Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 505
köszi, olvastam már a leírásodból, korábban is be volt linkelve. Tök jó, csak túl sok, nem volt időm végigolvasni, de majd még próbálkozok vele :-).
Előzmény: Verka_ (503)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 504
7 éjszakát leszünk, 6,5 nap lesz nézelődésre. Én is csak az Acropolis és sok más kedvezőbb jegyét találtam meg, ami 12 euró/fő. Ezeket szeretném megnézni, nem sorrendben:
Acropolis, Acropolis múzeum, Agorák, War múzeum, National archeological muz., National Gallery, National Garden, central market, Zeus templom, Hadrian's Arch, olimpiai stadion (régebbi), parlament, Lykavittos hegy, Academy of Athens, az állatkertet és a delfináriumot, Pireaus egy részét (kikötőt) és hajózni valahová ha jó az idő, Poszeidón templomot, írtak egy gyógyvizes tóról a tengerparton Vouliagmeninél, és ugyanitt szép strandokról.

Aztán meglátjuk mi lesz belőle, időjáráshoz és hangulathoz igazítjuk a sorrendet :-)
Verka_ Creative Commons License 2010.09.12 0 0 503
Nem tudok róla, hogy lenne bármilyen "Athén pass". Szerintem nincs. Mi tavaly voltunk Athénban kb. 2,5 napot, ami ebbe az időbe belefért, azt megnéztük:

http://www.utazas.fw.hu/greece.html

Eleve több, mint egy nap kellett ahhoz, hogy az Akropolisz belépőjével mindenhová elmenjünk, aztán a maradék időt sem töltöttük tétlenül. :) Mit tervezel az egy hétre (vagyis pontosabban 5 nap, ha jól emlékszem...?).
Előzmény: Törölt nick (501)
bizgeremarci Creative Commons License 2010.09.12 0 0 502
Athén-passban nem tudok segíteni, mert nem kerestem ilyesmit. Az Akropolis belépő lefedi a főbb látnivalókat + másik belépő az új Akropolis múzeum. Mit néznél még meg?
Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 501
köszi szépen, időközben vettem könyvet és meg is találtam mindent a neten, amit kerestem. Minden infót sikerült összeszedni :-) már csak utazni kell /kivéve h Athén pass-féle létezik-e/.
Előzmény: bizgeremarci (500)
bizgeremarci Creative Commons License 2010.09.12 0 0 500
Lyn00!
A görög idegenforgalmi hivatalnak volt tavaly egy remek angol nyelvű (ingyenes) Athén útikönyve (térképpel), szerintem verhetetlen. Lehet, itthon is be tudod szerezni (utazás kiállítástól függetlenül), de kint biztosan (iroda, ha jól emlékszem, a Syntagma környékén).
Előzmény: Törölt nick (475)
bizgeremarci Creative Commons License 2010.09.12 0 0 499
Tavaly elfogadták a magyart, csak megkérdezik, melyik országból vagy (mert ugye a magyaron kívül máshogy nincs ráírva semmi :)) Aktuális félévi matricám nekem sem volt még, nem problémáztak.

Omonia környéke túlélhető, de egyedül tuti nem akarnék ott megszállni.

A belváros remekül járható gyalog, de nekem csak az Akropolisz és szűk környéke kb. 6 óra volt (és még tudtam volna nézelődni). Persze, ki mennyire kíváncsi. :)
Előzmény: Time-travelling bunny (479)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.12 0 0 498
Én nem ezt tapasztaltam, amelyik hotel árát megnéztem mindkettőn - azonos feltételek mellett - annak azonos volt az ára. A bookingon is ki kell fizetni előre, ha olyat választasz, ami nem visszatérítendő vagy olyan a hotel policy. De attól még akadhatnak eltérések.
Már olyan is volt, hogy a hotel saját weboldalán drágábban foglalhattam volna, mint a bookingon.

Tudsz esetleg vmilyen Athén visit card féléről, amivel több dolgot kedvezőbb áron meg lehet nézni? nem találtam ilyet.


Előzmény: qayxsw (497)
qayxsw Creative Commons License 2010.09.12 0 0 497

Én is nézegetem a szállásokat október elejére és a www.expedia.com oldalán olcsóbban lehet megkapni ugyanazokat a szállásokat, mint a booking oldalán. Lehet azért, mert itt ki kell fizetni a szállást, a másikon meg elég helyben.

De 3 éjszaka ugyanoda az egyiken 102 EUR, a másikon meg csak 75 EUR.

Nekünk az Aristoteles Hotel nagyon bevált, úgyhogy ide fogunk menni most is.

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.08 0 0 496
köszi.
megtaláltam a delfin parkot, az állatkertben van: http://www.atticapark.com/
Előzmény: szofi76 (495)
szofi76 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 495

Gyalog bejárható a belváros meg az Akropilisz környéke! 2 napot voltunk de úgy hogy Skiathosra repültünk tovább  nyaralni és odaúton kb.  1-től  5-ig bóklásztunk a parlament és az óvárosis rész környékén (elég is volt, június közepe volt és nagyon meleg!) ill. visszaúton az esti géppel érkeztünk és másnap késő  délután jött vissza Bp-re a malév. Így aznapra az Akropolisz maradt + egy kis séta. Lehetett volna több időt is eltölteni de konkrétan a városra elég volt.

Delfináriumról sajnos nem hallottam. Nem lehet hogy nem pont Athénban van hanem valahol a környéken, X km-re onnan?

 

Előzmény: Törölt nick (492)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 494
thx
Előzmény: Verka_ (493)
Verka_ Creative Commons License 2010.09.01 0 0 493
Gyalog + néhány metrómegálló, többre nem lesz szükségetek.
Előzmény: Törölt nick (492)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 492
köszi az infókat mindenkinek. Szerintetek gyalog is bejárhatók a főbb látnivalók vagy kell használni tömegközlekedést (panepistimio metróállomáshoz leszünk közel)?

Delfináriumot tudtok esetleg a környéken? Egy útikönyv írt róla említés szinten, de a neten csak delfinário nevű színház félét találtam.

Jó utat mindenkinek aki most készül :-) mi szept. vége-okt. elején megyünk.
qayxsw Creative Commons License 2010.08.31 0 0 491

Mi eddig mindig az Omonia környékén szálltunk meg. Sok Hotel van ott. Tényleg elég érdekes a környék, egyedül nőként este nem biztos, hogy mászkálnék. De férfival semmi gond nem volt.

Sok rendőr van egyébként, úgyhogy ez megnyugtató.

Októberben is megyünk és itt nézünk szállást, mert itt vannak a legolcsóbbak a Booking szerint és jó a közlekedés.

Előzmény: Törölt nick (487)
Borzas Creative Commons License 2010.08.31 0 0 489
szerintem teljesen rendben van az athéni közbiztonság, ami ilyen komoly rendőri jelenlét mellett nem is csoda egyébként. bár állítólag van valami nagyon kemény külső kerület, de a nevét sem tudom, meg azt sem, hogy hol van, vagy hogy tényleg létezik-e.
Verka_ Creative Commons License 2010.08.31 0 0 488

Szia,

 

amikor mi mentünk Athénba, engem is elriasztottak a negatív vélemények a foglalásnál, és inkább máshol foglaltunk, de aztán amikor ott jártunk (igaz, hogy csak napközben), akkor nem találtuk olyan vészesnek, úgyhogy ha legközelebb mennénk, már foglalnák ott.

Előzmény: Törölt nick (487)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.31 0 0 487
köszi a segítséget, közben találtam szállást a Lykavittos hegy mellett.
A bookingon írták az emberek az összes környéki szállásnál, hogy rossz a környék (főleg az Omonia tér környékén). Engem is meglepett, mert azért azt nem hallani , hogy Athénban rosszabb lenne a helyzet, mint bármely más nagyvárosban. Mennyi ideig voltatok Athénban? tetszett?
Előzmény: szofi76 (486)
szofi76 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 486

Szerintem azok a beszámolók azért túlzottan negítívak, annyira nem borzasztó. Pont azt a részt amit kinéztél nem tudom milyen este de mi itt voltunk: Hotel Evripides, kb. 6-7 perces gyalogút a központól. Semmi extra, de 60 euróért (reggelivel) nem is vártunk semmit csak hogy tiszta legyen, az is volt, normál méretű szoba, kényelmes ágy, ez volt a lényeg. Ja és a csomagokat ott lehetett hagyni megőrzésre ami szintén fontos volt, mivel nem akartuk magunk után húzni az akropoliszba és aznap jelentkeztünk ki...

Igen voltak bevándorlók, nem is kevesen de nem bátottak senkit, élik a maguk kis életét. Bár az is igaz hogy este nem sétáltunk. Éjfél körül letett a taxi a szálloda előtt és bementünk. Én még átszaladtama szemközti arabok által üzemeltetett bisztro/ étterem szerű helyre ásványvízért. Kedvesek, normálisak voltak, talán kicsit túl közvetlenek, de ennyi, semmi gáz.

Én itt Bp-en durvább dolgokat láttam már mint ott Athénban....

Előzmény: Törölt nick (483)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.31 0 0 485
Sajnos ez a topic nem túl aktív, itt találtam sok hasznos bejegyzést.
görög
hulahop Creative Commons License 2010.08.26 0 0 484
Sziasztok!
Megfogadva a korábbi tanácsot Rafina környékén néztem szállást, és találtam egy kempinget, ezt:

http://www.athenscampings.com/index.php?sid=9

ahol faházat lehet bérelni 23 euro/nap áron, ez nekem kifejezetten szimpatikus. Viszont tud-e valaki valamit arról, hogy milyen lehet ez a faház? Mert ha mondjuk inkább kutyaólra hajaz, akkor inkább a sátor...
Előzmény: Törölt nick (453)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.26 0 0 483
környék
szállásokat keresgélek és a bookingon, és a linken szereplő hotel környékén sok hotel van, de az ott megszállt emberek azt írták baromi rossz és veszélyes környék főleg este (tolvajok, drogosok, stb.) - erről tudtok esetleg valamit? Tényleg annyira rossz az a környék?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 482
Anélkül rendszt smi esélyed.
Előzmény: Time-travelling bunny (481)
Time-travelling bunny Creative Commons License 2010.08.25 0 0 481
mármint nem ragaszkodnak a nemzetközihez? :)
Előzmény: Törölt nick (480)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 480
Nem. De ez hangulatfüggő is.
Előzmény: Time-travelling bunny (479)
Time-travelling bunny Creative Commons License 2010.08.25 0 0 479
hello,

azt tudja esetleg valaki, hogy az akropoliszon és a régészeti múzeumban elfogadják a magyar diákigazolványt (és mi a helyzet a matricával? még nincs meg az aktuális félévi), vagy ragaszkodnak a nemzetközi diákhoz?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 478
köszi az infókat mindkettőtöknek.
pamag Creative Commons License 2010.08.25 0 0 477

EOT

 

 

culture.gr

 

 

Anno még számtalan weboldalt találtam, most csak erre emlékszem. (Valahol még a Likavitosra menő sikló menetrendjét is megtaláltam - de ma már nem tudom, hol.)

 

Nekem a Top10 sorozatból van meg Athén - no meg a régesrégi Panoráma útikönyvek a legjobbak - a friss információk kivételével.

 

A Meteorákat majd inkább egy külön alkalommal nézd meg, közelebbi célpontról.

Előzmény: Törölt nick (473)
Borzas Creative Commons License 2010.08.25 0 0 476
szerezz egy Lonely Planet. állítólag jó.

a Meteórás út szerintem alapból nem hülyeség, de eléggé időigényes, meg az kell hozzá, hogy szeressetek autókázni. no meg ilyenkortájt rengetegen vannak a Meteóráknál, azt hallottam. mi annó egy olyan körutat csináltunk, hogy Athén, Théba, Karditsa+Plasztirasz-tó, Kalambaka és a Meteórák, Pindosz hegységen átvergődés, Metsovo, utána Peramában cseppkőbarlang (az aggtelkihez képest persze lóf*sz, de nem rossz), majd Joannina (ami nagyon jópofa hely, lehet teknősbékát enni a tavon található szigeten), a közelben ott van Dodóni (Dodóna néven lehet ismerős), ami az egyik kedvencem az ókori lelőhelyek közül (Epidavrosz után), aztán a Jón-tenger partján (a parton való autókázást esetleg lehet Párgában kezdeni, ami jó hely, Igoumenitsától, ami nem jó hely, délre) a Korinthoszi öbölig, a hídon át Patras, a Peloponnészosz északi partján végig vissza Attikába. Ez így elég fasza körút, de kb. négy napos program, ha nem vagy egy Colin McRae. Az utakra szerintem nincs panasz, nem tudom, hogy a Pindoszon át vezető autópálya kész van-e már, de az végülis csak akkor kell, ha át akar menni az ember Janinába.
Előzmény: Törölt nick (473)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 475
nem tudok görögül, de angolul igen, és az idegenforgalomhoz szánt oldalak reményeim szerint fenn vannak angolul is :-) - annyi félét találtam, aktualitás és infó a szerzőről meg nincs az oldalakon. Tegnap belefutottam egy magyar oldalba, ami szerint a Sissy kastély Athéntól 15km-re van :-)

ok

sejtettem, akkor ez marad egy másik alkalomra.
köszi

Előzmény: Törölt nick (474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!