Keresés

Részletes keresés

nopánick Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19960

Vazze ! nem kéne az ésszerűség kérdésére áttolni a témát!

 

A vita kezdete az volt, hogy a kötözködő rendőr (pláne fényes nappal) KÉRHETI-E,

hogy mutasd meg a mellényt és ha nem tudod megmutatni, akkor megbüntet érte.

 

Nos, erre az az egyetlen jó válasz, hogy

 - nem kérheti, mert nem kötelező tartozék

-  és ezért nem is büntethet, ha nem nincs nálad

 

Mindennek semmi köze ahhoz, hogy ki hol tartja és mikor veszi fel ..ésszerűen.

 

Ennyi.

 

----

 

Majd akkor büntethet, ha elkap mellény nélkül, akkor amikor abban kéne lenned!

Előzmény: Macika (19950)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19959

A klasszikus ugye hogy bármelyikünket bármikor lecsukhatnak nemi erőszakért, hiszen az ahhoz szükséges eszköz mindig nálunk van..

Előzmény: Byk001 (19958)
Byk001 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19958

Te most két dolgot keversz. Az egyik az, hogy az azért büntetnének meg, mert nem tartom az autóban, a másik meg az, hogy azért, mert anélkül szállnék ki.

Az elsőnél nincs rá szabály, tehát, nem büntethetnek meg érte. A második esetben, ha kiszállok mellény nélkül, megbüntethetnek. De ha nincs nálam mellény, és tudatában vagyok, hogy nem szállhatok ki, akkor nem teszem ennyi.

Ha azért büntetne meg engem valaki, mert nincs az autómban láthatósági mellény, akkor gyakorlatilag azt FELTÉTELEZI rólam, hogy szabálysértést FOGOK elkövetni. De ennyi erővel azt is feltételezhetné, hogy nem adom meg az elsőbbséget, elütöm a nénit a zebrán, és az autóban található kerékkulccsal agyonverek valakit. Mindegyiket megtehetném, mert az eszközök a rendelkezésemre állnak hozzá. De nem teszem, mert tisztában vagyok azzal, hogy nem szabad megtennem, mint ahogy azt sem, hogy nem szállhatok ki az autóból úgy, hogy nincs nálam a mellény.

Előzmény: BoGar (19929)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19956

Csak azt az egy apró momentumot felejted el, hogy arról beszéltünk, hogy lakott területen belül. Ott meg nem kell mellényben kiszállni.

Ergo, ha apuci vesz anyucinak egy fostalicskát bevásárolni, amivel nem megy ki a lakott területről, csak közértbe, fodrászhoz, műkörmöshöz, a gyerekért a suliba, akkor baromira nincs szüksége mellényre, hacsak nem olyan lelkes és lekiismeretes, hogy a saját megnyugvására berak párat az ülés alá. Viszont, ha leszarja, azért sem vonhatja felelőségre senki, mert NEM MEGY KI A LAKOTT TERÜLETRŐL már csak azért sem !  :)))

Kivéve persze azok, akiknek más szabályozza be, hogy merre fog járni, mert szerinte nem életszerű.

Mondjuk ez érdekes. Egy csomó ember lakik pl Szegeden. Valahogy mégsem életszerű, hogy holnap leugrok vásárolni.

Előzmény: BoGar (19948)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19955

Ha neked majd a rendőr, vagy a bíróság mondja meg, hogy mit fogsz csinálni holnap, vagy holnap után, akkor valóban nem jutunk közös nevezőre.

Előzmény: BoGar (19927)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 19954

Pl előfordult már.

Nem dolgozom messze a kéglimtől és ha hiszed, ha nem, időnként összefutok a srácaimmal, netán beugranak hozzám. Akár teljesen váratlanul. A kicsinek még kell ülés, így ki sem veszem. De bebaszna, ha kivenném és a rendőr megbüntetne érte, mert hogy valóban teljesen életszerű, hogy jön majd a gyerek és akkor kell.

Előzmény: BoGar (19930)
Macika Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19950

Felemelném. Mind a 4 ajtó zsebében ott van a TESCO-ból vett, bontatlan sárgamellény, durva befektetés volt, tán 2.400 Ft volt akciósan a 4 db, vagy 2 éve...

 

Tudod, családom van, 2 gyerekem, ha NETÁN az megtörténik, ami a 10 éves autómmal 10 év alatt SOHA, hogy alkonyat után az úton hagy, soha az életben nem bocsátanám meg magamnak, hogy akkora spur, jogászkodó f@sz lettem volna, hogy emiatt esne akár a nejemnek, akár a gyerekeimnek a legkisebb baja is.

 

Mintha egyesek nem lennének képesek emberi módon gondolkozni.

 

Lesz@rom, hogy kötelező-e!!!!!

 

Nem írja elő jogszabály, hogy ne egyek 300 Ft/kg-os TESCO párizsit, de van eszem, hogy ne tegyem, ha - relatív - egészségesen akarok táplálkozni, nem akarom megenni azt, ami a húsfeldolgozók asztalán maradt húsfecni-, mócsing- és csontőrlemény.

 

TÉNYLEG az számít, hogy mi a jogszabály? Lehetetlen gondolkozni???

Előzmény: Pitrinkó (19944)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19949

hogy közterületen vizelni tilos.

 

Erre légyszi idézz valami jogszabályt.

Előzmény: BoGar (19947)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19948

Van egy szabály, amit be kell tartani. Ha ti ragaszkodtok ahhoz  szbályhoz, hogy nem kell az autóban lennie, akkor én meg ragaszkodom ahhoz a szabályhoz, hogy fel kell venned a kiszállás előtt. Ha ezek után azt mondod, én hülye vagyok, közlöm, hogy te is.

Előzmény: nopánick (19946)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19947

Nos akkor szeretnm közölni veled, hogy nekem az anyós ülés alatti dobozban van, és azt is, hogy közterületen vizelni tilos.

Előzmény: Pitrinkó (19944)
nopánick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19946

 

A "tartózkodik" fogalomba mi is fér bele?

Mikor tartózkodik egy jármű vezetője az úttesten pl. ?

A kiszállás közben biztosan nem...

 

Az az életszerű, hogy aki tudja, hogy majd az útttesten(stb.) fog tartózkódni,

akkor az ehhez elkezdi felvenni mellényt IS ... ha a csomagtartóból akkor onnan!

HA ehhez előbb

- ki kell szállnie

- leevtnie anyagkabátot

- azat lerakni valahova

- elő kell kapnia a mellényt valahonnan

- és magára vennie

 

Akkor így.... és ez rendben is van.

Nyilván nincs rendjén, ha hosszú ideig kell keresgélnie.

 

 

De, ne akarjon már belőlem senki olyan majmot csinálni, hogy

majd a 100 kilómmal az ülésben ülve

vélhetőn CSUKOT ajtók mellett (biztonság uyge)

elkedek matatni-feszengeni, mellyénybe kászálódni

Hogy MÁR abban szálljak ki...

 

Ez nem életszerű, ne melvárhat.

Aki ehhez ragaszkodik az egyszerűen, hülye és kész!

 

 

Előzmény: BoGar (19941)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19945

Persze, a szabály rossz - mondjuk nem ez az egyetlen jogszabály ami marhaság, de sajna be kell tertani ettől még a marhaságokat is.

Előzmény: BoGar (19943)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19944

Téves. Amikor kiszállsz, nem kell rajtad lennie. Amikor kint vagy, akkor igen, bizonyos helyeken, bizonyos időben. Nem ugyanaz.

 

Emelje fel már a kezét, aki a a vezetőulésből elérhető helyen tartja, és akkor is felveszi kiszállás előtt, ha megnezi, elutötte-e a verebet ami előtte elrepült és koppant.

 

Illetve, életszerűbb, megállsz vizelni az ut szélén, ami néha szukséges, és általában nem tilos.

 

Na felveszed a mellényt? :))))

 

 

 

Előzmény: BoGar (19940)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19943

"Szóval, sokkal inkább az nem életszerű, hogy MELLÉNYBEN SZÁLL KI bárki is!!"

Mindjárt oda lukadunk ki, hogy rossz a szabály. De miért ez a rossz szabály, miért nem az, ami nem sorolja a kötelezőkközé, miközben logikusan ez az igaz.

Előzmény: nopánick (19939)
Macika Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19942

Légy erős, nem érti.

 

Más az alap-megközelítésetek.

Te megérted a jogszabályt és keresed, hogyan tudod betartani a megértetteket.

Másoknak nincsenek ilyen erkölcsi tartásuk...

Előzmény: BoGar (19941)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19941

"Ami elvárható, hogy kéznél legyen.... akár a csomagtartóban is."

Ha a csomagtartóban van, akkor nincs kéznél. Remélem érted.

Előzmény: nopánick (19939)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19940

na de itt két szabály van, nem egy. Az egyik szerint amikor kiszállsz, rajtad kell lennie. A másik szerint meg nem kell, hogy nálad legyen. na akkor szerinted mi a jobb? Ha benn van a kocsiban, vagy ha nincs?

Előzmény: Pitrinkó (19938)
nopánick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19939

Hmm pedig így van.. nem kötelező, tehát ha a rendőr kéri nem kell bemutatni, sőt nem is kérheti.

Nappal pláne szóba se jöhet, hisz még az a helyezet sincs, hogy kiszálláskor rajtad kéne legyen...

 

Éjjel, megint hülyeség kérni!

Hisz csak KISZÁLLÁS UTÁN kell, hogy rajtad legyen.

 

Olyan majom pedig nincs, aki mielőtt kiszáll feltudja venni MÉG AZ autóban ülve.

 

Szóval, sokkal inkább az nem életszerű, hogy MELLÉNYBEN SZÁLL KI bárki is!!

 

Ami elvárható, hogy kéznél legyen.... akár a csomagtartóban is.

 

A rendőr meg akkoe ugráljon amikor a KISZÁLLÁS UTÁN nem tudom előkapni és felvenni rövid idően belül.

Amikor  KELL ... de, hogy ha csakúgy kére, hogy mutassam meg van-e nálam, pláne nappal...

 

Az totál törvénytelen kérés... ennyi!

A bíró is csak röhögne, ha azzal jelenetne fel valami barom rendőr,

hogy  fényes nappal lakteren kívűl nem volt nálam mellény...

 

Hisz nem kell, hogy akkor legyen nálam!

 

Előzmény: BoGar (19933)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19938

Demokráciákban - és talán mi még azok vagyunk egy darabig - az olyan, hogy amit írott jogszabály nem tilt, az szabad.

 

Vannak olyan rendszerek, ahol fordítva van, ahol csak azt szabad, amit megengednek. (Észak-Korea jut momentán eszembe, ugy tűnik, már Libia sem ilyen, bár ezzel várjunk, meg Kuba is lazul.)

 

Előzmény: BoGar (19936)
Macika Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19937

Szerencsére nekem nem kell elmagyarázd, maximálisan egyetértek Veled...

Előzmény: BoGar (19936)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19936

Tudom, most lesüllyedtem arra a szintre, ahol ő van. De nagyon nem tudom elvilseni az ilyen digitális embereket, akik gondolkodni képtelen, csak azt nézik, szabad-e a szabály szerint, vagy nem. Azt nem nézik, hogy mit mond a másik szabály, nem rakják össze a kettőt, ő csak egy szabályt néz, és aszerint megy előre. Aztán ha megbírságolják, jön ide sírni, miért tették, és ha elmagyarázom, én nem tudom a szabályokat. Aha. Persze. Ahogy a kisnyúl eképzeli.

Előzmény: Macika (19935)
Macika Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19935

Én nem ezt írtam.

Tégy belátásod szerint...

Előzmény: BoGar (19934)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19934

Ja, hülyékkel ne vitatkozzak?

Előzmény: Macika (19932)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19933

Nem én vagyok tájékozatlan kettőnk közül. Én megértem a szabályokat, nem csak elolvasom, ahogy te teszed. Logikusan végig tudom gondolni a két szabályt. Te meg leragadtál annál az egynél, hogy nincs a kötelező tartozékok között, hát nem kell, hogy nálad legyen, nem kell bemutatni. Csak hoyg ez a másik szabályból következően nem így van.

Előzmény: Törölt nick (19926)
Macika Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19932

Hagyd rá szerintem, hidd el, jobban jársz...

Előzmény: BoGar (19929)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19931

"Nem érdekel az életszerűség."

Nem téged kell hogy érdekeljen. Jelenleg. Majd érdekli a bíróságot. Jogszabály, hogy nem kell a kocsiban lennie, de jogszabály, hogy ha kiszállsz lakott területen kívül, akkor elérhetőnek kell lennie, csak abban szállhatsz ki. Ebből következik, hogy mégiscsak nálad kellene lennie, ott, ahol eléred. Rossz érv, nem hihető, nem életszerű, hogy te az autó csomagtartójából lakott terület elhagyása előtt kiveszed onnan. És igen, a bíróságnál ez egy érv. Egyik jogszabály üti a másikat, itt jön képbe az életszerűség.

Előzmény: Byk001 (19924)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19930

Állsz a pirosnál, és beugrik a gyerek? :DDD Talán zárd be az autót.

Előzmény: M.Sanyi (19911)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19929

"senkit sem érdekel, hogy életszerű-e vagy sem." Azért, mert téged nem érdekel, ez még nem igaz! Mondom, bírósági tárgyalásra kerülne az ügyed, vesztenél.

"nincsen leírva, hogy kötelező, ennélfogva pedig nem kötelező." Aha. Nincs leírva, hogy kötelező az izzókészlet, de ha nincs nálad és az egyik nem világít, enm tudod kicserélni, megbüntetnek. Ha nincs nálad, és kiszállsz anélkül lakott területen kívül, megbüntetnek. Nincs leírva, hogy kötelező, de nálad kell lenni, hogy felvehesd. Egyszerű logika. Akár elfogadod, akár nem.

Előzmény: Törölt nick (19915)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19928

A felsorolt esetekben nem hatályos a forgalmi.

Előzmény: Macika (19918)
BoGar Creative Commons License 2011.09.17 0 0 19927

Nem ütöttem be a fejem. De látom, nem érted, amit leírtam, nem is próbálkozom tovább, hogy megértsd, úgyse megy.

Előzmény: M.Sanyi (19913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!