Keresés

Részletes keresés

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.05 0 0 416

Nincs mit. :) Jó kotyvasztást, remélem vasárnap én is alkothatok már... hiányzik, de kész rohanás a hetem. :S

Előzmény: zsuzsu1218 (414)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.05 0 0 415

Passz... vajon miből fordították meredekre?

Mert a trace állapotot szokták "light" vagyis, amikor éppen összecuccolod, és még elég folyós - függ az olajoktól is azért - jelzővel illetni, dehogy a meredek lúg mit akar jelenteni...

Lehet a lúgba teszi?

Előzmény: zsuzsu1218 (413)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 414

Sütimüti!

 

Épp most érkezett meg a lúg!!! :))))

NAgyon-nagyon köszönöm!!!

 

Na engem nem igen láttok ma!

 

Sziasztok!

:))

Előzmény: Sütimüti (411)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 413

Ez szerintetek mit jeléenthet? Bemásolom

 

Bodza - világosbarna (meredek lúg oldatban)

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 412

Sziasztok!

 

Na ismét agyalok kicsit, én is olvasgatok épp egy oldalt, a színezésről. Azt írja, hogy a cukorrépa gyökér, azaz a cukorrépa, rózsaszínt és piros színt biztosít! Hmmmm. szerintetek? Azt hallottam már, hogy a cukorrépából készült  cukor gyártása elején rózsaszínű a cukor. Sőt mikor boltban dolgoztam hajdanán, akkor az ilyen valami miattt nem kifehérített cukrot az üzletben ki kellett mérni sokkal olcsóbban. Pedig csak egy megint haszontalan eljárás maradt ki a gyártás során.

 

De hogy kellene? Kifacsarni a levét annak is?

Előzmény: erikafot66 (410)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.05 0 0 411

Szerintem nem marad meg az illata/szaga, a többi cuccnak sem lehet érezni... Vagy készíts pici próba adagot.

 

Jók a kreativikis cuccok, csak a szállítás drága. :S Nem szeretem, ahol nincs személyes átvétel. :S

Előzmény: erikafot66 (410)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 410

Biztos vagy benne? Az jó lenne, mert igazából rózsa szappant szeretnék készíteni, de nem szeretném, ha káposzta szaga lenne :)

Előzmény: Sütimüti (409)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.05 0 0 409

Próbáld ki, káposzta szaga biztos nem lesz...

Előzmény: erikafot66 (407)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.05 0 0 408

Én is tegnap vettem, most barátnőmnk küldök, 500g 3500ft.

Előzmény: erikafot66 (406)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 407

Igazából rózsaszín szappant szeretnék, ezért gondoltam a lilakáposztára, hátha némi szín megmaradna. A cékláról azt mondják kifakul.

Előzmény: ancsaborcsa (396)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 406

Én tegnap vettem gyógyszertárban kakaóvajat, de ott drága, 250 g volt 2000 Ft. Creativikynél a 250 g 1700 Ft.

Előzmény: tildi36 (400)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.05 0 0 405
Ezt mondom en is, h nincs nekik, kulonben adtak volna, mert adnak mindenbol.
Előzmény: halaloszto (404)
halaloszto Creative Commons License 2011.08.04 0 0 404

lehet hogy nincs nekik? mert amugy nem egy veszelyes anyag. szerintem vegyszerboltban is siman lehet kapni, de tan meg komolyabb mezgazdasagi boltban is.

 

vajk

Előzmény: Sütimüti (402)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.04 0 0 403

Alkohol vagy olaj, de inkább bázis olajba, krém parfümként meg lehet még jobb...

 

Lukrécián vannak parfümös receptek.

Előzmény: tildi36 (398)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.04 0 0 402

Amúgy meg nem adnak. Pedig kaptam onnan kakaóvajat, kaolint, ricinus olajat amennyit akarok... szóval nem szemétkedés miatt nem adtak.. :S

De mindegy is, szappanba a sima tengeri sót javasolják.. vagy himalájait.

Előzmény: ancsaborcsa (394)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.04 0 0 401

De, és a magnézium miatt nem ajánlják szappanba.

Előzmény: ancsaborcsa (394)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 400

Alapanyagokat nem igazán adnak szívesen...talán más adókulcsba is tartoznak? Én kakaóvajat még mindig nem kaptam, a patika, ami a közelünkben van, mást használ kúpokhoz, náluk nincs, úgyhogy majd keresek másikat. Viszont a méhviasz, amit itt vettem, sokkal kellemesebb illatú, mint a múltkori, ennek van valamicske méz illata nyomokban :)

Előzmény: erikafot66 (390)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 399

Zsuzsu, te lassan szappanfőzde-kellék szaküzletet nyithatsz :D

És ez a "szappanszűz" kifejezés... :D:D

 

A másik, amin jót derültem, ez a Bio-haleledel szappan... :D:D de végülis igazad van, és ahhoz képest, hogy szappanszűz vagy, remek ötleteid vannak, abba ne hagyd... :))

 

Nagyon várom az első élményeidet a szappanozással kapcsolatban. Én úgy féltem a lúgtól, de úgy...még a kezem is remegett :D

Most már azért rutinosabban megy minden, de persze azért óvatos vagyok.

 

Olyan jó kis szappanvágó eszközkét találtam arrafelé, ahonnan a márványozós linket hoztad....már mutattam a férjemnek, talán rá tudom majd venni, mert az első, fürdésnél is felavatott (kecsketejes-levendulás) szappannal abszolút elégedett, sőt, nagyonis, pedig szappantéren nagyon finnyás...és végre nem pikkelyeses száraz a két karja hátul!! Ilyet nem láttam, mióta ismerem. :O

Előzmény: zsuzsu1218 (388)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 398

Jajmost látom a kubebát....az milyen illat? Tényleg finom? Valahol olvastam, hogy fél úton van a narancs meg a citrom között, az van mindkettő most, ezért még nem vettem, de nagyon kíváncsivá tettél :) A  neve olyan különleges, hogy csak egzotikus illata lehet.. :))

 

Hogy csinálsz parfümöt? Etanollal?

Előzmény: Sütimüti (387)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 397

Jó ötlet a kakaó...és talán egy kicsike cink-oxidot is elbírna, hogy tejeskávésabb színe legyen. Ez most eddig ronda sárga, és ráadásul kezd határozottan kávézacc illata (szaga?) lenni, ezt nem is szagolgatom annyit, mint a többi szappankát...Kíváncsi vagyok, holnap hogy fest majd, egyelőre úgy tűnik, nem ez lesz a kedvenc.

 

Hmmmm, algás- holt-tengeri sós...ez viszont tényleg nagyon jól hangzik :))) Hacsak valami nagyon gáz ellenjavallata nincs annak a sónak, én megcsinálnám.

Előzmény: Sütimüti (387)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.08.04 0 0 396

A lilakáposzta helyett esetleg cékla? Fagylaltot színeznek vele, és nincs káposztaszaga. Vagy szederlé.

Előzmény: erikafot66 (382)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.08.04 0 0 395

Megnéztem, az, Epsom-só, keserűsó, hashajtásra használják. De van a másik hasonló hatású szer, a glaubersó, vagyis nátriumszulfát. hashajtásnál nem annyira lényeg melyiket használod, szappankészítésnél nem tudom.

ancsaborcsa Creative Commons License 2011.08.04 0 0 394

Az Epsom só nem a keserűsó lánykori neve? Magnéziumszulfát. Gyógyszertárban kilóra mérik.

Előzmény: Sütimüti (387)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 393

Ez jó :))))

 

Köszönöm!

 

Ha minden igaz, akkor Sütimüti jóvoltából, már legkésőbb a hétfőre nem leszek "szappanszűz" :)

NAgyon várom, hogy kotyvaszthassak már.

 

Én ajánlok nektek egy megoldást a spirulinára, ki-ki döntse el, gusztusa szerint...

Ha jól selytem akkor leginkább színezésre való a spirulina, mert azért a lúg hatására egy csomó olyan alkotóelem tönkre megy benne, amit viszont az elfogyasztásakor hasznosítunk.

 

Én "halazok" nagy akváriumaink vannak, lehet díszhalkereskedésben kapni 90, de akár 100 %-ban spirulina tablettát, amit kisemlősök, és szárnyasok  is fogyszthatnak. Igen, itt az előállítás az amit nem ismerünk, de semmi extra nincs benne, szárítják és préselik, illetve liofilizációval készül egy részük. Van már kisállatoknak is "BIO" élelmiszer, ilyen helyen meg kell kérdezni árulnak-e.. ezek tökéletesek.

 

Illetve már említettem a búzafű levet, ami szinte 98%-ban azonos a spirulina tulajdonságaivav.

 

Ez az állatkereskedésben forgalmazott liofilizált BIO spirulina még így is 100X egészségesebb dolog, mint a bolti szappan bármelyik összetevője.

 

Ennyi jutott eszembe.

 

A cink-oxidot meg kell próbálni jól menő művészszaküzletekben, ott pl.festékkeverékehez, fixálókhoz árulják....és még sok minden másra jó

Előzmény: erikafot66 (391)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 392

Spirulina por. Így jobban megéri, de kicsit drága.

 

http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=253

erikafot66 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 391

Zsuzsu!

 

Elméletből *5 - gyakorlatra mehetsz :)

Előzmény: zsuzsu1218 (388)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 390

Ma voltam a gyógyszertárban cinkoxidot venni. Kiderült, hogy már csak receptre lehet venni, az eladók sem tudták megmondani miért. Mivel előbb mérték ki, mint ahogy ez kiderült, megvehettem, csak egy papírt irattak alá, hogy le tudják könyvelni.

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.04 0 0 389

http://antalvali.com/019_henna_lawsonia_inermis

 

Most fogom festeni másodszorra, csak most 50-50%-ban indigóval.

Előzmény: zsuzsu1218 (388)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 388

Sziasztok!

 

Sütimüti! Szerintem tuti jó az is, de készítsd el himalája sóból..biztos ami biztos.

http://www.jomtom.hu/himalaja-so-mire-hasznalhato.html

 

Na megint vettem "aranyat" tiszta bolond vagyok már.

Na jó nem sokat költöttem, csak kókuszolaj nem volt idehaza, nameg egy -két apróságra bukkantam az egyik 1 eurós bazárban :))

 

kemény 200 forintok voltak

 

és még hennaport is találtam, de hogy őszinte legyek, gőzöm sincs, hogyan kell használni.. :(

 

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.04 0 0 387

Konkrétan nem írták, a mineral, ásványianyag tartalmára hivatkoztak... emiatt az epson sót sem, na azt amúgy se tudtam szerezni.

Vettem ma illókat, a kubeba most a legkedvencebb, lehet nem is teszem szappanba, hanem inkább parfümöt csinálok belőle, istenem, nagyon izlik... :D

 

Kávésat én fele-fele kecsketejjel gondoltam, esetleg a kakaóval meg lehet festeni, nekem a kakaósak mind szépek és tartós színűek lettek. Árnyalatát meg a mennyiségével lehet szabályozni, kevesebb ment a zabtejesembe, halványabb is lett, és többet tettem a mákosba, az meg sötétebb lett.

De jó, h írtad.

 

Spirulinát azért gondoltam, mert kértek algás szappant. És a holt tengeri sóval nagyon wellness lett volna az eredmény. :D

Előzmény: tildi36 (386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!