Keresés

Részletes keresés

tangerine Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1667

Te nyertél. :D

Előzmény: Vadista Szandál (1665)
tangerine Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1666

"aki ésszel költi a pénzét, az többet nyer vele, mint aki kamatvadászkodik"

 

Aki meg mindkettőt, az még többet. A kettő nem zárja ki egymást, sőt...

Előzmény: Törölt nick (1663)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1665

miért lenne kizáró vagy a 2 dolog? aki tudatos pénzügyeiben, jellemzően az élet más területein is az.

Előzmény: Törölt nick (1663)
tangerine Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1664

40-es égővel talán. :)

Nagyobbal biztosan több.

Előzmény: Vadista Szandál (1662)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1662

gondolom a villanyt sem kapcsolod le otthon a budiban, hiszen az még napi 30 ft sincs, had égjen ott éjjel nappal.

Előzmény: Törölt nick (1657)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1661

fordítva látjuk. szerinted nyerek, szerintem meg nem vesztek.

Előzmény: Törölt nick (1657)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1659

Köszönöm mindkettőtöknek. Volt egy hypotézisem, de pár perc alatt megdőlt :-)

 

Viszont a CIB-nek nem tetszik a magyarországi üzletpolitikája (céges hitelszámlák felmondása éppen a legjobbkor).

Előzmény: uhu20 (1656)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1656

A CIB ilyen

 

(hogy rivar olvtárs is örülhessen :) )

Előzmény: Kanalas Dzsoki (1649)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1655

Erste kamatok

 

http://www.erstebank.hu/file/LBBH_m6_20120410.pdf

 

 

Futamidő legyen legyen 6 hónap, az összeg 2millió ft.

 

Nem akciós lekötések,: 4,5%

 

Akciósak

kamatbiztos: 8% (feltétel: "új" pénz)

aktv betét: 8,5% (feltétel: aktív kártyahasználat)

 

Ha ezeket nem tudnám teljesíteni, ott a Rafi számlám, az akciós kamat ott 8,5%.

Előzmény: Törölt nick (1645)
zsoca72 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1654

Kedves rivar

Ahogy Hofi mondta volna: "Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik" Te melyik vagy?

 

Képes vagy egyáltalán végre felfogni, hogy NEM 1%, hanem kb 5% a különbség?!

 

"az átlag betét 1.2 millió forint, vagyis havonta kevesebb, mint ezer forintot nyer vele az átlagbetétes"

Azaz kb 4000 (NÉGYEZER) Forint nyereség. (ötszörös tévedés)

 

"már írtam az előbb, hogy 5 milliónál havi 3500 a nyereség, mínusz a költségek. 1-2 ezreléket általában felszámolnak, ez máris 5 ezer mínusz, mondjuk három hónapos az akció, marad 5 ezer nyereség három hónapra"

Azaz 17.000 (TIZENHÉTEZER) Forint különbség havonta. Az utalás, számlanyitás költsége 0 (NULLA) forint. Max egy kb 1000 Ft-os kártya egy évre. azaz 50.000 Forint különbség a 3 hónapra (csupán TÍZSZERES tévedésben vagy)

 

De hidd el, én szívesen lemondanék erről az 50.000 Forintról, ha egy hónapra megkaphatnám a Te agyadat, hogy jól kipihenjem magam. :)

 

Kedves Mindenki

Nem tudom eldönteni, hogy rivar egy provokátor vagy tényleg ennyire képtelen felfogni, hogy mekkora különbségekről van itt szó, de kérek mindenkit, hogy egyszerűen NE VÁLASZOLJANAK a hülyeségeire és ne foglalkozzanak vele.

Előbb utóbb majdcsak megunja a téves információk alapján való "ész osztást".

Én ezzel be is fejeztem a vele való komunikálást.

Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1653

cib, gránit.

Előzmény: Kanalas Dzsoki (1649)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1652

életviteli tanácsok nem témája a topiknak.

 

mondhatnám úgy is semmi közöd hozzá mire költöm a pénzem.

Előzmény: Törölt nick (1648)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1649

Január végén elhoztam a pénzemet a Kincstártól, azóta volt egy három hónapos betétlekötésem ami most jár le, de érzem, hogy a kamatvadászat nem nekem való. Az államhoz nem akarom visszavinni, okait nem akarom itt kifejteni, mert off, részvényekbe nem tenném, nem loptam a pénzt, hanem megdolgoztam érte.

 

Tud valaki olyan bankot, ahol a friss pénz és a régi pénz kamata közötti különbség 1%, vagy az alatt van?

Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1647

gyengülnek az érveid...

 

 

Előzmény: Törölt nick (1645)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1646

ja, igen:) az is aprópénz:)

 

ha feltalálnék egy olyan kütyüt ami semmibe nem kerül, havi 1 óra munkával évi 25 ezret hoz, azt gondolom nem lennének értékesítési gondjaim,  csak egy pici részesededést kérnék az eredményből.

 

Továbbá 10 év alatt az több mit 250 e ft, kamatos kamatot kihagyva most.

 

Látható, hogy kis lépés ez ma nekem, nagy könnyebbség a hitelt visszafizető Szandálnak majdan.

Előzmény: Törölt nick (1644)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1643

Fogd már föl, hogy a normál kamat és az akciós kamat között nem 1%pont a különbség. Például a MagNet az utóbbi 1-2 évben kiemelkedő akciós és nem akciós kamatokat adott, de még náluk is 3%pont a különbség jelenleg. (A többi banknál még rosszabb a helyzet, talán az AXA-t leszámítva)

 

Az lehet, hogy az átlag betét 1,2M ft, de az átlag betétes nem is foglalkozik annyit a pénzével mint az itt fórumozók. Ha össze tudsz adni kettőt meg kettőt, akkor lehet egy sejtésed, hogy ez mit is jelent...

 

Másrészt meg érdekelne, hogy mit is jelent ez az átlag 1,2M?

-Ennyi van egy betétesnek összessen?

-Ekkora darabokban tárolja a betétes a pénzét?

-Ez az 1,2 ez átlag vagy medián?

-Lehetséges, hogy van pár százezer ember akinek 5M+ betéte van, a többieknek meg semmi, azt kijött 1,2M átlagra?

 

Ér valamit egyáltalán ez az adat? Higyjek neki? nem én hamisítottam...

 

KI.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1638)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1642

Márpedig ilyen szélsőséges a dolog.

 

Nem baj, ha te ezzel nem értesz egyet, de számomra lényeges, hogy a normál kamatot kapom-e (az Ersténél 3,5-4,5%), vagy az akciósat (az Ersténél 8-9%).

 

Költségeim nincsenek, mindkét bankszámlám ingyenes, az utalások is. Illetve van még egy, az OTP-s számlám, ezt azért tartom fenn havi 270 ft-ért, mert vidéki vagyok és itt ez a kényelmes. ehhez van egy devizaszámlám is, mindössze kb 80 ft-ért.

 

Van erstés ép.számlám is, az átvezetés a bankszámlám és az ép.számlám között ingyenes és azonnali.

 

Van ezen kívül még egy ép-számlám is, de az sem kér pénzt.

Előzmény: Törölt nick (1640)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1641

voltak ilyen reklámok, csak napi 1 csésze kávé.

 

nem mindenki pazarol és költ felesleges dolgokra. továbbá a pazarlásnak is megvan a helye, de nem a bankbetéteknél.

 

s sőt, továbbmondom. jómagam nagyobb lakásra gyűjtök. minden egyes forint ami megvan azt nem kell hitelbe felvenni. az meg már 11-14% kamaton ketyeg+bizonytalanság.

 

Így a napi 30 helyett lesz belőle -40 ft.

 

Az már 70 ft difi, éves szinten 250 ezer. Aprópénz, tudom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1639)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1637

az évi 12 ezer.

 

ha bérként kell megkeresned az cirka 30.000 ft szuperbruttó.

 

te biztos nem hajolsz le ennyiért. sőt  a telefon, internet, tv, villany előfizetésnél is a drágábban ugyanazt nyújtót választod.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1636)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1635

Látszik, hogy nem értesz hozzá, de osztod az észt.

 

Először is nem 1%pont különbözetről van szó, hanem 4-5%pontról. Másrészt, akinek 1milliója van, az arra akar vigyázni, azt akarja minél jobban fialtatni. Harmadrészt, a költségek minimalizálhatóak, sőt, ki lehet használni 0ft-os költségű számlák előnyeit is.

 

Én nem vagyok a tőkepiaci termékek ellen (sőt...), ugyanakkor ez a topik a betétekről szól. Ha van ötleted konkrét tőkepiaci termékre, akkor a szaktopikokban próbálkozz.

Előzmény: Törölt nick (1627)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1634

nemigaz.

 

évi 5 m betét huf 1% kamatkülönség 40.000+ huf eltérés /év. 1 db ingyen utalással.

 

ha neked ez nem fér bele elhiszem és bele sem merek gondolni ez a sok karakter amit ide idevetsz elénk milyen költséget okoz neked.

 

Előzmény: Törölt nick (1632)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1633

Fordítva látod. aki nem foglalkozik megtakarítási portfoliója aktív kezelésével az haszonáldozati költséget fizet restségéért.

 

Ha neked évi 50 ezer-többszázezer nem megkapott kamat összeg belefér, megér ennyit a dzsentris beleszarok lustaság semmi gond. csak ne tegyék kötelezővé.

 

Az ezen topik keretein belül felmerülő összegek jellemzően hétköznapi emberek megtakarításai, ha nem így lenne privátbankolna és nem sk "talpalna" magasabb kamatért, így az elérhető magasabb kamat bőven bőven kárpótol a portfolio kezelésére reá fordított időért.

Továbbá éppen azért van becsülete 20-100 ezer forintnak is mert nem a legyek hordták, hanem az utolsó petákért is megdolgozott érte az ember.

 

Mikor lefitymálsz egy havi 20 ezer huf elérhető nyereséget nem gondolsz bele, hogy ez több mint 2 napi nettó hazai átlagkereset, azaz az emberek nagyobb része ettől kevesebbet keres. Ha te 2 napi munkádat kiválthatod némi informálódással és maximum némi, de sokszor 0 utánajárással de ezt nem teszed akkor nem nagystílű vagy, hanem önnönmagad ellensége.

 

Ha pedig olyan jövedelmed van, hogy nem éri meg a ráfordított idő ennyiért, akkor nyilván sameszok gondolkodnak és cselekednek helyetted ezügyekben, nem értem miért itt töltöd és pazarlod reánk becses idődet.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1631)
zsoca72 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1630

rivar

Nagyon vicces vagy, de nem értelek.

Te kb úgy írogatsz ide, mintha egy auto tuning fórumba, ahol arról agyalnak, hogy hogyan lehet pár lóerővel megnövelni a teljesítményt, beírnád, hogy a 65LE-s xxxx autó teljesen megfelelő, és nem érted miért kell tuningolni az autókat.

Ebbe a fórumba azok az emberek írnak, akiket ÉRDEKEL a "tuning" (kamat-tuning). Ha téged nem érdekel, akkor NE ÍRJ IDE. És nem is kell olvasni. Vagy olvasgasd, és röhögj a haverjaiddal a "kisstílű ügyeskedőkön".

De LÉGYSZÍVES kímélj meg minket a hozzászólásaidtól, ha téged nem érdekel a téme, és hülyeségnek tartod.

Köszönöm! (azt hiszem szinte mindannyiunk nevében)

 

PS Az is értelmetlen, hogy folyton az 1% kamatkülönbséged hozod fel, habár itt 4,5-5% különbségről van szó!!! NAGYON nem mindegy. Régi ügyfélként OTP és Erste-ben is csak max 4,5-5%-ot kaphatok, míg "ügyeskedéssel" simán 9%-ot.

neménmondtam Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1629

Ha hozzászólhatok, itt van egy kalkulátor, hogy megéri-e átvinni a pénzt másik bankban: http://kiszamolo.hu/a-bankbetetekrol-frissitve/

 

A cikk vége felé van a kalkulátor linkje. Beadod az összeget, a mostani kamatot, az újat, hány napig utazik a pénz és kiadja, hogy megéri-e utalni.

 

Ez meg egy új oldal, hogy hol vannak a legjobb kamatok: http://bankmonitor.hu/index.htm

Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1628

nincs igazad.

 

egyrészt ha átmenetileg van ennyid akkor fontos a likviditás, és olymindegy hova teszed átmenetileg, akkor meg miért ne a legnagyobb kamatú helyre?

 

ha a 20 millió kp. csak a portfolio egy része azaz van mellete termelő befektetés, ingatlan, etc. akkor meg miről van szó?

 

továbbá vannak időszakok amikor elérhető reálhozam és vannak amikor nem, ha ilyen időszakban nem használod ki akkor hosszútávon veszteséges leszel, veszt megtakarításod reálértékéből.

 

Aki most részvénybe vagy ingatlanba rak 20 milliót befektetésként, és ez az összes pénze az igen bátor ember.

Előzmény: Törölt nick (1627)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1625

Épp ez az.

Mindegy, hogy 1millió, 5millió vagy 20millió forintról beszélünk, a hozam a lényeg, azaz hogy hány %-os profit érhető el. Maga a tőke nagysága ebből a szempontból érdektelen, te viszont folyamatosan azt hangoztatod, hogy azért a havi x ft-ért felesleges.

 

Holott akinek 1milliója van, neki az a sok. Akinek 10millió, neki az a sok.

 

Azon meg mehet a polémia, hogy egy pénzügyi portfolióban mekkora legyen a betét aránya, van, aki szerint 0, van, aki szerint 100, van, aki szerint a kettő között és változó. De ez nem a topik témája....

Előzmény: Törölt nick (1624)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1623

Nem érted a hozamszámítás alapvetését és írogatod a hülyeségeidet.

 

De mondom, kíváncsi vagyok, gondolom van is ajánlatod a betétek helyett.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1622)
tangerine Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1620

+biztosítók (GKFB)

Előzmény: Yooha (1619)
Yooha Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1619

Ha majd a bankok megbecsülik a régi ügyfeleket, és nem csak az újaknak adnak magas kamatot, akkor majd vége lesz. Nem az ügyfelek a kisstílüek, a bankok megmagyarázhatalan érdeke, hogy az ügyfelek rotálják a pénzeket köztük. És ez nem csak a bankokra igaz (pl. telefon- vagy internetszolgáltatók)

Előzmény: Törölt nick (1591)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1618

az első egymillióig CIB malacpersely, most 7,5% kamat, ingyenes számlavezetés, látró szóló, havonta kell hozzárakni hogy megmaradjon a magas kamat

ha megvan a misi azt már érdemes lekötni valami magas kamatra

 

vagy az államkincstárnál nyitsz számlát, és havonta vásárolsz állampapírokat (prémium államkötvény) - én így csinálom

Előzmény: Pitecus (1615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!