. Itt kell német nyelvű önéletrajz, bizonyítvány hivatalosan lefordítva, erkölcsi bizonyítvány és a kérelem része a leendő munkáltató foglalkoztatási igérvénye.

Az engedélyek kiadásáról mindig a körzeti AMS kirendeltség dönt, a helyi munkaügyi helyzet figyelembevételével.

Jelenleg nem lennék túl bizakodó ez ügyben, hiszen közel van a szezon vége, valamint a munakeőpiac nyitása. Ez utóbbi miatt valószínűnek tartom, hogy jelenleg az AMS-nél megpróbálják elutasítani a kérvényeket, de legalábbis május 1. utánra próbálják tolni az ügyet. Mivel akkortól elvileg nyitott lesz a munkaerőpiac, de azért ettől függetlenül megpróbálják ugyanúgy szabályozni a külföldiek munkavégzését.

És amúgy megértem a céljait, de nem sok esélyt látok arra, hogy mosogatóként nyelvtudást szerezve, később el tud helyezkedni recepciósként. Mert igaz hogy lehet/lesz nyelvtudása, de közben nem lesz szakmai gyakorlata...

De azért sok sikert!

Előzmény: jancsy1 (471)
jancsy1 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 472
Előzmény: xsjado (470)
jancsy1 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 471

Sziasztok !

Vendéglátósokhoz kérdés :

Öcsém a fejébe vette ( minden lebeszélési próbálkozásom ellenére ), hogy Ausztriába megy a szálloda / vendéglátó iparba. Mosogatóként kezdene a nyelvtudás fejlesztése miatt, de a recepciós munka lenne a cél. Talált valamilyen közvetítőt, aki kiviszi ( ???), de, most jön a kérdés, kell-e valamit itthon intéznie, lefordíttatni, beszerezni, stb.?

Köszi.

xsjado Creative Commons License 2011.02.12 0 0 470

Lehet , hogy ezt nem ebbe a topicba kéne írnom,de én azért fordulnék hozzátok, mert körülbelül 4 napja kijöttem Mayrhofenbe (Tirol). Önéletrajzok sokaságát küldetem el most is és már régebben is hotelekbe , panziókba. Konyhai kisegítőként szeretnék valami munkát találni a szezonra (ami tudom már nem sokáig tart) illetve akár hosszabb időre is. 1 éves tapasztalatom van egy magyar szállodában. Közép szinten beszélek németül. A munka égetően fontos lenne, szóval ha valaki van itt esetleg vagy már volt és van infója vagy ismeretsége, annak segítségét szívesen venném. Érdekes dolog ez, még soha sem szorultam segítségre főleg nem ennyire komolyan. Ha tudtok valamit írjatok.

Köszönöm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 469

Negatívum, amit nem tudok megszokni, hogy minden körülmények között gondolkodás nélkül előznek jobbról. Autópályán nagyon zavaró, főleg a ringen.

 

Már megbocsáts, az a te szegénységi bizonyítványod, ha jobbról előznek, ugyanis a kressz egyértelműen előírja a jobbra tartás kötelezőségét. Magyarán ha van hely és lehúzódsz jobbra, akkor szabályosan tudnak csak előzni balról...

Én is megelőzöm jobbról a belső sávban elalvó balfaszokat...

Előzmény: viennatrader (468)
viennatrader Creative Commons License 2011.02.11 0 0 468

Érdekesek ezek a közlekedéssel kapcsolatos észrevételek. Nekem van pozitív is, negatív is.

 

Pozitív, hogy a zebrát minden körülmények között tisztelik, és a tömegközlekedésben a sofőr bevárja az utasokat. Konkrétan az úttest másik oldaláról is bevár a villamos, ha egy mód van rá.

 

Negatívum, amit nem tudok megszokni, hogy minden körülmények között gondolkodás nélkül előznek jobbról. Autópályán nagyon zavaró, főleg a ringen.

 

A másik ilyen érthetetlen dolog számomra, hogy a metróban nem képesek kivárni amíg leszálnak az emberek, már mellettük nyomakszanak be. Ugyanez az ember meg birkatürelemmel megvárja a gyalogost ha autót vezet.

 

Szóval vannak furcsaságok...

Előzmény: defcon (454)
loone Creative Commons License 2011.02.11 0 0 467

Sziasztok!

Egy kis segitséget szeretnék kérni:)

Úgy hallottam,hogy mostanában lesz Bécsben az erotika expo....tudtok-e erről valami?Esetleg hol tudnék utánna nézni?

Köszi a választ:)

walSo Creative Commons License 2011.02.08 0 0 464

Ötletes!

Ezért keresnek sok mosogatót Ausztriába :D 

Előzmény: defcon (461)
walSo Creative Commons License 2011.02.08 0 0 463

Szerintem ez lesz az. Köszi! Na már ezt is tudom.

 

Előzmény: Törölt nick (459)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 462

Jópofa :-)

Ott a pont!

Előzmény: defcon (461)
defcon Creative Commons License 2011.02.08 0 0 461

Na ezt a fajta táblát még nem láttam eddig:

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 460

Tirol ist lei oans,

ist a Landl, a kloans,

ist a schians, ist a feins,

und dös Landl ist meins.

 

Mei Liab ist Tirol,

ist mei Weh und mei Wohl,

ist mei Guad und mei Hab,

ist mei Wieg und mei Grab.

 

Tirol ist lei oans,

wie dös Landl ist koans,

in der Nah, in der Fern

ist koans auf der Erd'n.

Előzmény: Törölt nick (459)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 459

Pfiat di = Servus

Pfiiat enk = Servus mehrzahl.

A kiejtés persze változó, ahogy én írtam az a Tiroli Unterland dialektus.

Előzmény: walSo (458)
walSo Creative Commons License 2011.02.08 0 0 458

Sziasztok!

 

Én egy köszönésre lennék kiváncs, amit még nem tudtam megfejteni. Valahogy így hangzik: "fíl táj" ...vagy valami ilyesmi. Ti biztos tudjátok. Köszi. Szép napot mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 457

Biztos nem volt részeg:-)

Mert azt is meg kell említeni, hogy részegen vezetésben is élen járók a tiroliak, meg a forgalommal szemben vezetésben az autópályán :-)

Előzmény: defcon (456)
defcon Creative Commons License 2011.02.08 0 0 456

Ez már nekem is természetes. Csak azon voltam meglepődve, hogy megállt és bocsánatot kért, mert nem állt meg...

Előzmény: Törölt nick (455)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 455

A zebrát nagyon komolyan veszik. Van aki gyalogosként körül sem néz, és van autós aki megáll annak is aki nem akar átmenni :-)

Gondolom nagyvárosokban azért nem ilyen egyértelmű!

Előzmény: defcon (454)
defcon Creative Commons License 2011.02.08 0 0 454

Aki nem tud viselkedni, az megérdemli a kitoloncolást.

Most is mit hallani a tvben, rádióban? Elkaptak egy betörőbandát Innsbruckban. Ők szerbek voltak. Meg az ősszel az oroszok, akiket 3-4 napig keresett minden tiroli rendőr... Valahol sajnálja az ember az ártatlan (már ha az) családjiakat, de ezzel csak ránk, normális külföldiekre vetnek rossz fényt.

 

Azt viszont el kell mesélnem hogy jártam tegnap. Mentem délután haza munkából és a zebránál megálltam, hogy elmenjen egy autó. Pár méterrel odébb megállt, kiszállt a sofőr és bocsánatot kért, hogy nem állt meg, nem vette észre, hogy át akarok menni az úton. Pedig még nem is akartam átmenni. Azért ilyen még nem történt velem... Az alap hogy átengednek, dehogy bocsánatot kérjenek... :-)

Előzmény: Törölt nick (453)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 453

http://tt.com/csp/cms/sites/tt/%C3%9Cberblick/Politik/PolitikTirol/PolitikTirolContainer/2169231-8/200-asylwerber-in-tirol-von-abschiebung-bedroht.csp

 

200 Tirolban élő menekült státuszura vár a hazatoloncolás.

Egyrészt védik őket, mert a gyerekeik itt járnak oviba, iskolába, otthon esetleg vár rájuk a börtön.

Másrészt meg elég szép részük vesz részt különböző kisebb nagyobb bűntényekben...

defcon Creative Commons License 2011.02.07 0 0 452

Azért az alap tirolin is kiakadna otthon egy némettanár...

(És ezt még én is szeretem... Már engem is elrontottak...)

 

Előzmény: Törölt nick (448)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 451

A Kufstein melletti Hechtsee-nél készültek a képek.

Előzmény: Fezo82 (450)
Fezo82 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 450

Nachtstern hol készültek ezek a képek? Nagyon szép!:)

Holnap én is szabadnapos leszek, csak az a baj, h valószínűleg elkapott vmi vírus, úgyhogy nagyobb túrára most nem vállalkozom..De már alig várom, hogy nyár legyen, kihozom a bringámat és tekerek majd nagyokat!:) Lehet, hogy március közepén haza tudnék menni egy hétre, de azt hiszem inkább maradok és felderítem a környéket..:)

Fezo82 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 449

Köszi a választ! Igen, otthon mi is csak szenvedtünk, szenvedünk..több oknál fogva is, de főleg azért, mert rengeteg "gagyi" minőség lepte el a piacot, pofátlanul alacsony áron persze..de majd pár éven belül letisztul talán..addig meg arad  a küzdelem..

Előzmény: jancsy1 (413)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.06 0 0 448

Az biztos, hogy mindent visz, csak jó videót nem találtam még róla :-)

Előzmény: defcon (447)
defcon Creative Commons License 2011.02.06 0 0 447

Annyira nem is durva... A cillahhtóle sokszor ennél is rosszabb.

Előzmény: Törölt nick (446)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.05 0 0 446

Ez ám a dialekt:-)

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.05 0 0 445

Ugye?

Szép idő volt ma, remélem holnap is az lesz!

Előzmény: defcon (444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!