Keresés

Részletes keresés

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77069

Sch....,

 

Sine qua non. Nem szeretem az alázat szót.

Inkább bölcsesség, tanítási kedv és empátia.

 

Ui.: Alázat = az a magatartás, amelyben vki függőségének és jelentéktelenségének tudata fejeződik ki.

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77068

Remélem a japán diákok háromszorosan "fizették" vissza, mint Ludas Matyi. ;-)

 

Mellesleg a kendóban az átlagos kezdők kb. hány hónap (év) után kezdik tanulni a szúrást? Mikortól használhatják a szabadvívás során?

Előzmény: dezsoKE (77067)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77067

Minden februarban jonnek hozzank kendo szakos diakok a Kokushikan Egyetemrol Tokiobol. Nagyon pengek a sracok, 3-4. danosak, napi kettot edzenek a legjobb mesterekkel, es legutobb megnyertek a japan egyetemi bajnoksagot. Na egyik klubvezetonk az egyik tanitvanyat kerte meg, hogy hozza-vigye oket parszor autoval. A tanitvany jo hatvanas, megfontolt ferfiember, de kendo fokozata viszonylag alacsony. Meg azt mondta a japan diakoknak, hogy az uriember 8. danos. Nehezen, de vegul elhittek. Na hat a tanitvany csak lesett, amikor a diakok vigyazzba alltak elotte, es nemhogy a sajat rengeteg cuccukat cipeltek, hanem az ovet is. :-) Edzesen persze kiderult a sumak, amikor beallt a sor vege fele. A vivasrol nem is beszelve. :-)

Előzmény: Maitréja buddha (77066)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77066

Sch.

 

Na, ismered Gálvölgyinek azt az anekdotáját, mikor (valamelyik régi nagy szinésszel, de aki igen jól sakkozott) leállt sakkozni, de úgy, hogy beadta neki, mekkora sakkbajnok- közben meg semmit nem tudott ?

Elkezdtek játszani,  Gálvölgyi össze-vissza lépegetett, a faszi meg minden lépés előtt az összes kombinációt lefutatta, abban a hitben, hogy egy igazi mesterrel nyomja... eltelt vagy két óra, a pali felnéz és odaszól Gálvölgyinak: B+ te nem is tudsz sakkozni! :P

 

 

Előzmény: Sch.... (77060)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77065

Elol aikidos, hatul vingcsunos.

Előzmény: Tiran-V (77064)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77064

nemtom... milyen a ló lábmunkája..?

dezsoKE Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77063

Na de varjal! Jo vagy rossz labmunkaval? :-)

Előzmény: sz332 (77062)
sz332 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77062

Lóhátról citromot kézből, na az a vágástechnika :) (csak legyen olyan hülye, aki kitartja :))

Előzmény: dezsoKE (77061)
dezsoKE Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77061

Hat nem tom. Szerintem a teny, hogy elvagod a gyekenyt egy elesebb karddal nem jelenti, hogy tokeletes a technika. Ket dolog kell hozza: jo szog es nyiszamozgas. Igazabol nagyon vacak technikaval is megy. Kendosokkal vagtunk mar gyekenyt tobbszor is. Mindenki elvagta. A kezdobbek is. Nem kell tulmisztifikalni. Ne veregesd a vallad, ha elvagod. Az csak egy dolog.

Előzmény: NattyDread (77050)
Sch.... Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77060

Elolvastam, mert éppen rettenetesen ráérek.

Hát...hmm....

 

Jellemző, hogy az első szavad az "Én"

 

Szóval egy darab hivatkozást, egy darab tényt, adatot, statsiztikát, kutatást nem láttam benne, ami megalapozná a súlyos állításaidat.

 

Néhány kiragadott példa:

 

1,

"Mára tudományos tény, hogy a vizualizációkkal végzett gyakorlatok ugyanúgy

beépülnek az idegrendszerbe, mintha azokat fizikai gyakorlatozással alakította volna

ki a tanuló magában."

 

Ha tudományos tény, akkor az le lehet hivatkozni.

 

"A harcban a partnerrel történő együttmozgásnak van alárendelve az ember."

 

Ezt a véleményeden kívűl mire alapozod? Már maga a "Harc" mint fogalom sántít. Közelharc? Rablótámadás? Rendőri intézkedés, korlátozott sérülésokozási lehetőségekkel? Katonai akció? Részeg tinik hierarchiaküzdelme? Melyik harcról beszélsz?

 

Aztán mire alapozod ezt az együttmozgást, amikor számtalan sikeres és elismert irányzat pont az ellenkezőjét, a kontrollt és a dominanciát tartja jónak.

 

2,

A következő dolog, hogy logikátlanul csapongsz. Egyszer egy utcai támadásról, másszor dominanciaharcról, harmadik esetben pedig megint egy másik szituációról.

 

3,

Nem látok benne egy biográfiát, ami hitelessé tenné a szavaidat.

 

 

Ez így egy véleményhalmaz, nem pedig komolyan vehető dolog.

Előzmény: Kezdőcefrész (77037)
Sch.... Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77059

Erről ír Rory Miller a könyvében. Úgy hívja, hogy kalkulált rendszerhiba. Ahhoz, hogy egy romboló technikát lehessen gyakorolni, vagy védőfelszerelés kell, vagy bele kell a harcba építeni egy hibát, hogy a szenvedő fél ne haljon meg. Ez lehet távolság, erő, stb.

Sok esetben ez már rég feledésbe merült, és a tanító-tanítványi lánc során csak a gépies ismétlés maradt meg, a tudatos hiba ismerete nélkül. Azért lehet ez, mert nem igazán van éles helyzet, ahol tesztelni lehet ezeket a technikákat.

 

Az eszközös küzdőformák ebből a szempontból előnyben vannak, mert ott a védőfelszerelés óv meg, és nncs tudatos hiba a kivitelezésbe.

Ez alól a kendo kivétel, mert ott szerintem inkább a hozzáállás átmentése volt a fontosabb, nem a technikák széles tárházának megőrzése.

Előzmény: NattyDread (77039)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.08.15 0 0 77058

Neeem...neeem

 

Elmondom mi a különbség.

A wing chunos az komikus. Nem kell elemezni miért, de pld. amit BV irt nemrég, hogy nem érti, hogy lehet hogy simán állásban imbolyog, az itt megvan.

 

De ez a izé jutsus apóka, ez tragikus.

Uis ha elválalta a küzdelmet, ő elhiszi hogy működik a dolog.

De akkor vagy a tanitványok baxák át, vagy tényleg klinikai eset, ezt a videot egyszerűen nem értem.

Előzmény: NattyDread (77042)
Annatar Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77057

Kétségtelen, vele van az Erő

Előzmény: Maitréja buddha (77035)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77056

Nos Magyarország sem szűkölködik ilyen "mesterekben"

Én voltam is ilyen beavatáson... (hülyézzetek bátran, meg is érdemlem...) nem kevés pénzt fizettem ki ezért... Azt hittem, megfogtam az isten lábát... hát nem...

 

Miután a "mestert" vagy nyolcszor combon rúgtam, elkezdtem szégyelni magam, nyilván Én vagyok a gyökér... Miért rúgdosom?.. De hát ő mondta...

 

Az elképzelés az volt, hogy olyan energia-burkot képez maga körül, hogy Én nem tudom eltalálni fizikailag...

Az energiaburok nem sikerült, megrúgtam jópárszór az illetőt...

 

Mindemellett hiszem, hogy ez az idea, létrehívható megfelelő körülmények között...

Nyilván ez is az Én hülyeségem...

Előzmény: NattyDread (77045)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77055

:)

Előzmény: Tiran-V (77052)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77054

Good for you, sok szerencset.

Előzmény: NattyDread (77040)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77053

Érdemi válasz híján trollnak kell tituláljalak...

Kettőnk közül, Te vagy troll...

Előzmény: Tiran-V (77052)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77052

trolltűrést.

Előzmény: Kezdőcefrész (77049)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77051

Tehát ha jól értem, ez a Te meditációd...

 

Ki fogom próbálni, bár nekem csak egy rozsdás machete-m van, de ha ez koncentrációs gyakorlat, akkor az eszköz és még a cél is teljesen mellékes...

 

Jól értelmezem a dolgot?

Előzmény: NattyDread (77050)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77050

A Toyama Ryu katák gyakorlása számomra nem a harcról szól, hanem egyfajta meditatív tevékenység. A tameshigir (vágás) pedig ugyanez, csak ott dől el, milyen pontos a bokennel unásig gyakorolt technikám :D Ha bokennel már elgyakoroltad sokszor a vágásokat, akkor ha fogsz a kezedbe egy igazi, éles kardot és tesznek eléd egy tatamitekercset, csak végre kell hajtanod az előzőleg gyakorolt technikát, és a tatami elvágódik, ha jó a technikád és elég éles a kardod :) A tekerccsel nem kell foglalkozni... :)

Előzmény: Kezdőcefrész (77043)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77049

Ergó akitől tanulsz az nem tudja?...

 

De akkor mit is tanulsz tulajdonképpen?

Előzmény: Tiran-V (77047)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77048

Nézd végig a katákat is! Nagyon szép, tiszta technika, pontos vágások, szerintem gyönyörű! Ezt a stílust nem kardforgató ellen harcra alapították, inkább a dél-csendes óceáni szigetek lövészárokharcaiban alkalmazták rohamkor, és az ellenfélnek nyilván nem volt kardja. Ez egy kivégzőstílus gyakorlatilag. A nyolcadik kata egy egyszerű kivégzés, dothangiri-vel :D

Előzmény: Kezdőcefrész (77043)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77047

"Aki tudja csinálja, aki nem az tanítja"

Előzmény: Kezdőcefrész (77037)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77046

belassultam.... 

mondom ott szélen milyen furcsa minta a  hajlongó öreg haksmáján...

ja...a KW embléma...

:(

Előzmény: NattyDread (77040)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77045

Ahogy nézem, az utolsó rúgás és ütés már csak jelzésértékű volt, az MMA-s be sem vitte őket, vagy csak nagyon gyengék voltak. 

Előzmény: NattyDread (77042)
Tiran-V Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77044

cuki a papucsa!

Előzmény: Maitréja buddha (77035)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77043

Miért jó ez?

 

Nagyon lassan és kimérten, eljutnak emberek a gyékény-kötegig, és azt akkurátusan elvágják...

Mire jó ez?

 

Ha ezeknek harcolni kellene, akkor is ennyit koncentrálnának előtte?

 

Ha nem koncentrálnak harcközben, akkor előtte minek?

Előzmény: NattyDread (77040)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77042

:D Akkor jól gondoltam.

 

Nekem hasonló kaliberben ez a kedvencem:

 

Előzmény: Kezdőcefrész (77041)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77041

Nos ne legyenek kétségeid!

Ez egy baromság, ahogy van, mindenestől...

 

Mindig fáj nekem, mikor a vingcsunt ilyen idióta bugyuta módon mutatják be...

Előzmény: NattyDread (77039)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.14 0 0 77040

Igazság szerint én ebben szeretnék olyan komoly szintre jutni, amilyenre csak telik még hátralévő életemből :)

 

Előzmény: Bela_Vak (77019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!