Keresés

Részletes keresés

bela2200 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5938

A laborvizsgálatok közül néhányat ismételnek csak meg (de azt 30 napon belül is), gondolom a vérsüllyedést és más aktuális gyulladást jelző dolgokat néznek meg.

De a vércsoport, véralvadás és egy csomó más, a műtéthez, altatáshoz, gyógyszerezéshez fontos információt az elsőből szednek össze (ezek egy részéhez kevés is volna 1 nap).

 

Az MR-t biztosan nem ismétlik meg, legfeljebb még csinálnak egy CT-t melléje, amin másféle információkat is megtudnak a sérv természetéről).

Előzmény: Törölt nick (5937)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5937

Ezért nem értem, hogy a vizsgálatok miért ennyire korán vannak. Két-három hónap alatt sok-sok változás is lehet. Előre  lehet tudni, hogy a leletek lejárnak. Biztos meg van az oka, hogy miért kérnek vizsgálatot most is.

Gondolom ezeket  a vizsgálatokat,   - legalábba labort  - egyébként  is újra meg fogják ismételni. Az MR vizsgálat decemberi. Ott is lehet változás (romlik).

Előzmény: bela2200 (5936)
bela2200 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5936

Nekem 1 hónapra ígérték a műtétet annakidején. Az 1 hónap előtt egy héttel telefonáltam, hogy mik az esélyek, "lejárnak" a leletek, meg egyáltalán.

Majd jelentkezünk, volt a válasz. Végül egyik nap délelőtt telefonáltak, hogy lehetőleg még aznap 1-ig érjek be, másnap műtét (így pont egy hónapra volt az anaszteziológussal való első találkám után).

Előzmény: Törölt nick (5935)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5935
Tényleg jobb, ha nem ketten vagytok egy szobában. Még azt megtudnád mondani, hogy mennyivel előtte telefonáltak, mielőtt be kellett menned. A főnővér nem volt beszédes hangulatban. 
Előzmény: real_geri (5929)
real_geri Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5933
szerelőnél volt a Scenic-em, és egy estére egy zsebpiszok Clio-ba kellett nyomorogjak.
azt hittem, nem marad egyben a derekam :( nem javasolt senkinek, aki magasabb, mint 165cm és nehezebb 60kilónál :(
Bizsu53 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5932
Sziasztok!
Már régen olvaslak Titeket.Sajnos a hegesedéssel van nekem is prolémám.Néha már elviselhetetlen a fájdalom,az orvosom /reumatológus/azt mondja nincs mit tenni.Olvastam itt a fórumom az epidurális eljárásról.Szeretném ha segítenétek megtalálni ki,és hol gyógyítja ezzel a módszerrel a hegesedést.Az én műtétem 4 éve volt,mindennel próbálkoztam/gy.torna,fizikó,gyógyszer/de nem segít.
Előzmény: fidelissima (5870)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5931
Köszi, megnéztem.
Előzmény: tavasz21 (5930)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5930

http://www.videoklinika.hu/video/rehabilitacio_porckorongserv_mutet_utan

jó videokat találtam, érdemes megnézni őket

real_geri Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5929
szia!

hétfőn mentem, kedden szike, pénteken kocsival haza :)
6 ágyasban, de jobb így, mint pl 2 ágyasban, ha a társad is altatva van, és unod magad halálra :)
azért akkor még fájt rendesen nekem is, de már rohadtul akartam hazajönni
Előzmény: Törölt nick (5928)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5928

Nem tudom, hogy te mikor voltál. Most úgy látni, hogy már az átépítés nagyon jó úton halad. A C osztálynál a bejárati folyósónál új pultos recepció van. Tovább most nem tudtam menni, meg nem is volt miért, így nem tudom, hogy hátul mi a helyzet.  Az Amerikai útról látszik, hogy a régi szárny nagy részét  belülről  még építik. Bizony az április nagyon  messze van. Kérdeztem, hogy  nem lesz -e előbb a műtét, de egyértelmű, hogy nem. Idegtépő ez a várakozás. Félek, hogy az állapotom nehogy tovább romoljon.

Te hány napot voltál bent? Mennyi volt a lábadozásod? Sok fájdalmad volt utána?  Hányan voltatok egy szobában? Most ennyi ami eszembe jutott.

Elfelejtettem megkérdezni a dokitól, hogy ha haza jövök az nem e okoz valami gondot, ill. fájdalmat.  A vállműtétemnél borzalmas fájdalmaim voltak a személygépkocsiban. Ahogy hozott haza a családom a gumi ha ráment egy forintra, éreztem, hogy fej, vagy írás. Persze ez csak ídézőjelben. Elég sokáig volt, mert én még 4 hónapig jártam rehabra.

Előzmény: real_geri (5923)
kristaly02 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 5926
Nekem is van refluxom ezért szóltak anno, hogy kicsit macerás lesz lenyomni a tubust, de ne aggódjak úgyis aludni fogok...
Engem először az OITI-ben operáltak tényleg egy jó kórház, főleg hogy most már új tömb is épült.
real_geri Creative Commons License 2010.02.02 0 0 5925
hajrá :)
neked a derekad fáj, vagy lábban van valami gáz?
nekem totál csak az izület fáj, mint ahogy a térdem szokott néha. jó, néha kicsit bizsereg a combom, de az kb 15-20 éve ilyen, azzal nem törődök :) és közben tudok nyújtani, tornázni mindent, holott műtét előtt szinte alig tudtam mozogni. semmit nem értek :)
Előzmény: Törölt nick (5924)
real_geri Creative Commons License 2010.02.02 0 0 5923
Ott voltam én is, közvetlen a nővéri szoba mellett.
ne aggódj, kicsit romos a szárny, de a műtő az egyik legmodernebb az országban.
érdekes, hogy ennyit kell várni, én 2 hetet vártam az aneszt vizsgálatra, és 2 hét múlva már feküdtem is
bár bent is volt olyan, aki bement hétfőn, és végül csütörtökön volt műtét, mert mindig jött fontosabb
Előzmény: Törölt nick (5922)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 5922

Sziasztok!

Ma reggel 8 órára mentem az OITI-be az altatóorvoshoz. Pont nyolckor megkezdték a vizsgálatokat. EKG, vér és vízelet, tűdőszűrés és utána az anesztológus. A vizsgálati eredményekkel irány a C osztály és a  főnővér, ídőpont egyeztetés miatt. Annyit tudtam meg, hogy tényleg  biztos hogy áprilisban lesz a műtétem, de hogy áprilisban mikor azt nem tudni, majd előtte pár-nappal telefonon értesítenek. A vizsgálati eredmények jók, de ezeket mind megfogják ismételni majd, ha befekszem. Ezt a részét nem igazán értem. Mindenki nagyon kedves és készséges volt. Ez a recepcióstól kezdve az orvosogig értendő. Ettől függetlenül a félelmem nem hagyott alább, bár tényleg úgy tünik, hogy a legjobb kezekben leszek. Most várhatom a telefoncsörgést, ami tőlük jön. Hát ez az ídőszak sem lesz könnyű. Addig is olvasgatom a fórumot és megpróbálok mégtöbb információt gyűjteni.

Mindenkinek szép napot kívánok. 

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 5921
Neked milyen műtéted volt és mikor?
Előzmény: tavasz21 (5919)
tavasz21 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 5919
nincs mit, nyugodtan kérdezzél, természetes dolog, én is kérdezősködtem a szobatársamtól sokmindent műtét előtt, mert sokmindent nem tudtam. Vigyázz majd semmi se érje a sebet műtét után, nehogy elfertőződjön.
Előzmény: Törölt nick (5916)
real_geri Creative Commons License 2010.02.01 0 0 5918
azt lehet nekem se ártana intézni, csak jó lenne nem pénzért. egyet már kifizettem :(
Előzmény: Törölt nick (5917)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 5916
Mindenkinek  nagyon köszönöm az információját és hogy jó-rossz  tapasztalatait megosztotta velem. Holnap reggel megyek az altatóorvoshoz és majd írok  a fórumba, hátha esetleg többet fogok tudni. 
real_geri Creative Commons License 2010.02.01 0 0 5915
"Altatás után egy ideig nem engednek sétafikálni. Nemcsak a sebed miatt, hanem mert nincs szükséged egy elesésre. Márpedig az altatás utáni állapotban ez előfordulhat (egy kis hirtelen vérnyomáscsökkenés, szédelgés miatt)."

azt hiszem, aznap nem is szabad felkelni (a szobatársam le is cseszték, mert 10kor kihozták, délután felült pizsit venni, és este kiment pisilni)
szóval aznap semmi. másnap regel viszont fel kellett állni, és délelőtt már sétáltam. előbb a wc-ig, délután már a folyosón sétálgattam, harmadnap már az udvaron is voltam sétálni.
Előzmény: bela2200 (5909)
real_geri Creative Commons License 2010.02.01 0 0 5914
a múlt csütörtöki balett mozdulat, vagy a szombati csúszkálás azért kicsit betett a derekamnak, pedig már azt hittem, lassan ideje lenne tünetmentesnek lenni.
reggel 3:45 óta fent voltam, és teljesen depiztam, hogy sose leszek már jól :(
de most már talán kihevertem.
tegnap még fájdalomcsillapító is kellett, ma azért már nem.
a leggázabb, hogy ami munka kevésbé megy, ott van igény ezerrel, amit meg szeretnék, mert itthonról is lehet, az meg kevésbé megy :(
Előzmény: Törölt nick (5913)
real_geri Creative Commons License 2010.02.01 0 0 5912
engem is ott szereltek, OITI C-oszt.
nem rossz hely, de nagy poén a lépcső egy idegsebészeti műtős osztály WC-jében :)
első felkelésnél egy gondolatom volt, mikor fekhetek vissza :) és hogy mindjárt behányok.
Előzmény: Törölt nick (5902)
janise Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5911
A reflux miatt lehet hogy altatásból ébredve kicsit köhögsz majd,de más bajod nem lesz !!!Nekem is van refluxom tapasztalatbólm beszélek.Ne aggódj rendben lesz minden!!
Sfakutya Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5910
Engem is az OITI-ben műtöttek. Azóta eltelt 13 év. Szerintem a legjobb hely. Ne félj, rendbe fognak hozni.
A nyaki gerincműtéted legalább 4 órát fog tartani, de Te akkor alcsikázol, csak a dokik dolgoznak. Műtét után biztosan kapsz infúziót. Én arra emlékszem, hogy a gyomrom rettenetesen háborgott. Az első éjszaka legalább tízszer kellett csöngetnem a nővérnek, aki készségesen hozta a vesetálat. Nagyon rendes volt mindenki. Sajnos nekem műtét után nagyon sokáig fájt a vállam, a nyakam, de nekem nem stabilizációs műtétem volt, hanem egy csontkinövés miatt eltávolították az egyik csigolyám hátsó ívét. Nekem a műtét következtében lett több nyakigerincsérvem, amelyek nagyon sok éven keresztül okoztak fájdalmat, de jelenleg rendesen viselkednek. Évekkel ezelőtt majdnem megtörtént a stabilizációs műtétem (akkor már évek óta olyan fájdalmaim voltak, hogy azt hittem, hogy nem bírom tovább), de a szerencse közbeszólt. Már megvolt az időpontom az OITI-be, de még három hetet kellett várnom, és a Sors úgy látszik megkegyelmezett. Mire be kellett volna mennem a műtétre, egyszer csak minden bajom elmúlt. Nézd meg a 1617-es hozzászólásomat, vagy olvasgass még korábbi beírásaimból.
Előzmény: Törölt nick (5897)
bela2200 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5909

Altatás után egy ideig nem engednek sétafikálni. Nemcsak a sebed miatt, hanem mert nincs szükséged egy elesésre. Márpedig az altatás utáni állapotban ez előfordulhat (egy kis hirtelen vérnyomáscsökkenés, szédelgés miatt).


De az ágytál lesz a legkisebb problémád :-).

 

Az OITI igen jó hely, rendesen meggyógyítanak majd.

 

Előzmény: Törölt nick (5898)
tavasz21 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5907
gerinckórház Budán
Előzmény: Törölt nick (5906)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5906

Szia!

Megkérdezhetem, hogy ez hol és melyik kórház?

Előzmény: tavasz21 (5900)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5905
Én is úgy gondolom, hogy itt  talán jó kezekben leszek. A doki  nagyon szinpatikus volt. Választási   lehetőséget azonban  nem ajánlott. Gondolom tudja, hogy miért. Azt mondta, hogy műanyagból készül és nem fog jelezni mondjuk a repűlőtéren, bár ez érdekelne a legkevésbé attól függetlenül, hogy szoktam repülni. Remélem ez később nem fog esetleg elmozdulni, vagy valami hasonló kellemetlenséget okozni. Bizakodom, de izgat, amitől néha olyan ingerült vagyok. Volt már  vállműtétem. Ott nem értem rá rágódni, mert balesetem volt. Fél év alatt jöttem rendbe. 
Előzmény: Törölt nick (5903)
gerincke Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5904
Sziasztok! Regen jelentkeztem sajnos semmit sem javultam most a dokik azt mondjak ishiaszom van .tud valaki valami jo csontkovacot vagy hallottatok valami kinai gerinc dokirol? A neve Dr Do Than Kiem gerinc orvos.Ha esetleg van valakinek valamilyen tapasztalata megkoszonnem.
C
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5902

Budapesten az OITI-n fognak műteni. Kedden kell mennem  éhgyomorra az anesztológushoz. Mikor meg vannak  a leletek azt kell vinnem a főnövérhez és ídőpontot egyeztetünk. A doki  mondta, hogy  az előjegyzés áprilisra van. Izgat a  dolog mert ráadásul még refluxos is vagyok, hogy  ne legyen túl egyszerű a dolog. 

Előzmény: Törölt nick (5899)
kristaly02 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 5901
Még nem jutottam el hozzá. Hetente csak egyszer ambulál a többi napon műt és sok beteg vár rá.
De egyenlőre elvagyok. vittem egy kifli formájú műanyag göngyökkel teli párnát a munkahelyemre azon ülök, egész jól kíméli a gerincet.
Előzmény: Törölt nick (5891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!