Keresés

Részletes keresés

xy1212 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 118014

Azért ez túlzás, nem is kicsi. Kiváncsi leszek a Siófokra pár év múlva.

Előzmény: sch61 (118011)
xy1212 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 118013

Bizony, ez így van.

Előzmény: solozo (118012)
solozo Creative Commons License 2014.09.16 0 0 118012

Amit most beírt, annak semmi köze ahhoz, hogy jár-e meccsre. Sem az esetleges Elek-imádatának. Szerinte nyugger tata butább a hsz-ei alapján, mint Elek. Szerintem is. És én még Elek-imádó sem vagyok.

Előzmény: sch61 (118011)
sch61 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 118011

Gábor! Ez az Elek-imádatod már kezd nevetségessé válni. Mi ott vagyunk minden meccsen, látjuk, hogy rohad szét a csapat. Te távolról figyeled az eseményeket. Amíg Vova itt volt, jöttek az eredmények. Nélküle Elek egy nulla. 

Előzmény: somogyig (118010)
somogyig Creative Commons License 2014.09.16 0 0 118010

Mindig  eszembe juttatod azt a régi dolgot, amikor a szülővárosom focicsapatának a középcsatárát hülyézték, barmozták, bunkózták a hozzád hasonló "szurkolók", azt, aki 2 mérnöki diplomával dolgozott, és focizott mellette - igaz, ennek már ~40 éve.

Elek Gábort ismerem, téged nem, de a beírásaid alapján nem Elek Gábort érzem/tartom butábbnak, sőt, téged egyenesen olyan primitívnek, akin nem a 2., hanem már a 3. gyermekkor is kitört.

Előzmény: Törölt nick (118009)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 118009

Te buta Elek hogy akarsz te két nap alatt két meccset játszani Lipcsében olyan csapattal,akik már a 40. percbe se kapnak levegőt,és már rég a nyugdíjfolyosaitónál kéne ülniük ügyeiket intézve.

 

Te vagy a hibás  benne hogy futni nem tudó veterán állományt hoztál össze,talán még nekem 66 évesen is jobb kondim van mint a megfáradt munkás asszonyainknak.

a veréb Creative Commons License 2014.09.16 0 0 118008

Természetesen lehet legalizálni és nem is az a baj ha ilyen esetben TAO-s pénzt költenek.Abban látom a problémát,hogy a sok kis kapu miatt kalandorok bukkannak fel a kluboknál,akiknek nem a sport a fontos.Persze ezt nem csak a Fradinál tapasztalhatjuk.

Előzmény: Peppo vagyok (118007)
Peppo vagyok Creative Commons License 2014.09.16 0 0 118007
A felnőtt csapat is utazhat TAO-ból, ha a fiatalokkal együtt mennek, egy buszon ülnek. Mert az már utánpótlásra fordított összeg.
Előzmény: Fradista Utazó (117986)
Cseszi75 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 118006

Nem engem kérdeztél ugyen, de beállóba, mindkét szélra és talán még jobblövőbe is. 

Előzmény: TiédetNemGyula (118004)
kisricso Creative Commons License 2014.09.15 0 0 118005

FTC - Siófok up és felnőtt meccsekről amatőr képeim:
http://ftc-siofok-kezi-20140913.kisricso.fotoalbum.hu/

TiédetNemGyula Creative Commons License 2014.09.15 0 0 118004

Ki helyet kit? Kíváncsi vagyok kikre gondolsz. Az hogy máshol is van három az engem nem zavar, az legyen az ő gondjuk.

Előzmény: Fradista Utazó (118000)
TiédetNemGyula Creative Commons License 2014.09.15 0 0 118003

Zsoldos dolog azért gáz, mert el lehet menni abba az irányba mint ami a focinál van hogy a fiatal magyar tehetségek oda sem tudnak kerülni a nagy csapathoz. És a válogatott meg olyan amilyen ennek okán is. Persze eredménykényszer van mert ha nincs megfelelő magyar játékos külföldről kell hozni embert. Sajnos manapság már nagyon nem divat a klubhűség, egy két ritka példa van rá, de attól még zavar hogy a kibaszott pénz miatt kiölik ezt. 

Nere pont rossz példa a zsoldosra mert ő nekem nem tűnik annak, beilleszkedett, szeret itt lenni, Fradistának érzi magát, legalábbis ezt mondja, de ez látszik is a pályán, vele nincs gond ha oda kell tennie magát.
Final4-ba jutás kicsit megtévesztő mert szerintem ahhoz 120 % kellett volna, és kb 110-et nyújtottak a lányok akkor.

Valaki írta lentebb, hogy haver a marketing igazgató, ez sajnos elég gáz, nagyon sok múlik egy jó marketingen és ez sajnos nem látszik a Klubnál, sok minden elég amatőr módon van szervezve, persze senki nem tökéletes, javul itt ott pár dolog, de azért gáz hogy kapsz egy email-t tőlük hogy jó lenne ha megújítanád a bérleted, és a címzettek nem titkos másolatban vannak hanem rendes másolatban, azért ez amatőr hiba, én nem élek vele vissza, de lehet lesz aki megteszi, nem a profizmusról árulkodnak az ilyenek. Persze ez legyen a legnagyobb hibájuk.

Előzmény: nicko (117995)
gerg0 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 118002

Ez a beállós kérdés valóban egy talány. Én különösen Cifi visszaesésén vagyok fennakadva. Első évében repülőrajtot vett, nálunk ritka gyorsan beépült, most meg csak szenved. És támadásban szinte már fel sem merül, pedig ereje kéne legyen legalább birkózni a falban.

anna schwelung Creative Commons License 2014.09.15 0 0 118001

Kétségbeesésre semmi ok!

Jórészt a 2 szuper balszélsőnek, a 3 higanymozgású, gólerős  beállósnak, a betonfalnak is nekirohanó visszatért balkezes átlövőnek köszönhetően 4 meccs után a tabella első helyén van a csapat.

Már csak 18 győzelem kell és alapszakasz győztes a csapat.

Fradista Utazó Creative Commons License 2014.09.15 0 0 118000

>Ha volna a Fradinak annyi pénze mint a Győrnek ki hiszi el azt a dumát, hogy 3 idegenlégiósnál nem lenne több?

Ez határozottan nem pénzkérdés. A Fehérvárnak 5 külföldi játékosa van, pedig sokkal kevesebb pénzük van, mint a Győrnek. Még Szegeden is van 3. Máshonnét nézve: nevek nélkül azt mondom, hogy van legalább 3 olyan játékosunk jelenleg, aki helyett tudtunk volna külföldit igazolni, aki jobb nála, és kevesebb pénzt kér. Jelenleg, a legnagyobb világlasszisokat leszámítva, a magyar játékos drágább, mint a külföldi.

Előzmény: nicko (117995)
solozo Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117999

Helyettem írtad le. Nere, aki kimegy a derbire szurkolói busszal a táborba, Újpestre... Mondjatok még egy ilyet.

Előzmény: Austin_Powers (117994)
TiédetNemGyula Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117998

Nem vagyok Jeney álnéven, keveset szoktam hozzászólni inkább olvasok,

jah és bocs a tudatlanságomért :D

Azért annyira nem rossz a helyzet mit amit leírsz. Egy hajtós fiatal csapattal nincs semmi bajom, de velük nemzetközi kupáktól sokat várni nem kellene. Fraditól mindenki elvárja, hogy ott legyen az elitben, a legtöbb szurkolónak ez az egyik prioritás, és persze a szponzoroknak is.

  

Előzmény: Törölt nick (117939)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117997

>Nyilván olyan embereknél, akik éveken át együtt dolgoznak, sőt noch da zu sok sikert értek el együtt, nem olyan könnyű döntés, hogy valaki (már) nem oda való.

Persze. De ettől engem még bosszant, még ha esetleg meg is értem az emberi oldalát.

 

>Aztán a háromból mégsem tud egyik sem gólt dobni.

Igen. Ez nagyjából a tény, kis túlzással (a legutolsó meccsen túlzás nélkül). És, ahogy te is utalsz rá, ennek át kell(ene) nézni az okait. Az, hogy mindegyikük tök béna, nem reális, bár nyilvánvalóan egyikük sem világklasszis.

 

>És nagyon szeretem Nerét és Laurát is, de minden szeretetem és tiszteletem mellett soha nem fogom érezni azt, hogy a vérük zöld-fehérré válhatna. Arra csak magyar játékosok alkalmasak, akik olyan otthoni és egyesületi légkörben növekedtek fel.

Ez valószínűleg így van. Csak sajnos a magyarok vére sem mindig lesz zöld-fehér. Sőt... És ugye igazából a vita itt kezdődik, ezen a ponton.

 

>Ezerszer kikockáztam és nem tudom, hogy nem volt-e a lába a vonalon

De, belépett, hetest kellett volna adni. Bár bő hét év távlatából mindegy. :-) Nem szeretem azt a felvételt újranézni, mert látszom rajta, és hát nem pont ugyanazt látom a filmen, amit reggelenként a tükörben :-)

 

>Látszott az egész dabasi csarnok arcán, hogy mindenki tudta, ott akkor, abban a pillanatban estünk ki a négy közül

Ez is igaz, teljesen egyetértek. De azt hiszem, még ennél is többet veszítettünk el akkor. Nem is tudtam akkor, inkább csak éreztem. Rettentően el voltam keseredve.

Előzmény: Akela, a rideg farkas (117993)
van_Persil Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117996

"És nagyon szeretem Nerét és Laurát is, de minden szeretetem és tiszteletem mellett soha nem fogom érezni azt, hogy a vérük zöld-fehérré válhatna."

vs.

Előzmény: Akela, a rideg farkas (117993)
nicko Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117995

Mikor nőjük már ki ezt a zsoldozást?

Tudomásul kell venni vagy 20 éve elkezdődött egy folyamat ami már 10 éve szinte be is fejeződött a kézilabdában nálunk...nincs már olyan, hogy klubhűség meg klubszeretet nagy általánosságban. Néhány nagyon kevés ilyen sportoló van, de már nincs az mint 20 éve. A többség munkahelynek tekinti az adott klubot. Ezt vagy elfogadja valaki vagy nem. Mivel ezek a klubok profi kluboknak vallják magukat így már ők sem foglalkoznak ezzel csak az eredményre fókuszálnak, mert a szponzorokat csak ez érdekli.

Tehát én magasról leszarom már rég, hogy az adott poszton külföldi játszik, ha látom jobb mint a magyar akár teljesítményben akár mentalitásban. Ha nincs olyan fiatal akitől ugyanez elvárható azon a poszton akkor nincs mese külföldit kell hozni.

Ha volna a Fradinak annyi pénze mint a Győrnek ki hiszi el azt a dumát, hogy 3 idegenlégiósnál nem lenne több? Illetve 3 zsoldosnál, hogy maradjak a témánál...már most lehetne 6 zsoldos is mert gondok vannak bizonyos posztokon persze csak akkor ha a BL-ben való játék a cél, mert minden máshoz valóban nem kell 6.

Austin_Powers Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117994

"És nagyon szeretem Nerét és Laurát is, de minden szeretetem és tiszteletem mellett soha nem fogom érezni azt, hogy a vérük zöld-fehérré válhatna"

 

Hát van jó pár "nemzsoldos", akit negyed annyira sem izgat a Ferencváros lényege, szellemisége, mint Nereát.

Előzmény: Akela, a rideg farkas (117993)
Akela, a rideg farkas Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117993

Eszembe sem jutott, hogy a véleményedet megváltoztasd, ezért írogatunk egy fórumba, hogy mindenki elmondhassa a magáét. A tiéd kifejezetten érdekelt mindig, akiké nem, azok már rég megkapták a piros csillagjukat. Sőt, írtam, hogy  hiányolom a régen minden héten esedékes összefoglalókat. És akkor most nem is beszélek a facebookos templomok-rovatodról. Ettől még sajnos, nem mindig értek veled egyet.

Én négy meccset soroltam fel, amit nagy buktának éreztem, a Viborg kinti meccset valóban kifelejtettem, a Fehérvárra megmondom őszintén nem emlékszem. De ha az is az volt, akkor 6 meccs, ami erősen kritizálható. Ettől még én nem érzem a világvége hangulatot, nem kutyaütőktől kaptunk ki, legfeljebb a teljesítmény volt kifogásolható, nem feltétlenül az eredmény.

Az utcák-terek ügyben semmi kedvem 2-3 évvel ezelőtti dolgokat visszakeresni, még az is lehet, hogy ezt a kifejezést nem te használtad, de akkor meg valami olyan pejoratív kifejezést használtál a KEK-re, amitől Kati teljesen kiakadt.

Te is tudod, én is tudom, hogy a pénz nem minden. Nyilván olyan embereknél, akik éveken át együtt dolgoznak, sőt noch da zu sok sikert értek el együtt, nem olyan könnyű döntés, hogy valaki (már) nem oda való. Nevek nélkül tudjuk, hogy kik azok, akik helyett már kellene valaki. A beállós poszt azért különösen problémás, mert ott három olyan játékos van, aki valamikor vagy jelenleg is olyan szintű, mely a válogatottban is szóba jön. Aztán a háromból mégsem tud egyik sem gólt dobni. Persze ez kétoldalú dolog, helyzetbe kell kerülni, meg kell kapni időben a labdát, meg be is kell dobni. És valahogy ebben sem a csapat, sem a három játékos nem teljesít kiválóan. Negyedik beállós, aki gólt dob? Az a vicc kategória lenne.

Zácsik ügyben alighanem félreértettél. Nem Szani pénztárcájában kotorásztam, csak arra céloztam, hogy most kiesett az ő fizetése, állítólag van pénzünk, és helyére mégis csak egy lényegesen gyengébb játékos érkezett, aki tulajdonképpen nem is az ő helyére jött, hanem Lucáéra. Ha a kieső pénz Tomasevics szerződtetésére ment, akkor rendben van, csak az a gond, hogy a támadójátékunk egy nagyságrenddel lett gyengébb.

Tudom, hogy a zsoldos azt jelenti, hogy pénzért szerepel. Ennek ellenére én nehezen szánom rá magam, hogy egy magyar játékost zsoldosnak minősítsek itthon. Ha kimegy játszani, az más. És nagyon szeretem Nerét és Laurát is, de minden szeretetem és tiszteletem mellett soha nem fogom érezni azt, hogy a vérük zöld-fehérré válhatna. Arra csak magyar játékosok alkalmasak, akik olyan otthoni és egyesületi légkörben növekedtek fel. Hogy ilyenek vannak-e mostanában, azt nem tudom.

Nekem az etalon a 2007-es FTC-Újváros meccs volt, ahol a szó legszorosabb értelmében egy sérülésektől tizedelt, vagy ötödölt csipet-csapat játszott egy pontért, mert annyi kellett, hogy alapszakasz győztesek legyünk. (Olyan volt, mint amikor Leonidasz király a 80 vagy 300 emberével megvédte életük árán is a termopülei szorost a sokszoros perzsa túlerővel szemben). 

Az Újváros kétszer ment el 6 góllal, a Fradi-imádattal nem kifejezetten vádolható Egri Viktor őrjöngött a közvetítésben, soha nem felejtem el a hangját: Hát ez a csapat soha nem adja fel? . És a 60. percben Piros a hátán három (!) újvárosival begyötörte az újabb egyenlítést. (Ezerszer kikockáztam és nem tudom, hogy nem volt-e a lába a vonalon, de akkor meg büntetőt kellett volna kapni) Nekem az volt a Fradi-vér, és mindig azt várom újra. Pedig ott is voltak légiósok, Hangya és Lulu, de az kivételes helyzet volt.

Lehet, sőt biztos, hogy a final4 nem tőled hangzott el, de sokan felvetették, főleg azóta, hogy olyan közel voltunk hozzá két éve. Ha akkor Nere térde nem sérül meg. Látszott az egész dabasi csarnok arcán, hogy mindenki tudta, ott akkor, abban a pillanatban estünk ki a négy közül, pedig még három meccs volt hátra és csak egy pont kellett volna. De azóta is mindenki hajszolja a kék madarat, mert nekünk ott kell lennünk. Nem gondolom, nekünk azt kell(ene) hozni, ami benne van ebben a csapatban.

Előzmény: Fradista Utazó (117969)
Austin_Powers Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117992

Nem is ellenérvnek szántam, csak egy zárójeles megjegyzésnek.

 

Előzmény: Fradista Utazó (117990)
huszi11 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117991

A technikai topikban már írtam, de ha nem baj ide is beteszem!

Most tudatosult bennem, hogy vasárnap melózok, így sem a focit sem a kézit nem látom élőben, de a focit fel tudom venni, de a kézit nem! Örülnék neki ha valaki még este esetleg felrakná, mert este 10-ig melózok, és hazaérve jó lenne megnézni, még mielőtt valahogy véletlen megtudom az eredményt! Előre is köszönöm!

U.I.:Ha esetleg kicsit később sikerülne azért annak is örülnék!

Fradista Utazó Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117990

Ez rendben van, ezzel tökéletesen egyet is értek. Csak ennek tényleg semmi köze a játékosok nemzetiségéhez. :-)

Előzmény: Austin_Powers (117989)
Austin_Powers Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117989

Az 5. ponthoz szólnék hozzá: függetlenül a játékosok nemzetiségétől, én a bravúrral ötödik helyen végzett csapatban sokkal inkább örömömet leltem, mint ebben a mostaniban.

Előzmény: Fradista Utazó (117979)
nicko Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117988

EU-s nyomásra fogják megszüntetni a TAO-t...

Előzmény: Fradista Utazó (117985)
uzhorod Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117987

Miért is nem kell figyelembe venni?

Előzmény: a veréb (117984)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117986

Súlyos hiba lenne nem figyelembe venni.

Mondok egy nagyon egyszerű dolgot, ebbe nem lehet belekötni. Szeptemberben a II. csapatunk vidéken játszik bajnokit. Az utazási költséget ki kell fizetni. Alapesetben erre a TAO a fedezet, de a TAO még nem érkezett meg. Honnét fizeted ki akkor? Elveszed a felnőtt csapattól.

Előzmény: a veréb (117984)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.09.15 0 0 117985

Ha valóban kivezetik a TAO-t két év múlva, ahogy ezt hallani (azért most nem kötnék erre nagy összegű fogadást), akkor a kézilabda helyzete Magyarországon alapvetően meg fog változni. Az ETO is meg fogja érezni, A többi klub pedig meg fog roppanni. Mi is.

Előzmény: andrewftc (117981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!