Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16229

Bocs, nem nagyon aludtam az éjjel. Szóval 500-1000 m2-re elég, valamit baromira elszámoltam az imént, sejtelmem sincs, hogyan. :B

Előzmény: Törölt nick (16228)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16228

Lehet hogy érzékeny fajta, én olyanokat eleve nem tartok (A Roma meg a Marmande is érzékeny nálam.)

Trifenderből 1-2 gramm kell 10 m2-re, tehát 100 g 1000-2000 m2-re elég. Gyártástól másfél évig tárolható hűtőben. Második évben, a lejárathoz közel általában egy kicsit túlmérem és megy 3 g is egy m2-re, úgy számolom ki, hogy elfogyjon őszre.

Előzmény: 55judit (16227)
55judit Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16227

A Trifenderre most kerestem rá. 100 gr, és 4.110 ft. Ebben nagyon kevés van. Hány tő paradicsomra elég 1 évben?

Előzmény: Törölt nick (16224)
55judit Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16226

Hát ez az. Megelőzésképpen kezdtem használni, az ajánlott legnagyobb dózisban. Hetente. Ez a fajta mégis beteg lett. Lehet az lesz, hogy amint leérik az első fürt minden ilyen tövön, fel fogom húzgálni, nehogy átterjedjen a többire is. Viszont szeretném látni és kóstolni a termést. Nem tudom, ha magot szednék, jövőre is betegek a tövek?

Előzmény: Törölt nick (16225)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16225

Hát a réz nem is fogja megállítani a betegséget, az megelőzésre jó. Kényszerérett bogyók még alig levéllel is lehetnek.

Előzmény: 55judit (16223)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16224

A szomszédnak tőlem van a kérdéses palántája, a nevelés meg egyelőre mindkettőnknek kb. az ültetést meg a felkötözést foglalja magában, minimum egyszer meg már ők is permetezték. (Most már azért nekem is illő volna még egy rezet adni nekik, pláne hogy a brazil csoda parikat minden éjjel telespricceli a szomszéd átállított öntözőrendszere.) Ez azt is jelenti, hogy a betegség általában onnan indul ki.

Persze nem ugyanaz, de hát már annyi évben volt kontrollcsoportom - főleg azért, hogy a fajták ellenálló-képességét kísérletezzem ki -, hogy fölöslegesnek tartom már ezzel foglalni a helyet. A kontroll úgyis mindig lebetegedett -, leszámítva a Phantasia F1-et és a fóti óriást. Idén már inkább mindenhova Trifendert locsolok, ahova lehet, még a paradicsom tavalyi helyére is. (Két évjárat alatt úgyis el kell fogynia.)

Előzmény: öreg_néne_b (16222)
55judit Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16223

Teljesen egészséges volt minden pari, mikor elkezdtem használni a Cuproxat-ot. Ajánlás szerint 30-60 ml kell 10 l vízbe. Én a 60-at választottam. Mégis, 1 fajta paradicsomom levele foltosodik, nevezetesen a Speckled Roman. Ott tartok, hogy már a 2. fürt feletti leveleket is leszedtem, pedig még most érik az első szem. Mivel szinte naponta veszek le róla levelet, hamarosan elfogy. Az a kérdésem, vajon beérnek-e a paradicsomok, ha csak a hegyén marad levél.

A betegséget mutató leveleket nem merem fent hagyni egy percig sem, féltem a többi  parit.

öreg_néne_b Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16222

A szomszéd más fajtájú, máshogyan nevelt paradicsoma nem kontroll.

Előzmény: Törölt nick (16221)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16221

Nekem ugyan nincs, de a szomszédnak van, az összes cucca. :) Azok sem fitoftórásak hálistennek, de a legalsó leveleiket már szedegetni kellett egyebek miatt. Hanem volt év, amikor volt kontrollom, és bődületes volt a különbség.

Előzmény: Laci/Zápolya (16220)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16220

Kontroll állományod van? Mert nekem anélkül is egészséges!

Előzmény: Törölt nick (16219)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16219

Jövőre használj Trifendert. Én idén még csak egyszer permeteztem gomba ellen Nordox-szal (réz az is), két hete, tök egészséges minden paradicsom, pedig esett is.

Előzmény: Sungold (16215)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16218

Sajnos nem, megelőzésre nem alkalmas, minden alkalommal kell használni.

Előzmény: Sungold (16216)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16217
Előzmény: Sungold (16216)
Sungold Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16216

Ezt az Irfanview-t még nem próbáltam. Ez véd a JPG és a BMP ellen is? Felszívódó szer? ;-)

Előzmény: nótbuk (16213)
Sungold Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16215

Damisol + Amistar mixet kaptak szegények egy fél órája. A Curzate-ra azt mondták a Hermes boltban, hogy szabály szerint nem ajánlhatják paradicsomra. Szóval kis korukban kaptak rézoxi-kloridot, aztán Dithane-t kétszer, és most ez, mert a tövek alsó fele kampec. Ennyit a bio-gazdálkodásról, remélem a gyerekeknek ízleni fog :-(

Mariska néni Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16214

Én a determináltakat kicsit nagyobb sor- és tőtávolságra ültetem (magamhoz képest), jól betakarom fűvel és max. az alsó nagy leveleket tépkedem le, amíg hozzáférek (3 sorba ültetem, de eleinte még elérem a középső sort is), aztán nem bántom. Igaz, hogy dzsungel lesz belőle, de nagyon sok paradicsom is, amit nem sikerült felkötni, az legfeljebb a mulcson érik.  Akkor és azokat tépkedem később, amelyek már letermettek, vagy valamiért elszáradtak, értelemszerűen. Nálam az egyetlen determinált az ACE-55, abból van három sorban összesen 21 tő, a többi mind zsinóros fajta.

Előzmény: Törölt nick (16210)
nótbuk Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16213

Irfanview-val vagy mással át kell konvertálni jpg-be. A bmp fájlokat nem lehet beinzertelni...

Előzmény: vianne_ (16206)
beetee Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16212

Nekem kétféle determináltam van, a csomó folytonnövőn kívül.

Biztos nem így kéne, de leütök bele egy karót és körbekötöm egy, vagy kétsorosan, hogy ne dőljön ki.

Ha nagyon tömör, akkor kitörök egy-egy hajtást, de általában visszanövi hónaljból. Ha az alsó leveleken megjelenik valami, akkor azokat leszedem.

Meg kellene azt is próbálni ritkítgatni, de nem tudom érdemes-e. Általában mindig a kisebb energiabefektetés felé hajlok... :)

Előzmény: Törölt nick (16210)
janijani Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16211

Nekem van törpe paradicsomom ami kb 35-40 cm magas, ezt egyáltalán nem ritkítom. Egyszer terem, azután vége, akár ki is húzhatom a földből.

Van olyan kb 120 centire növő vastagszárú is (ez lenne a féldeterminált?) Ezt 3-4 száron engedtem felnőni és kaccsozom. Úgy emlékszem tavaly is kaccsoztam, elég jól termett, folyamatosan érett a nyár folyamán, talán még szeptemberben is. Lehet hogy hagyhattam volna több száron is.

Előzmény: Törölt nick (16210)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16210

Erre valaki?

Előzmény: Törölt nick (16196)
beetee Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16209

fél mega

Előzmény: brigó001 (16207)
brigó001 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16208

A "zsákos " föld is lehet fertőzött,  idén egy olyat sikerült kifogni hogy csak ami abba lett ültetve gyapjastetűs és levéltves lett, de volt amiből tőzeglégy szaporulat lett.  Az otthoni komposztba ugye a beteg és fertőzött részt nem rakjuk bele, a saját kutyult nem is volt ilyen,  esetleg pár szál gaz nőtt ki.  

Előzmény: vianne_ (16203)
brigó001 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16207

Hány MB a fotó?  Sajnos van korlát (elég alacsony) kép feltöltésekor. 

Előzmény: vianne_ (16206)
vianne_ Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16206

hát nem tudok képet ide feltenni vmiért:( próbáltam beilleszteni meg feltölteni is mindegy. lehet igazad van és mégis a földben van, vagy vmi baktériumos dolog. azért köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16205

ha majd végleg megdöglik, húzd ki és vizsgáld meg.

nekem van egy pont ilyen, és alaposan megnézve pont ahol a földdel találkozik, valami megrágta a gyökerét. mégis belekerült valami a vödörbe..

Előzmény: vianne_ (16203)
vianne_ Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16204

beteg

vianne_ Creative Commons License 2015.07.01 0 0 16203

Sziasztok! Úgy látom hozzáértők vannak itt, talán tudtok segíteni. Paradicsomot (most csak 3 tő)  erkélyen:) évek óta tartok, de most sajnos betegek, ill kettő még szép, terem is, de a harmadik lassan kipurcan. Lassan elsárgul, lehullik, a virágok se kötnek meg a kis száruk is sárga:( és ennek a szárán egy barnás folt van. Teszek fel képet, hátha. A föld tuti nem fertőzött, másik is abban van, virágok is, nem kertből hozott, zsákos, azoknak semmi bajuk, semmilyen bogarat, tetvet nem látok rajta, lemostam csalánteával is, kaptak tápot, csak este locsolom, forró napon nem. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm!

anegytech1 Creative Commons License 2015.07.01 0 1 16202

Beltérben is lehet paradicsommal próbálkozni, de elég sok pénz ráfordítást igényel a világítás. Egyedül LED-del érdemes próbálkozni, én palántaneveléshez vettem néhány növényvilágító fénycsövet, de ez csak úgy volt elég, hogy az ablakban a természetes fényt egészítettem ki vele. Télen a rövid nappalok miatt lényegében csak úgy lenne értelme, ha csak mesterséges fényt kapnának, ahhoz viszont komoly világítás kell. A LED-ből csak építeni érdemes, ha az embernek van hozzá érzéke, megépítheti magának, vagy van Mesterséges megvilágítás topic, ott van olyan ember, aki elvileg vállal ilyen led-lámpa építést. Így jóval olcsóbb, mintha készen vásárolnád, de akkor sem olcsó. Ráadásul ennek már komoly fénye van, ráadásul rózsaszínes, így ha a szobában csak úgy szabadon van a növény és felette a világítás, akkor ha még takarod is oldalról a világítást, akkor is rendkívül zavaró lenne.

 

Én ezt maximum úgy tudnám elképzelni, hogy egy külön helyiségben rendezném be, ami nincs rendszeresen használva. Külföldön nagy divatja van főleg beltéri kender termesztésnél a termesztő boxoknak. Ezeket nálunk is lehet kapni (pl. Babylon grow shop-ban), persze kendert nálunk nem lehet termeszteni, de paradicsomnak is teljesen jó. Viszont olyan ára van, amit a pari soha nem hoz be. Ilyet (hasonlót) akár építeni is lehet, ha van rá hely, de így is a bekerülési költsége a világítással együtt legalább 50ezer forint. Ha van rá keret, akkor fel lehet fogni egy drága hobbinak, de megtérülésről természetesen nincs értelme beszélni. A mesterséges növényvilágítás topicban (ha visszanézed) lehet találni képeket ilyen rendszerekről, de a többség inkább csak palántanevelésnél foglalkozik vele.

 

A parinak legalább 5000 lux fényre van szüksége, ez m2-enként 5000 lumen. Ezt a fénymennyiséget nem egyszerű összehozni, de láttam már a korábban említett topicban lámpa alatt virágzó-termő szamócát.

 

Ha a pari nem kap elég fényt, akkor nem az a legfőbb probléma, hogy nem hoz virágot, hanem hogy irtózatosan megnyúlik. És valószínű a virágokat is ledobálja magáról.

 

Ha kap elég fényt, vizet, tápanyagot és megfelelő hőmérsékletet, akkor beltérben ugyanúgy teremne, mint a szabadban, de ilyen feltételeket teremteni nem könnyű.

Előzmény: panaszvonal (16175)
Lora1213 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 16201

A beszúrást is megnyomtad ?

Előzmény: Sungold (16198)
Mariska néni Creative Commons License 2015.06.30 0 0 16200

Esetleg a Curzate is szóba jöhet - én azt tartogatom vész esetére.

Előzmény: Törölt nick (16197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!