Keresés

Részletes keresés

kzzo Creative Commons License 2015.01.07 0 0 21193

Akár pur habot. :)  Ez a variáció is működhet?

Előzmény: elemes2 (21192)
elemes2 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 21192

--- de miért nem purhabot?

Előzmény: kzzo (21190)
Proxima76 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 21191

Szerintem úgyis a végeredmény a lényeg. Ha az üvegezés hőátbocsátási tényezője mindkét esetben 1.0 w/m2K, akkor végülis tökmindegy hogy milyen kivitelezéssel érik el. Bár az igazat megvallva ez csak elmélet, a gyakorlatban én is a vastagabb légréses szerkezetet választanám...

Előzmény: Diderke (21187)
kzzo Creative Commons License 2015.01.07 0 0 21190

Ez "jól" hangzik. Valami kevesebb rombolással járó megoldás nincs? Pl. csak egy cm-t vágunk ki a kávából, és valami folyadékot, tömítő anyagot nyomunk be a résekbe?

Előzmény: kiss_atti (21189)
kiss_atti Creative Commons License 2015.01.07 0 0 21189

A falkávát belülről,

 

a tiszta nyílásméretig ki kell bontani, a rosszul, hiányosan megfújt habot ki kell kaparni, amennyire csak lehet és a szerkezetek körül újra kell habozni. A habot a térhálósodása után le kell vágni, és bármilyen, Ügyfélnek tetsző módszerrel helyreállítani a falkávát.

Előzmény: kzzo (21188)
kzzo Creative Commons License 2015.01.07 0 0 21188

Tudtok segíteni?

 

A problémám a következő:

Egy éve épült családi házunkban a következő rendszert telepítették:

GEALAN S8000IQ rendszer - fokozottan hőszigetelt, hőhídmentes, időjárás és ütésálló

dupla tömítéssel, 1,5 mm horganyzott idomacél merevítéssel

74 mm 6 kamrás kivitel

 

Az ablak keret és a fal találkozásánál az építés során rugalmas tömítőanyagot használtak, amely sok helyen lejött. Ezáltal kiderült, hogy az ablakok/erkélyajtók rosszul lettek beépítve, több mint valószínű, hogy kevés PUR habot használtak, így a levegő a meghagyott résekben akadálymentesen áramlik be a házba, főleg miután a tömítőanyag (valószínűleg ennek következtében) kipotyogott.

A 20 fok körüli hőmérsékletű szobákban reggel, -15 fokos külső hőmérsékletnél az ablakkereten sok helyen 10 fok alatti hőmérsékletet, itt-ott fagypont alatti hőmérsékletet mértem, és érezhető volt kézzel is a hideg levegő beáramlása.

 

Az ablakkáva(?) 1 cm-s kartonból készült. Ugyanezen probléma miatt a belső párkányok fel lettek anno szedve és vissza lettek rakva, PUR habos pótlást követően, a párkánynál hamarabb kibukott a probléma. (Megjegyzem, nem értem, hogy a műszaki embereknek hogy nem jutott eszükbe, hogy mind a négy oldalon ez a probléma fennállhat.)

 

Érdeklődöm, milyen technológiát javasoltok a hiba megszüntetésére? Kivitelezői ajánlatot is örömmel veszek...

Köszönöm.

Diderke Creative Commons License 2015.01.06 0 0 21187

Hm...a honlapjukon pedig 14 olvasható!

http://muanyagablak-ablakcsere.hu/rehau-70-muanyag-ablak-ablakcsere/

 

Újabb dilemma. :-)

Törölt nick (X) 2015.01.06 0 0 21186

Szerintem a Rehau ED70 Ecosol is 4 - 16 - 4 Low-e, tehát 24 mm. Az a 14 mm-es légrés szerintem csak elírás lesz, legalábbis csodálkoznék ha a kétrétegű üvegezése 22 mm lenne...!

Előzmény: Diderke (21185)
Diderke Creative Commons License 2015.01.06 0 0 21185

Köszönöm a gyors választ.

 

Még egy kimaradt...a Rehau 70 esetében azt írják, hogy 4-14-4 LOW-E, a Veka 70-es pedig 4-16-4 LOW-E.

Mi a különbség?

Törölt nick (X) 2015.01.06 0 0 21184

Az odáig jó meglátás, hogy bőven elég a 6 légkamra, de szerintem az 5 is megfelelő választás, mivel nincs dryvitozva az épület így a kétrétegű üvegezés is megfelelő, tehát az Ug=1,0Wm2/K

 

Én a Rehau, vagy a Veka profilt választanám! A Decco számomra nem versenyképes..!

 

Előzmény: Diderke (21183)
Diderke Creative Commons License 2015.01.06 0 0 21183

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, én mint nagyon laikus.

Adott egy nem szigetelt társasházi (nem panel, hanem csúsztatott zsalus) ingatlan, ahol az előző tulaj a nagyszoba erkély és ablakán kívül már műanyagra cserélte a nyílászárókat. (érthető, a többi ablak relatíve kicsi) Most már csak ezt kellene lecserélni, de nagyon, mert a fa keretben csak úgy húz a hideg és jár a levegő.

Mivel most folyik a felújítás, így árajánlatokat kértem be.

Jöttek is a válaszok és kezdek megzavarodni. Ennyi fajta és féle...és fogalmam sincs nekem mi is kellene?! Ill. mi a különbség köztük. Addig értem,  hogy 5-6-7 légkamra...elvileg magasabb szám, nagyobb a hőszigetelés. Ha jól sejtem számomra azért az 5-6 kamrás ablakok is megfelelőek lennének.

 

De a gyártmány és a számok nekem nem mondanak semmit. :-(

Méretek: szélesség/magasság: 150x170 ablak és egy 70x 250 erkély ajtó.

Amik az árszempontjából (JELEN pillanatban) számításba jönnének:

1. Eco sun/decco 70 profil  - 4-16-4 LOW-E U=1,0 W/m2K fokozott
hőszigetelt+ argonnal

 

2. KÖNIG ajtók, ablakok, VEKAprofil rendszer/Roto NT vasalattal: ablak - VEKA 70 mm Uw: 1.26 W/(m2*K), 4 - 16 Ar - 4 Low-E 24mm Ug=1.0

erkély ajtóra meg ezt írták: VEKA 70 mm, Uw: 1.31 W/(m2*K),4 - 16 Ar - 4 Low-E 24mm Ug=1.0

 

3. Német gyártású REHAU 70 ECOSOL
Üvegezés: Kétrétegű - LOW-E üveg + ARGON - K = 1.00

 

4. Ők még csak a napokban jönnek ki, felmérni, de elég korrekt a hozzáállásuk...de nem tudom, hogy a termékeik milyenek?! Bár ha jól sejtem itt is a Decco profil fog számításba jönni: http://aablak.hu/

 

Megköszönöm, ha ezek alapján véleményt mondanátok, mert nekem ezek a számok, profilok nem mondanak semmit. :-(

Még választás előtt vagyok, van pár napom rá.

 

Köszönöm.

kiss_atti Creative Commons License 2015.01.02 0 0 21182

Tehát ezt a céget ne válassza ???

Előzmény: crixtm (21181)
crixtm Creative Commons License 2015.01.01 0 0 21181

Sh ablak. Szerintem nem jó. Nálunk ők cserélték az ablakot. Nem jó és a garanciális ügyintézés csapnivaló 

Előzmény: jaracska (14326)
kiss_atti Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21180

Én meg nem itt szerzek új barátokat.

Előzmény: elemes2 (21179)
elemes2 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21179

láttam, persze, szoktam olvasni.

de hát nekem nem fontos ez.

vagyis nem nekem fontos ez.

Előzmény: kiss_atti (21177)
kiss_atti Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21178

más = már

Előzmény: kiss_atti (21177)
kiss_atti Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21177

csak nem mindegy, hogyan.

---

Ha hoznám az Általad igaznak vélt képet,

 

akkor most azt mondanám, hogy nem vagy abban a helyzetben, hogy reálisan megítéld, de nem mondom ezt.

 

Inkább arra kérlek, hogy olvasd vissza a postjaimat azon időponttól kezdve, hogy megjelent a hosszúnevű hölgyolvasó ( sajnos író is...) a topicon. Nem sok van ezekből, 4-5 postot írhattam.

 

Én így segítek. Addig, amíg értelmét látom. Sajnos egy idő után más tényleg röhögnöm kellett... ( ha rágondolok, még most is...)

:-))))

 

 

Előzmény: elemes2 (21174)
elemes2 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21176
Előzmény: kiss_atti (21173)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21175

Köszönöm, de nincsen szükségem a kioktató és lekezelő stílusodra. Tanácsot kérni jöttem ide, kérdeztem a hozzáértőket, hiszen nem értek a témához. Erre jön pár nagy arcú emberke, pl. te, és fennhéjázó hangon kioktat. Ugyanezt megtehetted volna tisztességes, emberi hangnemben is. 

 

"A macskaalom szép,esztétikus látvány nyújtana."

 

Ilyen a szilikonos macskaalom: 

 

 

 

Semmivel sem rondább, mint a gyári páramentesítő golyócskák. Ha ugyanezt gyári páramentesítőként árulnák, semmi bajod nem lenne vele. :D

 

Mindegy, nagyon köszönöm a lekezelő, nagyképű és sértő szavaidat, én is boldog új évet kívánok neked. 

 

Előzmény: ganser (21168)
elemes2 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21174

tartalmilag semmi kifogásom (nem is lehetne, mert nem értek hozzá).

csak nem mindegy, hogyan.

 

Előzmény: kiss_atti (21173)
kiss_atti Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21173

A szubjektumot nyugodtan kizárhatod,

 

nem értékelési szempont.

 

A kérdező - szakmai szemmel - butaságot készül(t) ???? elkövetni - ami full amatőrként nem hiba -,  a szakmai oldal erre felhívta a figyelmét - ki előbb, ki később - , a nem szakmai, "hozzáértő" közönség meg elkezdett vele beszélgetni a hülyeségről, szétoffolva a topicot.

 

Ezúton szeretném felhívni - még a BÚÉK előtt - a T. Közönség figyelmét, hogy attól, mert egyszer kicseréltette a saját ablakait, még nem vált a téma avatott tudójává és az igazság egyedüli letéteményesévé, max. egy ablakcsere és a hozzá tartozó internetes okosságfelszívás során többet tudott meg a témáról, mint Jancsinénnye, akinek nincs internet elérése és a nyílászárói is az ötvenes évek közepén kerültek beszerelésre.

 

Mi, akik ezzel foglalkozunk, nagyon sok mindent nem tudunk, nem ismerünk, folyamatosan tanulunk, tapasztalatokat szerzünk, hibázunk és igyekszünk tanulni a hibáinkból, naponta többször találkozunk olyan megoldandó problémákkal, amivel a T.Közönség sosem - még interneten sem, nemhogy IRL - fog találkozni.

 

Még ehhez képest is szűklátókörűségre vall  következetesen ignorálni a jelen lévő szakma véleményét és passzírozni a szart.

 

Na, Boldog Új Évet kívánok minden kedves topictársnak !!

 

:-)))

Előzmény: elemes2 (21171)
Proxima76 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21172

azokból itt nincs hiány.... tisztelet a kivételnek.

Előzmény: elemes2 (21171)
elemes2 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21171

csak a modortalan, kioktató stílusúakat.

Előzmény: kiss_atti (21169)
Törölt nick (X) 2014.12.31 0 0 21170

Én is meditàltam rajta, hogy reagáljak-e bármit is... Aztán végül úgy döntöttem, hogy kijutott Nekem így évvégére bőven, úgyhogy feleslegesen nem kezdek bele egy efféle értelmetlen társalgásba, de hozzáteszem, hogy Neked is, illetve Kiss Attinak is teljesen igazatok van, de hát szerencsére ezt az ügyet nem Nekünk fog kelleni megoldani, legalábbis Nekem biztos hogy nem! :)

 

 

... ezúton szeretnék Mindenkinek Sikerekben Gazdag Boldog Új Esztendőt Kívánni! ;)

Előzmény: ganser (21168)
kiss_atti Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21169

Az összes szakembert ki fogja IKSZelni...

:-))))

Előzmény: ganser (21168)
ganser Creative Commons License 2014.12.31 0 0 21168

Tisztelt asszonyom!
Három napig gondolkoztam rajtad,hogy érdemes e válaszolni.

Bocsánat,de nem bírtam megállni....

Lassan sikítok az ostobaságoktól.

Olyan, hogy légmentes zárás,csak a fejedben létezik.

Még laboratóriumban sem,nemhogy egy porózus,légáteresztő falnál.

Biztos lehetsz benne ,hogy 2-3 év elteltével hányás módon koszosak lennének a belső oldalak.

A macskaalom szép,esztétikus látvány nyújtana.

Biztos megnyerné az igényes vásárlók tetszését.

Hogy ilyen esetben engem hová küldenének a vevők azt nem mesélem el,mert anyukám-Isten nyugosztalja-csuklana.

A két fix beépítése egymás mögé is érdekes lenne a gyakorlatban.

(persze eleméletben mindenki nagyon precízen megtudja csinálni!)

Az első beépítése és üvegezése után megvárnám míg kivakolják,glettelik,festik a kettő között hézagot és utána szerelnék a másikat?

Esetleg összeragasztanád a két tokot és a belsőt üveggel és macskaalommal együtt szerelnéd be?

Üvegtörésnél ,repedésnél meg szétvernéd a házat?

Persze ha reméled,hogy pár év múlva már nem ott fogsz lakni,akkor egyszerűbb az ügy.

A gondokat meg hagyjuk másra-engem vigyél fel a padlásra.

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (21108)
kiss_atti Creative Commons License 2014.12.30 0 0 21167

Ne viccelődj vele,

 

még a végén Téged is büntibe helyez, és kiiXXXel...

:-)))

Előzmény: gabeeen (21166)
gabeeen Creative Commons License 2014.12.29 0 0 21166

Legjobb az lesz ha 2 *38-as téglából építed a házat,ha már az ablakot is duplán teszed had szóljon :D

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (21160)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2014.12.29 0 0 21165

Nem csoda, a 30 N+F belső falakhoz ajánlott. 

 

Bocsánat az eddigi offtopicokért, most már én is befejezem. 

Előzmény: Petya79 (21158)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2014.12.29 0 0 21164

Sajnos nem látom, hol lehet opptopicra állítani a hozzászólást. :(

 

"a b30 jobb hőtároló tömege is a nagyobb tömegéből adódik"

 

Nem csak. Ha a tégla hőszigetelése jobb, akkor a belső falfelülettől kifelé haladva az adott rétegből egyre nehezebben jut be a hő a ház belsejébe, így azonos tömeg esetén is romlik a hőtároló képesség - hasonlóan az EPS-zsalus megoldásokhoz, ahol belül is van szigetelés. Ezért érdekes módon a tégla rosszabb hőszigetelő képessége is hozzájárul a jobb hőtároláshoz. 

 

Előzmény: Törölt nick (21162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!