Keresés

Részletes keresés

Tilia Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1264
Nekem többször is begörcsölt a felkarom egy-egy hosszabb telefonálás alatt. A vádlim pedig este görcsölt. Szerencsére már hónapok óta nem volt ilyen.
Előzmény: maestus (1262)
Tilia Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1263

Akkor érzem, hogy kevés, amikor elkezdek fázni a 22 fokban. Régen mindig nagyon fáztam, kicsit hűvösebb (22-25 fok) nyári napokon is kardigánban jártam, télen meg nem tudtam eléggé felöltözni, már szkafandert akartam venni. :-) Mindenki engem cikizett, pedig ez is egy tünet. A bőröm is újra nagyon száraz lesz.

Akkor veszem észre, hogy sok, amikor belül olyan feszültséget érzek, mintha egy fortyogó vulkán lennék. Ideges vagyok, a szívem is hevesebben dobog, de nem fáj, csak olyan vagyok egész nap, mint egy felhúzott íj. Még az ügyfeleimmel is összeveszek, semmihez sincs türelmem. Nagyon kellemetlen, mert egyébként nem jellemző rám, hogy megemelném a hangom. Agresszívebben is vezetek ilyenkor. És "falom" a cigarettát, kb. kétszer annyit szívok, mint máskor. Ja, és állandóan farkas éhes vagyok. :-))

 

Nekem úgy alakultak az értékeim, hogy:

2008/05  TSH - 100, T4 - 0,1, T3 - 1,27 (+ Betaloc a szívritmus szabályozására)

Erre 1 hét 50, majd két hét 75, majd utána 100 L-Thyroxin naponta.

2008/07  TSH - 7,045, T4 - 12,74, T3 - 3,49, vas 1,5

Itt már állandó hasmenésem volt. A szívem pedig az egész kezdete óta nagyon zakatolt. A vasam pedig "elfogyott".

2008/08  TSH - 0,830, a T4, T3-at nem nézték, egy hónap vastabletta-szedés és 3 db B12-vitamin injekció után a vas 3,7 :-(

A tenyeremben nőtt egy ganglion nevű valami. Elég kellemetlen volt, de mióta visszavettek az adagból "elmúlt". Ekkor kezdődtek a nőgyógyászati panaszaim, mammográfia, hormonvizsgálat, rákszűrés - minden negatív.

2008/09  TSH - 0,446, vas 7,1

A szívmizériám miatt elmentem egy arteriográfos vizsgálatra. Megnyugtattak, hogy vagy 10 évig még nem kell tartanom infarktustól. Az SZTK-s kardiológus teljes kivizsgálásra küldött, 24 órás vérnyomásmérés, szív-UH, carotis duplex UH-vizsgálat. Minden negatív. Tüdőszűrésre is elmentem, mert a baloldali bordaívben és a hátamban nagy fájdalmaim voltak. Az is negatív. Olyan problémám is volt, hogy időnként fényes vagy fekete csíkokat láttam nyitott szemmel, mint amikor belenézel a villanykörtébe és még utána is látod az izzószálat. Nagyon megijedtem, de a szemész szerint a szememmel nincs baj. Szerintem a felspannolt szívműködéssel volt kapcsolatban, mert olyankor néha az ájulás kerülgetett, de a dokik szerint nem.

2008/10  TSH - 0,166, T4 - 17,16, T3 - 4,14 (Ez már a túlműködés. A TSH normálérték nálunk: 0,350-4,940)

Visszavették az L-Thyroxint 75-re. Kezdtem jobban lenni. Már dolgozni is tudtam. Sajnos, ínygyulladásom lett, ami még azelőtt sosem volt, és nem múlik, hiába csinálok bármit.

2008/12 TSH - 1,185, vas 22,7!

Pedig már nem is szedtem vastablettát, mert fáj tőle a gyomrom. Az állandó reumás fájdalmaim miatt elmentem szakorvoshoz. Azt mondta, hogy gerinc-spondylosis-om van, és gerinctornára jártam két hónapig.

2009/03 TSH - 6,139, T4 - 14,76, T3 - 3,5, vas 4,9

Ekkor derült ki, hogy kevés a 75 thyroxin, - gondoltam is, mert újra fáztam -, így elkezdtem 82,5-t szedni. Az emésztésem javult, a gerincem egész jó, csak a bal bordaíves fájdalom maradt, de ritkul. Közben voltam gasztroenterológusnál, mert refluxom is van, és januárban kiderült, hogy epeköveim lettek. A baloldali fájdalmat csak vastagbéltükrözéssel vizsgálják, hááát..., ezt még jegelem.

2009/05 TSH - 1,803, vas 11,7

Kb. két-három hét múlva kezdtem érezni, hogy valamiért megint olyan feszült vagyok, mint a túlműködéskor, és visszavettem 75-re a thyroxint. A dokim szerint lehet eltérés a doboz gyógyszerek között, az 50 mikrogramm csak átlag egy tablettára, és ha el kell törni, már nem biztos, hogy megfelelő lesz az adag.

2009/08 A mostani vérképemet nem kaptam meg, de a TSH normál tartományban van, a vas meg 6,9. Egyelőre 75 thyroxint szedek továbbra is.

Előzmény: Törölt nick (1261)
maestus Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1262

Sziasztok!

 

Érdeklődnék az alulműködőktől. Nektek vannak olyan tüneteitek, hogy pl, iszonyat gyengék az izmaitok? Egy szimpla fogmosás közben meg kell állnom piohenni, mert megfájdul a karom, mint amikor túlerőltetem. Ugyanez a lábaimmal, egy emelet felér kb 5 emelettel, amikor felgyaloglok.

Étvágytalanság? Megéhezem, de hamar jóllakom, és csak turkálom a kaját.

 

Csak úgy érdekelne, foghatom-e az alulműködésre a dolgot, és elmúlnak-e ezek, ha beáll a hormonszintem.

 

Üdv

 

M.

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1261

Milyen gyakran jársz vérvételre? Vagy más módja is van, hogy észrevedd, nincs rendben vagy romlott az érték? Nekem egy hónap múlva kell mennem ismét.

 

Előzmény: Tilia (1259)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1260
Nekem a 67-re azt mondta, hogy nem jelentős.
Előzmény: Tilia (1259)
Tilia Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1259

Én is L-Thyroxin-t szedek. 75 mikrog-t naponta, de van, amikor ez kevés, akkor 82 mikrogrammot szedek. Valahol a kettő között kellene lennie a jó értéknek, de azt már nagyon nehéz "letörni".

 

Az én háziorvosomnál a 56 TSH már elég nagy alulműködés. Ki is volt akadva, hogy nálam az addigi dokim nem vette észre, hogy már 100-nál tartok.

Előzmény: Törölt nick (1256)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1258
Nagyon bízom benne, hogy eredményes lesz a kezelés. Különösen a memóriazavart szeretném leküzdeni, s mellé azt a 15 kg-ot, amit felszedtem egy év alatt. Húzós lesz attól is megszabadulni, de nagyon szeretném és menni fog :o)
Jobb leszek mint újkoromban.
Előzmény: demjengi (1257)
demjengi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1257
Én is L-Thyroxin-t szedek.
Előzmény: Törölt nick (1256)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1256
Rászántam magam végre és elmentem ma a házidokihoz.
Nézegette az eredményeket, s csak annyit mondott, hogy "valóban van egy kis alulműködés".
Kaptam rá L-Thyroxin 50 Henning nevű tablettát, napi 1 szemet kell bevennem.
Kértem a memóriazavarra is valamit, említettem neki a Lucetam-t, de Memoril-t kaptam, ugyanaz a hatóanyag csak más gyártja. Végülis mindegy, csak használjon. Egy szemet már bevettem belőle, most pörgök :o)
Előzmény: demjengi (1248)
demjengi Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1255

Azt azért hozzá kell tegyem, bár sok bajom van, van aki ezekkel sehova nem mer elmenni, de nem ugymond halálos betegségek, nincsenek fájdalmaim. Ha ez majd bekövetkezik, akkor én is kiváncsi leszek, hogy fogom folytatni.

 

Előzmény: tneedit (1254)
tneedit Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1254
Tudod soha nem voltam beteg, s aztán egy szempillantás és közölték, hogy rákos vagyok. Föl a fejjel gondoltam és bárminek alávetem magam, csak élhessek. Most vagyok 50, még szeretnék pár évet magamnak. Tényleg túl rövid az élet, tényleg nem szeretném elrontani, hanem viszonylag nyugodtan és egészségben élni.Szeretném úgy csinálni ahogy Te, de egyenlőre nem megy
Előzmény: demjengi (1252)
maestus Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1253

Ó, pedig rosszabb is van a sima hipochondriánál...az állandó szorongás.

Gratulálok, hogy ti ilyen tökösen megoldottátok! Remélem, egyszer majd én is eljutok erre a szintre, addig meg féltem a szaros kis életem. Aminek így nincs sok értelme.

 

:)

Előzmény: demjengi (1252)
demjengi Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1252

Mindenkit borzasztóan sajnálok aki hipochondriában szenved. Ugyanis tönkre teszi az egész hátralévő életét. Ennél rosszabbat nem tudok elképzelni.

 

Mi a férjemmel az ellenkezőjét határoztuk el.

Mindketten megjártuk az intenzívet (nincs köze a pajzsmirigyhez), és utána gyökeres fordulatot hajtottunk végre az életünkben.

 

Túl rövid az élet ahhoz, hogy elrontsuk ami még hátra van. Elhatároztam, hogy élvezni fogom belőle amit csak lehet. Mindennek a jó oldalára koncentrálok, nem idegeskedek hülyeségek miatt, a pénzünket, nem a házunk további fejlesztésére fordítjuk, hanem utazunk amennyit csak lehet.

 

A betegségeimmel csak annyit törödök, hogy elmegyek ahova kell, beveszem a gyógyszereket, és kész. Többet nem foglalkozom vele, nem töröm rajta a fejem, nem olvasgatok állandóan róla cikkeket, minden további kisérletet (természetes gyógymódok sokasága, ilyen szerkentyü, olyan bogyó, diéták.. stb) figyelmen kívül hagyok, ugyanis vége nincsen ha elkezded, és 99 %-a csak arra jó, hogy elszedjék a pénzedet.

 

Részemről, most hogy rokkantnyugdíjas lettem 2 hónapja, soha jobban nem éreztem magam a világban. Vannak hobby-jaim, unokáim. Azt csinálok amit mindig szerettem volna. Szerintem soha ilyen jó dolgom nem volt.

 

Részvétem, annak aki ezt nem így csinálja.

tneedit Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1251
Nekem is van fogíny gyulladásom, de nem is gondoltam arra, hogy mindez a PM túlműködéstől lehet. Már régóta öblögetem ezzel-azzal, de nem sokat segít.Te jó ég mi jön még?
Előzmény: Tilia (1247)
maestus Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1250

Köszi, akkor utánajárok.

 

Hát igen, most olyan csőstül jön a baj érzésem van, minden vizsgálattal kiderítenek valami újat, plusz még jönnek extrák is pl. ez a hülye fog dolog. pedig rendszeresen járok dokikhoz, tehát nem hanyagoltam el semmit, amire esetleg most derül fény, hanem minden új dolog...

 

Na igen, a jó öreg hipochondria :) Nem is tudom, abból hogyan lehetne kigyógyulni :)

Előzmény: Tilia (1247)
maestus Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1249

Reméljük, hamar rendbe fogsz jönni a gyógyszertől, nekem asszem 2-3 hónap volt először, mert én nem bírtam a Metothyrint, és át kellett térnem Propycilre. Mondjuk én 2003 óta szenvedtem túlműködéssel, mire rászántam magam a radiojódra, mert nekem folyamatosan kiújult, amint elhagytam a gyógyszert. Sajnos ez benne van a pakliban. Ha kiújul, akkor a beteg vérmérséklete szerint, illetve hogy mennyire nagy a pajzsmirigy, vagy műtenek, vagy radiojódoznak, és akkor az már végleges kezelés lesz, utána jön az alulműködés a legtöbb esetben.

 

Ez a legjobb oldal, ahol találhatsz infókat a betegségről:

 

www.konzilium.hu

Előzmény: tneedit (1246)
demjengi Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1248

LUCETAM

 

http://debug.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/LUCETAM_400_mg_filmtabletta/5597

 

De ha rákeresel: gyógyszer pajszmirigy okozta memóriazavar , sok cikket találsz.

 

Nekem is nagyon kínos volt a munkahelyemen, ráadásul nálunk állandóan felmérő teszteket írattak, hogy mérjék a szakmai tudásunkat. Képes voltam sokkal rosszabb tesztet írni 2 év után mint 1 év után, szinte ugyan arról témáról.  Egyszerüen nem jutottak eszembe olyan dolgok, amiket tudom, hogy tudtam.

Előzmény: Törölt nick (1245)
Tilia Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1247

Én még régebben (1995-1996) egy kormányprogram keretében (valami szívgyógyászati pr. volt közalkamazottaknak) jártam a Kardiológiai Intézet egy csoportos tanfolyamára. Már évek óta nem gyakorlom, el is felejtettem, de arra jól emlékszem, hogy az akkori pánikbetegségemre nagyon jó hatással volt. Mára csak a hipochondria maradt belőle. :-))

 

Nemrég fedeztem fel, hogy itt nálunk, Pesterzsébeten is van egy doki, aki tanítja. Nem tudom, mert nem néztem utána, de kb. 5.000 Ft/alkalom lehet az ára.

 

Jól tudom, min mész keresztül. Nekem is vannak mindenféle fájdalmaim, tüneteim, amik megrémítenek. A fogínygyulladás nálam a koronás fogaknál jelentkezik. Most ki akarom próbálni a Vitinne-t, amit a tv-ben hirdetnek. Meg állandóan fogat mosok, mert a doki szerint nincs más gyógymód. Ha begyullad, nagyon fáj, amikor kitisztítják. :-((

Előzmény: maestus (1243)
tneedit Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1246
Szia !
Hát csak én gondoltam, hogy lesz valami izotóp= radiojód kezelésem lesz. Naív voltam.
Az orvos megnézte a leleteim, elmondtam a "rövid törtélmemet".Rám nézett - "asszonyom a szemén nem vette észre, hogy 'az is érintett ? " megtapogatta nyakam- " no ez is szép." adott beutalót ultrahangra, itt a lakóhelyemen, kaptam gyógyszert, Metothyrin 2 x 2 huma Pronol 2 X1. egy hónap múlva kell visszamennem, ha javulok akkor minden jól lesz, ha nem akkor jön a műtét. - legalább is ezt mondta a doki.
Hát most várom a csodát - remélen gyorsan fog hatni a gyógyszer, mert azt hiszem már nagyon türelmetlen is vagyok.
Előzmény: maestus (1244)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1245
Megkérlek, ha véletlenül eszedbe jutna a gyógyszer neve, akkor írd le, jó?
Ez szörnyű állapot, különösen a munkahelyemen, itthon a gyerekek csak rávágják, hogy "anya, olyan vagy már mint a mama", igen, de ő 75 éves, s eddig abban a tudatban is éltem, hogy én korábban öregszem. Most kicsit reménykedem, hogy lehet rajta segíteni. Néha furcsán néz rám a főnököm, amikor megkérdezek tőle valamit, amit fél órája beszéltünk meg, s nem hiszem, hogy nagyon érdekli, hogy beteg vagy öreg vagyok, inkább csak az, hogy feledékeny.
Előzmény: demjengi (1239)
maestus Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1244
Szia!

Sajnálom, hogy ennyi rossz történt veled!

Pont most írtam le a 1227-es hozzászólásomban, nekem milyen volt az izotóp kezelés. Már ha a radiojód meg az izotóp kezelés ugyanaz (sztem ugyanaz, de nem vagyok doki...)
Bár már túl vagy rajta, ha minden igaz. Remélem, minden rendben van.
Előzmény: tneedit (1234)
maestus Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1243
Hú, neked is szép kis kálváriád volt/van.
Én mindent leparázok, mert minden testi tünetem úgy megijeszt, hogy az agyam lázasan kutat, annak milyen halálos kimenetelű vége lehet :(
Most elkezdett vérezni az egyik fogam alatt az íny, meg olyan fájós lett pár napja, meg mintha jönne néha belőle valami, ez is para :(
Az autogén tréninget már nagyon régóta ajnálgatják nekem, valamiért mégsem próbáltam ki, pedig már mindi csodatevőt kipróbáltam. Nem értem magam. Sztem azt is megnézem, csak már anyagilag nem győzöm ezt a sokmindent. Te hova jártál?
Előzmény: Tilia (1236)
maestus Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1242
Hú, neked is szép kis kálváriád volt/van.
Én mindent leparázok, mert minden testi tünetem úgy megijeszt, hogy az agyam lázasan kutat, annak milyen halálos kimenetelű vége lehet :(
Most elkezdett vérezni az egyik fogam alatt az íny, meg olyan fájós lett pár napja, meg mintha jönne néha belőle valami, ez is para :(
Az autogén tréninget már nagyon régóta ajnálgatják nekem, valamiért mégsem próbáltam ki, pedig már mindi csodatevőt kipróbáltam. Nem értem magam. Sztem azt is megnézem, csak már anyagilag nem győzöm ezt a sokmindent. Te hova jártál?
Előzmény: Tilia (1236)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1241
Köszönöm, hogy válaszoltatok, igazán meggyőző volt, még a héten elmegyek a háziorvoshoz, s megbeszélem vele is. :o)
De jó, hogy rátok találtam, így sokkal könnyebb lesz, ha van kivel megosztani a problémákat.
További szép napot kívánok nektek!
Tilia Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1240

Szia!

 

Én is könyvelő vagyok, és ezért volt nekem is olyan nagy probléma, hogy egyre rosszabb lett a memóriám. Már két rublika között is elfelejtettem, hogy milyen számot kellene beírni. Eleinte azt gondoltam, hogy túl sok az információ és megtelt a "winchesterem"... Egy éve szedem a hormont, jobb most már, de még nem tökéletes, de egyre több dologra emlékszem akkor is, ha nem írom fel. :-) (Az első időben elmentem egy maszek rendelésre, és elfelejtettem kifizetni. Félútról vissza kellett utaznom, és bocsánatot kérni. Nagyon gáz volt, de mivel pajzsmirigyes doki volt, megértette...)

 

A hormon nélkül a biztos halálba mész, legalábbis nekem azt mondta a doki, hogy kóma a vége. Úgyhogy előbb-utóbb úgyis szedned kell. Nem a hormonnak vannak mellékhatásai, hanem a szervezet áll át nehezen a "hibernáltságról" a "normál" üzemre. Én fogytam 10 kilót, mióta szedem, pedig többet eszem, mint azelőtt.

 

Ha partner benne az orvosod, és biztos nincs más baj, egyezz meg vele, hogy csak lassan emeljék az adagodat, és akkor biztos nem lesz gond. Nálam a "sietség" miatt volt/van ennyi probléma, szerintem, de ez egyéni. Biztos, hogy a többség jobban bírja, különben nem lenne általános a heti/kétheti dózis emelés. Az a baj, hogy a pajzsmirigy-hormon "lusta", csak 5-6 hét múlva derül ki, hogy jó-e az adagolás, vagy sem. Ezért is tart legalább egy évig, amíg beállítják.

Előzmény: Törölt nick (1238)
demjengi Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1239

Semmi képpen nem ajánlom, hogy ne kezeltesd magad.

A memória zavarral kapcsolatban, én találtam egy gyógyszert, ami pont erre jó. Most nem jut eszembe a neve, de a kórházban is és a körzeti doki is azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem. A munkám miatt muszáj volt, egyre többet hibáztam, amit sokáig nem értettem, hogy miért. Használt, elmúltak ezek a tünetek. Közben leszázalékoltak, most nem szedem.

Amióta szedem a hormont, nekem semmi tünetem nincs. A szem problémám már nem ettől függ.

Előzmény: Törölt nick (1238)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1238
Szervusztok. Én új vagyok itt, de gondolom, egyszer mindenki volt kezdő :o)
Június közepén kezdték el vizsgálni a pajzsmirigyemet, TSH 67,49 FT4 5,6. Göbök nincsenek. Most a következő lépés, hogy menjek vissza a háziorvoshoz, hogy felírja a gyógyszert. Ettől eléggé idegenkedek, eddig nem szedtem semmiféle gyógyszert, hormont pedig különösképpen nem. Olvasgatom itt a mellékhatásokat, s eléggé taszít, amit leírtok. Nem tudom, hogy ha nem megyek vissza az orvoshoz és nem szedek semmit, akkor meddig fognak súlyosbodni a tünetek?
Engem leginkább az nyomaszt, hogy "törölték a memóriakártyámat", mint ahogy egy előbbi hozzászólásban olvastam, s híztam 15 kg-ot.
A többivel lehet együtt élni. Mindig azt hittem, hogy ezek az öregedés jelei, most voltam 51 éves. Nekem is fura volt, hogy fáradékonyabb vagyok, többet alszom mint szoktam, nehezebben mozgok, de mindenre ráfogtam, hogy én már öreg vagyok. De ezek szerint mégsem.
Aki szedi közületek a hormont, annak visszatért a memóriája is? Ez lenne a legfontosabb, amit szeretnék helyreállítani, hiszen a munkámhoz "pörögni" kellene (könyvelő vagyok), de sajnos nem megy, s félek, hogy így el fogom veszíteni.
tneedit Creative Commons License 2009.08.02 0 0 1237
Úgy látom teljesen kihalt a fórm :)
Tilia Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1236
Megértelek. Én is pánikolós vagyok egyébként, csak én a vakbélgyulladással és a szívinfarktussal. Ajánlom Neked az autogén tréninget, segít leküzdeni a pánikot, és helyes irányba terelni a gondolatokat.
Előzmény: maestus (1233)
Tilia Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1235

Én autoimmun alulműködő vagyok. Nekem nagyon nehezen megy ez a beállítás, mert már több, mint egy éve, tavaly áprilisban derült ki a betegségem, de úgy érzem, hogy megint túl nagy a dózis, amit szedek. A szívem most jól bírja, de van egy-két más dolog, ami olyan, mint tavaly nyáron, amikor rosszul voltam.

 

Ha nem bírod, akkor ne olvasd tovább, elmondom nálam mi minden volt azóta, hogy elkezdtem szedni a hormont.

 

Először is nagyon nehezen derült ki ez a dolog. Már 2 éve kezeltek magas koleszterinnel, pedig a szinvasztatintól rosszul voltam (fájtak az izületeim, és bedagadt a szemem körül), de nincs rá másik hatóanyag. Továbbá nagyon hullott a hajam, eltűnt a szőröm, durván száraz lett a bőröm, megemelkedett a vérnyomásom, állandó emésztési problémáim voltak, és a memóriám szinte "elveszett", stb. 

 

Állandó jobb alhasi fájdalmam volt, ezért elmentem az Ormosba egy hőtérkép-vizsgálatra, ahol azt mondta a doki, hogy valszeg pm-alulműködésem is van. A körzeti orvosom nem foglalkozott vele, ezért maszek alapon elmentem TSH-mérésre (csak ez az egy érték 4.500 Ft volt). Akkor végre kiderült, hogy már 100 a TSH, rögtön visszahivattak, és elkezdtem szedni a gyógyszert.

 

A szívproblémákon kívül nekem a reumaszerű fájdalmak okozták a legtöbb kínt. Hónapokig jártam gerinctornára. De a leglehetetlenebb helyeken, mint pl. a könyökömben és a csípőlapátjaimban éreztem áramütésszerű fájdalmakat. A következő legrosszabb az állandó hasmenés volt, de ezt csak vastagbéltükrözés után akarták megorvosolni, ami teljesen elriasztott.

 

A menszesszel a mai napig gondjaim vannak (kp. 20-21 napos ciklusom lett). És a melleim nagyon feszülnek, már a félidőtől, mint egy tininek. Egyszer tejcsorgásom is volt, gondolom a legnagyobb túlműködésnél, emiatt egy kicsit nagyon megijedtem, de elmentem egy pm-specialistához, aki szerint csak klimaxolok... Hááát... Nem tudom, de hál'istennek nem volt többször.

 

Téged biztos nem érint, de állítólag az autoimmun betegeknél gyakori: krónikus fogínygyulladásom van, szinte havonta, pedig rendesen mosok fogat és öblögetek mindenféle fertőtlenítővel. Már egy fogamat ki is kellett húzni.

 

Kb. egy évvel késöbb derült ki, hogy epeköveim is lettek (gondolom a magas koleszterin miatt). Most ezzel műtétre kéne mennem, de nagyon félek, és halogatom.

 

A látásom is erősen megromlott. Kb. 3 havonta elmegyek a szemészetre, szerintük minden rendben van, de én úgy érzem, hogy napról-napra rosszabb a szemem. És már az éles fényre is érzékeny.

 

A bőröm már nem száraz, és a szőröm is visszanőtt (sajnos :-) ), de pl. a homlokomon barnás foltok lettek, nem tudom mitől.

Előzmény: maestus (1229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!