Keresés

Részletes keresés

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.07 0 0 447

Tudom, hogy lógok egy csomó képpel, igyekszem tenni, bár enyémek messze nem olyan szépek, mint a tiétek, de azért elmennek. :)

Előzmény: tildi36 (445)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.07 0 0 446

Nem a munka, hanem tegnap esküvőn voltunk, eleve a hetem pörgés volt, és készülődés, mentem ide-oda, aztán hajnalba értünk haza, aludtunk délig, itt voltak öcsémék, nem rég mentek el, most megyünk keresztlányunkhoz, de 8 felé megpróbálunk hazaérni, betettem fagyóba a tejet, addig valamennyire bekásásodik, azt csinálok 2 adag szappant, amire már volt rendelés. Meg valami minden mentes kéne nekem, meg a sós... ááá, ha a nap 48 órából is állna, az is kevés lenne... :) 

Előzmény: zsuzsu1218 (444)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 445

Tegnap készült a diós, van benne 2%-nyi méhviasz, pálmaolaj és kókuszvaj is rendesen, ezektől elég hamar keményedik a szappan. 

 

4 % super fat is ment bele (kukorica-csíra, ricinus, olíva és shea vaj keveréke ). A kicsik már fél nap után kijöttek a formákból. Sőt, öntés közben is igyekeznem kellett, volt, aminek a tetejét már nem volt időm kicifrázni, olyan hamar dermedt.

 

Illóolajból Aromaxot, Naturolt és Helen-t használok, én sem viszem túlzásba az adagolást, bár én is örülnék néha, ha egy kicsit illatosabbak lennének.

A lúgszag majd fokozatosan eltűnik, először az mindent elnyom. Kivéve a jázmin illót :))), na az valami csodás, még pár csepp után is, frissem öntve is, viszont utána elég hamar eltűnik a szappanból (abban az adagban, ahogy én használom).

 

A kalkulátorok szerint nagy mennyiség kell  ahhoz, hogy rendesen érződjenek is az illatok.

 

Már én is tankoltam be gyömbért (meg csillagánizsport) szappankához  :D 

 

 Ami nekem finom illatos maradt, az a rozmaringos-mentás, de szerintem a beleturmixolt friss fűszernövények miatt. Egyébként ennek is gyengül az illata, használva még nem volt, kíváncsi vagyok, akkor érződik-e majd.

 

A maiba is fogok kis rozmaringot és mentát is turmixolni, egyébként teafa, levendula és citromillót tervezek bele, esetleg egy kis gerániumot, majd meglátom. Ezek jók a mitesszeres bőrre is. Színezni csalánnal szeretném, remélem zöld lesz kicsit...

 

Sütimüti, legalább egy pár régebbi alkotásodat feltehetnél....én is úgy szeretem nézni, más miféle szépségeket alkot. Aztán kutyulj is majd, ne csak dolgozz... :))

Egyébként  két hét szabadság után holnaptól nekem is vége a jó világnak... :(

 

No, megyek szedek mentát meg rozmaringot :)))

Előzmény: zsuzsu1218 (442)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 444

Értem és köszönöm! Bizony én csak félve adagoltam bele...

 

Nem emlékszel, hogy abban a rózsaolajban amit feltettem ide létezett-e más illat is? Mármint, hogy abban a típusban esetleg más illat...

 

Kipróbálom az amaránt levét, hátha rózsaszínű lesz.....

 

Sok munkád van? :((

Előzmény: Sütimüti (443)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.07 0 0 443

Klasszak vagytok csajok, nekem ma se jön össze szappan szerintem... :(

 

Illat: ha a szappan öntésekor enyhe, az nem fog érződni később. Ahogy a színek is fakul(hat)nak, úgy az illatok is, erőssebb nem lesz.

Pl. a citromos-mézes sörszappanomba 1kg olajhoz kb. 10g citrom illó ment, öntéskor borzalmasan erős volt, de érés után kellemes, de még így is jól érződik. Talán a 7-8g is elég egy enyhébb illathoz.

Előzmény: zsuzsu1218 (442)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 442

Erika! Köszönöm! :)

 

Tildi! Igen, ez már fejben le volt játszva mint a sakkmeccs :))

 

Hogy miféle lesz ha beérik a kicsike, majd meglátjuk.

 

Elmentek a vendégek, azon agyalok, kellene csinálnom egy fincsi rózsaszappant, hátha azzal az olajjal a " szagok" is stimmelnek.

 

Már mondtam, hogy az illatok és a formák engem nagyon lenyűgöznek, úgyhogy nem lenne kifogásom ellene, ha "szaga" is lenne a szappanomnak. Lehet, hogy később még lesz? :)) Vagy ez butaság? Ha eddig nincs akkor még csak rosszabb lesz ezután? Olyan ... nem is tudom miféle szaga lett. Olyan nagyon az orromba mászott a szaga a lúgnak, nekem még mindig inkább arra hasonlít, enyhe, de nagyon enyhe gyümölcs beütéssel. Pedig a teafaolaj az roppan erős illat, mindenhonnan kiérezni, bár mibe használom.

 

Megkérdezhetem, ti milyen márkát használtok illókból? Jó jó a natúr illat, de ez olyan keverék.

Tildi! Ezek a mintás darabok mostani gyártmányúak? Nekem ezek is nagyon-nagyon bejönnek, szépek nagyon. Meg a többi is ersze.

CSak azért kérdem, mert így kép alapján már keménynek, legalábbis keményebbnek, érettebnek látszanak mint az enyém.

Nem lehet, hogy az enyém túl olajos lett? Szerintetek az egy kiló olajalaphoz, aminek nagyjából a fele szilárd olaj, a fele folyékony, ahhoz elég 5 deka kakaóvaj, ha szuprfat-et is akarok hozzá?

 Gondolkodom, hogyan készítsek illatos szappankát :))

 

Ebéd készítésnél a 9 éves gyerekem azt mondta, ne reszeljük bele az összes gyömbért a húshos, hagyjunk szappanba, mert finom illatú.

NAgyon nagy ötlet. Imádom az illatát.. Szappanba is biztso jó lesz, ha nem is illatosít majd, kárt nem tezs benne az tuti.

tildi36 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 441

 Na talán most sikerül feltenni a képeket. Elsőn a napocskás, ez mind diós szappan, a kicsiknek egész más, világos a színük. A másodikon a diós szappan tömbbe öntve. A sötétebb réteg középen kakaós-fahéjszórás, a felső rétegben is fahéjas kakaó a színező. Érdekes, hogy rózsaszínes-barnás egyelőre.

A harmadikon a kicsikből készült négy madzagos.

 

Maradt még diólevél főzetem, nem akarom, hogy kárbavesszen, ma a kiskamaszomnak csinálok azt hiszem teafásat. Kár, hogy nincs zöld agyagom.. :(

 

 

Előzmény: tildi36 (439)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 440

Milyen lúgot használtál végül?  Lehet, hogy kevés volt a lúg, vagy nem megfelelő minőségű?

 

A kalkulátor szerint adagoltál mindent? Jó a mérleged? Az, hogy kevesebb vizet használtál, szerintem ok, Vikinél is ezt olvastam, hogy a tiszta olíváshoz kevesebb kell.

 

Erika jól mondja, olvaszd újra gőz felett, botmixerrel keverj rajta még és öntsd újra, bízzunk benne, hogy újraöntve jó lesz.

Előzmény: krizso71 (436)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 439

Zsuzsu, ezek gyönyörűek, gratulálok!!! Ötletes és nagyon ügyes vagy!! El sem hiszem, hogy most készítettél  szappant először.... :)))  Látszik, hogy fejben már minden megvolt, és tényleg csak a kivitelezés hiányzott....Köszönet a részletes beszámolóért is :)

 

Zsinórosat én is csináltam a múlt héten, egy pár kisebb szappant  fúrattam át a férjemmel. Méteráruboltban vettem kenderzsineget hozzá.

 

Képzeljétek (Erika! :)))) , találtunk a szerszámos sufniban pakolászás -selejtezés közben egy kis  szilikon lapot, gondolhatjátok, hogy lecsaptam rá :D Napocska  - virág kombinációra sikerült a vágás, elég életlen volt az olló sajnos, de azért használható lett. Simán ki is jött dermedés után a masszából. Még van egy kevés a lapból, majd próbálok még valamilyen alakzatot kitalálni.

 

Kész a diós-mézes II, kicsit más köntöst kapott. Nekem nem jön össze ez a márványozás sehogysem....valószínűleg kontrasztosabbnak kellene lennie a színeknek, és hígabbnak a masszának. Na majd legközelebb... az illata viszont nagyon finom :)

 

Vááá, nagyok a képek...eddig  nem csinált ilyet :O Na majd megpróbálom átméretezni valamikor.

Előzmény: zsuzsu1218 (434)
Jani71 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 438

De mi lehetett a hiba?

Mixert használtál? Deszt. vízben oldottad a lúgot? Alaposan eloldódott? Biztos, hogy elég NaOH került az olajba? Pudingosodott rendesen (30%-kal kellett)?

Ne csüggedj, készítesz még kiváló minőségű szappanokat! Valahol hibáztál, ezt kijavítod és rendben lesznek a dolgok.

Bár deszt. vízzel is nagyon jó szappanok készíthetők, de javaslom, ha van lehetőséged tejet (pláne kecsketejet) alkalmazni, próbáld ki!
Nagyon jól működik!
Az ennyire csökkentett arányú oldattal öntött szappan a tapasztalatom szerint kifejezetten gyorsan pudingosodik. A 30 %-os, kecsketejes olívaszappanomat csak kanalazni tudtam a formába, önteni már nem sikerült (szó szerint pudingos állagú volt, tehát ez nem egy betonszappanos történet...!)
Az ennél csak 3 %-kal több tejet tartalmazóval már nem volt ilyen gondom, viszonylag szépen folyt, jól lehetett önteni.
Ennyit számít 3 % plusz folyadék!
Ne értsd félre, nem a helytelen arányra akartam rávilágítani, azzal semmi gond, tökéletesen működik! Csak egy kis infó.

Előzmény: krizso71 (436)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 437
De bizony baj, újra kell melegíteni és pudingosodásig keverni, utána jó lesz
Előzmény: krizso71 (436)
krizso71 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 436

Üdv mindenkinek.

Reggel elkészitettem az első szappanomat,100%extra szűz oliva szappan(azért extra szűz mert ilyen olaj volt itthon, még olaszból hoztuk ott jóval olcsóbb mint nálunk).

Egyenlőre csak 500g olajból készítettem 30% vizzel.A hőfokmérés kicsit problémás volt mivel csak egy digitális lázmérő volt itthon de azért megoldottam és 35-36 fokon kevertem össze a lúgot az olajjal.

Kis műanyag fagyis kehelybe öntöttem ki a szappant, a tetejeén kb 0.5 cm es vastagságban sokkal hígabb a  szappan, mintha olajréteg úszkálna rajta ,ez nem baj?

Előzmény: Jani71 (432)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 435

Zsuzsu, ezek nagyon szépek, ügyes vagy. Nekem különösen a madzagos tetszik, nagyon ötletes. Gratulálok!

Előzmény: zsuzsu1218 (434)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 434

Jó reggelt!

 

Aludni sem nagyon bírtam! Rá-rá néztem a szappanjaimra az éjjel, nameg amúgy is nagyon későn feküdtem, tortáztam.

 

Stílszerűen itt az aratás és a dinnyeszezon, ezek az én búzafüves-dinnyés szappanjaim. :))

 

hűlnek itt úgy tűnhet, hogy szét vagyok csúszva, mindenütt volt massza

 

   

 Elég jól megmaradt a színük idáig, ez a kék pult még ront is rajta valamit. Na jó a roll-ra ráfér kicsi esztétikai kapircsolás, de ez a legkevesebb. A kis gurigaszeletek minta szappanok lesznek :))))

Amúgy kis tenyérbemászó darabok

 

 

Ezekből még nem jött ki, pláne, hogy rá volt csukva a teteje, de várok még vele, vagy lehűtöm, ha ridegebb hátha kijön. Amúgy ráér.

 

    NAagyon jól szeletelhető, bár nincs viszonítási alapom, de könnyű volt vele dolgozni, de nem is puha. A tejesdoboz könnyen lehámozható róla, én nem túl szépen szeleteltem elsőre, úgyhogy szerintem 5 vagy 7 szelet kijön belőle.

 

  jól habzik így elsőre és nagyon selymes érzés.

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 433

Megérkeztem fiúk-lányok! :))

 

Na, mondhatom, óriási élmény volt, de olyan nehezen tudtam hozzákezdeni és a régóta tartó várakozás is kicsit türelmetlenné tett, de idáig jól alakulok. Hogy a végeredmény mi lesz? Ki tudja....

 

Pénteken, mikor megérkezett a lúg, épp hozzá akartam kezdeni, mikor váratlan vendégeim érkeztem. Még jó, hogy csak a szerszámos dobozomból pakoltam ki és nem voltam már kicsit jobban benne a dologban. Ma egész délelőtt rohantam, siettem, mert nekem már el kellett készítenem egy "adagot", hogy végre megnyugodjon a lelkem :))) De mivel holnap ismét vendégeim lesznek, szülinapi ebédre, gondoltam a torta sütés előtt ki kell próbálnom a szappant. :))))

 

Na ez a rizsa része.

 

Röviden leírom. Nem akartam kapásból a jó drága anyagokat elhasználni, gondoltam egyszerűt készítek, de abból jó sokat. :)))

2 kiló olajalapra gondoltam összesen, mert 2 színűt szerettem volna és nem igazán tudtam megsaccolni, mennyi lesz egy kilónyi olajból. Szerettem volna kipróbálni a tömbszappant is, és a kisebb formákat is, hogy legyen mihez viszonyítanom legközelebb, hogyan viselkedik a massza, hogy melegszik, szárad stb.

 

Idáig azt kell mondjam, hogy a tejesdoboz konstrució nagyon korrektül rendben van, a szomszéd is nekem gyújti már a dobozait. :)

 

Meglátásom szerint olyan jó kis szappan méret és forma lesz belőle, de zt majd holnap meglátjuk, vagy holnap után.

 

Pálmaolaj, kókuszolaj, olíva, napraforgó olaj és super fat- nek kakaóvaj, amit péntek eset felé sikerült beszereznem egy nagyon jó kis gyógyszertárban, a kedvencemben. 250 g- ot vettem csak mert már ennyi pénzem maradt :))) Persze mert sok érdekességet lehet ám ott is kapni :)

 

Külön-külön készítettem az egy kilónyi olajból a masszákat, és mind a kettő adag kapott 50 g kakaóvajat.

 

Az egyiknek a lúgot búzafű lében oldottam fel, teafa olajjal és ópiummal illatosítottam, a másikhoz a lúgot sárga bélű görögdinnye húsát turmixoltam le magostól, és kis alma illót tettem bele. A teafa-alma illat nekem bejön, légfrissítőt is szoktam ilyet készíteni( a dinnyét kaptam és nem volt semmi íze, bár érett volt, kár lett volna kidobni :)) A dinnyemag amúgy is igen tápláló. Hogy lúgban is azt nem mondom, nem tudom :)

 

Egyszerre készült pár perc eltéréssel a két massza, mire az egyiket kikevertem, addigra a másik lúg és olaj is majdenem azonosra hűlt. Meg is voltam lepődve, hogy milyen jó ütemben dolgozok.

Nagyjából egy fok eltéréssel 35 foknál érték egymást utól a lúg és az olaj. NA ez mondom szuper. NAgyon jól, nem gyorsan, nem túl lassan pudingosodott, a züld és a dinnye addigra narancssárgája is szépen látszott, de már most látom, hogy fakulnak a formában. Ez nem zavar annyira, de imádom az illatokat és az már igen csak zavar, hogy az illatokat pedig nem érzem benne, pedig ez a két-három illóm nem az olcsók közül valók. Igen drágák voltak.

 

Röviden ennyi, nagyon jól éreztem magam közben, bár semmit nem láttam néha, mert bepárásodotta szemüvegem. :))

 

Ha minden jól megy holnap lesz kép...most is van, de még csak a formábaöntés utáni.

 

Jani71 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 432

minimum 99% tisztaságú.Ez megfelel szappankészítéshez?

Az attól függ, hogy mi a további 1 %. De gondolom, hogy semmi olyan, ami problémás lenne. Ha így van, akkor persze, hogy használhatod.

Jól meg kell nézni, hogy mi a többi, mert pl. én ezt nem használom, mivel baj lehet belőle, viszont az összes szappanom eddig ezzel készült (pedig ebben csak 98 % a nátronlúg).

 

használhatom a boltokban kapható extra szűz oliva olajat.

Ha ezt kérdésnek szántad, akkor természetesen használhatod. Miért ne használhatnád?

Csak az általános vélekedés szerint teljesen felesleges ilyen drága olivát beletenni, nagyon jó a legolcsóbb is (650 HUF környéki áron a CBA-ban, egyéb "nagy áruházakban" ez a kategória kb. egy ezres). Természetesen te döntöd el.

 

Ahogy Sütimüti is írta (nagyon fontos!): mindig a lúgoldat az olajba!!!

 

A lúggal bánj óvatosan! Én már forráztam le magamat, nem kellemes élmény!

Félni persze nem kell tőle!

 

Sok sikert!

Előzmény: krizso71 (420)
erikafot66 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 431

Creativiky oldalán valami olyasmit írnak róla, hogy az a szappan része, a folyamat során keletkezik.

Én az egyik átázott szappanomat kb 10 másodpercre betettem a mikróba a legkisebb fokozaton, mert ki szerettem volna szárítani. Naív voltam :) Közben épp szappant készítettem, így nem foglalkoztam vele, ott hagytam kihülni. Amikor kivettem meglepődtem, mert a fehér, olivás szappanom egy szép sárga, átlátszó massza lett. Azóta már fehérebb lett, de még mindig áttetsző, gondolom azért, mert nem csak olajokból van (sheavaj, kakaóvaj). Ha 100 % oliva lett volna, valószinüleg most teljesen áttetsző, glicerin szappan lenne.

Egyébként még azóta sem keményedett meg teljesen, pedig annak már 2 hete :)

Előzmény: halaloszto (429)
krizso71 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 430

Üdv.

 

Köszönöm az érdeklődést.

Pénteken szereztem lúgot ezért holnapra tervezem a szappan elkészítését . Természetesen majd leírom hogy  sikerült.

Előzmény: tildi36 (427)
halaloszto Creative Commons License 2011.08.06 0 0 429

sziasztok!

 

most lattam egy dokumentumfilmet a szappankeszitesrol. abban az volt, hogy kozben glicerin keletkezik. ti mit csinaltok a glicerinnel???

 

vajk

Andi171 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 428

Igen, tudom, látom, milyen jó kis topik ez :-)

 

Egyelőre elakadtam a nátrium-hidroxid beszerzésnél, de remélem, hogy hamarosan én is aktívabb tagja lehetek a topikotoknak :))

Előzmény: tildi36 (426)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 427

Hogy sikerült az olívaszappan, krizso?

Előzmény: krizso71 (420)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 426

Klassz oldalt linkeltél, köszi, Andi!

Gyere te is, kérdezz, mesélj, nagyon jó kis tapasztalatcserés fórum ez :)

Előzmény: Andi171 (419)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 425

Zsuzsu???  :))))

Előzmény: zsuzsu1218 (417)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 424

Kakaóvajam még mindig nincs, ellenben vettem Himalaja sót, kubeba olajat, bergamottot, muskotályzsályát és mirhát. Igazából ezeket nem szappanba, majd meglátjuk, mi lesz a sorsuk.

Az etsy-n találtam szappanöntő formákat, pecséteket....sajnos :D Most csöpögök :))) Rendeltetek már valaha az etsy-ről?

 

Rózsaszínű agyagot találtam a vaterán is,  meg Cosmio-nál és Vikinél, meg még pár helyen, de olyan magas a postaköltség, hogy még mindig visszatart. Meg hát jó lennelátni is...pedig nagyon vágyom már a zöld, meg a rózsaszínű agyagra is, egyszer úgyis beadom a derekam, és rendelni fogok, mert sehol nem kapni sajnos.

 

Erika, próbáltad már a lilakáposztát?

Előzmény: erikafot66 (407)
tildi36 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 423

Köszönet az ötletért, Lukrécia oldala egy kincsesbánya... :)))

 

A kávészappanom alakulgat, már nem böki annyira a csőrömet, azaz az orromat. Meg kell barátkozni vele, kakukktojás-szappan :D

Előzmény: Sütimüti (403)
selgir Creative Commons License 2011.08.05 0 0 422

hát így:

4*5*10 cm:) nem ördöngős...

Előzmény: Sütimüti (378)
Sütimüti Creative Commons License 2011.08.05 0 0 421
Szia,

olvasd el az illatos szappan blogon a menetet, de mindenkepp az olajhoz kell onteni az oldott lugot, es sohase forditva! legyen a lugos cucc meg az olaj is egy homersekleten, ami nalam 25fok, tobbieknel 35korul, ennel azonban ne legyen melegebb.
Előzmény: krizso71 (420)
krizso71 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 420

Üdv mindenkinek.

Sikerült szereznem Naoh-t a munkahelyemről,az van rá írva hogy minimum 99% tisztaságú.Ez megfelel szappankészítéshez?Az oliva szappan készítéséhez használhatom a boltokban kapható extra szűz oliva olajat.

csak tiszta oliva szappnt szeretnék csinálni , miután feloldom a lúgot hogyan adagoljam hozzá az olajat? A kellő mennyiségeket a kalkulátorral már kiszámoltam.

 

A segítséget előre is köszönöm.

 

 

Andi171 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 419

Először is jó napot kívánok Mindenkinek!

 

Pár hete olvasgatlak titeket, érlelődik bennem a gondolat, hogy nekem is muszáj lesz szappant készítenem.

 

Amiért most írok: horgolásmintákat keresgetek a picasan, és ezt az albumot találtam, olyan szép szappanok vannak benne (sajnos spanyolul, de szerintem akik olyan szinten vannak már mint Ti, nektek már a képek is beszédesek): https://picasaweb.google.com/104656466428608073034/SabonetesN04.

Sütimüti Creative Commons License 2011.08.05 0 0 418

Szerintem elsőre csinálj valami egyszerűbbet, amiben nincs sokféle dolog.

Előzmény: zsuzsu1218 (417)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!